Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2011 * * Miesiąc: Wrzesień * *

Testuj smartfona

2.IX

Od jakiegoś czasu jest prowadzona przez Play akcja pt. testuj smartfona, akcja polega na możliwości przetestowania przez 14 dni smartfona HUAWEI IDEOS U8500. Zarejestrowałem się na podanej stronie i za kilka dni od rejestracji otrzymałem danego smartfona. Testowałem go przez 14 dni i niedługo muszę go oddać, na karcie dostajemy 1GB danych do Internetu + 4zł (kartę możemy zatrzymać sobie i nadal korzystać z tych 1GB danych przez określony czas). Pomysł przetestowania smartfona uważam za bardzo dobry, szczególnie dla tych co jeszcze nie mieli kontaktu z telefonem komórkowym z ekranem dotykowym. Co do samego telefonu to nie jest on wyszukanym modelem i praktycznie oferuje tylko podstawowe funkcje smartfona. Do zalet mogę zaliczyć duży ekran 3,2 cale, oraz co nie często się spotyka w dotykowcach tzw. optyczny trackpad, bardzo to ułatwia nawigowanie gdy nie mamy wprawy w posługiwaniu się ekranem dotykowym. Niestety wadą wszystkich komórek z dużym ekranem jest ich apetyt na energie elektryczną, w danym modelu bateria należy moim zdaniem do największych minusów i przy korzystaniu bardziej intensywnym trzeba ładować baterie codziennie. Nie podoba mi się też brak zliczania znaków przy pisaniu SMS, zapewne można to poprawić wgrywając dodatkowy program ale każdy dodatkowy program zmniejsza szybkość reakcji telefonu a dodatkowo zwiększa zużycie energii. Podsumowując jest to smartfon z dolnej półki ale w zupełności wystarczy tym którzy nie wymagają bajerów od komórki... jak dla mnie to ten model nie spełnia moich wymagań i pozostanę nadal przy obecnym modelu tzn. NOKIA 6700s.

Tagi: Playsmartfontestuj smartfona

Co dalej z PIT?

11.IX

Obecny Premier obiecuje po wygraniu zniesienie m.in. obowiązku wypełniania PIT. Nie wyobrażam sobie całkowitego jego zniesienia (podobno w którymś kraju Europy urząd sam go wypełnia) ale w niektórych przypadkach jest zbyteczny nawet gdy korzystamy z ulg. Corocznie korzystam z ulgi na Internet i wypełniam PIT... tylko po co go wypełniać skoro można wprowadzić obieg między TP a danym urzędem i urząd może to zrobić za mnie a ja dostanę tylko pieniądze z odliczenia. Wiem, wiem ochrona danych osobowych i inne takie tam sprawy ale każdy ma numer PESEL i teoretycznie właśnie po to był wprowadzony kiedyś aby petentowi ułatwić sprawę.

Tagi: PITPremierwybory

Acid3

20.IX

Przeglądarki cały czas są unowocześniane i oferują większe możliwości niż kiedyś dla webmasterów. Dosyć wiarygodnym testem przeglądarek był test Acid3, niestety do niedawna. Jak czytam właśnie test Acid3 został dostosowany do przeglądarek IE (9 i 10). Obecnie IE9 zdobywa 100/100 ale i tak widać że sobie nie radzi dobrze, nie widać cienia przy napisie Acid3 tak jak to jest w Fx6.0.2. Nie rozumiem tego posunięcia, test Acid3 pokazywał ile to jeszcze IE w nowych wersja brakuje do innych przeglądarek a teraz postawili znak równości między IE i np. Firefox. Mam nadzieję że niedługo powstanie kolejna wersja testu Acid tzn. w wersji 4.

Tagi: acid3przeglądarkitestIE

Dorfleben (wiejskie życie)

27.IX

Od ponad dwóch miesięcy gram w dorfleben, jest to gra farmerska tzn. jest gospodarstwo gdzie siejesz rośliny, są drzewa, zwierzęta i przetwórnie np. robi się ser. Aby ułatwić sobie granie... a właściwie obliczenia co się mi opłaca, zrobiłem sobie kalkulator. Kalkulator jest naturalnie zrobiony pod moje potrzeby ale moim zdaniem może się przydać i innym graczom dlatego podam jego adres www.wiejskie.puma.pomorze.pl. Sama gra jest dostępna na Facebook ale jest kilka wersji które mogę ale nie muszą się różnić między sobą i jedna z wersji jest dostępna na n-k (nasza klasa).

Tagi: Dorflebenkalkulatorgrafacebookwiejskie życie

Mysz REVOLTEC FightMouse Elite

30.IX

Wczoraj kupiłem mysz REVOLTEC FightMouse Elite, pierwsze wrażenie pozytywne z tym że trzeba się do niej przyzwyczaić. Moja poprzednia mysz działa bez zarzutu ale szukałem czegoś nowego, zależało mi na dwóch rzeczach: duża liczba programowalnych przycisków i możliwość tworzenia makr. Obawiałem się że tworzenie makr będzie trudne a tymczasem się okazało to dosyć prostą czynnością. Mysz ma 10 programowalnych przycisków (przycisków jest faktycznie mniej ale np. scroll góra/dół można ustawić dowolnie), nie wyobrażam sobie jednak aby ktoś chciał zmienić działanie np. prawego przycisku myszy, jest jednak taka możliwość. Do wad mogę zaliczyć dosyć sztywny kabel jak na mysz, kabel jest w oplocie i pewnie dlatego jest sztywniejszy niż kabel bez oploty (oplot zabezpiecza kabel przed przetarciem). Mysz jest dosyć duża i dla kogoś o małych dłoniach może to stanowić problem. Instrukcja obsługi jest ale nie w języku Polskim co może stanowić problem... chociaż program (sterownik) jest po Polsku i jest moim zdaniem prosty i łatwy do opanowania. Większy opis znajduje się TU. Przyznam że makra ułatwiają granie, można wyczyniać różne fajne rzeczy bez dotykania się klawiatury co w niektórych grach jest wręcz niezbędne. To tyle na gorąco, zobaczymy jak będzie dalej i czy zachowam pozytywne wrażenie o tej myszy.
edit: Boczne klawisze jak na mój gust chodzą za ciężko ale pewnie to wymaga wprawy i przyzwyczajenia.

Tagi: myszmakragranieklawiatura

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.29
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008