Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Maj * *

Ile zarabiamy Euro?

4.V

Jak się okazuje nie jest tak źle (przynajmniej według gazeta.pl). Przeciętna rodzina Kowalskich ma co miesiąc do wydania około 900 euro, czyli niewiele mniej niż Czesi, Słowacy, Chorwaci czy Węgrzy. Hm...czy to ma mnie pocieszyć że jestem w dobrej kondycji finansowej? Dalej czytamy że: Najlepiej sytuowani w regionie są Słoweńcy, którzy inkasują około 1700 euro. jak widać może być lepiej. Czy takie porównania mają sens bez relacji ile można za to kupić w poszczególnych krajach? Moim zdaniem takie dane są do niczego i mają za zadanie pokazać że jest dobrze. Czytamy dalej że jest lepiej niż było kiedyś Coraz mniejszą część zarobionych pieniędzy Kowalscy wydają na żywność - w marcu 24,6 proc., wobec 26,9 proc. cztery lata temu. Cóż, może to i prawda, ale statystyki nie uwzględniają tego co kupujemy...może się okazać że coraz gorsze jakościowo produkty a przez to tańsze.

Tagi: zarobkieurokowalskiżywność

Kim jest Fotyga?

5.V

Zastanawiam się czym też Anna Fotyga sobie zasłużyła aż na takie względy Prezydenta. Niedawno Pani Fotyga odegrała show pt. sierotka Marysia przed komisją a teraz czytam że Jeszcze przed wakacjami Anna Fotyga może wrócić do pracy w Kancelarii Prezydenta. Jeżeli premier nie podpisze jej nominacji na ambasadora, Lech Kaczyński prawdopodobnie zaproponuje jej pracę w charakterze swego doradcy do spraw zagranicznych - dowiedział się "Dziennik". Przysługa zrobiona Panu Prezydentowi musi być ogromna skoro na takie względy zasłużyła.

Tagi: anna fotygafotygaprezydent

Głosujcie na PO!

6.V

Interesujące kto nawoływał do głosowania na Platformę Obywatelską w nadchodzących wyborach do Euro Parlamentu...kto zgadnie dostanie piwo? ;)
Jestem pewny że nikt nie zgadnie (tylko Ci którzy już słyszeli o tym zgadną). W trakcie wiecu wyborczego w Piszu, były premier nakłaniał mieszkańców miasta do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Swoje przemówienie zakończył gorącym wezwaniem do głosowania na... Platformę Obywatelską. Prawda że zaskoczenie? Dopiero po chwili przyznał że się pomylił Publiczność była co najmniej zaskoczona. Z sali dobiegały gwizdy, oklaski i śmiech. Dopiero po chwili Jarosław Kaczyński poprawił się i wyjaśnił, że chodziło mu o Prawo i Sprawiedliwość. Ciekawe czy PO wykorzysta tą pomyłkę w swoim spocie wyborczym, lepszej reklamy, agitacji nie można sobie wymarzyć :D
Jarosław Kaczyński nawołuje do głosowania na Platformę Obywatelską

Tagi: kaczyńskiwyborypomyłkaplatformapo

Telewizja cyfrowa (naziemna)

8.V

Znalazłem interesującą mapkę na której są zaznaczone planowane lokalizacje multipleksów oraz ich moce. Szkoda że tych nadajników nie jest ciut więcej, widać że niektóre regiony są...pustynią cyfrową. Jednak mam nadzieje że cała Polska będzie w 100% pokryta przynajmniej przez trzy multipleksy.
Lista (mapa) planowanych multipleksów oraz ich moce

Tagi: mapanadajnikimoctelewizja cyfrowa

Lenistwo

12.V

Jak widać zaniedbuje stronę i brak regularnych wpisów jak kiedyś. Powód zasadniczo jest jeden...gra w travian mnie pochłania ;)
Usiłuje zrobić ulepszoną wersje skryptu sondy który kiedyś zrobiłem. Obsługa ma być o wiele prostsza tzn. zakładanie sondy i rozbudowa o kolejne odpowiedzi. Możliwe że gdy w końcu ukończę pracę nad nim to jakaś sonda będzie na tej stronie.

