Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Grudzień * *

Ustawa medialna trzy

1.XII

Projekty ustaw medialnych powstają i...upadają. O kolejnym projekcie już pisałem, teraz wiadomo coś więcej na ten temat i nie podoba mi się to co czytam. Zamiast tego każdy płacący podatek PIT i CIT będzie razem z nim wnosił tzw. opłatę audiowizualną - 8 zł miesięcznie. Jak dobrze rozumiem to osoby które dotychczas były zwolnione z płacenia abonamentu RTV to teraz będą płacić. Bardzo mi się to nie podoba, jestem zwolniony z tego i teraz mam płacić 96zł rocznie. Za te 8 zł Polacy dostaną nie tylko kilka programów TVP i Polskiego Radia, lecz znacznie więcej - dostęp do portalu (za pomocą kodu) z przebogatymi archiwami telewizji i radia. Kto zapłaci 8 zł miesięcznie, będzie mógł ściągnąć przez internet ″Czterech pancernych″, ″Wojnę domowąâ€³, przedstawienia Teatru Telewizji, słuchowiska. Też mi łaska...powinny być wtedy WSZYSTKIE materiały dostępne a nie jakieś archiwalne rzeczy.

Tagi: ustawa medialnaprojektabonament

SLD, finansowanie mediów

2.XII

Kolejne projekty powstają finansowanie mediów, tym razem SLD zapowiada ″prezent″ pod choinkę. „Rzeczpospolita” ustaliła, że Lewica ma dwie propozycje sposobu finansowania publicznych mediów – albo dotacje z budżetu albo odpis 1% podatku, jak w przypadku organizacji pożytku publicznego. Szczególnie ciekawym jest propozycja odpisu z podatku (PIT, 1%), wtedy dopiero by się okazało komu TVP się podoba tak bardzo że chcę finansować publiczne media. Osobiście to wolę dać 1% na bardziej zbożny cel niż media publiczne.

Tagi: sldmedia publicznetvp1 procent

Przeładowane strony WWW

2.XII

Przed chwilą przeczytałem artykuł o przeładowanych stronach, chodzi o AJAX i Flash. Gdyby nie rosnąca prędkość łącz, wydajność komputerów oraz szybkość przeglądarek, współczesnych stron WWW nie dałoby się załadować. Trudno mi się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Zdarza mi się wejść na strony gdzie mój komputer dostaje zadyszki przy przeglądaniu strony a nie jest to komputer zabytkowy (Core2 Duo E4400 2,0GHz). Z objętością stron też bywa bardzo różnie, są strony które mają do minimum ograniczone grafikę lub takie które są przeładowane grafiką. Zważywszy na to że coraz więcej osób przegląda Internet na urządzeniach mobilnych to problem staje się ponownie aktualny. Ideałem jest gdy zaoferuje się dwie wersje strony (na komputery i mobile)...tylko kto stosuje się do tej zasady? (niektóre portale mają dwie wersje).

Tagi: flashajaxwydajnośćstrony www

Inwalidzi

3.XII

Media panikują w sprawie tzn. świńskiej grypy a to jest nic nie znaczący epizod biorąc pod uwagę ilość ofiar w wypadkach samochodowych.
Statystyki w 2008 roku: wypadków 49.054, zabitych 5.437, rannych 62.097. Szacuje się że z całej puli rannych, 25-30% osób zostaje inwalidami do końca życia i wymagają stałej opieki.
Niedawno słuchałem audycje o Polskich drogach, narzeka się że z powodu stanu Polskich dróg jest tak dużo wypadków...nie prawda. Wypadek jest spowodowany w 95% przez kierowcę, wyprzedzanie na trzeciego, na linii ciągłej itd. jest nagminne.
Pomyśl, zastanów się co zrobić aby inwalidą się nie stać, zdejmij nogę z gazu i mniej oczy szeroko otwarte. Pamiętaj że pieszy w starciu z naszym samochodem nie ma szans.

