Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2012 * * Miesiąc: Maj * *

Trzeciewiec, MUX I

4.V

Jest nadzieja że niedługo nasz region zobaczy MUX I. - Mam zapewnienie ekipy technicznej, że do końca tego tygodnia centrum w Trzeciewcu będzie gotowe do uruchomienia emisji testowej - tłumaczy Waldemar Sromek, rzecznik prasowy firmy Emitel, operatora naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce. - Testy mogą potrwać od przyszłego tygodnia niemal do końca maja. W tym czasie będą zdarzały się zakłócenia i wyłączenia sygnału.

Tagi: TrzeciwiecMUX Itelewizja cyfrowaEmitelrzecznik

Trzeciewiec nadaje

10.V

I stał się cud, wstaje a tutaj mam kolejne kanały. Trzeciewiec ruszył z MUX I, jako że jest to wyższy kanał to sygnał jest trochę słabszy ale obraz nadal idealny. Przypomnę że: MUX I: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka. Przypominam że do 1 czerwca są to testy i mogą występować przerwy w nadawaniu MUX I. Od 1 czerwca TVP1 będzie nadawane w jakości HD. MUX II: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, Puls 2, TV6 i Polsat Sport News. Puls 2 ruszy 19 lipca.
MUX III wystartuje z Trzeciewca dopiero po wyłączeniu nadawania analogowego czyli w przyszłym roku. Reasumując obecnie mam 15 kanałów.

Tagi: TrzeciewiecMUX IMUX IItelewizja cyfrowa

Koncerny farmaceutyczne

17.V

No tak... lobbowanie, naciskanie jest w modzie, liczy się zysk tych dużych i przeważnie nie firm Polskich. Koncerny farmaceutyczne z USA są niezadowolone z zysków z Polskich aptek... naturalnie jest to zawoalowane w innym sposób ale chodzi o ich zyski. O Co im chodzi? no o zyski jak wspominałem, a konkretnie że proponuje się klientom tańsze zamienniki. Jeszcze mają pretensje że im się utrudnia dostęp do lekarzy... naturalnie za nic mają nasze tłumaczenia że to ma swój sens w tym że mogli przekupywać lekarzy aby zapisywali ich lekarstwa. Naciskają na rząd USA aby nas wpisali na czarną listę. Amerykańskie koncerny farmaceutyczne naciskają na swój rząd, aby umieścił Polskę na liście państw złodziei własności intelektualnej Priority Watch List. Wszystko z powodu ustawy refundacyjnej, która według firm dopuszcza tańsze zamienniki drogich leków objętych patentami - pisze dzisiejszy ″Dziennik Gazeta Prawna″

Tagi: Koncerny farmaceutycznenaciskilekarstwazamienniki

Wojna czy pokój?

24.V

Niedawno Prezes PiS Jarosława Kaczyński ogłosił jednostronnie pokój na czas Euro 2012. Donald Tusk poszedł za ciosem i zaprosił Jarosława Kaczyńskiego do wspólnego oglądania na stadionie. Prezes PiS osobiście odrzucił zaproszenia premiera. Nie obejrzy z nim Euro, bo wybierze telewizor - wyjawił w wywiadzie dla programu "Polityka przy kawie" w TVP1. Demagogia jest porażająca a tłumaczenie... Jestem wdzięczny, ale jednak wybiorę to, co musi wybrać miliony Polaków, czyli telewizor - powiedział w TVP1. Dodał następnie: - Nie chcę być uprzywilejowany w takiej sprawie, a miałbym to (bilet na Euro) bez losowania. Bez tego zaproszenia i tak ma bilet bez losowania, partie dostają pewną pulę biletów i PiS wykupił WSZYSTKIE które im przysługują.
Oczywiście że Prezes być może biletu nie kupił ale ciekawe jest że bilety zostały wykupione już po ogłoszeniu bojkotu Euro 2012... teraz jest zwrot w sprawie Euro 2012... przykład Jana Tomaszewskiego jest dosyć wymowny.

Tagi: Euro 2012KaczyńskiTuskzaproszenie

Mundur AK zchańbiony?

26.V

Kombatanci AK zostali poniżeni przez Straż Graniczną podczas kontroli na granicy z Białorusią No nie, ludzie opanujcie się, dlaczego zwyczajna kontrola na granicy ma być zaraz incydentem politycznym? Na granicy zostali oni poddani uwłaczającej procedurze kontroli antynarkotykowej Hmm, nie zgadzam się aby jednych traktowano lepiej niż innych... Posłów to też dotyczy. Według niej funkcjonariusze (Rzeczniczka prasowa komendanta głównego Straży Granicznej mjr Justyna Szmidt-Grzech ) SG otrzymali informację o możliwości przemytu przez granicę środków odurzających i psychotropowych. Zawsze jest tak że donosy się sprawdza i nie ma w tym podtekstów... oczywiście bywają donosy bezzasadne ale trzeba to sprawdzić.

Tagi: AKnarkotykikontrola

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.29
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008