Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Czerwiec * *

Dzień dziecka

1.VI

Jako że jestem dzieckiem to czekam na prezenty ;)

Tagi: dzieńdzieckoprezent

Podwyżka podatków?

3.VI

Kryzys coraz bardziej daje o sobie znać. Budżet był konstruowany w lepszych czasach i teraz "kołdra" robi się za krótka. PiS proponował dodruk pieniędzy, mnie taki pomysł się nie podoba. Pieniędzy jednak zaczyna brakować i trzeba szukać oszczędności (jeśli jeszcze się uda je znaleźć) lub podwyższyć podatki. Każde rozwiązanie jest niedobre, oszczędności w dobie kryzysu to broń obosieczna. Kryzys można dobrze wykorzystać na inwestycje np. drogi (ceny spadają materiałów i usług)...pozostaje więc podwyżka podatków. Rząd planuje podnieść stawki podatkowe, aby poprawić sytuację budżetu- dowiedział się się dziennik "Polska". Rząd zamierza podwyższyć podnieść 22-procentową składkę VAT o jeden procent Wyobrażam sobie jak teraz PiS będzie głośno pomstował na rząd i PO, oczywiście nadmieni że on by podatków nie podniósł.
Niektórzy się ze mną nie zgodzą, ale uważam że obecny rząd dobrze walczy z kryzysem nawet jeżeli to będzie oznaczać podwyżkę podatków.
Z pustego i Salomon nie naleje.

Tagi: podwyżkapodatkipopis

Z pistoletem do szkoły

4.VI

Sądziłem że Polska...jest wyjątkiem i takie zdarzenia nie mają miejsca jak pistolet w szkole. Pistolet miał w plecaku, a naładowany magazynek w kieszeni spodni. Uczeń zawodówki z Kraśnika Fabrycznego na Lubelszczyźnie przyszedł do szkoły z bronią. Jak widać Polska jest pod tym względem w Europie, inna sprawa czy to powód do "dumy". Ze strachem czekam na strzelaninę w szkole z udziałem uczniów.

Tagi: pistoletszkołauczeń

Prezydent

5.VI

Czuje się zniesmaczony wypowiedziami Prezydenta który teoretycznie powinien reprezentować wszystkich Polaków niezależnie od ich poglądów. Obchody 4 czerwca przebiegły pod znakiem docinków (jak zresztą wszystkie duże wydarzenia). Kolejna wypowiedź Prezydenta zupełnie nie pasuje do osoby która reprezentuje Polskę Cudów nie ma wszystko ściema Czy taka wypowiedź pasuje do Prezydenta? moim zdaniem absolutnie jest niedopuszczalna...jak widać jak Prezydent chcę ugrać coś dla swojego brata i usiłuje zdyskredytować obecny rząd i PO.
Czekam z utęsknieniem kiedy Lech Kaczyński przestanie być Prezydentem i nie ważne czy nowym Prezydentem będzie Donald Tusk czy ktoś inny aby tylko był obiektywny, elastyczny oraz ważył swoje słowa.

Tagi: prezydentwypowiedźlech kaczyńskikaczyński

Przeniesienie numeru bezpłatne

6.VI

Dotychczas przeniesienie numeru komórkowego z sieci do innej sieci kosztuje przeciętnie 50 złotych. Od 6 lipca będzie to bezpłatne. Zastanawiam się czy ruch między sieciami (przenoszenie numerów) się zwiększy...jeśli tak to czy konkurencyjność poszczególnych sieci się zwiększy. Obawiam się że jednak nic się nie zmieni, koszt przeniesienia numeru to nie wszystko. Czas tej operacji wynosi nawet kilka tygodni, podczas gdy w niektórych krajach Europejskich jest do 3 dni a nawet krócej. Ideałem będzie gdy wszystkie formalności można będzie załatwić przez Internet (czytałem że w jakimś kraju tak jest).

Tagi: przeniesienienumerbezpłatne

showtoja.pl

7.VI

Jak wspominałem wcześniej www.showtoja.pl to takie reality show. Zauważyłem dzisiaj że mam sporo wejść z google na frazę www.showtoja.pl, showtoja. Pomyślałem sobie co się dzieje, okazało się że ta strona ma awarie i ludzie szukają odpowiedzi dlaczego tak jest, co się stało. Moja strona jest wysoko w google po wpisanie tych fraz więc ludziska wchodzą na moją stronę licząc na to że czegoś się dowiedzą.
Nie mam dobrych wiadomości dla nich, nie wiem co się stało...być może serwer wysiadł lub sami zrezygnowali z tego show.

