Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2010 * * Miesiąc: Kwiecień * *

MUX III

2.IV

TVP ogłosiła oficjalnie wyniki przetargu na operatora MUX III, zgodnie z przewidywaniami jest to TP Emitel. Mam nadzieje że teraz bez przeszkód wystartuje MUX III tam gdzie może. Przypominam że MUX III obejmie swym zasięgiem całą Polskę dopiero po wyłączeniu emisji analogowej ze względu na brak wolnych częstotliwości. TVP -> komunikat Etap I - Wykonawca uruchomi sieć DVB-T/MUX3 w terminie od dnia 1 sierpnia 2010 r. od godziny 0:00 umożliwiając odbiór stacjonarny przy użyciu anten zewnętrznych tzn. osiągając poziom sygnału użytecznego na poziomie nie niższym niż 57 dBμV/m, dla co najmniej 80 proc. populacji następujących województw: mazowieckie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.
Etap II - Wykonawca uruchomi sieć DVB-T/MUX3 w terminie dnia 1 lutego 2011 r. od godziny 0:00 umożliwiając odbiór stacjonarny przy użyciu anten zewnętrznych tzn. osiągając poziom sygnału użytecznego na poziomie nie niższym niż 57 dBμV/m, dla co najmniej 80 proc. populacji następujących województw: lubelskie, lubuskie, łódzkie, podkarpackie, podlaskie.
Etap III - Wykonawca uruchomi sieć DVB-T/MUX3 w terminie od dnia 1 sierpnia 2011 r. od godziny 0:00 umożliwiając odbiór stacjonarny przy użyciu anten zewnętrznych tzn. osiągając poziom sygnału użytecznego na poziomie nie niższym niż 57 dBμV/m, dla co najmniej 80 proc. populacji następujących województw: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, małopolskie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie.
Etap IV - Wykonawca uruchomi sieć DVB-T/MUX3 w terminie od dnia 1 lutego 2014 r. od godziny 0:00 umożliwiając odbiór stacjonarny przy użyciu anten zewnętrznych tzn. osiągając poziom sygnału użytecznego na poziomie nie niższym niż 57 dBμV/m, dla co najmniej 98% populacji Polski oraz odbiór przenośny wewnątrz budynków w granicach administracyjnych miast powyżej 100 tyś. mieszkańców tzn. osiągając poziom sygnału użytecznego na poziomie nie niższym niż 78 dBμV/m dla co najmniej 90% populacji zamieszkałej w danym mieście.
Warto dodać że terminy w harmonogramie są przesunięte o kilka miesięcy. Powyższe terminy są obowiązujące przy założeniu, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana do dnia 31 stycznia 2010 r. Jeżeli podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi po tej dacie to terminy wskazane w punktach 1-4 ulegną przedłużeniu o okres czasu, który upłynie od dnia 31 stycznia 2010 r. do dnia podpisania umowy z wykonawcą.

Tagi: MUX IIIprzetargTVPEmiteltelewizja cyfrowa

Prezydent nie żyje

10.IV

Straszna tragedia, samolot z Prezydentem się rozbił. Samolot Lecha Kaczyńskiego Tu 154 rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy prezydenckiego samolotu Mówi się że zginęło 87 osób.
Nie przepadałem za Prezydentem ale NIGDY nie życzyłem jemu śmierci, jest to ogromna tragedia dla Polski. Czeka nas teraz istna rewolucja na scenie politycznej, zginęło wiele ważnych osób w polityce.

Tagi: katastrofaPrezydentsamolot

Zakłamanie czy obyczaj?