Tagi: traviansondaskrypt

Skrypt SONDA

19.V

Uff, wreszcie skończyłem nową wersje skryptu sonda nad którą się biedziłem znacznie dłużej niż planowałem. Tak to już jest gdy nie zna się php tak dobrze jak by się chciało ;)
W stosunku do poprzedniej wersji, moim zdaniem jest o wiele łatwiejsza konfiguracja skryptu m.in. zmiana ilości odpowiedzi w sondzie nie powinna nikomu sprawić problemu.

Tagi: skryptsondawersja

GaduAir

19.V

Ruszyła zapowiada przez firmę która posiada znany komunikator GaduGadu, sieć komórkowa GaduAir. Ceny nie są rewelacyjne, ale dodatki mogą przyciągnąć zwolenników GaduGadu do nowej sieci. Przejdźmy jednak do konkretów: min 29gr (49gr do Play i cyfrowego Polsatu), sms 15gr, mms 30gr i internet 1gr/20kB. Teraz te dodatki, które moim zdaniem mogą przeważyć o skorzystaniu z tej oferty. ten sam numer telefonu GaduAir, co numer w komunikatorze GG Może się spodobać młodszym użytkownikom, starszych raczej to nie skusi. brak opłat za transfer danych w Mobilnym Gadu-GaduPodobnie jak wyżej dla młodszych osób. Ogólnie bez rewelacji, ale tych co są maniakami korzystania z GaduGadu niewątpliwie skusi ta oferta.

Tagi: gaduairgadugadusieć

Wirus

24.V

Obecnie dni mi upływają na łowach na wirusa/trojana lub inne paskudztwo. Szukałem porady na forach i mam nadzieję że uda mi się to zwalczyć. Pierwszy raz mnie spotkało coś takiego, podobno to teraz popularne jest to co mnie spotkało. Zobaczymy co będzie jutro...czy pozbyłem się tego czy też wróci nie wiadomo skąd.
Oprócz łowów to dalej intensywnie gram w travian. Moja osada liczy 421 osób a sojusz który założyłem ma sześciu członków (przy okazji zapraszam wszystkich do mojego sojuszu PiH.

Tagi: wirustrojantravianosada

Ustawa medialna

26.V

Wygląda na to że obecny stan utrzyma się jeszcze długo. Ustawa która miała zmienić kilka spraw w mediach publicznych m.in. znieść abonament będzie prawdopodobnie zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego. Ewentualne veto Prezydenta nic by nie dało gdyż sejm by je odrzucił a zaskarżenie jej spowoduje że obecny stan utrzyma się na nieokreślony czas.
Tak się zastanawiam od kiedy to Prezydent tak polubił i wierzy w sprawiedliwy osąd TK...bywało dawniej że Pan Prezydent TK określał niezbyt pochlebnymi słowami. Rodzi się więc pytanie że jest to typowa gra na zwłokę a nie chęć czy troska o dobro nas wszystkich i stwierdzenie czy ustawa medialna jest zgodna z konstytucją.

Tagi: ustawamediaprezydenttrybunałkonstytucja

showtoja.pl

28.V

Od kilkunastu dni w Internecie można on-line oglądać pewne małżeństwo. Czasami ich podglądam, adres to www.showtoja.pl. W domu mają cztery kamery, pokój ich wygląda jak...u meliniarzy ;) W telewizji już było o nich, na portalu. Pomysł trochę masochistyczny ale ludzie lubią podglądactwo a oni się lansują i moim zdaniem mogą na tym zarobić.
Obecnie wracają z Warszawy i patrzeć przez kilka godzin jak On kieruje a Ona coś tam bajdurzy jest ciut nudno. Podobno nawet w nocy jest kamera włączona (w podczerwieni) i można zobaczyć jak Oni robią bara-bara :D

Tagi: showtoja.plkamerashow

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008