Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2008 * * Miesiąc: Listopad * *

Dowcip

1.XI

Wbrew temu co się dzieje tzn. śmierć króluje w TV, zaprezentuje dowcip całkiem z innej `beczki`.
Wypić jeszcze jedno piwo, czy nie? Brzuch mówi tak, głowa nie. Głowa jest mądrzejszą od brzucha. Mądrzejszy zawsze ustępuje.

Tagi: dowcippiwo

Prezes PZPN

2.XI

Od niedawna mamy nowego prezesa PZPN (Grzegorz Lato), prezes już zdążył zaliczyć wpadkę z której później musiał się tłumaczyć. Ogólnie się mówi że wygrała `stara gwardia` i nic się nie zmieni...zobaczymy jak to będzie. Wchodzę jak zwykle na portal gazeta.pl i co czytam...zacytuje żeby nikt nie posądził mnie że to mój tekst ;) "Lato jest na poziomie półsprawnego czytania z kartki", pozostawiam ten cytat bez komentarza.

Tagi: prezespzpngrzegorz lato

Netia > TPsa

3.XI

Nie spodziewałem się tego, ale może tak jest lepiej...to jednak monopol TPsa tylko podtrzymuje. Netia rezygnuje ze sprzedaży połączeń głosowych i Internetu po kablach TPsa tzn. WLR i BSA z uwagi na niskie przychody z tych usług. Netia ma 15zł z połączeń głosowych miesięcznie za jednego klienta i 20-30zł z Internetu. Zastanawiam się czy to mało? może jednak mało zważywszy na fakt że spora ilość central TPsa nie jest w ogóle przygotowana na konkurencje po swoich kablach i wymaga to inwestycji ze strony Netii.

Tagi: netiatpsawlrbsa

Co powie prezydent na szczycie?

4.XI

Może zabawimy się w to co Prezydent powie w Brukseli? ;) Jakoś nie chcę mi się wierzyć aby przedstawił stanowisko rządu i nie wtrącił swoich `trzech groszy`. Nie po to Prezydent się upiera żeby jechać aby mówić tylko to co ma napisane na karce. Czy czeka nas kolejna dysharmonia między tym co reprezentuje rząd a tym co mówi Prezydent? Oby się mylił i nie doszło do drastycznych różnic. Czy w ogóle ktoś tam będzie brał poważnie to co Prezydent powie?

Tagi: prezydentbrukselaszczyt

Drogi przyjacielu

6.XI

Kto zgadnie o czym będzie mowa w moim komentarzu patrząc na jego tytuł? ;)
Mowa będzie o...spamie który dostaje na e-mail. Przynajmniej jeden e-mail dostaje dziennie z takim tytułem, naturalnie jest to spam. Kiedyś było łatwiej odfiltrować spam, teraz gdyby dać regułę filtracji na podstawie takiego tytułu to można przypadkowo też odfiltrować mail od przyjaciela. Jako że jest to ryzykowne więc nie stosuje filtra na taki spam a tylko usuwam ręcznie.

Tagi: spamdrogi przyjacielu

Abonament RTV pozostaje?

7.XI

PO obiecała znieść ten relikt przeszłości...co się jednak okazuje może on jednak pozostać do bliżej niesprecyzowanego czasu. Szkopuł w tym że Prezydent zamiast być apolityczny to wyraźnie reprezentuje tylko PiS. PO ma powody mniemać że jeżeli będzie się upierać przy zniesieniu abonamentu RTV to kolejny projekt zmian w mediach wyląduje w koszu (Prezydent zapowiedział weto w sprawie zniesienia abonamentu RTV). Rozumiem pobudki PO, ale obietnice wyborcze do czegoś zobowiązują, nawet jeżeli ustawy będą wetowane.
Nie mam jednak wątpliwości że PiS wraz z Prezydentem powinni zniknąć ze sceny politycznej lub zostać na marginesie politycznym, niech wygra PO !.

Tagi: abonamentrtvwetoprezydent

Kurski chciał odbić więźnia?

