Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2010 * * Miesiąc: Sierpień * *

Żałoba w PiS

6.VIII

Prezydent elekt zostanie dzisiaj zaprzysiężony na Prezydenta. Jak wiadomo Prezes PiS też kandydował na to stanowisko i nie został wybrany w wyborach. Wchodzę na portal poczytać codzienne wiadomości z kraju i co czytam? Parlamentarzyści PiS mają żałobę i przyszli do Sejmu z przypiętymi czarnymi kokardami a Prezes nie będzie na zaprzysiężeniu Prezydenta. Nie wiem jak inni ale dla mnie jest to kpina z poważnej sytuacji i nie wróży to nic dobrego na przyszłość. W trakcie kampanii wyborczej Jarosław Kaczyński apelował o skończenie wojny polsko-polskiej... a jak nazwać taką demonstrację parlamentarzystów z PiS?

Tagi: KaczyńskiPiSPrezydentżałobazaprzysiężenie

Gołąb obrączkowany

13.VIII

Wyjątkowo opiszę co mi się przydarzyło bo być może komuś się to przyda w podobnej sytuacji.
Koło naszego domu siedział gołąb, wyglądał na rannego, gołąb na nóżce miał obrączkę. Mamusia przyniosła go do domu, spisaliśmy numer który był na obrączce. Zgłosiliśmy fakt znalezienia gołębia miejskiej straży, przyjechali po kilku minutach od zgłoszenia. Włożyliśmy gołębia do kartonu i Pan strażnik go zabrał. Potem ja poszperałem w Internecie chcąc zgłosić że znalazłem gołębie z obrączką (uważałem że to ważne skoro miał obrączkę). Znalazłem stronę ornitologiczną, tam wypełniłem formularz i wysłałem zgłoszenie. Po stosunkowo niedługim czasie odpisali mi że numer wskazuje że jest to gołąb hodowlany i odesłali na stronę PZHGP. Odszukanie właściwej strony była łatwe skoro wiedziałem czego szukać, tak trafiłem na stronę PZHGP. Znalazłem tam system zgłaszania zabłąkanych gołębi, wypełniłem formularz podając że oddałem gołębia straży miejskiej (podałem adres i telefon do straży). Potem na stronie znalazłem spis numerów oddziałów, po numerze który był na nóżce gołębia odszukałem że chodzi o oddział Chojnice-Człuchów. Zatelefonowałem na podany numer do Człuchowa, tam dowiedziałem się że jest to gołąb z oddziału Chojnickiego. Ponowny telefon, tym razem do oddziału z Chojnic, Pan który odebrał mówił że się tym zajmie. W między czasie zatelefonowałem do straży miejskiej aby poinformować że być może zgłosi się właściciel gołębia i zapytać czy gołąb jest pod dobrą opieką, zapewniono mnie że jest pod dobrą opieką u jakiegoś 'gołębiarza'.

Tagi: GołąbobrączkaPZHGP

Sezon ogórkowy

28.VIII

Potocznie sezonem ogórkowym nazywamy okres gdy nic się nie dzieje, takim okresem są wakacje czyli miesiące lipiec-sierpień. W telewizji jak co roku królują powtórki wszelkiej maści serialów... ten sam los spotyka teleturnieje (niektóre). W polityce też jest zastój w tym okresie, parlamentarzyści mają wolne (w tym roku jest tego wolnego ciutek miej). Media informacyjne przeżywają posuchy i chwytają się każdej informacji oraz rozdmuchują ją do granic możliwości. Sprawa krzyża przed Pałacem Prezydenckim jest dobrym przykładem robienia afery z niczego.
U mnie w domu jednak sezon ogórkowy należy potraktować dosłownie (obecnie). Dostaliśmy cały worek ogórków i należy coś z nimi zrobić, wekowanie trwa bez końca. Ogórki są wekowane pod różnymi postaciami, całe, krojone w plasterki z dodatkami, na kwaśno, słodko kwaśno. Na obiad naturalnie też będą ogórki... tym razem poszatkowane i ze śmietanką... pychota :)

Tagi: sezon ogórkowyogórkiwekowaniewakacjemedia

Obrona Krzyża

31.VIII

Czytam właśnie relacje straży miejskiej z 3 sierpnia pod krzyżem (Pałac Prezydencki). Sceny są... komiczne... aż trudno uwierzyć że do tego byli zdolni ludzie starsi. - Np. ok. 60-letni ″obrońca″ z różańcem na szyi i ze zbitym z konarów brzozowych krzyżem nie wydawał się osobą groźną. A jednak podjął szarżę na moich ludzi - opowiada Staniszewski. - Krzyż służył mu do dźgania funkcjonariuszy, jak dzida. Druga dłoń też była uzbrojona. Miał na niej rękawicę, do której między palcami ponabijał gwoździe. Atakując krzyżem, jednocześnie próbował dźgać rękawicą. Dobrze że w takiej atmosferze zostało wstrzymane przenosiny krzyża. Nie pojmuje zupełnie jak mogło dojść do czegoś takiego. Słusznie że strażnicy miejscy poszkodowani w tych zajściach zamierzają zgłosić to prokuraturze. To jest zwyczajne chuligaństwo.

Tagi: krzyżPałac Prezydenckistraż miejskachuligani

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008