Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Wrzesień * *

II wojna światowa

1.IX

70 lat minęło od początku II wojny światowej a dyskusja w wydarzenia rocznicowe rozgrzewa atmosferę obchodów. Nie jestem przekonany czy czasami Polska jest taka kryształowa jak to się przedstawia ogółowi. Rozumiem weteranów którzy jeszcze żyją, dla nich sprawa jest dosyć prosta. Niemcy napadły na Polskę pierwszego września i to nie podlega dyskusji. Zakulisowe rozgrywki są jednak owiane tajemnicą, to co wydaje się jasne i oczywiste, z czasem może się okazać...fikcją. Moim zdaniem Polska za bardzo gra rolę cierpiętniczą, nie podlega dyskusji to że w czasie wojny zginęło wielu Polaków. Oczekiwać jednak przeprosin, kajania się w trakcie rocznic, jest upokorzeniem dla krajów które kiedyś napadły na Polskę. Nie żyjmy przeszłością, nie karmy się tym że nasz naród wycierpiał bardzo dużo w wojnie. Nie twierdzę abyśmy zapomnieli o tym co było, zapomnieli o okropnościach wojny itd. Należy o tym pamiętać aby już nigdy nie powtórzyło się to.

Tagi: II wojna światowawojnahistoriarocznica

Klienci Polkomtel i problemy

1.IX

Klienci Polkomtel (sieci Simplus, MixPlus, 36i6 oraz Sami Swoi) od dziś mają problemy z doładowaniem swoich kart. 85% punktów elektroniczny doładowanie zniknęło z powodu nie dogadania się w sprawie prowizji od doładowań. Mój bank czyli mBank poinformował że doładowanie tych sieci jest niemożliwe, na szczęście mam Play i ten problem mnie nie dotyczy.
Jeżeli obecna sytuacja utrzyma się dłużej to z pewnością odbije się negatywnie na dochodach Polkomtela. Przez internet to można sobie poradzić z doładowaniem, ale punkty stacjonarne np. sklepy, kioski itd...może być problem.

Tagi: polkomteldoładowanieprotest

Opera wersja 10

1.IX

Ukazała się zapowiadana i pewnie oczekiwana finalna wersja przeglądarki Opera 10. Oczekiwałem też na wersje finalną Opery, komentarze, opinie wersji beta były pochlebne. Pobrałem i zainstalowałem z ciekawości ile prawdy jest w tych pochlebnych opiniach. Nie testowałem intensywnie tej nowej wersji, ale na pierwszy rzut oka jestem zadowolony z niej. Szybkość startu i ładowania stron jest zauważalnie szybsza niż Firefox 3.5...nie wykluczam że będę częściej korzystał teraz z Opera niż w Firefox. Doskwiera mi brak w Operze rozszerzeń do których się przyzwyczaiłem np. Html Validator.

Tagi: opera 10przeglądarkaopera

Prezydent był?

3.IX

Lech Kaczyński odsłonił tablicę pamiątkową w Krasnobrodzie Oficjalnie Prezydent odsłonił tablicę, tak napisano na tablicy. Mniej oficjalnie i empirycznie Pana Prezydenta tam nie było...być może mamy trzeciego bliźniaka o którym nic nie wiadomo ;) Kaczyński miał przylecieć 24 czerwca, ale odwołał wizytę ze względu na złą pogodę. Uroczystość przełożono więc na lipiec, ale i tym razem Lech Kaczyński nie przybył. Hm...wydaje mi się że pośpieszyli się z tym napisem na tablicy i teraz będzie obciach dla miasta.

Tagi: prezydentlech kaczyńskitablica pamiątkowa

Polkomtel, koniec problemów

4.IX

Niedawno pisałem o problemach z doładowaniem kart z sieci Polkomtel. Wygląda na to że problem marży z doładowań jest rozwiązany i można już m.in. doładować w sieci sklepów Żabka. Nie podano co też uzgodnili między sobą, ale należy wnioskować że Polkomtel się wycofał z zamiaru obniżenia marż dystrybutorom o 25%. Zainteresowała mnie jedna z wypowiedzi Adama Suchenek, rzecznik prasowy Polkomtel S.A. Negocjacje były także okazją dla Polkomtela do rozpoczęcia prac i rozmów dotyczących rozszerzenia sieci dystrybucji doładowań usług pre-paid o nowych partnerów Jak domyślam się...cała sytuacja dała do myślenia firmie i szuka ewentualnego wyjścia awaryjnego na przyszłość.
Osobiście to od pewnego czasu kupuje doładowania na serwisach aukcyjnych, jest taniej.