Tagi: wypadki samochodowepolicjastatystyki

Nie polecam => płyta główna

4.XII

Co jakiś czas postaram się opisywać co polecam a co nie i z jakich powodów.
Na pierwszy ogień idzie płyta główna firmy MSI, model P6N SLI-FI (nF650i). Na tej płycie mam procesor E4400, niedawno kupiłem sobie nowy procesor E8400. Wpierw zabrałem się za aktualizacje BIOS′u na płycie (miałem BIOS który nie obsługiwał tego procesora), tutaj napotkałem pierwsze trudności. Jako że MSI ma swoje forum to tam zgłosiłem się o poradę jak się to robi (licząc na profesjonalne porady). Zawiodłem się na udzielanych tam poradach, gdybym nie poszperał w Internecie i gdyby znajomy mi nie pomógł to raczej bym sobie nie poradził. Po pierwsze opis na stronie MSI jest dosyć enigmatyczny i wprowadzający w błąd (zresztą ciut zmienili ten opis po tym jak im wytknąłem ten opis). Po drugie, administrator forum MSI piszę tylko to czego się wyuczył nie sprawdzając czy ma rację, wprowadził mnie w błąd pisząc że mam plik flash.bat którego nie ma po ściągnięciu plików ze strony MSI.
Po aktualizacji BIOSa montuje nowy procesor i...komputer nie wstaje, wiatraczki się obracają i dalej nic się nie dzieje (BIOS wgrał się dobrze). Szukam rozwiązania na forum MSI i czytam inny temat gdzie jest opisana dokładnie taka sama sytuacja na tej samej płycie głównej co moja. W końcu procesor oddałem do sklepu, tutaj pochwała dla sklepu komputronik w moim mieście, procesor przyjęli i oddali pieniądze.
Fanom podkręcania tej płyty też nie polecam, usiłowałem coś wycisnąć z mojego procesora i to co mi się udało to zaledwie 10%. OC jest uciążliwe, komputer często nie startuje i trzeba resetować CMOS (jest nawet guzik specjalnie do tego na płycie...czyżby MSI wiedziała o mankamentach tej płyty na OC?). Co prawda nie próbowałem OC z nowym BIOSem, ale podejrzewam że nie zmieniło się wiele w tym względzie.
Może napiszę o zaletach bo takie są...a raczej nie są to wady tylko poprawne działanie płyty. Poprawnie działa z dyskami, aktualnie mam dwa (samsung i maxtor), dźwięk zintegrowany na płycie działa dobrze, podobnie jak karta sieciowa. Kartę graficzną wymieniałem kilka razy tzn. na nowsze modele, wszystko działa prawidłowo na każdym z trzech modeli które miałem (modele firmy GF).
Wnioski: płyta jest dobra dla tych co nie wymagają wiele od płyty.

Tagi: msiforumocpłyta głównanie polecam

PrzeczytamWszystkich.pl

6.XII

Serwis daje możliwość zarabiania za czytanie...czy naprawdę za czytanie? Niedawno się tam zarejestrowałem i pierwsze co mi się rzuci w oczy to to że tam jest niemożliwe coś zdobyć bez oszukiwania. Ilość przyznanych punktów za czytanie jest koszmarnie niska w stosunku do tego ile ich trzeba zdobyć aby coś wygrać. Przykładowo:
kubek - 170 pkt., pendrive Kingston 8 GB - 9000 pkt., Nokia 2630 - 29400 pkt., drukarka laserowa - 32650 pkt., PlayStation 3 - 170400 pkt.
Załóżmy że zdobywasz 20 punktów dziennie (jest to bardzo mało a wymaga naklikania się). Kubek jest w zasięgu naszych możliwości, ale np. PlayStation 3 to już...23 lata. Nawet zakładając że zdobędziemy 100 punktów dziennie to wyjdzie nam ponad 4 lata.
System przyznania punktów za czytanie może i jest dobry, ale w tym wydaniu całkowicie się nie sprawdza. Na stronie są konkursowe pytania sprawdzające czy czytamy artykuły...problem w tym że system jest banalny i poprawna odpowiedź na pytanie zajmuje kilka sekund. Obecna wersja serwisu tylko robi pranie mózgu nic nie ucząc, nie ma kompletnie sprawdzania czy faktycznie czytamy artykułu. Już po chwili wiemy jak system oszukiwać i jak nabijać sobie punkty bez czytania. Obecnie mam tam 500 punktów. Jak w praktyce wygląda przyznawanie punktów? Czy ktoś lub coś sprawdza ile naprawdę przeczytałeś i jak długo przebywałeś na danej stronie? Nie. Rzecz sprowadza się po prostu do klikania i przewinięcia strony z góry na dół. Natychmiast potem dostajesz punkt(y), co łatwo sprawdzić w panelu administracyjnym w PrzeczytamWszystkich.pl. Na punktowanych stronach nie ma żadnych specjalnych elementów, które musiałbyś kliknąć lub zrobić z nimi cokolwiek innego, by system mógł cię zweryfikować. Tak naprawdę liczy się więc nie czytanie, lecz klikanie.

