Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Listopad * *

Taniej z TP na komórki

2.XI

TPsa wprowadziło kolejną obniżkę cen połączeń ze stacjonarnego na komórki. Pamiętam czasy gdy ceny były koszmarnie drogie w stosunku tych komórka => komórka. Teraz do rzeczy, minuta to koszt 32gr (Ery, Orange i Plusa), 72gr (Play). Obniżka jest spowodowana obniżeniem stawki MTR przez UKE...interesujące jest że pomimo obniżki MTR do sieci Play ceny u operatorów się nie zmieniły. Śmierdzi mi to wykoszeniem Play z rynku a przy okazji zarobieniem sporej kasy na rzekomo nie zmienianej stawce MTR do Play.

Tagi: tpsamtrukeobniżka

MTR

3.XI

MTR to stawka ustalana przez UKE i dotyczy ceny zakończania połączenia w danej sieci komórkowej. Różnicowanie tych stawek ma na celu pomóc konkurencji na rynku telekomunikacyjnym i jest stosowana w różnych krajach z różnymi stawkami. Jednym ze składników ceny połączeń, jakie płacimy naszym operatorom, jest tzw. stawka MTR (Mobile Termination Rate), jaką jeden operator płaci drugiemu, gdy jego klient zadzwoni do sieci konkurenta. Rzecz w tym, że nie wszyscy płacą sobie takie same stawki. Stawka dla Plusa, Ery czy Orange wynosi 17 gr, dla Playa - 40 gr. Jak widać różnica wynosi 23gr, proszę teraz zobaczyć ile Wasz operator żąda do Play i reszty...gwarantuje że różnica jest większa.

Tagi: mtruke

Ekologia

4.XI

Na stronie www.kolonia.gda.pl jest m.in. artykuł pt. Pseudo-ekologia, czyli mity i kity napisany przez mojego znajomego, pod tym artykułem napisałem taki oto komentarz. Kilka razy pisałem na swojej stronie o tych pseudo ekologicznych...akcjach. Świetlówki kompaktowe absolutnie nie nadają się do łazienki z powodu rozgrzewania się zanim zaświeci pełną mocą światła. Czytałem wypowiedź kogoś że po zmianie oświetlenia w łazience musiał dorobić 2-3 nowe źródła światła bo było za ciemno w łazience.
Odnośnie sprzętu elektronicznego to opowiem mój przypadek który się wydarzył kilka lat temu. Jak wiadomo wszystko się psuje, zepsuła mi się karta graficzna (wiatraczek). W sklepie na szczęście mieli pasujący rozmiar wiatraczka, ucieszony montuje wiatraczek...i nie pasuje...rozstawy zamocowania są inne. W końcowym rozrachunku doszło do tego że kupiłem nową kartę graficzną z powodu tego wiatraczka. Pytam się gdzie jest tutaj ekologia?
Samochody, tutaj lobby samochodowe nie dopuszcza do innowacyjnych rozwiązań. Przypuśćmy że zostało wynalezione paliwo...idealne które nie dosyć że jest powszechne, odnawialne jak i to co zostaje w procesie spalania jest Ekologiczne. Oczywiście lobby samochodowe nie dopuści do tego aby coś takiego powstało. Kraje które mają złoża ropy to z dnia na dzień stało by się nędzarzami. Może ktoś powie że takie paliwo nie istnieje...są testy a nawet samochody na wodór który jest wręcz idealnie ekologicznie.
Siatki jednorazowe, pisałem na swojej stronie o tych pseudo ekologicznych siatkach. Jest kilka rodzajów siatek ekologicznych, te najtańsze co prawda się szybko rozkładają ale na proszek który z kolei się rozkłada dłużej niż te nie ekologiczne reklamówki.
Ogrzewanie, to też długa sprawa i mało ekologiczna w Polskim wydaniu. Polska w większości opiera się na węglu który jak wiadomo nie jest specjalnie ekologiczny i jest drogi. Polak potrafi palić wszystkim w piecu np. mój sąsiad pali tapczanami, wszelkiej maści śmieciami które dymią okrutnie ale kogo to obchodzi poza sąsiadami takiego komina? Buduje się już domu w niektórych krajach bez ogrzewania a pomimo tego jest ciepło gdy za oknem jest mróz. Stosuje się wymienniki ciepła, okna z potrójnymi szybami, ściany ocieplane itd. Taki dom jest ogrzewany przez ciepło wydzielane przez ludzi z dodatkiem minimalnego dogrzewania (jest nawet kilku takich domów w Polsce).
Segregacja odpadów, to kolejny temat rzeka którego w Polsce nie da się rozwiązać. Ciekawe który Polak wybierze opłacanie trzech pojemników na śmieci zamiast jednego? Nawet jak są trzy pojemniki na śmieci to często śmieci z tych pojemników lądują w jednym pojemniku śmieciarki...to jest segregacja śmieci w Polskim wydaniu.
O energii ekologicznej można godzinami rozmawiać a i tak wśród pseudo ekologów będą różne zdania. Weźmy wiatraki, teoretycznie idealna energia ale jak popatrzeć bliżej to już nie bardzo. Wiatr jak wiadomo raz wieje i za chwilę przestanie. Gdy wieje to niby dobrze ale z kolei energie trzeba jakoś magazynować na okresy gdy wiatr nie wieje a to jest mało ekologiczne. Moim zdaniem najlepszym źródłem energii ekologicznej jest słońca. Jest projekt aby baterie słoneczne ustawić na Saharze a potem kablem przesyłać energie do Europy. Ja bym widział jeszcze inny sposób, mianowicie umieścić pas baterii słonecznych na orbicie (takie plany też są).

