Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Sierpień * *

Prezydent i przyjaźń

2.VIII

Niedawno Pan Kownacki z kancelarii Prezydenta skrytykował organizacje pracy w pałacu prezydenckim, został za to później zdymisjonowany za to. Czytam teraz wywiad Prezydenta i rzucił mi się w oczy wątek - Gdybyście mnie państwo zapytali całkiem niedawno o moją relację z nim, to poza relacją służbową powiedziałbym: przyjaciel. Ale teraz już tak nie powiem - przyznaje. O ile dobrze rozumiem to Pan Prezydent łączy pracę zawodową z życiem prywatnym...myślałem że trzeba to starać się rozdzielić. Hm, może mi się tylko tak wydawało że praca to praca a życie prywatne swoją drogą. W pierwszej chwili to się obruszyłem na takie zdanie Pana Prezydenta, ale po zastanowienie to nie wiem co o tym sądzić. Brak mi doświadczenia w wielu sprawach które dla większości są naturalne i oczywiste.

Tagi: prezydentkownackiprzyjaźń

Dodacje Unijne = kłopoty

5.VIII

Rozbawił mnie tekst który właśnie przeczytałem o tym jak napisać wniosek o dotacji pieniędzy unijnych i ich nie dostać. Wiadomo że jak są pieniądze to coś z nimi trzeba zrobić a jak ich nie ma to jest święty spokój i wójtowie spokojnie trwają na swoich stanowiskach. - Wójt wezwał mnie do siebie i powiedział, że ponieważ jestem po studiach, to potrafię napisać wniosek. Ale najlepiej taki, żebyśmy nic nie dostali - mówi kobieta, która skończyła administrację. Cóż...jest to przykład na powiedzenie co zrobić aby zarobić i się nie narobić. Wójtowie chcą tylko a może aż pozostać na swoim urzędzie jak najdłużej a dotacje to tylko kłopot. Dotacje unia daje, ale trzeba się rozliczyć z tego i włożyć wkład własny. - W ubiegłym roku wójt luźno rzucił, że przydałoby się złożyć jakiś wniosek. Napisaliśmy, wysłaliśmy i dostaliśmy 600 tys. dofinansowania na kanalizację. Niedużo - opowiada nam jeden z urzędników gminnych w powiecie bialskim. Jednak później było już gorzej. - Była awantura, wójt przyszedł z pretensjami mówiąc, że to przecież trzeba będzie rozliczyć i pewnie jakaś kontrola będzie. Powiedział wprost, że jak tak go załatwiłem, to mam sprawę dokończyć - wspomina urzędnik.

