Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2011 * * Miesiąc: Kwiecień * *

A4Tech KV-300H Grey USB

2.IV

Dzisiaj dla odmiany trochę prywaty. Przed chwilą zamówiłem klawiaturę A4Tech KV-300H Grey USB, może się jest najładniejsza (lubię inne wzornictwo niż standardowe) ale ma dokładnie taką funkcjonalność jakiej poszukiwałem od jakiegoś czasu. Poszukiwałem portu USB w klawiaturze, dotychczas trafiałem na USB i porty Audio a to mi zupełnie niepotrzebne... co prawda nie musiałem audio podłączać ale kable i tak były niepotrzebne. Klawiaturą którą wybrałem ma po jednym porcie USB z lewej i prawej strony i to mi bardzo odpowiada, jest też dosyć długi kabel (1,8m) co ułatwia sprawę i niepotrzebny będzie przedłużacz. Zamówiłem przesyłkę kurierem i możliwe że już w poniedziałek będzie klawiatura :)
edit: Klawiatura dotarła... nie obyło się bez problemów, obserwowałem trasę paczki przez stronę i co się okazało... paczka została doręczony pod inny adres. Na szczęście śledziłem na bieżąco i zauważyłem po 25 minutach od doręczenia że... nie dostałem paczki. Pod podany numer telefonu zatelefonowałem, Pani sprawdziła i mówi że paczka została doręczona. Poczekałem chwilę a Pani telefonuje do kuriera, za chwilę kurier telefonuje do mnie i mówi że będzie za kilka minut oraz się pyta gdzie jest ta ulica. Po kilku minutach przyjechał z paczką i mówi że przez pomyłkę dostarczył pod inny adres... coś mi w tym tłumaczeniu nie gra ale ważne że paczka dotarła wreszcie. Klawiatura jest typu laptopowego tzn. ma niski skok klawiszy i trzeba się przyzwyczaić do tego, porty USB działają.

Tagi: klawiaturaUSB

10 kwiecień

7.IV

Zbliża się rocznica katastrofy pod Smoleńskiem... czy czeka nas kompromitacja w postaci kilku obchodów tej rocznicy? Dotychczas nie bardzo się układało w sprawie obchodów tej drażliwej rocznicy a raczej miesięcznicy. Nie pojmuje jak teoretycznie dorośli ludzie, którzy reprezentują społeczeństwo nie mogą dojść do kompromisu w tej sprawie. Z zapowiedzi niestety wynika że odchodów rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem będzie kilka... obawiam się że czaka nas ponownie wiec pod pałacem Prezydenckim. Rozumiem że odchodów będzie ileś tam bo przecież nie wszyscy polecą/pojadą na miejsce katastrofy... a niektórzy wolą przeżywać w skupieniu w gronie rodzinnym/znajomych. Organizować jednak wiece i robić ze smutnego wydarzenia okazję do pokazania się i zamanifestowanie swoich racji politycznych jest raczej nie na miejscu. Przykro patrzeć na wieczne kłótnie na tym tle i na innych między PO a PiS. Czy zbliżająca się rocznica będzie obchodzona w spokoju czy czeka nas to co obserwujemy ostatnio, przekonamy się już niedługo.

Tagi: rocznicakatastrofaSmoleńsk

Koniec SMS Premium?

13.IV

Po przeczytaniu a w zasadzie wnioskując po tytule artykułu UKE dogadał się z organizatorami. Koniec oszukańczych loterii SMS można sądzić że po zmianach będzie koniec z naciąganiem ludzi na SMS Premium i wszelakie konkursy... nic podobnego. Założenia są dobre ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Operatorzy zamieszczą na swoich stronach informacje o wysokości poszczególnych numerów premium... niby dobrze ale kto tak naprawdę zagląda na strony operatorów i czyta co tam napisali? Punkt czwarty mnie pozbawił złudzeń co do chęci ukróceniu praktyk naciągarskich a o dziwo został ogłoszonym wielkim sukcesem. 4. I najważniejsze: zostaną ustalone maksymalne kwoty dzienne i miesięczne, po których przekroczeniu klient zostanie automatycznie o tym poinformowany. UKE chciałby, żeby dzienny limit na drogie SMS-y nie przekraczał ok. 30 zł. Co prawda ma być możliwość zablokowania numerów premium... ale jak znam życie to trzeba będzie pokonać tor przeszkód aby zablokować numery premium. Prawo ma obowiązywać od 15 kwietnia... zobaczymy jak to w praktyce będzie wyglądało... ja jednak jestem sceptycznie nastawiony. Na koniec refleksja, nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i podchodzenie do konkursów SMSowych z podejrzliwością i ograniczonym zaufaniem.

Tagi: SMSkonkursypremiumUKE

MUX II i III

20.IV

Rusza trzeci etap wdrażania MUX II i drugi etap MUX III. Nie wiem co ostatecznie o tym sądzić... Emitel wywiązuje się tylko z podpisanych umów, nie wdraża NICZEGO prędzej tak jak się tym chwali Kilka dni wcześniej niż wynika to z harmonogramów, Emitel uruchamia testy przed docelową emisją naziemnej telewizji cyfrowej w kolejnych wyspach cyfrowych Harmonogram jest jasno napisany i WSZYSTKIE podane tam daty, terminy wdrażania poszczególnych etapów są terminami do określonej daty... inaczej mówiąc podane tam terminy są ostatecznymi datami. Chwała Emitelowi za to że dotrzymuje SWOICH uzgodnionych wcześniej terminów ale jest to w ich interesie aby nie płacić stosownych kar za nie dotrzymanie umowy... w tym kontekście mówienie o przedterminowym uruchomieniem poszczególnych nadajników jest zwyczajnym nadużyciem z ich strony.
Ważne jednak że w Polsce cyfracja trwa i ma się stosunkowo dobrze w porównaniu z okresem przed umowami. Osobiście to jeszcze przyjdzie mi poczekać maksimum do 31 lipca w przypadku MUX II.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX IIMUX IIIEmitel

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008