Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Lipiec * *

wRodzinie

2.VII

Startuje nowa sieć telefonii komórkowej wRodzinie, sieć założona przez o.Rydzyka. Starter będzie kosztował 20 złotych. Minuta połączenia do innych użytkowników sieci kosztuje 19 groszy. Zgodnie z przewidywaniem i strategią nowej sieci, ma to być sieć związana z innymi mediami Rydzyka tzn. radio Maryja i telewizja Trwam. Połączenia do tych mediów będzie bezpłatne z sieci wRodzinie. Sieć ma ruszyć oficjalnie 11 lipca.
Czy nowa sieć zrodzi zwiększenie konkurencji na rynku? Raczej wątpliwe aby tak się stało, sieć trafia w określone grono osób i nie wierzę aby cena 19 groszy za minutę skusiła większą ilość osób spoza grona radia Maryja i telewizji Trwam.
Dodano: Ceny połączeń w sieci to 19gr, poza sieć 49gr (minuta), do Play i Cyfrowego Polsatu 78gr, na telefony stacjonarne 25gr. SMS w sieci 19gr a poza sieć 25gr.
Jak widać ceny zróżnicowane i dosyć skomplikowana taryfikacja, ceny nie są konkurencyjne w stosunku do innych sieciach. Za nową telefonią stoi spółka CenterNet należąca do giełdowego NFI Midas Romana Karkosika. Ale projekt startuje dzięki umowie z fundacją Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka.

Tagi: wRodzinierydzykmaryjatrwam

W3C porzuca XHTML 2 na rzecz HTML 5

3.VII

Moim zdaniem jest do dobra decyzja. XHTML i tak jest używany marginalnie lub nawet wcale ze względu na IE która to przeglądarka w ogóle nie interpretuje poprawnie XHTML. Nawet jeśli webmaster stosuje XHTML to wysyła dokument przeglądarce jako HTML. XHTML dotychczas był martwą rekomendacją z uwagi na opóźnienia w jego wdrażaniu przez firmę Microsoft. Większość serwisów z uwagi na użytkowników Internet Explorera wysyłała treść strony w formacie text/html a nie application/xhtml+xml, przez co dokumenty XHTML były renderowane przez przeglądarki jako dokumenty HTML. Niestety niepokoi mnie długi termin prac nad HTML 5 Według zapowiedzi przedstawicieli W3C ostateczna rekomendacja HTML 5 ma się pojawić w...2022 roku. Dodam że niedawno wydana nowa wersja Firefox (3.5) ma niektóre znaczniki z HTML 5.

Tagi: wc3xhtmlhtmliefirefox

Jak prawie miałem BMW

4.VII

Chyba każdy widział reklamę w telewizji gdzie samochody sobie latały i tylko czekały aż ktoś wyśle SMS, organizatorem jest sieć komórkowa Orange. Przed chwilką przeczytałem przygody ktosia z tą loteria, uśmiałem się setnie :D Zacytuje fragmenty z tych przygód. Wysłałem więc SMS o treści "BMW". Był 31 maja. "Witamy w Loterii 150 BMW od Orange. Masz już 10 losów w losowaniu BMW. Wyślij SMS o treści BMW, aby mieć większe szanse na wygraną!" -odpowiedziały "niebiosa". Zaczyna się dosyć niewinnie, czytam jednak dalej Kilka minut później "niebiosa" zapukały drugi raz: "Gratulacje! Twoje IMIĘ może znaleźć się na liście zwycięzców! Wyślij swoje IMIĘ, a może to TY wygrasz BMW!". Widać że akcja się rozkręca ;) No, dobra, wyślę im imię i basta! Telefon zapiszczał po raz trzeci: "Jeśli wyślesz teraz SMS o treści BMW, masz większe szanse na wygranie nowego BMW, bo dostaniesz aż 15 losów". Hm...chyba przysadzają z zachęcaniem No, nie! Wystarczy. Wieczorem przyszła wiadomość, po której już chciałem otwierać szampana. "Protokół przekazania BMW gotowy". Ale zaraz ruszyło znowu: "Czekamy na SMS o treści BMW, aby przyznać 530 losów. Właśnie te losy mogą pomóc Ci wygrać BMW". Piąty SMS umilił mi pracę następnego dnia. "Analizy mówią, że właśnie Ty możesz wygrać BMW. Wyślij szybko SMS, aby zapewnić sobie 550 dodatkowych losów w loterii". Za Chiny już nic im nie wyślę. Dwie godziny później: "Jak wygrasz, to wszystko się zmieni. Wyślij szybko SMS o treści BMW. BMW serii 1 chcemy dać właśnie Tobie". Akcja rozwija się jak w dobrym filmie...może to jakiś horror Następnego dnia (2 czerwca) w południe: "Czekamy na SMS od CIEBIE. Wiesz dlaczego? Bo TY możesz wygrać ten samochód! Masz 30 minut!". Nie wysłałem, ale Orange nie dawał za wygraną: "Masz 1 nieodebrane połączenie od swojego BMW. Odpowiedz jak najszybciej -wyślij BMW na 7400! I weź udział w losowaniu!". Przecież już wziąłem.
3 czerwca: "Nie śpij, bo może wręczymy Ci samochód! Dziś losowanie! Zdobądź 640 pkt ekstra! Wyślij 1 SMS o treści BMW".
Ktoś wreszcie nie wytrzymał tego natłoku ;) - Wyłącz to! - błagała żona. Ale jak? Żaden z SMS-ów nie mówił, jak to zrobić, choć każdy uczciwie podawał cenę - 4,88 zł. Może im się znudziło Orange wysłał do mnie kolejne sześć wiadomości. Zaczynały się tak, jakby auto już było moje. "Tu Ania z Orange. Właśnie uzupełniam listę osób, które mają szansę odebrać BMW...".
Ostatnia, osiemnasta wiadomość przyszła 28 czerwca, o godz. 17:53. "CHCESZ SIĘ UCIESZYĆ? Wyślij BMW na 7400 i zobacz, co się wtedy stanie! Nie uwierzysz!".
Szkoda że już koniec akcji...samochodu nadal nie ma a kasa poszła do sieci Orange. I na koniec Z dotychczasowego przebiegu loterii jesteśmy bardzo zadowoleni -uśmiecha się rzecznik Grupy TP. Jak widać tylko jedna strona jest zadowolona z tego interesu.

