Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Październik * *

NTC, wyłączanie

1.X

Zgodnie z przewidywaniami i tym co pisałem niedawno, NTC nie ruszyła zgodnie z planem 30 września. Od jakiegoś czasu trwa/trwała emisja testowa w niektórych miastach, obecnie te nadajniki będą wyłączane O północy z 30 września na 1 października, nieoczekiwanie zaprzestano testowych transmisji DVB-T w Krakowie. Wyłączono multipleks, który był przekazywany z kanału 25 (506,00 MHz) z nadajnika RTCN Kraków/Chorągwica. Niestety sprawdził się czarny scenariusz, nic dziwnego że ludzie zaczynają się burzyć...szkoda że ponownie wygrało lobby medialne niż dobro ludności.
Będę z zapartym tchem śledzić dalszy rozwój wypadków i postaram się pisać na gorąco co się dzieje w sprawie NTC

Tagi: ntctelewizja cyfrowadvb-tkraków

Farfał przegrał?

1.X

Czyżby wreszcie koniec sporów o władzę w TVP? Sąd Gospodarczy w Warszawie wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego nowe władze TVP. Pełniącym obowiązki prezesa jest Bogusław Szwedo, w zarządzie jest też Małgorzata Wiśnicka-Hińcza. Miałem już dosyć tego wszystkiego i niepewności co dalej będzie, w głównej mierze to właśnie Farfałowi zawdzięczam opóźnienie w NTC. Interesująco zapowiada się dalszy ciąg sprawy platformy cyfrowej (satelitarnej) TVP, na pewno to co jest darmowe już będzie...co jednak dalej będzie skoro nie ma jeszcze pełnej oferty na tej platformie satelitarnej.

Tagi: platforma cyfrowatvpfarfałszwedo

NTC ruszyła

1.X

Podobno wszystko jest ustalone bez TVP i start NTC ruszył oficjalnie. Emitel, operator naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej, rozpoczął emisję pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Firma została wskazana przez nadawców komercyjnych jako operator techniczny przy wdrażaniu pierwszego multipleksu. Oby nic się nie wydarzyło innego i start MUX I był przesądzony...jakoś pomimo pół oficjalnych informacji nadal nie wierzę w pomyślne zakończenie. Czekam do 31 marca 2010 i oglądam NTC na swoim sprzęcie :)
edit: Jest oficjalny komunikat firmy Emitel, Naziemna Telewizja Cyfrowa

Tagi: emitelntctelewizja cyfrowatvp

Sieć komórkowa niewydolna

2.X

Pewnie każdemu z Was zdarzyło się że dzwonicie do kogoś, wysyłacie SMS a tutaj cisza. Ostatnio moje MMSy do sieci Plus nie dochodzą lub dochodzą ale z opóźnieniem. Zamówiłem w sklepie towar i mieli mnie zawiadomić gdy dany towar dotrze z magazynu (SMS), dostałem SMS lecz z kilku godzinnym opóźnieniem. Jak czytam nie są to problemy sporadyczne i zdarzają się coraz częściej w każdej sieci. Lokalne awarie (a czasami także o większym zasięgu , nawet ogólnopolskim) u wszystkich sieci komórkowych zdarzają się coraz częściej. To powoduje, że użytkownicy komórek przez pewien czas pozbawieni się łączności, nie mogą wykonywać połączeń czy wysłać wiadomości SMS. Niestety takich sytuacji możemy spodziewać się coraz częściej Hm, ′pocieszające′ jest to stwierdzenie. Operatorzy czerpią tylko zyski z tego co już mają a na modernizacje chyba nie idzie tyle ile należy. Nastaje era coraz powszechniejszego używania Internetu w komórce co dodatkowo zapycha sieć i jeśli rozwój nie będzie nadążał za potrzebami rynku to takie problemy będą niestety coraz częstsze.

Tagi: sieć komórkowainternetproblemysms

Początek końca PO?

2.X

Afera hazardowa, prawdę mówiąc to nie zagłębiałem się w to i nie wiem o co tam chodzi. Moje odczucia co do dalszych losów PO są takie że jeżeli Tusk nie zareaguje ostro i nie polecą ′głowy′ to...może być różnie. Nie sądzę aby ta afera przeszła bez echa w sondażach...jeżeli jednak reakcja będzie zgodna z oczekiwaniami publiki to może nawet zyskać. Patrząc na reakcję Premiera po niewypale sprzedania stoczni mam złe przeczucia i co do tej sprawy. Po kolejnych wyborach do sejmu nie obędzie się moim zdaniem bez koalicji. Kwestia z kim? SLD skumało się z PiSem, PSL staje się partią marginalną (zresztą wcale bym ich nie chciał w koalicji rządzącej). Nie wykluczam scenariusza że do rządów wróci PiS a koalicjantem będzie SLD, najgorsza z możliwych wersji...tylko co pozostanie skoro jak przewiduje do sejmu wejdą trzy partie tzn. PO, PiS i SLD?