Tagi: pranie mózguoszustwoprzeczytamwszystkich.plpunktynagrody

Monopol

7.XII

Wygląda na to że monopol sprzyja ignorowaniu klientów, liczy się tylko interes a nie dobra i zaufana marka. TPsa zmienia markę na Orange bo popełniło błędy w przeszłości i nie może już podnieść prestiżu swojej marki. Czyżby podobny los czekał firmę Emitel który nawiasem mówiąc należy do grupy TP, pełna nazwa to TP Emitel. Lawirowanie między prawdą a kłamstwem, odwracaniem kota ogonem jest zauważalne na ich forum. Ostatnio trochę się zdenerwowałem, na wciskanie ludziom kłamstw o rzekomej emisji komercyjnej. Między wierszami się wycofali z tego faktu, ale tylko na forum a nie na swojej stronie. Dobry wizerunek przede wszystkim, nie ważne kręcenie, przeinaczanie faktów itd. Monopol jest niedobry dla rynku, dla jakości usług, dla wysokości cen.

Tagi: monopoltporangeemitel

Tusk się wycofuje

10.XII

Pisałem niedawno o tym jak Tusk proponuje zmienić ustrój ograniczając kompetencje Prezydenta, teraz czytam że Tusk się wycofuje z tego projektu. Politycy Platformy Obywatelskiej twierdzą, że pójście na kompromis w sprawie konstytucji wynika z tego, że Donald Tusk przestraszył się nerwowej reakcji partii Jarosława Kaczyńskiego. Projekt Donalda Tuska też mi się nie podoba, jestem przeciwny odbieraniu weta Prezydentowi, natomiast chcę możliwość łatwiejszego odrzucenia weta. Ostatecznie premier - po rozmowach z konstytucjonalistami: Jerzym Stępniem i Wiktorem Osiatyńskim - zdecydował, że skieruje do klubu PO projekt sędziów Trybunału...Prezydent zachowałby także prawo weta, tyle że łatwiej byłoby je odrzucić w Sejmie. Wystarczyłaby większość bezwzględna. Projekt TK jest po mojej myśli i będę bardzo zadowolony jeżeli proponowane zmiany wejdą w życie.

Tagi: tuskkonstytucjaprezydentwetoprojekt

Konstytucja PiS

11.XII

Nowe projekty Konstytucji powstają, tym razem swój projekt chcę zaprezentować PiS. projekt nowej ustawy zasadniczej, która powinna służyć Polsce przez nowe dziesięciolecia″ - napisał Jarosław Kaczyński Obawiam się tego projektu, oby nie był za bardzo...wsteczny w stosunku do trendów w Europie. Będzie to dokument, który będzie programem szerokiego ruchu patriotycznego - zapowiedział, biorący udział w konferencji, poseł PiS Antoni Macierewicz. Jak słyszę o patriotyzmie to zapala mi się czerwona lampka, nie żebym Polskę sprzedał za przysłowiowy grosz, ale bez współdziałanie w Europie jesteśmy niczym. Nie uprzedzajmy jednak faktów, projekt ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Tagi: piskonstytucjaprojekt

Pudzianowski vs Najman

12.XII

Nie lubię sportu a już na pewno takiej jatki jaka była w tej walce. To nie była walka, to była masakra i zwyczajna bójka. Pudzian rozniósł Najmana bez problemu w kilkadziesiąt sekund, Najman nie miał najmniejszych szans pomyśleć o obronie a co dopiero o zaatakowaniu Pudziana. Pudzianowski vs Najman

Tagi: walkasportpudzianowski vs najman

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008