Podam jeszcze przykład z butelkami na mleko, ekolodzy ogłosili szumnie że ekologiczny są butelki szklane które są wielokrotnego użytku i do odzysku w przypadku stłuczenia. Ciekawe jest że później ekolodzy zaczęli się wycofywać z poprzedniego zdania. Obliczyli że transportując butelki szklane (to ogromny ciężar) samochodami z znacznym stopni zanieczyszczają środowisko. Obliczając wszystkie ZA i PRZECIW wyszło na korzyść opakowań kartonowych. Zastępując freon w agregatach chłodniczych (lodówki), który to freon niszczy warstwę ozonową, zastąpiono innym gazem który kilka razy bardziej niszczy ozon niż freon.

Reasumując posunięcia ekologiczne mogą się okazać wręcz odwrotne do zamierzonych.
Tydzień temu kupiłem pędzel do golenia, na trzeci dzień się rozkleił...udało się jakoś go złożyć ale dzisiaj wypadły wszystkie włosy z niego.
To co napisałem dowodzi obrania złej drogi przez Naszą cywilizację, ludzkość jest nastawiona na konsumpcjonizm...z czasem zabraknie surowców na naszej planecie i wtedy albo nastąpi koniec cywilizacji lub też wejdziemy na taki etap że skolonizujemy inne planety.

Tagi: ekologiaenergiaśmiecikonsumpcjonizm

Koniec NTC?

4.XI

Kołowrotek z uruchomieniem NTC nadal trwa i to co szumnie ogłosił Emitel jako emisje komercyjną jest nadal testem i możliwe że skończy się niedługo. Naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T) w Polsce nadal pozostaje pod wielkim znakiem zapytania. Przez opieszałość TVP nadal nie wybrano operatora technicznego, UKE organizuje spotkanie ostatniej szansy. Jak widać TVP nadal sobie robi jaja z tego co jest jej obowiązkiem. Brak ustaw rządowych skutkuje właśnie takimi problemami. Testowa emisja naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze, Żaganiu i Krakowie miała zostać zakończona 2 listopada 2009 roku, jednak jak dowiedziała się Rzeczpospolita, spółka Emitel z zakończeniem emisji zaczeka do 6 listopada 2009 roku. UKE jest gotowa przedłużyć testy UKE do końca 2009 roku, ale takim rozwiązaniem nie są zainteresowani nadawcy prywatni, którzy jak najszybciej chcą podpisać umowę ze spółką Emitel. Grożą, że jeśli sprawa w najbliższym czasie się nie rozwiąże, zdecydują się na opóźnienie kolejnego etapu cyfryzacji. UKE w najbliższych dniach zaplanowało spotkanie ostatniej szansy z nadawcami. Parafrazując zdanie ze znanego filmu ciemność widzę, widzę ciemność, oby niedługo właśnie tak nie skończyło się ′komercyjne′ nadawanie NTC.

Tagi: ntctelewizja cyfrowaemiteltvpuke

Byt TVP zagrożony

4.XI

Dochody z abonamentu RTV od dawna maleją, teraz gdy zwolnieni będą emeryci i renciści to dochodu dodatkowo spadną. Według szacunków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji po wejściu w życie nowelizacji ustawy abonamentowej, wpływy z abonamentu radiowo - telewizyjnego wyniosą około 513 mln zł wobec 880 mln w roku 2007, 730 mln w r. 2008 i ok. 650 mln w 2009. Ha ha, cieszę się z tego jak dziecko, TVP od dawna nie spełnia żadnej misji i dodatkowo finansować TVP z abonamentu jest co najmniej mało etyczne. Po tym co tam się dzieje to TVP w najmniejszym stopniu nie zasługuje na dodatkowe finansowanie.
1) Zakodowali sygnał z platformy satelitarnej, część oferty miała być DARMOWA. 2) TVP blokuje powstanie NTC, nadal nie ma zgody na operatora pierwszego multipleksu co może spowodować że NTC zostanie zawieszona na czas nieokreślony.
Nie chcieli propozycji PO które zamiast abonamentu proponowała dofinansowanie z budżetu to teraz mają za swoje. Jestem wściekły na TVP za obłudne wypowiedzi np. na temat swojej platformy cyfrowej (ten kto jest choć trochę w temacie to wie jakie głupoty wygadują ich eksperci). Sojusz który się dorwał do władzy w TVP to PiS-SLD i życzę im aby w następnych wyborach PiS stał się partią marginalną. Niestety jest sporo grupa ludzi która jest za PiS i nie ulega wątpliwości że będzie to nadal bardzo silna partia w sejmie.

