Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2011 * * Miesiąc: Marzec * *

Firefox 4

11.III

Niedawno się ukazała wersja Firefox 4 RC1 czyli kandydująca do wersji finalnej. Nie lubię instalować wersji które nie są finalne ale to zainstalowałem... nie mogłem się już doczekać nowej wersji Firefox. Wpierw odinstalowałem poprzednią wersje, nie robiłem dawno porządku a przy okazji nowej wersji jest znakomita okazja aby wykasować wszelkie śmieci po instalacjach rozszerzeń, wtyczek.
Trochę się obawiałem jak to będzie działać, czy rozszerzenia które używam będą współdziałać z wersją RC... wszystko jest bez problemu zainstalowane. Zauważyłem niektóre rzeczy przeniesione z chrome np. pasek zakładek u góry... niektórzy narzekają na takie rozwiązanie... mi akurat to bardzo odpowiada. Brak jest paska menu, z początku wydaje się do trochę uciążliwe ale ten pasek jest właściwie mi niepotrzebny... zresztą można go przywrócić. Z czasem może coś mi nie będzie odpowiadać w wersji 4... teraz jednak zachęcam do zainstalowania tej wersji wszystkich maniaków Firefox to których się zaliczam.

Tagi: Firefox 4przeglądarkapasek zakładek

Firefox 4, rozszerzenia

15.III

Nie od dziś wiadomo że siła Firefox to duża ilość rozszerzeń... co prawda Chrome jest na dobrej drodze aby być liderem w tej dziecinie. Skupmy się jednak na Firefox 4 którą to wersje zainstalowałem niedawno, jest co prawda jest w wersji RC ale bez obaw o stabilność można ją zainstalować.
Obecnie mam kilka rozszerzeń i zaprezentuje je tutaj.
Głównym rozszerzeniem do Firefox jest Adblock Plus, rozszerzenie znakomicie spisuje się przy blokowaniu wszelkich reklam które są nieraz bardzo uciążliwe w przeglądaniu stron. Drugim podstawowym rozszerzeniem jest moim zdaniem Element Hiding Helper, jest to rozszerzenie pozwalające tworzyć reguły, blokować reklamy nie blokowane domyślnie przez Adblock. Jest to dodatek do Adblock który w bardzo prosty sposób zwiększa funkcjonalność Adblock. Kolejnym rozszerzeniem bez którego nie wyobrażam sobie korzystanie z Firefox jest Add Bookmark Here, to rozszerzenie dodaje stronę do zakładek... co prawda Firefox bez problemu to domyślnie robi ale nie w taki sposób jak bym chciał. Domyślnie dodawana strona jest umieszczana na dole w stosie zakładek, jest to niewygodne gdyż trzeba przewijać wszystkie strony w stosie aby do niej się dostać, omawiane rozszerzenie dodaje stronę u góry w stosie. Kolejnym rozszerzeniem które używam od niedawna a już doceniam jego funkcjonalność jest Firefox 4 UI Fixer, rozszerzenie pozwala m.in. przenieść wszystkie elementy z paska dodatków na inny pasek. Jako że mam monitor dosyć pokaźnych rozmiarów to z powodzeniem można na jednym pasku zmieścić elementy z dwóch pasków (u mnie jest to pasek narzędzi nawigacyjnych). Osobą którym brakuje paska postępu przy ściąganiu pliku (na dole przeglądarki) polecam rozszerzenie Download Statusbar... swoją drogą nie rozumiem dlaczego w Firefox 4 zniknęła ta użyteczna sprawa. Mam też i inne rozszerzenia ale te są już bardziej specjalistyczne i raczej nie zainteresują większego grona czytelników tego bloga.

