Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2011 * * Miesiąc: Luty * *

Zawód polityk

6.II

Polityk to zawód jak każdy inny który pozwala się utrzymać... to tylko MY wyborcy idealizujemy ten zawód. Nie tak dawno odbywały się wybory samorządowe, każda partia wystawiła swoich kandydatów... zdarzało się że dany kandydat z danej partii miał inne poglądy niż partia. Nie ważne były poglądy, liczyła się kasa i władza którą delikwent mógł zdobyć po jego wybraniu. Osobiście to bym nie głosował na takiego kandydata który tylko chcę osiągnąć cel a swoje poglądy włoży do kieszeni. Mam nadzieje że Nasi parlamentarzyści nie uzyskali mandat w taki sposób.
Każda partia powstała tylko po to aby piąć się po szczeblach władzy i mówienie że jest inaczej... jest ordynarnym kłamstwem. Niedawno słyszałem w TV jak jedna partia drugiej zarzucała dążenie do władzy... ciekawe w takim razie po co powstała ta partia...
Wrócę jeszcze do wyborów samorządowych, wiadomo że kandydat obieca wszystko aby go wybrali ale jeden z kandydatów zademonstrował dosyć niecodzienne kuriozum... powiedział że obiecuje spełnić swoje obietnice Wydawało mi się że jeśli ktoś coś obieca to to spełni a tutaj się okazuje że trzeba obiecać że obieca się spełnić swoje obietnice. Nie jestem polonistą ale to chyba nie jest poprawne... to jak powtórzenie tego samego dwa razy w jednym zdaniu.

Tagi: zawódpolitykobietnice

Miesięcznica

10.II

Jak co miesiąc PiS w dzień katastrofy samolotu pod Smoleńskiem będzie... się umartwiał i biczował... może przesadziłem z tym biczowaniem ;)
W gruncie rzeczy to ich sprawa, chcą co miesiąc uczcić pamięć ofiar katastrofy to niech im będzie... mamy przecież wolność i nikt im nie zabroni tego. Pójście do kościoła na mszę jest chwalebne i w porządku... ale pójście z wiecem pod pałac Prezydencki... tego nie mogę zrozumieć. Nijak marsz pod pałac nie kojarzy mi się z uczczeniem Lecha Kaczyńskiego... z jakiej racji ma ktoś się zbierać tam gdzie pracował L.K.? dlaczego w takim razie nie ma marszy pod budynek sejmu? przecież posłów zginęło więcej niż Prezydentów.
Dla mnie marsz pod pałac Prezydencki jest marszem politycznym i mającym coś ugrać. Słyszałem że ma być ułożony krzyż ze zniczy... ponownie będą bronić tego... krzyża? Dziwny ten świat polityki i być może nie dorosłem do tego aby to wszystko zrozumieć.

Tagi: miesięcznicaLech Kaczyńskipałacsejm

Format obrazu

14.II

Od dzisiaj TVP Info nadaje program w formacie 16:9 (panoramiczny). Jest to przygotowanie do przechodzenia na ten standard obrazu wszystkich kanałów. Nie wiem czy w sklepach w ogóle można jeszcze kupić telewizory w formacie 4:3... jeśli nawet można takie telewizory kupić to będzie to dużym błędem gdy ktoś taki telewizor kupi. Niestety osoby który mają telewizory 4:3 zobaczy czarny pasek u góry i na dole przy formacie obrazu 16:9. Wbrew pozorom Ci co mają telewizory w formacie 16:9 są w lepszej sytuacji, takie telewizory (nie wiem czy wszystkie) mają możliwość powiększenia obrazu (zoom). Jeżeli nie zastosować opcji zoom to na takich telewizorach obraz będzie miał czarne paski ze wszystkich stron.
To co napisałem dotyczy nadawania analogowego, przekaz analogowy nadaje w formacie 4:3 a obraz 16:9 (panoramiczny) jest wciśnięty w ramkę 4:3.
W swoim telewizorze zastosowałem zoom gdyż coraz więcej programów jest nadawane w 19:6 (obraz panoramiczny).

Tagi: TVP Info16:94:3analogowy

AdSense

21.II

AdSense – serwis reklamowy Google, wyświetlający na stronach WWW kontekstowe reklamy tekstowe, bannery oraz reklamy wideo. Znamy już definicję AdSense... czy można zarobić na tym? Czytam czasami na forach że ktoś dopiero co zrobił stronę i wstawia AdSense, tym sposobem liczy na zarobek (przynajmniej na opłacenie serwera. Chciałbym ostudzić takich zapaleńców którzy myślą że zarobią kokosy tuż po powstaniu strony... trzeba minimum około 1000 odsłon strony dziennie aby móc myśleć o jakimś sensownym zarobku i to nie będą żadne kokosy a tylko zwrot za opłacenie serwera.
Mam na stronie Wolni Farmarzy zainstalowane AdSense i liczę na zwrot kosztów opłacenia serwera. Problem z takimi programami jest taki że dużo osób blokuje w przeglądarce wyświetlanie reklam... nie ma się zresztą co dziwić takiemu postępowaniu, reklamy na niektórych stronach potrafią być nachalne i bez blokady takich reklam nie sposób długo wytrzymać. Jeśli jednak nasza strona ma najmniej 1000 odsłon dziennie to warto się pokusić o zainstalowanie AdSense na naszej stronie... ale uprzedzam aby nie liczyć na żadne kokosy. Aha, jeżeli nie macie konta w banku to nie warto się wysilać gdyż koszt przesłania czeku jest ogromny i zjada większą część naszych zarobków.

Tagi: AdSensezarobekreklamygoogle

Strajk rolników

28.II

W moim mieście dziś odbył się strajk rolników, przebiegł spokojnie, przejechali pewien odcinek w mieście (34 ciągniki) i potem rozjechali się do domów. Postulatu były te co zawsze przy strajkach... podwyżki płac... w przypadku rolników to się nazywa cena gwarantowana. Jestem dosyć krytycznie nastawiony do takich akcji a tłumaczenie że gdyby nie rolnik to bym zdechł z głodu jest delikatnie mówiąc twierdzeniem chybionym. Oczywiście że jako mieszczuch nie wyżywię się itd. ale twierdzić że gdy upadnie kilka procent gospodarstw to Polska się zawali jest... głupie. Prawo rynku reguluje ceny... jest za drogo to ludzie kupują mniej lub kupują tańszą żywność z zagranicy. Czy ja mam też strajkować bo nie mogę wyżyć z renty? Jakoś nigdy nie wpadłem na pomysł zorganizowanie strajku rencistów. Wracając do cen gwarantowanych... chyba zdają sobie sprawę rolnicy że ceny gwarantowane są dotowane innych? Rząd nie... stworzy czarodziejsko więcej pieniędzy.

Tagi: strajkrolnicycena gwarantowana

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008