Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2010 * * Miesiąc: Styczeń * *

Nowy rok

1.I

Mamy nowy rok i...nic się nie zmieniło od wczoraj. Co nas czeka w tym roku? Na początek czekają nas podwyżki, prąd zapewne pójdzie w górę, opłaty pocztowe pewnie też. Zastanawiam się jakie afery czekają na nas w tym roku...może kilka ich będzie aby nam się nudziło a i politycy aby mieli co badać w nowych komisjach. Moim zdaniem najważniejsza rzecz w tym roku do wybory Prezydenckie, pewne jest że nikt nie wygra w pierwszej turze a do drugiej przejdzie Lech Kaczyński i Donald Tusk. Kiedyś bym obstawiam pewnego faworyta wyborów D. Tusk...a dzisiaj nie jestem taki pewien kto wygra z tych dwóch kandydatów.

Tagi: nowy rokpodwyżkiwyborylech kaczyńskidonald tusk

Prezes TVP

2.I

Naiwnie sądziłem że po wybraniu Prezesa TVP zabierze się do roboty i m.in. zrobi porządki w swoich poglądach na temat platformy cyfrowej. Okazuje się że jednak nie może być dobrze skoro można jeszcze namieszać. Minister skarbu, właściciel TVP SA, przesłał już do Krajowego Rejestru Sądowego zastrzeżenia do wyboru nowego zarządu telewizji publicznej. Wszystko dlatego że nowy Prezes jest z partii opozycyjnej (PiS)...a podobno PO nie chodzi o władzę w mediach publicznych. Kiedy wreszcie się skończy kołowrotek z Prezesem TVP? Czy TVP trzeba sprzedać aby to się uspokoiło?

Tagi: tvpprezespispo

Papierkowa poczta

4.I

Poczta Polska buduje kosztem 100 mln. zł system informatyczny. W Polsce jest jakieś dziwne kuriozum, inwestuje się miliony złotych w informatyzacje a papierki nadal trzeba wypełniać w podobnej ilości. Niedawno wysyłałem paczkę, list polecony = druczek, poręczenie odbioru = druczek. Dwa druczki aby wysłać jedną paczkę to chyba sporo? Gdybym jeszcze nadał to jako paczkę wartościową to kolejny druczek...dobrze że na list priorytetowy nie potrzeba wypełniać druczku. Dlaczego nie mogę podać adresu e-mail lub numeru komórki aby otrzymać potwierdzenie przyjęcia/dostarczenia przesyłki? Może jestem dziwny, nie dzisiejszy ale chyba taki sposób jest tańszy dla Poczty Polskiej? i łatwiejszy dla klienta. Rzecznik Poczty nie chce ujawnić ile produkcja tych druków kosztuje narodowego operatora. Pewnie nie jest to tak mało skoro rzecznik nie chcę odpowiedzieć.

Tagi: poczta polskalist poleconydruk

Płaćmy abonament RTV

5.I

Przypomnę że abonament RTV płacimy za posiadanie odbiornika telewizyjnego/radiowego, pieniądze z abonamentu idą do TVP. TVP od dłuższego czasu narzeka że przychody z abonamentu spadają. Wczoraj oglądałem program Jaka to melodia?, w pewnej chwili publiczność krzyczy reklama i facio mówi (mniej więcej tak) Płać abonament RTV a nigdy nie będzie program przerywany reklamami Pośrednio to racja, ale nie pełna i ciut oszukańcza. TVP ma odgórny ZAKAZ przerywania programów reklamami i to ile wpływa pieniędzy z abonamentu nie ma wpływu na przerywanie programów reklamami. TVP kilka miesięcy temu wystąpiło o zgodę przerywania programów reklamami pomimo tego że pieniądze z abonamentu dostaje. Konkluzja moja jest taka że TVP bezczelnie udaje niewiniątko w sprawie abonamentu RTV, gdyby nie był odgórny ZAKAZ przerywania programów reklamami to TVP dawno by programy przerywało reklamami. I tak TVP stosuje sztuczki w postaci dzielenia programu aby mogli reklamy nadać bez oskarżenia że przerwali program. Sponsoring programów też jest powszechny, w takim programie nadają reklamy pod pozorem informacji kto dany program sponsorował. Poprzedni rok TVP skończyło na minusie, mówią że będą likwidować kanały tematyczne i na pierwszy ogień ma iść TVP Kultura.

Tagi: abonamenttvpreklamy

MUX II

6.I

Myślałem że pomysł z czterema kanałami darmowymi i czterema płatnymi w MUX II jest ostateczny i teraz czekać na start NTC. W drugim multipleksie DVB-T znalazłyby się 3 niekodowane kanały Polsat, TVN i TV Puls oraz 4 płatne kanały tych nadawców. Jak czytam nagle kanał TV4 zniknął z oferty darmowej i Wygląda na to, że TV 4 znajdzie się w płatnej ofercie drugiego multipleksu DVB-T, jeśli w ogóle znajdzie się w tym multipleksie. znalazł się w ofercie płatnej. Zastanawiam się czy to dalszy ciąg blokowania startu NTC czy chęć zarodku na tym co miało być darmowe? Po tym co się dzieje ze startem NTC z coraz mniejszą nadzieją czekam na start NTC. Jeszcze pół roku temu byłem...fanem NTC, teraz widząc co się dzieje mój zapał przygasa coraz bardziej.