Tagi: tvpabonamentpissld

Kąpiel w piwie

5.XI

Kleopatra kąpała się w mleku, czytałem o kąpieli w czekoladzie a teraz czas na piwo. Półgodzinny zabieg w SPA Hotelu Diament w Ustroniu kosztuje 70 zł. Specjalne piwo jest bardzo ciemne, aromatyczne i mocne - ma 7 proc. alkoholu. Moim zdaniem jest to jednak nadużycie terminy w piwie, na zdjęciu widać że jest to kąpiel w wodzie z domieszką ciemnego piwa. Siedzisz w wygodnej wannie pełnej piwa i jednocześnie sączysz je z napełnionej szklaneczki... To nowa forma relaksu w Beskidach. Przyciąga głównie mężczyzn, ale panie w piwie organizują nawet wieczory panieńskie To całe SPA bardziej działa na psychikę niż swoimi właściwościami na ciało. Zapewne bez problemu można wyprodukować szampon piwny który będzie bez określonej barwy, ale co to wtedy za SPA będzie ;)

Tagi: kąpielpiwospa

Na czym można zarobić?

5.XI

Najwięcej można zarobić na strachu ludzi, panika ludzi to potężny bodziec do wykorzystania. Obecnie media rozdmuchują panikę spowodowaną świńską grypą a wszelkiej maści naciągacze to wykorzystują. Czytałem artykuł o ′biznesmenie′ z allegro, całkiem niezły zarobek sobie zrobił. Kilkaset złotych dziennie może zarobić sprzedawca, który w internecie handluje maseczkami ochronnymi przed grypą - sprawdziła Gazeta.pl. Na strachu Polaków przed wirusem A/H1N1 krocie zarabiają też inni, sprzedając preparaty dezynfekujące, testy na wykrycie choroby czy nawet zwykłe termometry. Właściwie nic dziwnego że ludzie chcą wszelkimi sposobami się zabezpieczyć, każdy boi się śmierci. - Nie oszukujmy się: tylko na chorobie i wojnie można dobrze zarobić - przyznaje Marcin. Od kilkunastu dni na Allegro sprzedaje maski ochronne, które, jak twierdzi, chronią przed A/H1N1. Mimo że cena najtańszego kompletu to 10 zł, chętnych nie brakuje. - Dziennie sprzedaję od 300 do 400 masek. Cóż, facet nie oszukuje przecież nikogo tylko wykorzystuje okazje do zarobienia. Inny sprzedawca - Łukasz - mówi wprost: - Gdy pojawił się alarm w mediach o grypie, pomyślałem o tym, że można na tym zarobić. Poszedłem do apteki i wykupiłem około setki masek ochronnych. Teraz sprzedaje je w sieci za trzykrotnie większą cenę. I już wychodzę na swoje - opowiada. Niestety a może to norma...trudno mi powiedzieć, firmy też nie są lepsze, zgłaszają się do szkół i oferują szkolenia jak...się myć. Koszt szkolenia to 180 zł od osoby. W zamian uczestnicy dostają płyty CD z wykładami z zakresu epidemiologii, a także skrypty zawierające komplet informacji o charakterze choroby i zagrożeniach pandemią.

