Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Luty * *

Autostrady > euro 2012

2.II

Plany, planami a w Polsce nadal zgodnie z przewidywaniami. Autostrad i dróg ekspresowych będzie mniej niż zakładano rok temu. Naturalnie wszystko zwali się na kryzys...tylko że budowa autostrada miała pomóc przezwyciężyć kryzys. Rząd obcina gdzie tylko się da, dobrze robi, ale nie tam gdzie to grozi kompromitacją na arenie światowej. Dostajemy dotacje unijne i dlaczego nie możemy ich spożytkować? Przykro to mówić...Polskie społeczeństwo nie jest...odpowiedzialne a dialog z rządem praktycznie nie istnieje. Wszędzie są problemy a to z wykupem ziemi pod autostrady a to ekolodzy przykuwają się do drzew itd. Mam nadzieje że Polak potrafi i spręży się, pokona przeszkody i nie wyjdziemy na idiotów z tym euro 2012.

Tagi: autostradyeuro2012

Równowaga

2.II

Niedawno słuchałem interesującą audycje o równowadze, pojętej jako równowaga cywilizacja-natura. Nasza gospodarka (w sensie światowa) opiera się na jak największej konsumpcji dóbr, chcemy więcej, więcej i więcej posiadać. Obecny kryzys dowiódł że gdy trochę ograniczy się konsumpcja dóbr materialnych to cała gospodarka legnie w gruzach. Podawali przykład, jeżeli reszta świata by kupowała, zużywała dobra natury tak jak USA to ziemia jest w stanie wyżywić 2.5 miliarda ludzi (obecnie jest ponad 6 mld). Marnotrastwem jest zużywać ropę naftową do napędzania samochodów...nie lepiej jest oszczędzać ropę (której przecież nie przybywa a tylko ubywa) i używać jej do ważniejszych celów jak np. lekarstwa (w sensie związki chemiczne)? Dlaczego samochody elektryczne nie są powszechnie stosowane? Powie ktoś że elektryczność też nie bierze się z niczego...to prawda, jednak można elektryczność otrzymać z odnawialnych złóż (ogniwa fotoelektryczne, wiatraki itd.). Dlaczego się produkuje rzeczy które się psują? Wszystko się zużywa, wymaga naprawy...tylko że czym coś częściej się psuje tym lepiej (oczywiście nie dla kupujących).
Przejdźmy na moje podwórko czyli komputery. Za jakiś czas jest premiera systemu operacyjnego windows 7, reklamowany jako naj, naj, i och, ach, jakie to cudo...zastanówmy się czy jest nam on potrzebny? Naturalnie że NIE, ale nowe programy, gry, sterowniki po pewnym będą wymagały właśnie tego systemu. dlaczego o tym wspominam i co ma wspólnego z ogólnym konsumpcjonizmem? Ma spora wspólnego bo system ten (jak każdy nowszy ze stajni M$) wymaga lepszego, szybszego, mocniejszego komputera do prawidłowego działania. Przypuśćmy, mamy dużo pieniędzy, kupujemy nowy komputer...a co robimy ze starym? Będzie kurzył się w szafie lub wyrzucamy go na śmietnik (ewentualnie sprzedajemy, pomijam taką opcje bo w końcowym efekcie i tak powędruje na śmietnik). Teraz co z nim się dzieje dalej, jeśli mamy szczęście to idzie do recyklingu a jeśli mamy pecha to tworzy hałdy śmieci (i przeważnie tak się dzieje ze śmieciami). Segregacja odpadów to zupełnie oddzielny problem który jest nie do przejścia w Polsce.