Tagi: showtoja.plawariashow

Telewizja cyfrowa = konkurencja

8.VI

Czytałem dane o oglądalności czołowych stacji telewizyjnych, zastanawiający jest spadek trzech czołowych stacji. Zyskała m.in. TV4 która ma ograniczony zasięg. Po wprowadzenie telewizji cyfrowej przetasowania w oglądalności mogą być spore, w pierwszym multipleksie będzie 7 programów (TVP1, TVP2, TVPinfo, Polsat, TVN, TV Puls, TV4) a co za tym idzie wszystkie będą miały taki sam zasięg. Przeglądałem program TV4 i moim zdaniem jest dosyć ciekawa oferta programowa, podobnie jak TV Puls, będzie to coś innego niż te czołowe stacje. Niestety obecnie nie odbieram TV4 ani TV Puls.

Tagi: telewizja cyfrowapierwszymultiplekskonkurencja

Partia piratów w Parlamencie Europejskim

8.VI

Stało się, partia piratów tzn. tych co chcą wolności w wymianie plików przez Internet weszła do parlamentu europejskiego. Nie jest to co prawda sukces na miano rewolucji, ale dwóch parlamentarzystów to więcej niż zero. Teraz skoro partia jest w PE to może ich głos będzie bardziej słyszalny w Europie. Aha, dodam że niestety to nie Nasi "piraci" a ze Szwecji.

Tagi: partiapiraciszwecjaparlament

Safari

9.VI

Czekałem na ukazanie się wersji cztery przeglądarki Safari i się doczekałem, moje wrażenia na gorąco. Zainstalowałem, uruchomiłem i...przeglądarka się wyłączyła, pomyślałem przypadek. Usiłuje zaimportować zakładki z Firefox, nic z tego, nie widzę takiej opcji (może gdzieś jest). Legendarną szybkość tej przeglądarki można włożyć miedzy bajki, różnic nie zauważyłem między Safari a Firefox. Blokowanie reklam pozostawia wiele do życzenia, niby blokuje wyskakujące okna a tu nagle na portalu wyskakuje okno z reklamą...nie mówiąc już o banerach reklamowych i innych których nie blokuje wcale. Połaziłem po stronach, kolejny zwis i przeglądarka się zamknęła.
Teraz może dla odmiany o zaletach Safari. Ciekawa rzecz zmiana agenta czyli można zmienić...przedstawianie się przeglądarki, inaczej mówiąc mamy możliwość zobaczyć jak strona wygląda np. w Internet Explorer 6 (bardzo przydatna rzecz dla webmasterów). Kolejna rzecz która wygląda ciekawie jest Top Site, robi wrażenie, jest to...trójwymiarowe najczęściej oglądane strony.
Podsumowując nie jest to czego się spodziewałem, teraz wiem na pewno że Firefox odpowiada mi o wiele bardziej niż Safari.
Dodano: Z zakładkami sobie poradziłem tzn. mam wszystkie z Fx, ale Safari teraz się nie uruchamia choć wcina 50% mocy procesora...prawda że ciekawe? ;)

Tagi: safariprzeglądarkawersjacztery

MUX II

10.VI

Czyżby telewizja cyfrowa przyśpieszyła? Konkurs na operatora drugiego multipleksu DVB-T możliwy już w lipcu Dalej czytam w komunikacie że Zgodnie z nim zorganizowany zostanie konkurs na operatora, który wybierze 3 programy telewizyjne dostępne na multipleksie. Kolejne 3 programy zostaną wybrane w bezpośrednim konkursie dla nadawców. Ostatnie, siódme miejsce na multipleksie, zostanie przeznaczone dla programów regionalnych. Wychodzi z tego że będzie to kolejnych 7 programów...dodać do tego programy z MUX I (7) razem będzie 14 programów. Zasięg MUX I i II ma być 100% pokrycie kraju.
Odnosząc to do mojej sytuacji to oferta programowa znacznie się zwiększy, szkoda że mój region będzie w drugim etapie cyfracji czyli 31.03.2010.

Tagi: muxofertatelewizja cyfrowa

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008