Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2011 * * Miesiąc: Lipiec * *

Spis powszechny

1.VII

Wczoraj zakończył się spis powszechny... teraz czytam że powszechny jest tylko z nazwy. Dlaczego w mediach informowano że rachmistrz zapuka do nas i informowano o karach skoro spis powszechny dotyczył wąskiej grupy osób które w jakiś dziwny sposób była reprezentacyjna dla wszystkich? Nie pojmuje jak ma mnie reprezentować jakaś tam grupa... zapewne nie należę do średniej statystycznej ale mieszkam w Polsce i z jakiej racji ma o mnie decydować jakaś grupa osób które niby mnie reprezentuje? Jeżeli rząd bierze pod uwagę osoby reprezentujące wszystkich to na jakiej podstawie została wybrana ta grupa osób? To jakieś przysłowiowe masło maślane, reprezentuje mnie grupa osób wybrana na podstawie czego? jeśli spisu powszechnego który to spis był na podstawie osób wybranych przez inną grupę osób to w takim przypadku wszystkie spisy które są niby powszechne są tak naprawdę nic niewarte. Wydawało mi się że spis powszechny przeprowadza się po to aby zorientować się o stanie FAKTYCZNYM a nie fikcji która jest statystycznym bełkotem. Czytam że niektórzy się spisali przez Internet aby rachmistrz nie przyszedł do nich i aby nie płacić kary... przy okazji napisali bzdury w formularzu. Ogólnie jestem zbulwersowany tym niby powszechnym spisem, nie chcę aby za mnie decydowała jakaś statystyka... mogłem się spisać przez Internet ale na niektóre pytania nie wiedziałem co odpowiedzieć a gdyby rachmistrz przyszedł to sprawa pewnie jest prostsza.

Tagi: spis powszechnyrachmistrzInternetkara

Chłopiec z dziewczynki

3.VII

Na początek mały cytat Każdego roku setki dziewczynek w Indiach przechodzą zabieg, w wyniku którego stają się chłopcami. Wydaje się na pierwszy rzut oka to niedorzeczne i chore... ma jednak swoje uzasadnienie ekonomiczne. Dziewczyna wnosi posag do małżeństwa i przez to jest kosztowna... poza tym W Indiach wywyższanie mężczyzn i chłopców ma silny fundament kulturowy. Syn to szczęście i duma dla całej rodziny. A dziewczynka? Obciążenie i problem. Operacja zmiany płci często powoduje bezpłodność, pomimo tego rodzice decydują się na ten zabieg w.w. powodów. Mówi się że co kraj to obyczaj... jak widać jest to drastyczny przykład innych obyczajów niż w Europie. Zastanawiam się czy nie jest to korzystne dla Indyjskiego rządu, Indie to bardzo ludny kraj i jeśli ludzie sami ograniczają populację tym lepiej.

Tagi: Indiezmiana płciposagchłopiecdziewczynka

ZUS bankrutuje?

4.VII

Tytuł jest na wyrost ale starzenie się społeczeństwa i brak odcięcia przywilejów może doprowadzić do tego. Sam korzystam z przywilejów ale chyba lepiej teraz obciąć trochę niż skończyć jak Grecja? Brakuje konkretnych reform, KRUS i ZUS to worki bez dna, marnym jest pocieszeniem że wszystkie kraje borykają się z podobnymi problemami. Wszelkie przywileje rozpleniły się ponad miarę, kolejne rządy tylko dokładają kolejne przywileje zamiast ograniczać. Zbliżają się kolejne wybory... pewnie czeka nas następna fala obietnic... naturalnie nikt nie powie że trzeba to i owo zredukować i obieca przysłowiowe gruszki na wierzbie. Ciężko jest zwalać ciągle na poprzednie rządu... a może tak bardzo łatwo bo każdy rząd tak robi. Choć jestem za PO ale brak radykalnych kroków jest irytujący, koalicyjny PSL jest jeszcze gorszy... broni jak lew przed zreformowaniem KRUS. Obojętnie kto wygra w nadchodzących wyborach będzie musiał się zmierzyć z tym problemem... obawiam się że zamiast coś zrobić to skończy się na głaskaniu pewnych grup społecznych i nowych przywilejach.

Tagi: ZUSKRUSprzywilejebankructwo

MUX II, emisja testowa

6.VII

Jeszcze w tym miesiącu ma wystartować czwarty etap (MUX II). Emitel opublikował na swojej stronie wcześniejsze uruchamianie testowe poszczególnych nadajników... chwała im za to ale 5 lipca opublikował korektę SWOICH założeń. Nie można mieć zastrzeżeń do Emitela bo termin to 31 lipiec ale ogłaszać wcześniejszy start i kilka dni potem go korygować to trochę coś nie tak. Aktualny harmonogram włączeń testowy jest umieszczony na stronie Emitel'a lub można kliknąć w link który znajduje się wyżej. Przypominam że mój region (Chojnice) odbiera z Trzeciewca i planowany start to 15 lipiec.