Tagi: odpadyśmiecirecykling

Prostytuonalizm

4.II

Co to jest prostytuoalinazm? wymyślone słowo a oznacza sprzedawanie się, sprzedawanie swojego wizerunku, zeszmacenie się za pieniądze.
Mierzi mnie gdy znani aktorki/aktorzy, piosenkarki/piosenkarze się sprzedają w reklamach, w pismach rozbieranych. Przykład może być np. Marek Kondrat, nie wiem czy jeszcze gra w filmach ale chyba każdy jego już kojarzy z bankiem. Czasami czytam tabloidy i widzę jak znane kobiety bezwstydnie kłamią. Zarzekają się że nigdy nie zrobią rozbieranej sesji bo to sprzedawanie swojej intymności, uwłaczanie sobie itd. a za kilka miesięcy o dziwo się rozbierają mówiąc że to jest sztuka a nie sprzedawanie siebie. Hm...może nie przywykłem do tego a takie zachowanie jest normą w świecie gdzie rządzi pieniądz.

Tagi: kasarozbieraniereklamatabloidyprostytucja

Piracisz? Będziesz bez internetu!

4.II

W Europie powariowali moim zdaniem, gdy pobierasz pliki z naruszeniem prawa autorskiego do dostawca ma obowiązek odłączyć Ci internet. Miałem nadzieje że do Polski to nie dotrze a jednak, Od kilku dni Aster - jeden z czołowych dostawców internetu w kraju - rozsyła klientom nowy regulamin. Ostrzega, że będzie odcinał od sieci osoby, które "pobierają, dystrybuują lub udostępniają" w sieci filmy, muzykę i programy komputerowe "z naruszeniem praw autorskich".. Zastanawiam się czy TPsa się zdecyduje na taki krok...tylko po co wtedy komuś łącze 6megowe skoro nie wykorzysta go a wiadomo że właśnie dlatego większość z tych osób właśnie zabrało te 6mega. Jaki będzie skutek tej akcji? Zrobi się luźniej w internecie, postaną protokoły szyfrujące a zasadniczo to będzie efekt na krótko "Polak potrafi wszystko ;)". Nadmieniając to Polskie prawo pozwala ściągać pliki multimedialne z tym że nie wolno ich udostępniać.
Według raportu firmy Symantec zajmujemy już szóste miejsce w światowym rankingu nielegalnie udostępnianych plików do ściągnięcia. Przed Polską znalazły się tylko USA, Wielka Brytania, Kanada, Hiszpania oraz Brazylia.

Tagi: piraciinternetodcinanie

Ulga na internet

4.II

Jest czas wypełniania PITów i korzystania z wszelakich ulg. Ktoś trafił na moją stronę korzystając z google z zapytaniem czy można odliczyć więcej niż 760 złotych. Otóż odpowiadam, można ale jest warunek że na rachunku dostawcy naszego internetu muszą widnieć dwie osoby. 760 złotych jest odliczane na JEDNÄ„ osobę, jak na rachunku widnieją dwie osoby to można odliczyć 2x760. Nie wiem jak jest obecnie, ale kiedyś np. TPsa robiła trudności w uzyskaniu tego aby na rachunku widniały dwie osoby. Czy to mogą być dowolne dwie osoby? Nie, osoby te muszą opłacać wspólnie internet, mieszkać w tym samym domu/mieszkaniu gdzie jest internet i chyba być spokrewnione (wiem że mogą to być współmałżonkowie, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo...nie wiem czy kuzynostwo też).
Jeszcze jeden istotny warunek aby w ogóle skorzystać z ulgi na internet. Na rachunku musi być oddzielna pozycja internet, gdy mamy wykupione pakiet usług np. telewizję i internet to niestety nie możemy skorzystać z tej ulgi. W TPsa jest usługa neostrada tp z telewizją, w takim przypadku prawo do ulgi nam nie przysługuje (jest to pakiet a nie sam internet).

