Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2010 * * Miesiąc: Luty * *

Dział NTC, rozbudowa

2.II

Jak widać wszystkie wpisy dotyczące Naziemnej Telewizji Cyfrowej są skomasowane w jednym miejscu. Wczoraj dział NTC rozbudowałem o informacje bazujące na stronie Emitela o aktualnie uruchomione testowo multipleksy. Znajdą się tam informacje o częstotliwościach których dany multipleks pracuje, programy które na nim się znajdują oraz mapki zasięgów poszczególnych multipleksów. Wszelkie informację będę opierał na danych przekazanych przez Emitel, bądź forum lub stronę Emitel.

Tagi: NTCmultipleksmapyczęstotliwościprogramy

Darmowa gra

3.II

Jak wiemy gry na komputer kosztują i nie każdego stać na nie, dlatego m.in. jest piractwo komputerowe. Czy jednak za gry trzeba koniecznie płacić aby nie być piratem? Okazuje się że można dostać grę za darmo a to dzięki reklamą w grze. To zasługa reklam graficznych, które w zamian za darmowość pojawiają się w trakcie rozgrywek, na billboardach umieszczonych wewnątrz gry, w taki sposób aby nie psuć czystej przyjemności z grania. Moim zdaniem sposób jest dobry aby nie płacić za daną grę, mam nadzieje że będzie więcej takich pozycji. Gry powinny się ukazywać w dwóch wersjach, wersja płatna i darmowa z reklamami. Battle Rage to gra należąca do gatunku gier TPP, czyli głównego bohatera obserwujemy z kamery umieszczonej za jego plecami. Głównym elementem rozgrywki są dynamiczne starcia na różnego rodzaju broń palną oraz walki wręcz. Grę można pobrać pod: Battle Rage

Tagi: Battle Ragedarmowa grareklamy

TVP zniknie?

4.II

Z doniesień w sprawie TVP zaczyna się robić czarna komedia...nie wiadomo czy płakać, czy też śmiać się. Czy Telewizja Polska nie przetrwa tego roku i zamilknie? Finansowa sytuacja spółki jest bardzo dramatyczna - firmy wykonujące dla Telewizji Polskiej usługi nie mogą odzyskać swoich należności. Będzie wniosek o upadłość? Naciapkali tych kanałów tematycznych...zamiast je udostępnić ogółowi i trzepać kasę na reklamach to oni te kanały skrzętnie ukrywają. Jedyna nadzieja dla nich to szybki start NTC i udostępnienie wszystkich kanałów za darmo, moim zdaniem więcej skorzystają na tym niż przy obecnym modelu. Niewykluczone, że minister skarbu wprowadzi zarząd komisaryczny. Może właśnie chodzi o to żeby przejąć władzę nad TVP? Jeżeli dojdzie do upadłości to co będzie dalej z przysłowiową ′misjąâ€², której zresztą i tak jest mało w TVP? Emitują reklamy aby płacić abonament RTV a chyba nie bardzo im to wychodzi. Spadek wpływów z abonamentu RTV jest nieodwracalny, zamiast się przystosować do nowych realiów to oni proszą o pomoc Państwo. Może będzie lepiej jak TVP upadnie?

Tagi: TVPabonamentupadłośćzarząd komisaryczny

Darmowe filmy

4.II

Czy koniecznie trzeba płacić za filmy? Okazuje się że nie jest to konieczne, film oglądamy w zamian za oglądanie reklam. Pomysł wydaje mi się na tyle interesujący że zaprezentuje o co w tym chodzi. Na stronie iplex.pl można filmy oglądać nie płacąc ani grosza. Jak to działa? Wybieramy film z listy, baza filmów nie jest duża (575 filmów), ale można coś wybrać dla siebie. Włączamy odtwarzacz, wpierw musimy obejrzeć parę reklam aby była możliwość obejrzenia filmu. Film można obejrzeć w trzech stopniach jakości, zależnie od naszego łącza wybieramy odpowiednią opcje. Niska - około 184kbps, wystarczająca dla łącza DSL 256k (download). Średnia - około 384kbps, wystarczająca dla łącza DSL 512k. Wysoka - około 644kbps, wystarczająca dla łącza DSL 1000k (download). Sprawdziłem jak się film odtwarza i czy to w ogóle działa. Mam łącze neostrada 1024 i nie miałem problemów z oglądaniem filmu. Podobno na systemie Linux występują problemy, mają to jednak poprawić w ciągu kilku tygodni. Testowałem na Firefox, XP SP2.

Tagi: darmowe filmyreklamy

Walka atomowa

8.II

Nic nie trwa wiecznie, nawet opór ludności Polskiej jest zmienny. W Polsce brak elektrowni jądrowej i teraz mamy skutki tego że może zabraknąć nam energii elektrycznej. Elektrownia jądrowa miała powstać w Żarnowcu, skończyło się na planach i protestach ekologów. Minęły lata i tendencja się odwróciła, teraz ludzie chcą elektrowni w swoim sąsiedztwie. Kolejne miasto zgłosiło swoją kandydaturę, Bełchatów. Bełchatów napisał do Ministerstwa Gospodarki: chcemy budować u siebie elektrownię atomową. Jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Przewidywałem taki obrót sprawy już na początku zgłaszanie ofert. Obecny kryzys zapewne przyczynił się do aktualnego stanu rzeczy. Oprócz Bełchatowa także Chełmno w województwie kujawsko-pomorskim, Kozienice i Wyszków w mazowieckim oraz Żarnowiec w Pomorskiem - to najpoważniejsze kandydatury na lokalizację pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Skoro jest zgoda to teraz czekam na realizacje planów. Dodam że od dawna jestem za powstaniem elektrowni jądrowej w Polsce, moim zdaniem jest to mniej szkodliwe dla środowiska niż elektrownie węglowe.