11.IV

Czytam komentarze pod artykułami związanymi z katastrofą lotniczą w której zginął m.in. Prezydent (innych zresztą raczej nie ma), komentarze są różne, różniste. Jestem zdanie że żałoba narodowa jest za często ogłaszana i za długa. Zastanawia mnie fakt że w kulturze, obyczajach jest coś takiego że po śmierci nie należy mówić/pisać o osobie zmarłej niepochlebnie. Niektóre media pisały niepochlebne rzeczy o Prezydencie a teraz gdy Prezydenta zabrakło to nagle te same media gloryfikują byłego Prezydenta. Mamy tydzień żałoby narodowej i należy się smucić...wara komuś kto się cieszy...jest wtedy równany do poziomu. Osobiście to nie mam zamiaru być smutny, no bo z jakiego powodu? Nie znałem osobiście nikogo z tych ludzi którzy zginęli w tej katastrofie lotniczej. Na pewno niektórzy z tych osób wywierali większy lub mniejszy wpływ na to co się działo w Polsce...ale przecież nie ma ludzi nie zastąpionych. W telewizji usłyszałem jak ktoś z ludzi mówił coś w tym stylu Biedna ta nasza Polska, co teraz pocznie bez Pana Prezydenta Przepraszam ale będzie inny Prezydent i kto wie czy nie lepszy dla Polski...a jeśli nawet gorszy to przecież życie toczy się dalej i śmierć tego czy owego niczego nie zmieni.

Tagi: katastrofaPrezydentmediażałoba

Scena polityczna

12.IV

Niewątpliwie czekają nas zmiany w polityce, odeszli ludzie znani i ktoś ich musi zastąpić. Widać że spory polityczne odeszły w cień w obliczu tej tragedia...to naturalne ale nie łudzę się że tak będzie na stałe. Przewiduje że za tydzień lub miesiąc wróci wszystko do ′normy′, dalej będą oszczerstwa, knowania itd. Jestem przekonany że nawet już teraz ktoś z każdej z partii obmyśla ile można wyciągnąć z tej sytuacji dla siebie.
Po śmierci Jana Pawła II podobnie było ′pojednanie′...widzimy że było to krótkotrwałe pojednania.

Tagi: politykapojednanie

Pilot pod presją

14.IV

Wygląda na to że zdecydowana większość już zapomniała o tym jak Lech Kaczyńskie kazał pilotowi lądować na linii frontu bo chciał się pokazać w mediach i nie wyjść na tchórza przed oficjelami z innych krajów. Potem ten pilot miał problemy bo nie wykonał rozkazu Prezydenta i głównodowodzącego wojskiem. Pamiętam też wypowiedzi pilotów że takie sytuacje się zdarzają że jakiś VIP naciska na pilota. Teraz czytam coś wręcz odwrotnego...ale co się dziwić skoro opinie wyraża poseł i nie wypada mówić inaczej. Nie ma mowy, by ktokolwiek mógł wejść do kokpitu, żeby o tym powiedzieć, nie mówiąc o tym, by ktoś go posłuchał. [...] mówi Piotr Ołowski, poseł PO, były wojewoda pomorski, a także pilot transatlantyckich boeingów 767 Jak widać słaba pamięć doskwiera każdemu...a raczej jest to poprawność polityczna.
Zastanawia mnie fakt że trzecia czarna skrzynka (podejrzewam że z zapisem rozmów w samolocie) będzie badana w Polsce zamiast z zespołach polsko-rosyjskich które są w Rosji. Poniekąd to rozumiem że mogą tam być omawiana tajemnice Państwowe...ale jednak podejrzenie pozostaje że mogą chcieć coś zatuszować. Współczuje żonie pilota gdy całą odpowiedzialność za katastrofę zrzucą na pilota samolotu.

Tagi: katastrofasamolotpilotpresja

Czarne skrzynki

14.IV

Powoli wyłania się tragiczny obraz sytuacji z Prezydenckiego samolotu, znaleziono trzy rejestratory zamontowane w samolocie. Prokurator powiedział nam też, że piloci przed samą katastrofą rozumieli, że się rozbiją. Współczuje pilotom, nie sądzę aby powiadamiali lub zdążyli powiadomić o tym pasażerów. Rzepa wykluczył wersję o tym, że prezydencki samolot podchodził do lądowania w Smoleńsku kilka razy. - Podejście było tylko jedno i od razu złe - zapewnił. Mówiono że podejścia były dwa lub nawet cztery. Oby wyjaśnili do kończy jak było...trudno mi przyjąć ewentualny fakt że błąd popełnił pilot i żadnej usterki nie było. W czasie narady u Putina okazało się, że na miejscu katastrofy odnaleziono jeszcze jeden - trzeci - rejestrator pokładowy, który został wyprodukowany w Polsce. On zostanie wysłany ze Smoleńska do naszego kraju. Tam będzie otwarty przez ekspertów polskich w obecności ich kolegów rosyjskich. Badać go będą też wspólnie Polacy i Rosjanie. Smutek ogarniał moje serce gdy to czytałem.