Tagi: ulgainternetdwie osoby

Cięcia budżetowe

5.II

To było do przewidzenia że cięcia będą skoro kryzys się pogłębia. Rząd znalazł prawie 20 miliardów niepotrzebnych pieniędzy. Wszyscy ministrowie stawili się na dywaniku u Premiera i deklarowali co oszczędzili. Jestem...zawiedziony tym że MON zdołał oszczędzić tylko dwa miliardy złotych a przecież jest to ogromny budżet. Nie podobają mi się tak ogromne cięcia na budowę dróg (kilkanaście miliardów), budowa dróg nie dość że jest potrzebna na euro 2012 to jeszcze działa...mobilizująco na gospodarkę w wielu dziedzinach. Rozumiem jednak że rząd (Premier) musiał coś zrobić bo drukowanie pieniędzy bez pokrycia nie jest dobrym wyjściem (a właśnie tego chcę opozycja). Teraz czytam że projekt komputer dla ucznia upadł i zamiast tego będą dofinansowane pracownie internetowe w szkołach. Cóż...nikt nie lubi kryzysu, ale trzeba się z nim zmierzyć.

Tagi: cięciabudżetkryzysmon

Nowy znacznik w bbcode

6.II

Niekiedy komentujący jak i ja w wpisach cytuje za jakimś źródłem i tu pojawia się problem. Cytaty są mało odróżniające się od reszty tekstu, przeważnie się używa kursywy aby podkreślić że jest to cytat. Takie wyróżnienie cytatu jest jednak nadal mało wyraźne, dlatego postanowiłem dodać specjalny bbcode...niestety przeglądarka IE ponownie ma swoje widzimisię i nie reaguje tak jak reszta przeglądarek. Automatycznie cytat jest brany w cudzysłów jednak IE tego nie robi (może IE8 będzie reagować normalnie), dlatego też dodatkowo cytat jest na innym kolorze tła niż reszta tekstu. Mam nadzieje że to poprawi czytelność tekstu. Teraz czas na przykład cytowanego tekstu. Jak Wam się podoba nowa funkcja na stronie? Będzie to przydatne i będziecie korzystać z tego?
Proszę nie dawać cytowanego tekstu w dodatkowy cudzysłów gdyż zaburzy to cały efekt.

Tagi: bbcodecytatinternet explorerstronazmiany

Różnice cenowe

7.II

Przekonałem się (jak i zapewne niektórzy z Was) że warto poszukać tańszych ofert a z promocji korzystać po zapoznaniu się z cenami w internecie. Kupiłem telefon komórkowy w promocji...patrząc na oferowane ceny w sklepach internetowych to kupiłem go okazyjnie.
merlin.pl - 444zł, era.pl (bez umowy) - 509zł, plus.pl (bez umowy) - 1319zł, jak widać rozpiętość cen jest ogromna. Zapłaciłem w sklepie na miejscu w promocji 349zł, co prawda to "obrzydliwa" sieć sklepów a nie sklep z komórkami...ale ważna jest cena (mam nadzieje że nie będzie się psuł) ;)

Tagi: promocjasklepkomórkaceny

Zmiany na stronie

10.II

Zachciało mi się zmian i wyszło coś takiego. Prawie wszystko to co zaplanowałem to zrobiłem...prawie bo nie tak do końca miało być z wpisami z prawej strony. Zobaczymy jak długo wytrzyma obecny wygląd strony ;)

Tagi: zmianawyglądstrona

mBank i kredytobiorcy

11.II

Spór a raczej jednostronny monolog toczy się od jakiegoś czasu. Pretensje mają ci co zabrali kredyt we frankach przed jesienią 2006, oprocentowanie takich rat ustala zarząd banku a nie przez LIBOR + marża. mBank postanowił zaprosić delegacje "buntowników" do siedziby mBanku (Łodź), z 40 osób które mogą przyjechać chęć zgłosiło zaledwie 11 osób. Dlaczego tak mało osób chcę jechać na spotkanie? Powód jest dosyć istotny Bank zastrzegł, że oprocentowania zmieniać nie zamierza. Z takim nastawieniem mBanku to nie dziwię się że tak mało osób chcę jechać na spotkanie z mBankiem.
Spotkanie ma się odbyć 14 lutego.

Tagi: mbankfrankikredytspotkanie

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008