Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Styczeń * *

Petardy

1.I

Kilka minut strzelania petard w noc sylwestrową, kilka osób jest okaleczonych na całe życie, urwane palce, poparzenia. Czy było warto?
4 mieszkańców województwa pomorskiego zostało poparzonych wskutek nieumiejętnego obchodzenia się z petardami. Do dwóch takich zdarzeń doszło w Sopocie, do kolejnych dwóch w powiecie kartuskim - informuje pomorska policja.
Dwa palce prawej ręki stracił 25-letni mieszkaniec Lubartowa (Lubelskie), któremu w dłoni wybuchła petarda w sylwestrową noc.
24-latek z okolic Augustowa przerabiając fajerwerki, spowodował eksplozję jednego z nich. Wybuch urwał mu prawą rękę, a lewą pokiereszował.

Tagi: petardyselwesterinwalida

Nowy rok

3.I

Czy coś się zmieniło w nowym roku? Politycy się kłócą tak jak kłócili w starym roku. Rosja jak w starym roku marzy o mocarstwowości...teraz zakręca kurki z gazem Europie tzn. Ukrainie, ale...to chwilowo. Życie toczy się utartym szlakiem historii i żadna...cyferka w nazwie roku tego nie zmieni.
Ostatni nius to to że rury zamarzają i Radom był/jest bez ciepła, naturalnie wszyscy są zdziwieni tym że rury pękają od mrozu. Metereolodzy ostrzegają o nadchodzący mrozach nawet do minus 20 stopni. Zacznie się przysłowiowa `sodomo i gomora` bo w zimie będzie...zimno ;)

Tagi: nowy rokrokrurametereolodzy

Koniec bojkotu TVN?

6.I

Od lipca PiS bojkotuje (tzn. nie udziela wywiadów) TVN i TVN24 z powodu stronniczości tych stacji. Jak zwykle zaczynam poranek od czytanie wieści m.in. z kraju i co czytam? Ano czytam że PiS przestaje bojkotować TVN...rozbawił mnie na maksa powód jaki podał sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński, proszę sobie wyobrazić że jednym z powodów jest (cytuje) Dla TVN nasza nieobecność też jest dotkliwa. Wcześniej przyznał że Do TVN wrócimy, bo trwała nieobecność jest dla nas ze szkodą i stratą. Prawda że to żałosne uważać że...TVN bez PiS odczuwa dotkliwą stratę? Niektóre wypowiedzi PiSu mnie wprawiają w osłupienie :D

Dostawałem informacje że czasami komentarze nie dodawały się pomimo komunikatu o dodaniu, obecnie jeśli tak się zdarzy to powinien pokazać się komunikat o błędzie.

Tagi: bojkotpistvntvn24koniec

Koniec oglądania TVN24

8.I

Osoby mające neostrade mieli możliwość darmowego oglądania TVN24 na stronie TP. Niestety od kilku dni neostradowcy są pozbawieni takiej możliwości, oficjalny powód to systematyczny spadek oglądalności TVN24. Hm...jakoś nie chcę mi się w to wierzyć, ja oglądałem codziennie TVN24 aby dowiedzieć się o najnowszych wydarzeniach. Niesmak jaki powstał to to że zabrakło komunikatu o zaprzestaniu tej usługi (myślałem że jest awaria), dowiedziałam się o końcu transmisji TVN24 dzięki stronie DI (Dzienniki Internautów).

Tagi: koniecoglądanietvn24neostrada

mBank

8.I

Wysłałem list polecony do mBanku z dyspozycją zmiany numeru komórkowego i otwarcia rachunku w EURO, list był wysłany 21.11.2008. Piątego grudnia listu jeszcze nie było w mBanku (pytałem się bo wysłałem imiennie na M.K.). Co zaskakujące teraz się dowiedziałem z forum mBanku że przelewy w EURO mogą być przyjmowane na WSZYSTKIE rachunki wprowadzone w mBanku ! (chodzi o przelewy przychodzące w SEPA). Hm...a jeszcze niedawno mBank twierdził że to będzie niemożliwe i trzeba otworzyć rachunek eMax w EURO. Teraz to ja mam ich w d... z tymi nie może czy też może, mam rachunek eMax w EURO. A zmiana numeru komórkowego była mi potrzebna bo używam (przyzwyczaiłem) haseł sms`owych.