Tagi: katastrofasamolotczarna skrzynka

Wybory Prezydenckie

15.IV

Obecna katastrofa samolotu to niewątpliwie tragedia dla wielu, ale życie toczy się dalej. Przyspieszone wybory odbędą się 20 czerwca a ewentualna druga tura 4 lipca. W katastrofie zginęło dwóch kandydatów na Prezydenta. PiS ma teraz problem kto będzie teraz kandydatem, wydaje się że naturalnym następcą jest Jarosław Kaczyński. Moim zdaniem J.Kaczyński ma spore szanse wygrać w wyborach...uważam jednak że jeśli wygra to nie będzie to dobre dla Polski. Pamiętam jak Lech Kaczyński blokował ustawy tego rządu i należy się spodziewać po J.Kaczyńskim podobnego blokowanie...a nawet eskalacji tego procesu. Mam jednak nadzieje że J.Kaczyńskie nie wystartuje w wyborach jako kandydat, będąc Prezydentem może się pożegnać z przywództwem partii gdy już Prezydentem przestanie być. Naturalnym kandydatem na przewodnictwo PiS jest Zbigniew Ziobro a On z pewnością nie ustąpi ze stanowiska gdy już na nim zasiądzie.

Tagi: wyboryKaczyńskiPiSZiobro

Polska po żałobie

22.IV

Żałoba minęła ale pogrzeby nadal trwają. Mówiło się że katastrofa/żałoba odmieniła Polaków...nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Moim zdanie w dużej mierze wyciszenie, brak dyskusji, kłótni było...na pozór, było sztucznym nastrojem który nie ma szans utrzymać się dłużej. Wbrew pozorom to tragedia pogłębiła podziały między ludźmi. Były protesty w sprawie miejsca pochówku pary Prezydenckiej a teraz batalia się odbywa w sprawie zmiany nazw ulic w niektórych miastach. Podobnie w polityce to była tylko przysłowiowa cisza przed burzą. Zbliżają się wybory Prezydenckie i być może PiS wykorzysta w kampanii katastrofę samolotu aby stworzyć wrażenie że są jedynymi kontynuatorami woli politycznej Lecha Kaczyńskiego (co poniekąd jest prawdą w uwagi na wyraźne sympatyzowanie L.K z PiSem).

Tagi: żałobawyborykampaniaPiS

Śniadek apeluje

23.IV

Janusz Śniadek zwrócił się do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego o skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Apelując powołuje się na niby to wolę zmarłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego...ciekawe skąd Śniadek wie co by zrobił były Prezydent? Dalej czytam jeszcze dziwniejsze rzeczy Co prawda prezydent Lech Kaczyński, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, nie wypowiedział się publicznie co do ustawy, ale głośno krytykowało ją Prawo i Sprawiedliwość. Niech mi ktoś wytłumaczy czy Prezydent należy do partii czy też jest apolityczny? Naturalnym w Polsce jest i może na świecie że Prezydent wywodzi się z jakiegoś ugrupowania politycznego i sympatyzuje z nim, ale powoływać się na wolę zmarłego dlatego że PiS jest przeciw...to gruba przesada. Uszanowanie w tej sprawie woli tragicznie zmarłego Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego byłoby bardzo ważnym i dobrze przyjętym społecznie gestem ze strony Pana Marszałka. Za przeproszeniem ale w demokracji już tak jest że jedni są za tym a inni za tamtym i mówienie że społeczeństwo...czeka na oddanie noweli do TK jest nadużyciem.

Tagi: ŚniadekustawaTKPiS

MUX III rusza

28.IV

Po długich oczekiwania jest podpisana umowa na obsługę MUX III, który ma być w całości przeznaczony na programy TVP. Umowa jest podpisana między TVP a TP Emitel. MUX III ma wystartować w tym roku. Niecierpliwie czekam teraz na szczegółowy harmonogram, z przecieków na różnych stronach wynika że jest nadzieja na start nadajnika w Człuchowie (niedaleko mojego miasta) na strat w pierwszym etapie.
Jest to oficjalny komunikat Emitela., mapka

Tagi: MUX IIIumowaTVPEmiteltelewizja cyfrowa

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008