Tagi: mux iintctelewizja cyfrowa

Ikariam

8.I

Dziś trochę rozrywki, trzeba kiedyś odpocząć od kłótni w polityce i innych przepychankach.
Kiedyś grywałem w grę on-line Travian, od kilku dni próbuje swoich sił w grze Ikariam. W Ikarian mamy do dyspozycji pięć surowców i jedną rasę, w grze rozwijamy swoje miasto. Jest położony większy nacisk na handel niż w grze Travian, na wyspie mamy dostępne tylko dwa surowce. Obecnie mam szósty poziom miasta, mam nadzieję że miasto będę rozbudowywał w spokoju tzn. bez wojska pod murami miasta. Świat na którym jestem to Theta.

Tagi: ikariamgraon-line

WOŚP

10.I

Siema. Oj, będzie się działo WOŚP czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (Jerzy Owsiak jest organizatorem akcji), dzisiaj jest już osiemnasty finał tej akcji/zbiórki pieniędzy na rzecz zakupu sprzętu specjalistycznego dla szpitali. Nachodzi mnie refleksja czy zebrane pieniądze są dobrze spożytkowane. Niedawno czytałem jak obdarowany szpital przez WOŚP odmówił przyjęcia sprzętu, tłumaczyli się tym że nie stać ich na jego utrzymanie. Nie wiem jak WOŚP rozdaje zakupiony sprzęt szpitalom, ale jeżeli jest to na zasadzie loterii to nie jest to dobra zasada. Szpitale powinni zgłaszać zapotrzebowanie i dopiero wtedy WOŚP powinien decydować komu przekazać sprzęt z tej listy chętnych. Rozdawnictwo na zasadzie loterii grozi tym że drogi sprzęt będzie się tylko kurzył a nie leczył pacjentów.

Tagi: jerzy owsiakwośpzbiórka

Chcę być górnikiem

11.I

Nie, nie, to nie ja chcę być górnikiem. Górnikiem chcę być coraz więcej osób. W zeszłym roku wpłynęło do nich ponad 40 tys. podań o pracę! To więcej niż siedem lat temu, kiedy górnictwo miało rekordowe w historii zyski. Węgiel jest i będzie potrzebny, Polska energetyka stoi na węglu i nie prędko się to zmieni. Stałość pracy i wyższe zarodki niż przeciętne powodują że pomimo ryzyka pracy w górnictwie jest to zawód atrakcyjny.
Górnik to zawód jak każdy inny, proces automatyzacji powoduje że jest to coraz bezpieczniejszy zawód. Mam nadzieje że czasy Gierka nie wrócą i górnicy już nie będą traktowani jak...świętość. Wolny rynek sam to najlepiej reguluje wszystko. Dlatego warto wszystko to co (zbędne) Państwowe sprzedać aby pod naciskiem rząd nie robił zbędnych przywilejów.

Tagi: górnikpracawolny rynek

MUX II w tym roku?

12.I

Plany aby cały MUX II przeznaczyć stacją komercyjnym nabiera kształtu. Komercyjni nadawcy (TVN, Polsat, TV Puls i TV4) złożyli do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wnioski o zmianę rezerwacji radiowych częstotliwości Pisałem wcześniej że ogólnie pomysł z podziałem MUX II mi się nie podoba, ale chyba nie ma szans na wystartowanie NTC w innej konfiguracji. Przypomnę że podział polega na tym aby stacją dać po dwa kanały, jeden darmowy a drugi płatny. Drugi multipleks naziemnej telewizji cyfrowej może ruszyć jeszcze w tym roku A tego zdania to nie rozumiem, czy oznacza że pierwsze nadajniki ruszą w tym roku, czy też że pokrycie kraju w 100% będzie w tym roku. Jeśli ten pierwszy wariant to bardzo słabiutko się to rozwija.

Tagi: mux iintctelewizja cyfrowa

Świńska pandemia

13.I

Można powiedzieć, z dużej chmury, mały deszcz. WHO jakiś czas temu ogłosiła pandemie grypy A/H1N1 (tzw. świńska grypa) ...czy słusznie postąpiła? Okazało się że to co było ogłaszane jako grypa śmierci, okazało się prawie nic nie znaczącym epizodem w stosunku do grypy sezonowej. Niektóry kraje kupiły ogromne ilości szczepionek (podobno dopiero dwie dawki szczepionki są skuteczne) np. Francja, teraz mają problem co z nimi zrobić gdyż grypa okazała się łagodna i wystarczyła jedna dawka szczepionki. Ma być dochodzenie w sprawie zasadności ogłoszenia przez WHO pandemii grypy A/H1N1, mówi się że członkowie WHO są powiązani z przemysłem farmaceutycznym. Obojętnie jednak co wykaże dochodzenia to pewne jest jedno...przemysł farmaceutyczny zarobił na pandemii krocie.

Tagi: pandemiawhodochodzenieprzemysł farmaceutyczny

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008