Tagi: wójtdodacjauniakłopoty

Lesbijki

8.VIII

Jestem z natury ciekawy ludzkich zachowań i ogólnie wszystkiego.
Kilka lat temu z ciekawości zarejestrowałem się na forum lesbijskim. Nie ukrywałem się, można było na forum się rejestrować pod warunkiem przyznania się do orientacji seksualnej i dostawało się odpowiedni atavar. Zarejestrowałem się zgodnie z wymogami i zacząłem...badać środowisko lesbijskie. Aha, cofając się trochę w czasie to poznałem administratorkę tego forum zanim się tam zarejestrowałem i czasami rozmawialiśmy na gadu-gadu (naturalnie była lesbijką). Wracając do klimatu i moich obserwacji życia forum, moje spostrzeżenia były takie że: 1) forum wymaga reorganizacji na dodaniu tego i owego. 2) Klimat panujący tam jest...duszny tzn. zauważyłem że moi poprzednicy tacy jak ja hetero, którzy chcieli...byli ciekawi tego środowiska zostali...wygryzieni i odeszli z forum za propagandę innych poglądów. Po pewnym czasie gdy zaproponowałem lekkie zmiany na forum, zaobserwowałem że to środowisko jest...niereformowalne i nie przyjmujące argumentów drugiej strony czyli męskiej. Widać też było dwa rodzaje a może i trzy...lesbilizmu 1) Lesbijki od urodzenia a może takie które od dziecka zauważyły ciągotki do tej samej płci. 2) Kobiety zawiedzione w stosunkach swoich z mężczyznami i dlatego zainteresowały się inną orientacją tzn. kobietami. 3) Oraz najmniejsza populacja biseksualna bez określonej...wrogości, sympatii do danej płci.
Z czasem rozwijania poprawek na forum które bym wprowadził, wrogość tej drugiej grupy się nasilała. Nie jest jednak tak że miałem im to za złe i nastawiłem się wrogo do nich...zapewne w tamtym okresie odczuwałem żal do nich, ale później starałem się ich zrozumieć. Była jedna kobieta która mnie prosiła abym został na forum bo widziała że to środowisko jest za...konserwatywne i wrogie. Postanowiłem jednak odejść z forum, czułem się tam niedobrze...interesujące było to że najzapalczywiej wyrażała się administratorka forum z którą czasami rozmawiałem na gadu-gadu. Prywatnie była inna i jak sama mówiła, jestem nowo mianowana na stanowisko administratorki i musi się...wykazać aby się utrzymać na stanowisku. Dodała też że dostrzega potrzebę reformy, liberalizmy, ale jeszcze nie teraz.
W końcu odszedłem z forum, swój profil skasowałem. Rozmawiałem jeszcze przez jakiś czas z tą dziewczyną (administratorka forum), wiem że chciała wyjechać z Polski gdyż czuła się prześladowana przez osoby hetero. Tak skończyła się moja przygoda z lesbijkami i ich środowiskiem.
Zdaje sobie sprawę że niechcący mogę obrazić kogoś o innej orientacji seksualnej niż ja...trudno jednak zacząć myśleć...inaczej niż zostało się wychowanym i nie ma się styczności z innymi osobami homo. Jeszcze słowo o obrażaniu i używaniu słów obraźliwych...czytałem o tym że lesbijki nie lubią jak się ich nazywa lesbijkami a wolą określenie homoseksualistka. Może jestem w błędzie, ale wydaje mi się że to przesada...zależy jednak od kontekstu całego wypowiedzi a nie wyrywkowego cytowanie kogoś. To że użyłem tutaj kilka razy słowa lesbijka w żadnym wypadku nie jest obraźliwy i uwłaczający, przepraszam jeśli ktoś poczuł się obrażony moją wypowiedzią.

Tagi: lesbijkiforumśrodowisko

Skrypt, księga gości

10.VIII

Jak niektórzy wiedzą robiłem skrypt księgi gości, praktycznie go nie potrzebuje bo już taki miałem go skasowałem. Zrobiłem go aby nie zapomnieć jak się to robi, wiadomo że z czasem wiedza ulatuje z głowy ;) Skrypt jest na bazie danych co powoduje że jest prosty do zarządzania, edycji (mam na myśli zrobienie tego, przynajmniej mi łatwiej to zrobić). Jeśli kogoś to interesuje to demo skryptu jest dostępne, księga gości, można też skrypt pobrać. Instalacja moim zdaniem jest dosyć prosta, opis jest w pliku czytaj.txt. Prawdopodobnie nie będzie zmian w skrypcie przez dłuższy czas...chociaż to nigdy nie jest pewne ;)

Tagi: skryptksięga gościdemo

Zmiany na stronie

11.VIII

Jak może niektórzy zauważyli na stronie kilka rzeczy ubyło. Postanowiłem wykasować wszystko to co przez kilka miesięcy obecności na stronie się nie sprawdziło. Rejestracja okazała się zupełnym niewypałem...zresztą nie liczyłem na oszałamiający sukces tego rozwiązania. Podobnie recenzje komórek się nie sprawdziły na stronie, nie pasowało to do ogólnej koncepcji blogu. Zostawiłem tylko to co się sprawdza w użytkowaniu, przy okazji dodałem jedną funkcjonalność która dotychczas była dostępna tylko dla zarejestrowanych. U góry jest formularz który pozwala zapamiętać osobę odwiedzającą stronę i ułatwia komentowanie późniejsze (nie trzeba wypełniać pola ′imię′).