Tagi: popissldsejmaferawybory

NTC ruszyła, ale ...

4.X

NTC oficjalnie ruszyła, ale wątpliwości co do dalszej emisji pozostały. Emitel dostał zgodę na miesiąc emisji, do 2 listopada...co będzie po tym terminie to trudno powiedzieć. Kilka dni temu spółka Emitel szumnie ogłosiła, że rozpoczyna komercyjną emisję pierwszego multipleksu. Okazuje się jednak, że to nadal emisja testowa, która za miesiąc może zostać zakończona.Obecna emisja nie jest emisją komercyjną z uwagi na m.in. brak EPG a zgodnie z wytycznymi jak i zapowiedzią Emitela, jest zobowiązany do tej emisji. Rozumiem tłumaczenie firmy Emitel że nie opłaca im się kupować sprzętu do emisji EPG w sytuacji gdy jest operatorem multipleksu tylko na miesiąc, z drugiej strony jednak jako wyznaczony operator ma obowiązek taki sygnał emitować (nie ważne czy jest operatorem na tydzień, miesiąc czy rok). Jak ustaliła Rzeczpospolita, upoważnienia komercyjnych nadawców nie wystarczą (nadal istnieje problem związany z błędami formalnymi po stronie TVP przy wyborcze operatora technicznego), a UKE wydał jedynie decyzję przedłużającą testową emisję naziemnej telewizji cyfrowej do 2 listopada 2009 roku. Do tego czasu strony mają znaleźć rozwiązanie dotyczące wyboru operatora technicznego. W przeciwnym razie emisja naziemnej telewizji cyfrowej zostanie wstrzymana.

Tagi: ntcepgemiteltelewizja cyfrowa

Traktat Lizboński

4.X

Irlandia w drugim podejściu do traktatu opowiedziała się za ratyfikacją traktatu lizbońskiego. Prezydent (nasz) obiecywał że jak Irlandia opowie się za traktatem to bez zwłoki podpiszę ratyfikacje traktatu przez Polskę. Niecierpliwie czekam na ruch Prezydenta...podpiszę czy też wymyśli nowe warunki które ktoś tam musi spełnić. Właście to nie mogę nijak zrozumieć dlaczego Prezydent zwleka z podpisem, negocjatorem był brat Prezydenta i wtedy był to wielki sukces...teraz gdy u władzy nie jest PiS od razu jest to...porażka? Jak dla mnie, jest to robione z premedytacją na przekór obecnej władzy...za takie właśnie zagrania nie lubię obecnego Prezydenta i czekam z utęsknieniem na kogoś innego na tym stanowisku.

Tagi: traktat lizbońskiprezydentratyfikacjapodpis

Chwalipięta => konkurs

5.X

Trochę próżności nikomu jeszcze nie zaszkodziło ;)
Wystawiłem stronę do konkursu organizowanego przez szanowane i znane forum www.forumweb.pl. Niedawno zostały ogłoszone wyniki, zająłem trzecie miejsce. Jest to moja już druga strona która została doceniona w konkursie, poprzednio zająłem też trzecie miejsce.

Tagi: konkursforumstrona

TP: nowa promocja

7.X

Od 9.10.2009 obowiązują nowe promocyjne ceny neostrady. Ciekawe w tym wszystkim jest porównanie opcji 512kb i 1Mb, opcja 512kb będzie dostępna tylko z umową na dwa lata. Zaskakujące jest że cena opcji 512kb i 1Mb z umową na dwa lata jest taka sama i wynosi 54,90 zł. Wygląda na to że chcąc nie chcąc jestem zmuszony migrować z 512kb na 1Mb...chyba że lubię płacić tyle samo za mniej ;)
promocja neostrady od 9.10.2009

Tagi: tpneostradapromocja

TVP info i sejm

8.X

Jakiś czas temu pisałem że obrady sejmu znikną z TVP Info...to już nieaktualne. Nastał nowy Prezes TVP, z nowej opcji politycznej i wprowadza zmiany. nowy szef informacji w TVP wprowadza zmiany w tym zakresie. Podjął decyzję o przywróceniu do TVP Info obszernych relacji z Sejmu. Moim zdaniem tym posunięciem TVP Info stało się mniej konkurencyjne w stosunku do innych stacji, wkracza nuda do TVP Info. Najwyraźniej posłowie nie ′pracująâ€² gdy nikt ich nie ogląda...już zaczynam tęsknić do poprzedniego Prezesa (Farfała). Przypomnę że Farfał to opcja polityczna LPR-PO a Szwedo (obecny Prezes) PiS-SLD.

Tagi: tvptvp infosejmprezesfarfałszwedo

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008