Tagi: panikaświńska grypabiznesallegromeseczki higieniczne

Grypa

6.XI

Wirus grypy jest dosyć wredny i szczepienia nie dają pożądanego efektu. Cały problem w tym że wirus grypy cały czas podlega mutacji i szczepionka na określony szczep wirusa nie zadziała na inny. Wirus grypy zmienia się co kilka lat a nawet co roku może być inna odmiana wirusa. To powoduje że praktycznie grypa jest chorobą nieuleczalną, grypę trzeba wyleżeć w łóżku aby nasz organizm sam sobie poradził z wirusem. Naturalnie możemy i powinniśmy wspomagać nasz organizm w walce z wirusem przez np. przez branie witaminy C.
W historii najgroźniejszą odmianą wirusa grypy była odmiana H1N1 tzn. hiszpanka. Pandemia która przetoczyła się praktycznie przez cały świat w latach 1918-1919 zabiła od 50 do 100 milionów osób.
Najlepsze efekty w walce z grypą daje jej zapobieganie, ważne aby ubierać się stosownie do pogody i najlepiej warstwowo aby gdy jest nam za ciepło móc łatwo coś zdjąć. Ważna jest higiena osobista, mam tu na myśli częste mycie rąk. Branie witamin to też bardzo ważna sprawa a gdy już pomimo tego zachorujemy to należy unikać skupisk ludzkich aby nie przenosić wirusa na innych.
Ostatnio głośno jest o odmianie wirusa grypy A/H1N1 (potocznie zwana świńską grypą), ta odmiana wirusa nie jest niczym szczególnym i podlega takiemu samemu leczeniu jak każdy inny wirus grypy. W niektórych regionach świata ta odmiana grypy zbiera dosyć duże żniwo śmiertelności w stosunku do zachorowań, jednak w środkowej Europie przechodzi łagodnie i dosyć często nawet nie jest postrzegana u chorych jako coś groźnego a wręcz nie zauważają jej w ogóle.
WHO szacuje że ta odmiana grypy staje się dominująca na świecie, ok. 70% wirusów grypy stanowi właśnie A/H1N1. Okazać się może że wbrew pozorom jest to zbawienie dla ludzkości, jak do tej pory nie zaobserwowano aby ta odmiana grypy mutowała a to oznacza że można wyprodukować w 100% skuteczną szczepionkę przeciwko tej odmianie wirusa grypy. Badania prowadzone przez cztery lata od jej zaobserwowanie nie wykazały zmian mutacyjnych tej odmiany wirusa grypy.

Tagi: grypawirusświńska grypapandemiahiszpankaleczenie

NTC, koniec testów w Krakowie

7.XI

Nadawcy nie dogadali się i nastąpił koniec emisji testowej w Krakowie, ale to nie koniec wyłączeń w tym roku. Również odbiorcy przekazów DVB-T z nadajników RTON Wisła/Skrzyczne i RTCN Krosno/Sucha Góra zostaną przypuszczalnie pozbawieni emisji - pozwolenie w ich przypadku wygaśnie z końcem roku, a wiadome jest już, że obydwie lokalizacje nie zostały uwzględnione w I etapie cyfryzacji, choć pierwotnie harmonogram na to wskazywał.
Żegnaj DVB-T w Krakowie do lipca 2011!
Wyobrażam sobie jak mieszkańcy Krakowa i okolic są zawiedzeni całą sytuacją. Przykro mi tym bardzie że jak czytam koszty dalszej emisji testowej nie są wysokie i z powodzeniem Emitel mógł sobie pozwolić na taki krok, teraz prestiż Emitela ucierpiał...czy było warto? (to pytanie do firmy Emitel). Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to o zawsze jest mowa o kasie, a Emitel nie chciał dłużej wydawać pieniędzy na testy DVB-T z Chorągwicy, skoro nadawcy nie mają po kilka tysięcy złotych na miesiąc Z dniem wyłączenia nadajnika nie tylko mieszkańcy Krakowa i okolic odczuli zawód i niechęć całą cyfracją, ale wszyscy mieszkańcy Polski zainteresowani NTC. W tej sytuacji spadek zakupów telewizorów z MPEG-4 jest pewny, zyskają na tym platformy satelitarne a stracą wszyscy ludzie. Osobiście to bardzo czekałem na start NTC a teraz czuje rozżalenie, nadal nie ma emisji komercyjnej a są tylko testy (prawdopodobnie do końca roku).

Tagi: emitelntctelewizja cyfrowakraków

Start NTC opóźniony

8.XI

Stało się, TVP się wypiął...na spotkanie tzn. ostatniej szansy się w ogóle nie zjawił. Opóźnienie wprowadzenia naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) staje się faktem. Przez niedopatrzenie Telewizji Polskiej cyfryzacja Polski zostanie wstrzymana na kolejny rok. Jakie niedopatrzenie?! To przemyślana strategia TVP, ogłoszona ich strategia cyfracji zakłada przecież wpierw start platformy cyfrowej a potem naziemnej. Prezes UKE w wypowiedzi dla Rzeczpospolitej przyznaje, że przez kolejny rok usługa telewizji cyfrowej nie ruszy. Wszystko przez TVP stoi w miejscu: nadawcy nie mogą wywiązywać się z przyznanych koncesji, a Emitel nie może podpisać umowy z nadawcami. Wyrzucił bym TVP z pierwszego multipleksu i tak przecież dostaną cały trzeci multipleks...problem w tym że z założenia pierwszy ma być odtworzeniowy i wszyscy nadawcy muszą się zgodzić na operatora technicznego (ironią jest to że mamy monopolistę na rynku i operatorem będzie firma Emitel).

Tagi: ntctvpemiteltelewizja cyfrowa

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008