Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2011 * * Miesiąc: Czerwiec * *

Euro 2012

3.VI

Czyżby szykowała się kolejna komisja śledcza, tym razem w sprawie Euro 2012? Jeszcze nie tak dawno się mówiło że co prawda są lekkie opóźnienia ale wszystko będzie gotowe na Euro 2012... a teraz nagle wszystko się sypie. Autostrady miały być gotowe... nie będą, potem przemianowali ileś kilometrów na drogi ekspresowe. Stadiony miały być gotowe na czas... nie będą lub będą tylko fasady bez zaplecza. Nikła to pociecha że Ukraina też ma problemy. Budowa bazy hotelowej podobnie leży. Zapowiadają się potężne korki na drogach bo nie będzie możliwy płynny ruch gdy zjadą się kibice z całej Europy. Spółka PL2012 która miała nadzorować harmonogram budowy, organizacji Euro 2012 jakoś nie wywiązała się za bardzo z obowiązków, teraz powołują sztab kryzysowy... Na naszym stadionie narodowym schody ewakuacyjne trzeba poprawić bo mogą się zawalić... może postawmy tabliczkę z ostrzeżeniem żeby ewakuować się pojedynczo i na paluszkach... ludzie gdzie my żyjemy?! Coraz bardziej obawiam się że czeka nas kompromitacja... może lepiej aby odebrali nam organizację Euro 2012? Dobrze że mamy wybory w tym roku, wygra PiS i niech oni zjedzą tę żabę ;)

Tagi: Euro 2012PL2012

NTC, czwarty etap MUX II

13.VI

Nieuchronnie zbliża się kolejny etap wdrażania NTC, dokładniej MUX II (31.07.2011). Kanały które są w nim umieszczone to: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2. Czekam kiedy ruszą testy z nadajnika w Trzeciewcu i co jakiś czas skanuje pasmo, przypominam że jest to 32k (562MHz). Będę wdzięczny jeżeli ktoś zauważy testy to proszę o tym napisać w tym temacie... zapewne inni też czekają na testy ze swojej lokalizacji... proszę o informację o zauważonych testach podając lokalizację nadajnika.
Najlepiej podać kanał lub częstotliwość/swoją lokalizację/lokalizację nadajnika i jakość odbioru.

Tagi: MUX IItelewizja cyfrowaetapTrzeciewiec

Remont

14.VI

Wiosno/letni czas sprzyja remontom, u mnie w domu remont jest w połowie. Remontujemy dwa pokoje, malowanie ścian, panele na podłogi oraz zakup nowych mebli. Koszty mówiąc prawdę mnie przytłoczyły ale od tego ma się pieniądze aby je wydawać :) Każdy z pokoi będzie pomalowany w dwóch kolorach, ściana z oknem i sąsiednia będzie pomalowana w kolorze kiwi a pozostałe ściany będą w kolorze jasny pomarańcz. Panele podłogowe będą w paseczki, jasne i ciemne... dokładnie nawet nie wiem jak to będzie wyglądać, nie ja wybierałem i jeszcze ich nie ma w domu. Kolorystyka ogólny powinna być dosyć ciekawa, nie będzie taka monotonna jak poprzednio. Koniec remontu powinien być w piątek, w poniedziałek lub wtorek będą przywiezione meble które są już zamówione.

Tagi: remontmebleścianypanele

Test kodowania

16.VI

Przeniosłem stronę na inny serwer i testuje kodowanie liter. Poprawiałem kodowanie ręcznie ale mogłem coś ominąć, proszę sprawdzić.
ĄĘĆŃŁŹŻÓąęćźżńłó , kodowanie nowo dodanych wpisów powinno być poprawne ale chodzi o wpisy już istniejące.

Tagi: kodowanietestserwer

Serwer

19.VI

Pisałem że testuje kodowanie liter, test wyszedł pomyślnie i postanowiłem kupić serwer na www.netmark.pl. Serwer ma dosyć dobre opinię, jest możliwość wyboru z kilku oferowanych pakietów i jest stosunkowo tani. Na moim poprzednim serwerze byłem przez kilka lat, ostatnio jednak lekko zaczynał przycinać ale nie w tym problem... zwyczajnie nie odpowiadał mi oferowanymi parametrami. Mam kilka stron i trochę jest roboty z przenoszeniem... mam nadzieję że zagoszczę na tym serwerze na dalszych kilka lat.