Tagi: polkomteldoładowanierzecznik prasowy

blog, rocznica

5.IX

Dziś mija rok od napisania pierwszego wpisu na blogu. Przez ostatnie kilka lat miałem kilka blogów, jeden był tak osobisty że adres znało 3-4 osoby. Wszystkie blogi jak do tej pory opisywały moje życie osobiste, ten blog ma tematykę zupełnie inną od poprzednich. Uznałem że moje życie jest nudne i należy tylko do mnie. Jak widać tematyka na obecnym blogu to przeważnie polityka.
Blog w tym czasie przechodził modyfikacja, przybyła wyszukiwarka, zmiana kolorów i inne mniejsze zmiany. Mam nadzieję że przez ten rok zyskałem stałe grono czytaczy ;)

Tagi: blogrocznicastrona

Firefox jako strażnik

7.IX

Fundacja Mozila planuje wprowadzić sprawdzanie najnowszych wersji wtyczek zainstalowanych z przeglądarce Firefox. Ostatnio ukazały się wiadomości o lukach we wtyczce Flash z których korzystają hakerzy przy włamaniach. Zespół Mozilli przymierza się do oficjalnego wydania nowej funkcji już w najbliższych wersjach Firefoksa: 3.5.3 i 3.0.14. Moim zdaniem jest to bardzo dobre posunięcie ze strony Mozili. Jak pokazują opublikowane niedawno badania, aż 80% internautów używa dziurawych wydań Flasha.

Tagi: firefoxwtyczkaflashprzeglądarka

E. Górniak i JOŚ

7.IX

Rekord pobity, Edyta Górniak wynegocjowała ogromną stawkę za jeden odcinek w Jak oni śpiewają. Groziła że odejdzie do programu Taniec z gwiazdami i dostała to czego chciała. Edyta Górniak za jeden odcinek dostanie 40 tysięcy złotych, prawda że suma dosyć zawrotna? W rozmowie z ″Super Expressem″ pracownik branży telewizyjnej wyjaśnił, że odejście Górniak spowodowałoby spadek oglądalności ″Jak oni śpiewająâ€³. Niech sobie będzie gwiazdą, ale 40 tysięcy to moim zdaniem wygórowana stawka.

Tagi: edyta górniakjak oni śpiewają

Kwaśniewski, sojusz SLD-PiS?

7.IX

Aleksander Kwaśniewski nie mówi NIE sojuszowi SLD-PiS a nawet jest zadowolony z ewentualnego sojuszu. Politycznie nie nie doceniałbym tego sojuszu - mówił Aleksander Kwaśniewski w radiu TOK FM komentując porozumienie PiS i SLD w sprawie ustawy medialnej. Tak właściwie to zakulisowy sojusz SLD-PiS istnieje już od dawna w niektórych sprawach. Nie uważam aby wyszło to na dobre SLD, PiS jest partią która nie znosi konkurencji koło siebie. Pamiętam co się stało z dawnymi sojusznikami PiS, mam na myśli LPR i Samoobronę. Obecnie te partie praktycznie się nie liczą na rynku politycznym.

Tagi: kwaśniewskisldpisustawa medialnasojusz

Zmiany na stronie

7.IX

Tym razem zmiana nie jest duża, ale dosyć istotna. Przy pisaniu wpisów czasami wstawiam cytaty z niektórych stron. Obecnie jeżeli będzie cytat to podam źródło skąd pochodzi dany cytat. Tym sposobem strona zmienia trochę charakter na bardziej informacyjny niż komentujący.
Ps. W wyjątkowych sytuacjach nie będzie podane źródło cytatu.

Tagi: zmianastronacytat

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008