Kropka nad „i”

Moje komentarze

Wybory Prezydenckie

12.IV

Rząd nas przekonuje że wybory korespondencyjne są bezpieczne z powodu epidemiologicznego... czy tak jest faktycznie?
Moim zdaniem tak nie jest. Zakładając że wszystkie pakiety będą wpierw odkażane zanim zostaną dostarczone (co jest bardzo wątpliwe), to kartę z naszym głosem trzeba oddać do tzw. skrzynki oddawczej. Ciekawe czy w ogóle wszyscy wiedzą gdzie takie skrzynki się znajdują, podejrzewam że takie skrzynki będą tylko koło lub w budynku pocztowym. Powiedzcie mi jaka jest różnica względem wirusa czy się tłoczymy w lokalu wyborczym czy też w budynku pocztowym? Moim zdaniem nie ma żadnej różnicy... nawet w lokalu wyborczym będzie mniejszy tłok niż budynku pocztowym, może jestem niedoinformowany ale chyba lokali wyborczych jest więcej niż budynków pocztowych w których jest skrzynka oddawcza i są większe.
Bym zrozumiał taką narracje gdyby listonosz przyniósł nam pakiet wyborczy a potem ją od nas odebrał ale wtedy wybory by trwały kilka dni... co jak rozumiem jest niezgodne z konstytucją. Abstrahując że powszechne wybory korespondencyjne to znakomite pole do sfałszowania wyborów, nie problem włamać się do naszej skrzynki pocztowej i pakiet zabrać wiedząc że jesteśmy za daną opcją polityczną (to nie jest wiedza tajemna i sąsiedzi mogą wywnioskować to z naszych różnych wypowiedzi codziennych). Kolejna sprawa, gdzie jest tajność głosowania skoro mamy podpisać na oddzielnej kartce że oddaliśmy głos... tajnie... czy tylko ja tutaj zauważam paradoks? Idą dalej, WSZYSTKIE głosy idą gdzieś tam do pośrednika... w komisji wyborczej są osoby z różnych opcji politycznej, jest jakiś nadzór itd. a kto będzie pilnował naszych głosów na poczcie? Poczta nasze głosy zbierze i dostarczy komisji wyborczej która nie musi być zorganizowana ze społeczności lokalnej, nawet więcej, ta nowa pseudo komisja może być powołana przez rząd i w skład komisji może być powołany żołnierz który z definicji wykonuje czyjeś ROZKAZY.
Nie czuje się absolutnie przekonany do bezpiecznych wyborów pod względem epidemii, anonimowości i bezpieczeństwa mojego głosu. Już są głosy że pakiety wyborcze nie będą dostarczane do szpitali, bo przecież wszystko pójdzie na adres zameldowania... niech mi ktoś wytłumaczy kto doszedł do przekonania że każdy mieszka tam gdzie jest zameldowany? Niektórzy błędnie myślą że obowiązek meldunku jest zniesiony, takie były plany ale meldunek nadal obowiązuje. Jest to obecnie przepis martwy bo nikt na to nie zwraca uwagi, raz się meldujemy a potem zmieniamy miejsce zamieszkanie i nikt lub prawie nikt meldunku nie aktualizuje. Każdy, kto mieszka w Polsce, powinien pamiętać o tym, że ma obowiązek meldunkowy. Dotyczy on obywateli polskich oraz cudzoziemców. Głosowanie Prezydenckie w maju będą parodią głosowania... inna sprawa że nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji i odroczenie głosowania np. o rok nie gwarantuje że za rok będzie lepiej.

Tagi: wyborypocztaepidemia

Profesjonalny Hosting

07-06-2020

Koronawirus
Ministerstwo Zdrowia
06.06.2020 17:30
25.986 | 1.153

pokazwirusa.pl
Statystyki - Świat
powiat chojnicki

Moje strony
Opowiadania
Różności

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Księga gości
Czat
Moja kawiarnia
Kalendarz
Kalkulator

Archiwum
2020
I
II
III
IV
V
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 7.3.18
MySQL: 5.6.47-cll-lve
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1144 | © 5.09.2008