Tagi: stronazmiany

Odpowiedzi na pytania

12.VIII

Wątek w sprawie telewizji cyfrowej przewija się często i nic dziwnego, coraz bliżej do startu pierwszego etapu (30.09.2009). Postaram się odpowiedzieć na kilka pytań związanych z tym tematem.
dvb-t 2 w Polsce, standard DVB-T2 nie jest jak na razie przewidziany w Polsce. W Polsce będzie DVB-T MPEG-4.
Co potrzeba do odbioru dvb-t?, potrzebny jest dekoder MPEG-4 lub telewizor z dekoderem w środku (w sklepach jest coraz więcej takich telewizorów). Jeśli chodzi o antenę to nie ma specjalnych wymagań i nasza obecna antena powinna być dobra. Dobrze się sprawdzają anteny typu yaga, są popularne na rynku więc nie ma problemu z zakupem takiej anteny.
Czy telewizor mpeg2 będzie odbierał telewizje cyfrową?, obecnie trwają testy z jednego z nadajników w MPEG-2 i tam takim telewizorem odbierzemy program. Należy pamiętać że w Polsce będzie MPEG-4, jeżeli telewizor ma wejście CI to wystarczy dokupić dekoder z MPEG-2 na MPEG-4...to rozwiązanie ma jednak swoje wady 1) Nie wszystkie karty współpracują dobrze z wszystkimi modelami telewizorów (lista powinna być na stronach producentów określonej marki telewizora) 2) Nie odbierzemy takim zestawem programu w HD.
kupić telewizor z dvb-t?, z tego co wyczytałem na forach to telewizory z MPEG-4 spisują się lepiej niż zewnętrzne dekodery MPEG-4.

Tagi: odpowiedzitelewizja cyfrowa

Miss Universe

12.VIII

Zastanawiam się czy termin miss obecnie oznacza to samo co kiedyś. Wątpliwości nabrałem po obejrzeniu kilku zdjęć z wyborów Miss Universe...miss mi się kojarzy z podziwianiem pięknej Kobiety. Trudno nazwać Miss Chin, Jingyao Wang piękną Kobietą skoro jest cała zakryta..może się nie znam na tym, ale coś mi tu nie pasuje do koncepcji wyborów Miss.

Tagi: missuniversechiny

Firefox 3.5 i problemy

13.VIII

Kilka dni temu czytałem o zawieszaniu się firefox i to częstym...pomyślałem że przesadzają. Dziś czytam że zgłoszeń takich jest coraz więcej a fundacja Mozila próbuje zdiagnozować problem. Mozila sugeruje że może to być wina wtyczek lub rozszerzeń i zaleca aktualizacje ich. Nie wiem ile w tym jest prawdy, od dawna nie aktualizowałem wtyczek a problem u mnie nie występuje. Ktoś sugerował że to rozszerzenie tab mix plus...nie zauważyłem niczego takiego a używam tego rozszerzenia od chwili pojawienia się ′felernej′ wersji firefox 3.5. Nie wiem czym w takim razie problem...oby tylko Firefox nie zaczął gwałtownie tracić w wyniku tych komplikacji.

Tagi: firefox3.5problemzwiecha

TVP info i sejm

13.VIII

Niektórzy pewnie oglądali w TVP info obrady sejmu, nadawali godzinami jak posłowie...śpią na sala. Skończyło się, kolejna ′misyjność′ w TVP przepadła w komercjalizacji. TVP info ma aspiracje konkurować z taką stacją jak np. TVN24, od 28 września zmienia się ramówka TVP info.
Był okres gdy TVN24 można było oglądać za darmo w internecie na portalu TP, korzystałem z tego i lubiłem wiadomości tam pokazywane. Obecnie TVP info ma stać się taką stację...zobaczymy jak to będzie.

Tagi: tvp infotvpsejm

TVP Parlament

13.VIII

Jak się okazuje usunięcie transmisji obrad sejmu z TVP info ma swój głębszy sens. Za kilka tygodni rusza TVP Parlament i tam będą m.in. transmitowane obrady sejmu. Nowy kanał będzie jak to ostatnio modne dostępny dla wszystkich...małymi literami dopisek TVP Parlament ma być kanałem satelitarnym, niekodowanym. Tłumacząc z Polskiego na nasze, program będzie dostępny ogólnie pod warunkiem że ileś tam kasy wydamy na kupno ′talerza′ i dekodera. Podobnie jest z kanałem TVP Historia który jest podobno ′misyjny′ a dostępny dla niektórych. Staje się powoli jasne po co TVP oddzielna platforma cyfrowa, wpycha tam wszystko co tylko może pod płaszczykiem ′misyjności′ i aby zarobić (podstawowy pakiet będzie darmowy, ale próżno w nim szukać TVP Parlament). Zapis jednak że to kanał niekodowany zastanawia...może tylko chwilowo tak będzie ;)

Tagi: tvpparlamentsejm

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008