Tagi: Firefox 4przeglądarkarozszerzenia

Super księżyc

17.III

Niedługo czeka nas dosyć niecodzienne zjawisko astronomiczne zwane potocznie super księżycem. 19 marca księżyc znajdzie się najbliżej ziemi od 18 lat i znajdzie się w odległości 356,577 kilometrów, księżyc będzie tym bardziej robił na nas wrażenie wielkiego gdyż wtedy przypada jego pełnia. Niektórzy twierdzą że w tym czasie na ziemi mogą wystąpić groźne zjawiska jak np. trzęsienie ziemi itp. Jednak ja bym nie brał tych pesymistycznych prognoz poważnie... na pewno księżyc wywrze na ziemie i bezpośrednio człowieku jakiś większy wpływ niż zwykle ale nie wpadajmy w panikę z tego powodu. Oby tylko niebo było bezchmurne i pozwoli nam podziwiać to niecodzienne zjawisko astronomiczne... podobne wydarzenia zapewne nie będzie tak prędko.

Tagi: super księżycastronomiazjawisko

OFE

20.III

Wiele ostatnio się mówi o zmianach w OFE tzn. zmniejszeniu składki przekazywanej do OFE. Mówiło się że to dla dobra przyszłych emerytów/rencistów, podawało przykłady ile to ktoś tam stracił itd. Moim zdaniem jednak prawda jest zupełnie inna i bardzo prozaiczna... można powiedzieć jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i tutaj jest sedno tej niby reformy. Rząd stoi pod ścianą i musi znaleźć pieniądze, składka zamiast zostać przekazana do OFE i tam ″pracować″ to zostanie w ZUS... czyli będzie spożytkowana na bieżące wydatki Państwa. Jeżeli Polska przekroczy określony pułap zadłużenia to grozi nam scenariusz Grecji, drastyczne cięcia, obniżki płac, emerytur/rent i reforma będzie monitorowana przez UE. Naturalnie, że celem ustawy reformującej system ubezpieczeń społecznych jest zmniejszenie długu publicznego ... - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak podczas publicznego wysłuchania, zorganizowanego w sobotę w Warszawie przez SLD. Hmm, wreszcie ktoś jasno powiedział o co chodzi w tej niby reformie. Moim zdanie jest to krótkowzroczna decyzja i po jakimś czasie wrócimy do punktu wyjścia, jedynie reforma ZUS, KRUS jest w stanie zmienić sytuację na stałe... jednak na to nie ma woli politycznej. Zbliżają się wybory i NIKT nie odważy się na niepopularne posunięcia, PSL będzie ze zrozumiałych względów przeciw reformie KRUS a PO nie ograniczy np. przywilejów służb mundurowych bo chcę rządzić po wyborach. Wygląda na to że czekają nas przynajmniej do wyborów pseudo posunięcia które będą tylko maskować zły stan budżetu.

Tagi: OFEZUSKRUSbudżet

Firefox 4, dopasowanie

24.III

Jak wiedzą zainteresowani, niedawno ukazała się wersja 4. Firefox jest lubiany za to że jego wygląd, funkcjonalność można sobie zmienić i dostosować do swoich potrzeb. Testowałem kilka rozszerzeń i raczej już wybrałem te które mnie interesują.
Blokowanie reklam: Adblock Plus, Element Hiding Helper for Adblock Plus. Zmiana wyglądu: App Button Clear oraz themes FXChrome. Funkcjonalność: Add Bookmark Here, Tab Mix Plus. Ułatwia robienie stron: Web Developer, Firebug.
To wybrałem po wstępnej selekcji... a jak będzie później to zobaczymy.

Tagi: Firefox 4rozszerzeniathemes

Cukier

29.III

Przypominają mi się czasy kartek... ludzi wpadli w amok i wykupują cukier na potęgę. Na allegro interes kwitnie, rodzą się małe fortuny. Bardziej przedsiębiorcze osoby jadą do np. Niemiec i kupują cukier tonami a potem sprzedają z 50% przebiciem. W miastach przygranicznych zaczęto po stronie Niemieckiej cukier reglamentować. Nie wiem kto puścił plotkę że cukier podrożeje ale jest pewne że robi na tej plotce złoty interes. Oczywistym jest że jak ludzie zaczną coś kupować to to podrożeje, w przypadku cukru nie ma racjonalnego argumentu na to aby cukier drożał tak drastycznie.

Tagi: cukiercenyallegro

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008