Tagi: nbankemaxeurohasła

Maskotka sejmu

10.I

Jakiś poseł zaproponował aby sejm miał własną maskotkę (taka moda że każdy teraz ma maskotki). Odbyła się `poważna` debata na ten temat, nie do końca ustalili co ma być tą maskotką...zaproponowali aby to była laska marszałkowska. Hm, nie wiem czy akurat jako maskotka w postaci laski marszałkowskiej to dobry pomysł.
Przy okazji czy widzieliście maskotkę PiSu? Mnie osobiście się podoba kaczuszka z apaszką, aż się chcę przytulić taką maskotkę ;)

Tagi: maskotkasejmlaska marszałkowska

Zmiany

13.I

Nastał nam nowy rok to i trzeba coś zmienić...niech to chociaż będzie trochę inny wygląd strony ;)

Tagi: zmianystronawygląd

Biała koperta

13.I

Tradycyjnie gdy ksiądz chodzi po kolędzie na stole jest biała koperta (lub podobna forma datku). Dlaczego dajemy pieniądze? Powie ktoś że taka tradycja lub co pomyśli ksiądz albo wszyscy dają to i ja dam. Właśnie czytam artykuł i komentarze pod nim, kilka cytatów:
w parafii mojej zony ksiądz odczytuje listę nazwisk parafian z kwota która od nich otrzymał oraz tych którzy go nie przyjęli w tym danym roku.
W mojej parafii daje się dwie koperty: jedna dla księdza, druga na kościół. Proboszcz ogłosił, że każdy parafian ma obowiązek utrzymania świątyni i tym roku należy dać nie mniej niż 200 zł.
Do dzisiaj wspominam jak w malej wsi w kieleckim ksiądz w ogłoszeniach duszpasterskich czytał nazwiskami każda rodzinę i wymieniał ile dala na kolędzie pieniędzy, również czytał osoby które nic nie dały na kolędzie. Jaki to miało sens ekumeniczny? W malej społeczności to później służy przytykom że ktoś nie dał na kolędzie. Potem nastąpiła ceremonia wymiany szczęśliwego nazwiska które będzie sprzątać kościół. Nic dodać nic ująć...Niesmaczne jak dla mnie.
Już jako dziecku kolędę kojarzyłam z kasą.......w domu bieda, ale koperta dla księdza musiała być........A w domu często gęsto brakowało na podstawowe potrzeby z żywnością włącznie......Ksiądz kopertę w kieszeń,a my głodni spać......Jako 12-latka przestałam chodzić do kościoła i na religię.......I tak mam do dziś.

Wybrałem tylko kilka i te na temat (niektóre inne są bardziej dosadne), widać że tzw. biała koperta budzi kontrowersje. Parafie zaczynają same wydawać zakazy przyjmowania pieniędzy na kolędzie...zastanawiam się tylko czy wtedy taki zwyczaj nie zaniknie z braku dodatkowego dochodu dla Parafii.

Tagi: biała kopertakolędaksiądzparafia

Inflacja

13.I

Kto chcę kupić banknot 500.000.000 dolarów za 8 złotych? (banknot był do kupienia na allegro, dwie sztuki, aukcja skończyła się niedawno). Nie ma tak dobrze, to nie dolary Amerykańskie a Zimbabwewiańskie (nie wiem jak to odmienić poprawnie). Rząd Zimbabwe wyemitował banknot pięćdziesiąt miliardowy, za tą astronomiczną kwotę można kupić...trzy gazety. Smaczku dodaje fakt że kilka miesięcy temu była denominacja gdzie obcięli aż dziesięć zer.

Tagi: inflacjazimbabwebanknotdenominacjainflacja

Sms`omania

14.I

Czytam że pewna 13-latka (amerykanka) wysłała miesięcznie 14.528 smsów. Hm...średnio wychodzi około 468 sms na dobę. Zastanawiam się czy miała czas na coś innego oprócz pisania i czytania smsów? ;) Podobno coraz więcej jest takich uzależnień wśród dzieci w wieku 12-13 lat. Mój rekord to o ile pamiętam 15-20 sms dziennie, ale to było sporadyczne i ogólnie jest to kilka dziennie.

Tagi: smsuzależnierekord

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008