Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Kwiecień * *

Page Rank Update

2.IV

Panie i Panowie nadeszła wiekopomna chwila, ta strona została doceniona przez wujka google. Strona miała Page Rank 2 a teraz ma PR3...mam nadzieje że to się utrzyma bo jak widzę na innych data center mam nadal PR2. Jedni mówią że Page Rank nie ma znaczenia a inni paznokcie obgryzają i czekają kiedy im pójdzie w górę.

Tagi: page rankupdate

Szwecja, koniec z piratami

3.IV

Niedawno w Szwecji weszło w życie nowe prawo autorskie, pozwala na łatwiejsze otrzymanie danych osobowych stron, serwerów które udostępniają treści pirackie. Wygląda na to że Szwedzi się przestraszyli nowego prawa (przynajmniej niektórzy), ruch w sieci spadł o 33%. Zastanawiam się czy spadek piracenia przełoży się w większe zyski autorskie...nie sądzę aby to było takie oczywiste. Trzeba brać pod uwagę to że ktoś kto piraci nie zawsze pójdzie kupić oryginał bo jego zwyczajnie nie stać na to.

Tagi: szwecjapiraciprawoautorskie

Firefox górą

3.IV

Firefox 3 od dawna przodował nad IE 7, ale pierwszy raz liderem jest wśród grupy przeglądarek jest Firefox. Według statystyk na stronie ranking.pl Firefox ma 45,3% a MSIE 40,0%. Zapowiada się dosyć ostra walka w tym roku, niedawno wyszła IE 8 i jeszcze nie zdążyła zagościć na rynku. Wyjdzie też Opera 10 oraz Safari 4.

Tagi: rankingfirefoxieoperasafari

Telewizja cyfrowa (naziemna)

4.IV

Trafiłem na bardzo ciekawy artykuł o naziemnej telewizji cyfrowej, wyjaśnia wiele spraw które są niejasne. Wiedziałem dosyć dużo na ten temat bo śledzę sprawę na bieżąco, jednak z artykułu dowiedziałem się to i owo.
Artykuł jest w pliku pdf, Naziemna Telewizja Cyfrowa (190,3kB).

Tagi: telewizja cyfrowacyfracjanaziemna

Oszustwo z Gadu-Gadu

6.IV

Nie chciałem o tym pisać bo chyba mało kto się nabiera na to, ale gdy zauważyłem że ktoś na moją stronę wszedł z google wpisując jak często trzeba doladowywać gadu gadu to muszę zareagować. Gadu-Gadu jest DARMOWE i nie ma też opłaty za korzystanie z komunikatora Gadu-Gadu. To co jest rozsyłane przez komunikatory jest zwyczajnym OSZUSTWEM. Oto wypowiedź właściciela Gadu-Gadu Trzeba zatem jeszcze raz jasno powiedzieć, że za korzystanie z komunikatora oraz sieci Gadu-Gadu jej właściciel - firma GG Network - nie pobiera opłat. Spamerzy podszywając się pod obsługę sieci Gadu-Gadu wprowadzają w błąd użytkowników i tym samym naciągają na wniesienie opłat, które w rzeczywistości trafiają do kieszeni wyłudzaczy. Więcej na temat Nie płać za Gadu-Gadu.

Tagi: oszustwogadu-gadu

Gra on-line

7.IV

Nigdy nie przepadałem za grami on-line, chyba że krótkimi jak np. warcaby. Kilka dni temu spróbowałem się zarejestrować i pograć w jakąś grę, strategie wojenną. Rozczarowałem się, grafika marna (co jest zrozumiałe), jednak napierniczanie się nie było moją domeną nigdy (lubię strategie ekonomiczne). Myślę sobie...spróbuje jeszcze raz z inną grą, wybór padł na grę Travian. Kilka dni gram i jeszcze mi się nie znudziła a to już coś, gdyby ktoś też tam grał to moja osada jest na serwerze 6 a ćwiartka to -|+.

Tagi: graon-linetravian

Co się stało z grafiką na stronie?

9.IV

Dzisiaj jest CSS GOŁY DZIEŁƒ.
Dwa lata temu brałem udział z moim Portfolio, w tym roku jak widać rozebrałem tą stronę ;) Akcja ma na celu pokazanie że można zrobić tak stronę aby nawet bez css i grafiki, strona była czytelna. Strona to nie choinka aby ją dekorować w świecidełka.

Tagi: cssgołydzień

Dzień z życia Galów

11.IV

Moim ludkowie są pracowici, pracują nawet w święta. Czasami brak surowców ale od czego jest handel ;) Musiałem ponownie rozbudować magazyny aby wszystko pomieścić, przez noc tyle tego jest że niektóre surowce się nie mieściły.
Czeka nas tzn. ludzi w mojej osadzie wytężona praca dla dobra ogółu czyli mojego ;)
Pomożecie Towarzysze? Pomożemy!

Tagi: traviangalowie

Po świętach

14.IV

Przybyło nam kilka kilogramów, wynudziliśmy się z teściami a teraz czas na...odpoczynek i dietę ;)

Tagi: wielkanocświęta

Inteligentna amunicja

16.IV

Hm...zabijać to się niewątpliwie potrafimy, człowiek jest wyjątkowo drapieżnym gatunkiem. Szykuje się przełom w jeszcze doskonalszym zabijaniu, amunicja będzie skręcała aby trafić w cel (domyślnie drugiego człowieka). Czy można sobie wymarzyć lepszą amunicje dla terrorystów? Snajper może być bardzo oddalony od celu a pocisk sam trafi w cel. Naboje są naprowadzane laserowo i w środkowej części swojego lotu są w stanie zmienić swój kurs. Owa technologia została nazwana EXACTO (EXtreme Accuracy Tasked Ordnance) i polega na miniaturowych modułach GPS. Czy teraz każdy bez szkolenia może trafić drugą osobę z odległości mili? Ależ to raj dla wszystkiego rodzaju szumowin żądnych zemsty, morderstwo doskonałe jest coraz bliżej urzeczywistnienia. Darpa pracuje także nad amunicją naprowadzaną przez sensory ciepła. Dzięki niej, snajperzy mają być w stanie strzelać nawet z odległości jednej mili.

Tagi: inteligentna amunicjaamunicja

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008