Tagi: bmworangeloteriasms

Madonna diabłem?

7.VII

Koncert Madonny odbędzie się 15 sierpnia w Warszawie. Koncerty Madonny są dosyć widowiskowe i chętnie sam bym na koncert poszedł gdybym miał taką możliwość. Niektórzy politycy chcą koniecznie zaistnieć na scenie politycznej i nie ma znaczenia w jaki sposób. Akcją dowodzi radny sejmiku mazowieckiego Marian Brudzyński. Wnuk żołnierza armii gen. Hallera, były wysoki działacz LPR. Kolejny działacz prawicy liczy na elektorat...katolicki. Scenariusz na pierwszy dzień jest taki. Modły zaczną "Koronką do miłosierdzia". Na placu stanie ruchomy ołtarz polowy z baldachimem, będzie kazanie i liczne hasła. - Na wizerunku Matki Bożej z Częstochowy umieścimy slogan, z pytaniem do władz: "Czy nie będziecie się wstydzić spojrzeć w oczy Królowej?" - precyzuje radny. Nie chcę urazić wierzących katolików, ale czy takie protesty nie ośmieszają Polski i katolików Polskich?
Madonna może i jest skandalistką, ale to jest tylko koncert i ma na celu dobrą zabawę a nie...satanistyczny podtekst. Moim zdaniem za bardzo w Polsce nadużywa się wiary i pokazywanie że jest się katolikiem. Kiedyś nie było tak oficjalnie pokazywać swojej wiary to teraz przeszli niektórzy w drugą skrajność i manifestują wszędzie że jest się Polakiem z tradycjami chrześcijańskimi.

Tagi: madonnakoncertkatolikprotestdiabeł

TP prześpiesza

7.VII

Od października Internet z TPsa będzie można kupić w opcji 10Mb/s oraz 20Mb/s, obecnie najszybszą opcją jest 6Mb/s. Jeżeli zabrać pod uwagę że opcja 6Mb/s miała bardzo ograniczony zasięg to co dopiero będzie przy tych nowych szybkościach. Infrastruktura TPsa nie jest w najlepszym stanie i działanie neostrady w każdej opcji jest problematyczne.
Ceny nowych opcji bez promocji kształtują się na poziomie 260zł a szybszej na 300zł. Zazdroszczę tym którzy mają Internet od dostawcy kablowego, tam ceny są nieporównywalnie niższe.