Tagi: elektrownia jądrowaenergiaBełchatów

Wolni farmerzy

10.II

Od kilku dni gram w grę on-line pt. Wolni farmerzy. W grze jesteśmy farmerem, możemy uprawiać rośliny (np. marchew, zboże) i hodować zwierzęta (np. kury, krowy). Wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów wtajemniczenia farmera zyskujemy dodatkowe możliwości np. nowe rośliny. Grafika w grze nie zachwyca a jest wręcz odpychająca, jednak z czasem gdy się wciągamy w granie toporność grafiki nie przeszkadza. Obecnie mam 6 poziom i dwa pola uprawne. Najbardziej się opłaca sianie marchewki (przynajmniej na początkowych poziomach) ale jest z tym sporo roboty, marchew rośnie stosunkowo szybko bo 15 minut. W grze mamy do dyspozycji sklep, jest też targ (sprzedawanie na targu kosztuje 10% ceny towaru).

Tagi: Wolni farmerzygraon-line

TVP, 100 mln pożyczki

12.II

TVP boryka się z kłopotami finansowymi i szukała banku który im pożyczy marne 100 mln złotych. TVP groziła utrata płynności finansowej a nawet ogłoszenie upadłości. Pożyczkę ma udzielić Bank Pekao SA, a odsetki mają wynieść 13,48 mln zł brutto. Może teraz niektóre programy wrócą na antenę TVP...Teleranek został zdjęty z powodu braku pieniędzy. Swoją pomoc zaoferować chciało Ministerstwo Skarbu, które jest właścicielem TVP. Wygląda na to że TVP odrzuciło pomoc MS z powodu dodatkowych gwarancji wysuniętych przez Ministerstwo Skarbu. Telewizja Polska musiałaby przedstawić jednak plan naprawczy i choćby zarys strategii. Można się domyślać że w rządzeniu TVP nic się nie zmieni skoro dostali pożyczkę bez dodatkowych warunków od Banku PKO SA.

Tagi: TVPpożyczka100 mln

Są haki

13.II

Jak czytam o hakach, teczkach, tajnych spotkaniach to mnie obrzydzenie bierze...może taki jest standard w polityce. Jeśli Donald Tusk postawi w wyborach prezydenckich na Radosława Sikorskiego, to będzie bardzo zabawnie - mówi ″Newsweekowi″ Jarosław Kaczyński. Dlaczego? Bo - jak twierdzi lider PiS - na Sikorskiego są haki. To że Prezydent miał obiekcje co do powołanie Sikorskiego na stanowisko ministra spraw zagranicznych nie oznacza że ′haki′ są tak poważne że ′będzie zabawnie′. Nie chcę mi się wierzyć aby PO rozważała kandydaturę Radosława Sikorskiego gdyby były na niego tzn. haki...inna sprawa że prawie na każdego można coś odszukać co niektórym się nie spodoba. PiS na pewno będzie obecny w sejmie po nowych wyborach i...na pewno będzie ′zabawnie′ w dalszym ciągu w polityce.

Tagi: hakiKaczyńskiSikorskiwybory

Gry on-line

17.II

Kiedyś dawno, dawno temu uważałem że takie gry to strata czasu i mi nie grozi że wciągnę się. Obecnie gram w dwie takie gry, można je nazwać grami przeglądarkowymi gdyż potrzebują do grania tylko przeglądarki. Pierwsza gra to Ikariam, jest to gra z serii strategicznych (mam 15 poziom ratusza). Kolejna gra to Wolni farmerzy, gra ekonomiczna gdzie jesteśmy farmerem (obecnie mam dwa pola i 9 poziom). Przyznam że takie gry wymagają sporej ilości czasu żeby uzyskać dobre wyniki w grze.

Tagi: Wolni farmerzyIkariamon-linegra

SMS bez Vat?

18.II

Coraz więcej jest akcji charytatywnych na które można wysyłać SMS o określonej kwocie która to trafia na konto organizacji/fundacji organizującej zbiórkę. Wszystko pięknie tylko są dwa problemy z takimi zbiórkami: 1) Jeżeli operator komórkowy nie zrezygnuje z zysków to jakaś część trafia do niego zamiast do potrzebujących. 2) Od każdego SMSa wysłanego jest podatek Vat (22%). Czasami operator się zrzeka zysków ale niestety Państwo swoje zabiera z takich SMSów. Możliwe że wreszcie rząd coś z tym zrobi i nie będzie zarabiał na dobroczynności i tragedii innych. Dobra informacja dla osób, które wspierają akcje charytatywne za pomocą telefonu komórkowego i krótkich wiadomości tekstowych SMS. Wkrótce takie wiadomości nie będą obłożone VAT-em. Moim zdaniem to draństwo że Państwo zarabia na takich SMSach, np. w Czechach jest to zwolnione od dłuższego czasu.

Tagi: SMSVatakcje charytatywne

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008