Tagi: Emiteltelewizja cyfrowaMUX II

MUX I i Polo TV

7.VII

W związku z rezygnacją spółki Kino Polska TV z koncesji na nadawanie w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej dla kanału Kino Polska Nostalgia, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dokonała ponownego wyboru, uzupełniając ofertę mux 1 o program pod nazwą Polo TV Decyzja może słuszna, czytając komentarze to można wywnioskować że nikt disco polo nie słucha. Pewnie zapomnieli co niektórzy jak muzyka disco polo była popularna i pewnie nadal jest tyle że głównie na weselach. Obecne gwiazdy Polskiej sceny muzycznej mogą tylko pomarzyć w takiej sprzedaży płyt i popularności. Nie jest problemem sama muzyka disco polo ale co pokazuje Polo TV... pewnie większość z tych krytycznych komentarzy to nie zna tej muzyki, zasłyszało parę nie najlotniejszych kawałków i twierdzi że jest znawcą tej muzyki. Polo TV nadaje w Internecie i może faktycznie nie ma najlepszych kawałków z tego gatunku ale być może się wyrobi jak oglądalność im podskoczy. Jestem pewny że ten kanał zyska popularność wbrew krytyką... aby pewnie sami krytykujący będą się bawić przy tej muzyce. Co by nie mówić krytycznego o disco polo to nie ulega wątpliwości że jest to muzyka która łatwo wpada w uch i tam zostaje.

Tagi: MUX IPolo TVtelewizja cyfrowa

PlayStation 3

8.VII

Miałem okazję pobawić się konsolą PlayStation 3, dokładnie sobie pograłem. Podłączyłem do mojego monitora przez HDMI, pięknie wszystko poszło, obraz i dźwięk bez zarzutów. Grafika w sumie nie powaliła mnie na kolana ale ta płynność ruchu była porażająca... pewnie tym bardziej zrobiło to na mnie wrażenie że mój komputer nie jest już najnowszej młodości i wymaga małej modernizacji. Mawia się że konsola jest do grania a komputer do pracy... coś w tym stwierdzeniu jest.

Tagi: PS3PlayStation 3konsola

Chojnice -> Trzeciewiec

10.VII

Za kilka dni czeka nas rewolucja w dostępie sygnału telewizyjnego. 15 lipca nastąpi zgodnie z ogłoszonymi planami firmy Emitel (operator techniczny MUX II) emisja testowa, 31 lipca nastąpi natomiast nadawanie komercyjne. Ukazała się o tym fakcie informacja na portalu Chojnickim. Mieszkańcy Chojnic w zasięgu nadawania Naziemnej Telewizji Cyfrowej powinni znaleźć się za kilka dni, kiedy to zgodnie z zapowiedzią ma docierać do nas sygnał z planowanego na 15 lipca br. uruchomienia nadajnika DVB z Trzeciewca w paśmie (562 MHz) na kanale 32. Z pewnością przekażę wiadomość jak będzie u mnie z odbiorem z tego nadajnika. Trzeciewiec co prawda jest w innym województwie ale jest to najbliższy nadajnik, nadajnik w Gołogórze jest ciut dalej a z tego nadajnika sygnał popłynie 22 lipca 47k (682 MHz). Moc nadawania z Trzeciewca jak i Gołogóry to 100kW.

Tagi: ChojniceTrzeciewiecGołogóraMUX IItelewizja cyfrowa

Chojnickie portale

10.VII

Chojnice jest stosunkowo małe jak na ilość portali... przynajmniej tak mi się wydaje że stosunek jest zaburzony. Policzmy ile ich jest chojnice.com, chojnice.pl, chojnice.info, chojnice24.pl (dobrze że jeden z portali ma dwa adresy), do tego dochodzą portale radia lokalnego weekendfm.pl, radio.chojnice.pl. To zapewne nie wszystko, urzędy miasta, gminy, dodatki regionalne itd. Jest tego ogrom... moim zdaniem dwa portale by wystarczyły. W dodatku bez blokowanie reklam na niektóre z nich nie da się spokojnie wejść i poczytać wiadomości.

Tagi: Chojniceportalradio lokalne

Kto po Grecji?

12.VII

Gracja dostała miliardy Euro pomocy a końca kryzysu nie widać i pewnie dostanie coś jeszcze. Niektórzy już mówią że lepiej aby Grecja zbankrutowała co pozwoli na nie płacenie pewnych długów zagranicznych. Bankructwo niewątpliwie nadszarpną wiarygodność Grecji ale być może pozwolą stanąć im na nogi. Zdaniem ekspertów Hiszpania może być kolejnym krajem, który będzie potrzebował międzynarodowej pomocy finansowej. Analitycy z coraz większym niepokojem patrzą na sytuację w tym kraju i boją się efektu domina. To niestety nie koniec... następna w kolejce jest Hiszpania (i nie tylko)... czyżby jest to czkawka po Europejskim kryzysie? Niedawno pisałem o tym że moim zdaniem Polska jest zagrożona bo brak radykalnych reform np. koniec z ulgami dla służ mundurowych, reforma KRUS. Oby czarny scenariusz nie powtórzył się w kolejnych krajach.

Tagi: GrecjaHiszpaniaPolskabankructwo

MUX II, aktualizacja harmonogranu

13.VII

Niestety nastąpiła kolejna aktualizacja harmonogramu uruchamiania testowej emisji. Nnniiieee, start Trzeciewca został przesunięty aż o 10 dni w stosunku do poprzedniego planu. Emitel wypowiadał się na forum że przez niekorzystne warunki atmosferyczne, nadajniki, anteny nie są montowane gdy jest burza lub deszcz pada, co zresztą jest zrozumiałe.

Tagi: MUX IIharmonogramtelewizja cyfrowa

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008