Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2010 * * Miesiąc: Marzec * *

NTC, nic nowego

2.III

Dawno nie pisałem o NTC, ale to dlatego że nic lub prawie nic się nie dzieje w tym temacie. Co prawda niby trwają konsultacje, teraz UKE ogłosił swoje konsultacje...tylko że z tych konsultacji nic nie wynika. Od kilku miesięcy mam tuner MPEG-4 i czekam na start NTC, czekam i czekam a czas mija. Skończyło się zezwolenie na nadawanie testowe i teraz nie wiadomo co dalej, komunikatu żadnego jeszcze nie zauważyłem...prawdopodobnie zezwolenie na emisje testową będzie przedłużone.
Sąsiednie kraje nas wyprzedziły w wdrażaniu telewizji cyfrowej...a miało być tak pięknie.

Tagi: NTCtelewizja cyfrowaUKEkonsultacje

Więźniowie to też ludzie

3.III

Przeglądając wiadomości lokalne natrafiłem na sprzeciw proboszcza. Odśnieżaniem powinny zajmować się służby miejskie, a nie wyręczać się skazanymi. Więźniowie ciężko pracują, wracają spoceni do więzienia i tam nie mają nawet warunków, żeby się umyć. To też są ludzie i powinni mieć godne warunki życia, a nie być dodatkowo karani pracami. Zastanawia mnie parę spraw: 1) Skąd proboszcz wie że więźniowie...nie mają warunków aby się umyć? 2) Czy odśnieżanie jest aż taką ciężką pracą aby więźniowie nie mogli jej wykonywać? Zgadzam się natomiast ze stwierdzeniem że tym powinny się zająć służby miejskie...obecna zima jest wyjątkowa i nie wystarcza pracowników do tego typu prac. Nie ujął bym to w sensie dodatkowego karania a raczej...dodatkowe zadość uczynienie za wyrządzone szkody przez skazanego. Zgodził bym się gdyby więzień który np. ukradł 100zł był zmuszany do prac w kamieniołomach, trzeba daną pracę skorelować z wyrokiem więźnia.

Tagi: proboszczwięzieńodśnieżanie

MUX III

5.III

Niedawno zakończył się przetarg ogłoszony przez TVP na obsługę MUX III z programami TVP. Przetargiem było zainteresowane kilka firm, jednak do przetargu przystąpiły dwie. Emitel zaproponował, że wykona ją za 616 mln zł, a PSN – za ok. 956 mln zł. Jeżeli w grę wchodzi cena to Emitel wygrał przetarg, dobrze bo tylko Emitel jest przygotowany do szybkiej realizacji tego przedsięwzięcia. TVP ma 90 dni na rozstrzygnięcie przetargu, ale Stanisław Wojtera, rzecznik TVP, zapowiedział „Rz”, że nadawca wybierze operatora w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Oby nie zwlekali z ogłoszeniem wyników.

Tagi: TVPMUX IIIprzetargEmiteltelewizja cyfrowa

Kongres PiS

8.III

Skończyła się burza mózgów w PiS tzn. Kongres. Moim zdaniem obyło się bez rewelacji, choć posłowie z PiS twierdzą że spotkanie było owocne, scalające itd. Ważne wydarzenia były dwa...no może trzy, ale te wydarzenia były do przewidzenie od dawna. Nastąpił wybór nowego Prezesa PiS...jak myślicie kto wygrał? Oczywiście był jeden kandydat, ale to już szczegół nie warty wzmianki, wygrał Jarosław Kaczyński...czy ktoś jest tym zaskoczony? Drugim wydarzeniem, które nawiasem mówiąc było oczywistą oczywistością (parafrazując znanego polityka), poparcie w nadchodzących wyborach prezydenckich Lecha Kaczyńskiego (obecny Prezydent). Lech Kaczyński się wymiguje przed stwierdzeniem że w wyborach będzie startował, moim zdaniem to tak oczywiste że nie warto zwracać uwagi na to co Lech Kaczyński mówi na ten temat. Trzecim wydarzeniem było stwierdzenie Jarosława Kaczyńskiego że chcę być Premierem...prawda że szok? ;) Było jedno zdarzenie humorystyczne, w roku 2020 Polacy będą milionami się wylegiwać na plażach Egiptu.

Tagi: KaczyńskiwyborykongresPiS

TVP, problemy

11.III

TVP ma coraz większe problemy z płynnością finansową. Obecnie problemem jest działanie a raczej nie działanie platformy cyfrowej na satelicie Astra, jeden z poprzednich Prezesów (Piotr Farfał) podpisał kontrakt z SES ASTRA na 10 lat. Plany były ogromne co do tej platformy a wyszło WIELKIE nic. Obecny zarząd myśli jak się wycofać z tego kontraktu, wynika jednak że trzeba będzie zapłacić karę za zerwanie kontraktu w wysokości 24 mln euro. Moim zdaniem jeżeli TVP nie zrobi głębszych zmian to upadek jest nieunikniony. Mówi się o zawieszeniu trzech kanałów, TVP Historia, TVP Sport i TVP HD.

