Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2010 * * Miesiąc: Grudzień * *

Datki za małe

13.XII

Kończą się pieniądze na budowę gigantycznej Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich. Wcale a wcale mnie to nie martwi że budowa Świątyni Opatrzności Bożej ponownie jest wstrzymana z powodu braku pieniędzy... czyżby ludzie zrozumieli że w Polsce nie jest potrzebna kolejna super budowla tylko po to aby zaspokoić kościelne EGO? Podobno Polska jest w dobrej kondycji finansowej... podobno to odpowiednie słowo bo widać że po raz kolejny potrzeba kreatywnej księgowości aby zamieść pod dywan część długo publicznego. Ulżyło mi że tym razem Państwo (czyli wszyscy Polacy) nie zamierza finansowo wspomóc budowy. Stan surowy to jak czytam około 40 mln złotych... niestety (moim zdaniem) finansują to osoby najbiedniejsze czyli emeryci/renciści. Trochę mściwie mówiąc to niech piorun strzeli w tą budowlę i będzie koniec naciąganie ludzi na jeszcze jeden nikomu niepotrzebny monument... obawiam się jednak że wtedy odbudowa ruszy ze zdwojoną energią.

Tagi: Świątynia Opatrzności Bożejdatkipieniądze

NTC

25.XII

Wygląda na to że wreszcie uruchamianie kolejnych nadajników telewizji cyfrowej przebiega zgodnie z planem. Uruchamiane są kolejne nadajniki z drugiego etapu MUX II. Niektórzy narzekają że idzie to w ślimaczym tempie... nie zgadzam się z tym tak do końca... pewnie że zaczynam się niecierpliwić gdy muszę czekać jeszcze kilka miesięcy na NTC w moim regionie... zastanawiający jest tylko fakt dużej liczby uruchamianych nadajników w czwartym etapie MUX II. Niestety MUX III który jest na wyłączność TVP rozwija się w bardzo wolnym tempie i takim będzie a uruchamiane nadajniki mają bardzo ograniczoną moc a co za tym idzie skromny zasięg odbioru. Z MUX III jest taki problem że trzeba czekać do czasu wyłączenia nadawania analogowego z uwagi na brak wolnych częstotliwości. Jeszcze gorzej sprawa wygląda z MUX I, dopiero jest ogłaszany konkurs na chętnych do zagospodarowania jego (kanały)... jeśli jeszcze będzie wymagany przetarg na operatora tego multipleksu (TVP ma zagwarantowane tam trzy miejsca na TVP 1, TVP, TVP Info) to sprawa może się opóźnić o kolejne miesiące.
Jestem jednak optymistycznie nastawiony i sądzę że rok 2011 będzie rokiem przełomowym dla NTC, MUX II obejmie swym zasięgiem cały kraj a MUX I być może też zacznie działać w większości kraju.

Tagi: NTCMUX IMUX IIMUX IIItelewizja cyfrowa

Sylwester i dyspensa

29.XII

Na początek definicja dyspensy Dyspensa (łac.) to w Kościele rzymskokatolickim zwolnienie od obowiązujących przepisów prawa kościelnego w przypadkach szczególnych. Sylwester w tym roku przypada w piątek a piątek to dzień bez zabawy (w skrócie) dla Katolików. Zastanawiam się czy ta dyspensa jest uczyniona ze względu na wiernych czy też udzielona bo... kościół nie miał wyboru. Interesujące mogło by było jaki procent tych co mówią o sobie jako Katolikach by przestrzegało umiaru w sylwestra... Wracając do dyspensy to czy sylwester jest tak ważnym wydarzeniem aby zmienić reguły obowiązujące Katolików?

Tagi: sylwesterdyspensazabawakościółkatolik

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008