Tagi: tpneostradaprześpiesza

Travian

14.VII

Jakiś czas temu pisałem że gram w grę on-line pt. travian na serwerze 6. Gra na serwerze 6 dobiegła końca, został wybudowany CUD. Nie miałem zamiaru grać od nowa bo gra wymaga dużo czasu aby się utrzymać na nim. Zacząłem jednak grę na serwerze speed, aktualnie mam 360 ludności i kilka ataków na mnie za sobą. Uważam że rozwijam się w dosyć dobrym tempie i mam nadzieje dotrwać do końca gry (koniec będzie mniej więcej we wrześniu na tym serwerze). Moje sąsiedztwo jest umiarkowane, kilka osad słabszych i trzy sojusze (tak naprawdę tylko jeden sojusz może mi zrobić kuku ;) ). Zobaczę jak sytuacja się rozwinie, ale jestem dobrej myśli :)

Tagi: travianspeedsojusz

Ustawa medialna, weto

17.VII

Wiadomo było od początku że weto Prezydenta do ustawy medialnej jest bardzo prawdopodobne. PO aby odrzucić weto potrzebuje głosów SLD, rozmowy były prowadzone od jakiegoś czasu. Wydawało się wszystko załatwione...do chwili wpisanie poprawki senatu która to spowodowała zniesienie kwoty minimalnej zagwarantowanej dotacji. Dotacja miała być w założeniu rekompensatą za zniesienie abonamentu. SLD zapowiada że nie będzie głosował za odrzuceniem Prezydenckiego weta. Wychodzi na to że kolejna ustawa trafi do kosza a MY będziemy nadal płacić abonament RTV.

Tagi: ustawamediawetoprezydent

Wczytywanie stron a szybkość łącza

21.VII

Niedawno pisałem a tym że TPsa wprowadzi nowe szybsze opcje neostrady. Zapewne ludzie będą je kupować, ale tutaj chce uświadomić że szybsze łącze nie oznacza szybszego wczytywania stron...przynajmniej nie w takim zakresie jak może niektórzy myślą. Wbrew pozorom szybkość 2M/s a 20M/s nie zawsze spowoduje że strony będą się wczytywać zauważalnie szybciej. Z czego to wynika?
Załóżmy że jest strona taka sobie np. ten blog, nie ma ani grafiki ani multimediów...jest praktycznie sam tekst. Taka strona będzie się wczytywać tak samo powyżej łącza 2M/s, trzeba też zabrać pod uwagę ograniczenia przepustowości serwera na którym jest strona. Jeżeli chcemy kupić szybsze łącze z myślą w szybszym wczytywaniu stron to taki zakup jest wyrzuceniem pieniędzy (mówię o szybszym niż 2M/s). Podobnie sprawa się ma gdy gramy w gry on-line, tam liczy się czas jaki jest od kliknięcia do danej akcji w grze. W grach liczy się ping a nie szybkość łącza, jeżeli gramy w takie gry to zakup szybszego łącza może pogorszyć komfort gry (szczególnie przy neostradzie to jest zauważalne).
Do czego więc przyda się nam szybsze łącze? Różnica jest zauważalna gdy ściągamy jakiś plik lub oglądamy telewizje on-line, tutaj też niestety nie ma reguły...jeżeli serwer ma ograniczenie ściągania na jeden plik to nic nam nie da szybsze łącze. Na pewno zauważymy różnice gdy wysyłamy coś komuś, ale i tutaj uważajmy...neostrada ma bardzo mało upload w stosunku do downloadu.
Jak widać z tego co napisałem wyżej to nic nie jest pewne i trzeba dobrze rozważyć czy potrzebujemy szybszego łącza do naszych celów a nie tylko po to aby zaszpanować przed kolegą.

Tagi: łączeszybkośćneostradastrona

Burza w koalicji?

27.VII

Pawlak krytykuje rząd, PO i Tuska. PSL było w tylu koalicjach i z kim popadnie że mi trudno powiedzieć jaka ta partia jest. Nie podoba mi się że PSL nie ma praktycznie poglądów, jedno co dla nich ważne to elektorat rolniczy. Trudno zresztą im się dziwić, partia od zarania jest nastawiona na rolników i zmienić front na bardziej...ogólny jest moim zdaniem już niemożliwe. Niestety dla PSLu sondaże są niepomyślne, wygląda na to że rolnicy już nie są tak zaślepieni jak kiedyś...być może to PSL przestał starać się o elektorat rolniczy w dostatecznym stopniu.
Moim marzeniem jest aby w przyszłych wyborach do sejmu PSL nie weszło do parlamentu w ogóle. Widzę to tak, do sejmu wchodzi PO, PiS i SLD, a koalicja PO-SLD jest najlepsza z mojego punktu widzenia.

Tagi: koalicjapslpopissld

Głosowanie listowne

27.VII

Poczta Polska zaproponuje Państwowej Komisji Wyborczej wprowadzenie głosowania korespondencyjnego. Poczta jak widać chcę sobie dorobić i to pewnie sporo. Pomysł sam w sobie nawet interesujący...jest tylko jeden problem który nie tylko ja zauważyłem PKW nie wie jednak, czy Poczta Polska jest w stanie zapewnić terminowość dostarczenia takich przesyłek. Znając terminowość dostarczania listów to może być różnie.

Tagi: pocztagłosowaniewybory

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008