Tagi: TVPAstrakontrakt

Krowy na wypasie

14.III

Film lekki, łatwy i przyjemny w odbiorze. Film jest z morałem a może tylko ja go zauważyłem? Film opowiada o tym że nie sposób iść przez życie tylko bawiąc się, że przywództwo nad pewną grupą to odpowiedzialność za innych.
Zauważyłem w filmie niespójność, są tak krowy...ale chyba są lesbijkami. Samiec krowy nie daje mleka a jeden z Panów Krów mówi Nie mnie ktoś wydoi. Nie wiem w jakim znaczeniu tak powiedział, samiec Krów to BYK. Byk jak napisałem nie daje mleka a co za tym idzie, brak jemu wymienia (to coś z czterema cyckami). W filmie WSZYSTKIE Krowy miały wymiona...ciekawe że nikt jeszcze się nie doszukał w filmie znamion zgorszenia ;) podobnie jak Teletubiś który był gejem bo miał torebkę :D
Aha, film jest skierowany do dzieci, jest z serii animowanych...co nie przeszkadza temu aby dorośli go obejrzeli z przyjemnością.

Tagi: KrowaBykfilmanimowanylesbijki

Plan B PiSu

15.III

Pisałem o kongresie PiS ale nie wiedziałem że powstał plan B na wypadek gdyby Lech Kaczyński nie kandydował na Prezydenta. Jak twierdzą politycy PiS, jeśli Lech Kaczyński nie będzie kandydował, to partia jest na taką ewentualność przygotowana. Zastanawiające że w ogóle taką ewentualność bierze się pod uwagę...czyżby powstała rysa na linii braci Kaczyńskich? Z kolei europoseł Tadeusz Cymański jest bardziej rozmowny i mówi że w takiej sytuacji kandydatem PiS będzie Zbigniew Ziobro. Zastanawiam się co się stanie gdy naprawdę Lech Kaczyński nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich.

Tagi: KaczyńskiwyboryPiSZiobro

Misyjność w TVP

16.III

Byłem przekonany że to co jest misyjne w TVP ustala jakaś komisja poza strukturami TVP...a tymczasem sama TVP ustala co jest misyjne o co komercyjne. Okazuje się że takie seriale jak M jak Miłość i Klan to programy misyjne bo propagują rodzinę. Nigdy bym nie przypuszczał że serial może być misją...może się nie znam na tym co jest misją a co nie. TVP tłumaczy że wszystkie pieniądze (reklama, sponsoring, abonament) idzie na misje, jeśli to prawda to skąd ma pieniądze na programy komercyjne? Przeczytałem że opłaty za reklamy drożeją Najdroższe są tradycyjnie spoty przy serialu Dwójki ”M jak miłość” – za 30 sekund trzeba zapłacić 98 tys. zł – o 5 proc. więcej, niż w kwietniu ub.r. Nie chcę mi się wierzyć że jest tak źle skoro najwięcej zarabiają na serialu misyjnym, wychodzi na to że misyjność się opłaca ;)

Tagi: TVPmisjareklamaserial

Szybki Internet

20.III

Uważałem że łącze o szybkości 1Mb wystarcza do większości zastosowań...teraz zmieniam zdanie. Jest to stanowczo za mało aby swobodnie korzystać z Internetu. W Polsce jest takie zdanie że obojętnie jak szybkie ma się łącze to trzeba je wykorzystać do maksymalnych granic. Wiele razy czytałem opinię że po co komu łącze np. 100Mb jak nie do ściągania filmów/gier/programów.
Czytałem artykuł pt. Czy naprawdę potrzebujemy szybkiego internetu?, powstająca ustawa miała zobligować deweloperów do kładzenia kabla światłowodowego w nowych budynkach. niestety ten zapis zniknął z ustawy. Jeden z przykładów szczególnie przemawia do mnie O telepracy mówiło się już w latach 80., ale dopiero dzięki światłowodom wrzucenie pliku na serwer firmowy będzie trwało tak krótko, jak gdybyś siedział przy biurku w pracy. Nie da się ukryć że dopóki nie będzie to tak wygodne jak będąc przy biurku to nie ma mowy o rozpowszechnieniu tego rozwiązania. Oczywiście i przy łączy 2Mb można wykonywać niektóre pracę zdalnie ale zawsze pozostanie dyskomfort ograniczający do tylko pewnego zakresu działań w telepracy.
Niedawno wrzucałem na serwer większą ilość grafiki i dało się wyraźnie odczuć ograniczenie łącza a nie była to grafika w wysokiej rozdzielczości.

Tagi: Internetświatłowodyustawatelepraca

Poczta czy już nie?

21.III

Właśnie przeczytałem artykuł o tym jak Poczta Polska zarabia na wszystkim czym się tylko da, czasami jest to koszmarek który chyba tylko niewidomy kupi. Skarbonka która ma zachęcać do oszczędzania...mnie zachęca do wyrzucenia tego koszmarka przez okno. Krowa na motorze. Cena: 6,20 zł. Przykład sztuki ludowej. Sądząc po zaskakujących detalach, figurka została pomalowana ręcznie przez artystę samouka. Nie podaje linku do zdjęcia aby przez przypadek nikt nie wyrzucił monitora za okno ;) Gustowny zegar, choć nie chodzi, ma wiele zalet. Łatwo odpada, skłaniając do zadumy nad przemijaniem. Rozbawiło mnie do łez to jak listonosz ma przy sobie kołdrę demo, szkoda że nie ma zdjęcia z tym zaskakującym widokiem :D Na koniec coś co mnie poraziło bezsensem - Poczta ma się skupić na swojej podstawowej działalności - wyjaśnia. Na razie to program pilotażowy, wdrażamy go w trzech rejonach. Zobaczymy, jakie będą efekty, i zdecydujemy, czy wdrożyć ten pomysł w całej Polsce. Wydawało mi się że PP (jest) ma być Pocztą a nie jarmarkiem różności. Zaskakujące jest też to że PP właściwie na tych różnych atrakcyjnych towarach nic nie zarabia (licząc koszty obsługi tych dodatkowych towarów).

Tagi: pocztaskarbonkaPP

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008