7.XI

Działo się to dwa dni temu, Kurski (poseł PiS) czekał w Gdańsku na samolot do Warszawy. Jako że w tym dniu była mgła w Gdańsku i samoloty nie odlatywały...to po kilku godzinach czekania na samolot, Kurski w siadł do samochodu. Po drodze przyłączył się do konwoju policyjnych samochodów którzy eskortowali więźnia. Poseł Kurski jako że jest...dobrze wychowany to konwoju nie wyprzedzał lecz jechał na ogonie konwoju. Gdyby choć trochę pomyślał to może by się skapnął że coś tui nie gra, opamiętał się dopiero jak policja zrobiła blokadę drogi z zatrzymała osobnika który śledził konwój. Policja delikwenta zatrzymała i...wypuściła (pewnie jeszcze z przeprosinami :P) gdy poseł Kursi pokazał immunitet. Później się tłumaczył że myślał iż policja ochrania Tuska i może się przyłączyć. Wspaniałomyślnie zobowiązał się zapłacić...200zł na fundację osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Zastanawia mnie jak policja by postąpiła gdym to np. ja był w takiej sytuacji i nie miał immunitetu?
edit: Poseł Kurski złamał przepisy: - przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle - 6 punktów karnych i 500 zł; - wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej - 5 punktów karnych i 200 zł; - wyprzedzanie na przejściu dla pieszych - 9 punktów karnych i 200 zł; - przekroczenie prędkości o 50 kilometrów na godzinę - 10 punktów karnych i 500 zł.

Tagi: kurskiblokadapolicjaimmunitet

Prezydent > bal

10.XI

Jutro jest bal u Prezydenta tzn. miał być bal z tańcami itd. a będzie koncert. Nie rozumiem do końca jaki będzie...status tego balu, jeśli bal prywatny to dlaczego MY wszyscy za to zapłacimy? Jeżeli zaś państwowy to dlaczego np. tak wybiórczo zaprasza Prezydent gości? Prezydent zaprosił byłego Prezydenta A. Kwaśniewskiego, ale już nie byłego Prezydenta L. Wałęsę...zastanawiająca wybiórczość gości. Ogólnie ten cały bal to kojarzy mi się z dawnymi czasami i królami gdy takie bale były w modzie...pokazanie pospólstwu `patrzcie jak król się bawi`. Hm...oby tylko nie doszło do awantury na tym balu.

Tagi: prezydentbal

Prezydent > bal cd.

12.XI

Tego to już nie rozumiem całkowicie. Prezydent nie zaprasza L. Wałęsy a potem się dziwi że inni tylko o tym mówią zamiast o tym...jaka to Polska dzielna, wielka, wspaniała itd. Nawiasem mówiąc to nie wiem o czym można mówić po uroczystościach takich jak odzyskanie niepodległości? Na szacunek trzeba sobie zasłużyć w obecnych czasach a nie cały czas ogrzewać jak było...może jestem innej daty, ale czasy się zmieniły od tamtej pory i przypominanie innym krajom że byli bee a Polska cacy jest...nie na miejscu. Obecny Prezydent czy tego chcę czy też nie dobrze wie że L. Wałęsa się liczy w świecie i próby ignorowania tego faktu przynoszą odwrotny skutek do zamierzonego. Na zakończenie zacytuje artykuł z gazety.pl pod dosyć wymownym tytułem Brudziński: "Wiejskie głupki" dezawuują prezydencką galę: `Według niego prezydent miał prawo do pominięcia Wałęsy z powodu antypatii, jaka występuje między nimi`. Teraz pytanie, czy bal (który i tak się skończy galą a nie balem z tańcami) Prezydencki był wiejską potańcówką czy oficjalnym balem z okazji niepodległości?

Tagi: prezydentwiejska potańcówka

Windows 7 to wielki brat?

14.XI

Coraz więcej programów usiłuje nas namierzać np. google czy windows. Z jednej strony może to być zaleta, wyobraźmy sobie że ukradli nam laptopa...windows w laptopie działa i wysyła swoją pozycje...proste i skuteczne. Naturalnie już teraz nie ma anonimowości i wystarczy numer IP aby taki komputer namierzyć (dynamiczne IP nic tu nie zmieni, historia logowań jest przechowywana u naszego dostawcy Internetu). Patrząc jednak z drugiej strony to nie koniecznie może nam się podobać to że komputer nas śledzi (windows). Wracając do tworzonego windowsa 7, otóż ów system ma posiadać tzn. geolokalizację...na szczęście ma być ta funkcja domyślnie WYŁÄ„CZONA. No tak powiedzie czyli wszystko dobrze bo skoro można włączyć to i można wyłączyć...i tutaj nie macie racji...można to WŁÄ„CZYĆ, ale już nie można tego WYŁÄ„CZYĆ...dodatkowo ta funkcja (jeśli ją włączymy) działa bez naszej najmniejszej kontroli. Jak znam życie to powstaną łatki (nielegalne) aby to wykasować z systemu lub chociażby ograniczyć tego działanie...i tutaj już wkracza prawo bo ingerencja będzie karalna w windows (podobnie jak crack to robi w grach). Jako że windows 7 jest jeszcze w wieku niemowlęcym to może coś się zmieni w wersji finalnej.

Tagi: windowswindows 7geolokalizacja

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008