Tagi: serwerNetmark

Bezczelność TVP i VOD

26.VI

TVP na wakacje zrobiła promocję, na ich stronie seria rodzinka.pl miał być za darmo do oglądania. Jako że serialu nie oglądałem a czytałem że jest ładny to się ucieszyłem. Wchodzę na stronę TVP i faktycznie serial jest za darmo do oglądania, oglądałem przez dwa dni, zdążyłem obejrzeć 7 odcinków. Dzisiaj wchodzę z myślą że obejrzę sobie kolejne odcinki... i widzę że odcinki są już płatne... no żesz xxxx... jak tak można robić z ludzi idiotów?! Dali na zachętę a teraz każą sobie płacić... bym zrozumiał gdyby nie zapowiadali tej promocji na całe wakacje ale tak postępować to nie jest za ładnie. Szkoda że nie zachowałem gdzie o tym było napisane.
Hmm, nie napisali do kiedy odcinki są darmowe... w innym miejscu czytałem że przez całe wakacje Do rozpoczęcia kalendarzowego lata zostało jeszcze kilka dnia, a w tvp.pl już dziś zaczynamy wakacje. Z tej okazji wszystkie odcinki pierwszego sezonu „rodzinki.pl” można oglądać za darmo!... 26 odcinków pierwszej serii „rodzinki.pl” za darmo w w tvp.pl! link, szumne zapowiedzi a tu nic z tego.
Postanowiłem napisać do TVP i dostałem odpowiedź uprzejmie informujemy, że bezpłatny dostęp do seriali jest jest planowany na czas wakacji. Wszystkie informacje będa umieszczane na stronie jak również w newsletterze, który wysyłamy do zarejestrowanych użytkowników. Wychodzi na to że każdy materiał będą udostępnić na kilka dni... jeśli ktoś nie zdąży obejrzeć np. 20 odcinków to trudno... a już myślałem że wspominanie o misji TVP o czymś znaczy... a oni chcą zarobić i nie ma to nic wspólnego z misją.

Tagi: TVProdzinka.plserialVOD

Przyrzeczenie katolika

27.VI

No no, dotychczas żyłem w nieświadomości że chrzczenie dziecka i inne obrzedy to zwyczaj a jak się okazuje był to przymus. Dziś zgodnie z prawem kanonicznym katolik składa przyrzeczenie, że wychowa dziecko po katolicku. Na szczęście ma się to trochę zmienić gdyż były protesty innych wyznań gdy pary były mieszanych wyznań. Nowa formuła ma brzmieć: ′′Oświadczam, że będę trwał/trwała w mojej wierze i uznaję prawo mojego małżonka/mojej małżonki do trwania we własnej wierze. Przyrzekam uczynić, co będzie w mojej mocy, aby wszystkie dzieci zostały ochrzczone i wychowane w wierze mojego Kościoła, biorąc pod uwagę, że mój małżonek/moja małżonka ma to samo prawo i obowiązek w swoim Kościele′′.

Tagi: przyrzeczeniekatolikwyznanie

KRRiT ma problem

30.VI

Sejm odrzucił dziś sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2010 rok. Za odrzuceniem były kluby parlamentarne Platformy Obywatelskiej, PSL oraz Prawa i Sprawiedliwości. Przyjęcia sprawozdania chciało SLD. Teraz przyszłość Rady zależy od decyzji prezydenta. Sejm ponownie odrzucił sprawozdanie KRRiT za 2010 r... czyżby koniec obecnej rady KRRiT? Pozostał jeszcze Prezydent który zapowiadał że odwołanie rady może zakłócić jej funkcjonowanie... czyżby zapowiadał się mały konflikt między Prezydentem a PO? Nie podoba mi się ciągłe odwoływanie rady, przecież nie tak dawno przerabialiśmy ten scenariusz. Wtedy poszło o to aby zdymisjonować członków PiS... a o co chodzi tym razem? Nie bardzo wiem o co im tym razem chodzi, nie zamierzam się zagłębiać w niuanse kto komu robi dobrze... ale nie podoba mi się ta sytuacja. Najchętniej to bym widział aby KRRiT zostało zlikwidowane, co zresztą Premier zapowiadał.

Tagi: KRRiTsejmPOPrezydent

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.29
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008