Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2011 * * Miesiąc: Październik * *

Ułatwienia wyborcze

2.X

Zbliżają się wybory parlamentarne, teoretycznie inwalidzi mogą głosować i są dodawane kolejne ułatwienia ale jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Np. niewidomi i niedowidzący zamierzający głosować mają możliwość skorzystania z nakładki Braille'a... tylko że znikoma ilość osób z tego skorzystała (chęć skorzystania z nakładki można było zgłosić do 29 września). Powody są zasadniczo dwa z tak niskiej frekwencji tego rozwiązania: 1) Trzeba to zgłosić w urzędzie 2) Na nakładce jest tylko numer posła/senatora zamiast imienia i nazwiska, to z kolei powoduje że trzeba znać numer kandydata. Jasne że można sobie poradzić ale dlaczego się to tak komplikuje zamiast zrobić że nakładki będą dostępne w lokalach wyborczych i jeśli ktoś będzie chciał z niej skorzystać to sobie ją zabierze. Podobnie jest z inwalidami ruchu, trzeba to zgłaszać do urzędu że chcę się skorzystać z pełnomocnika. Nie pojmuje po co to gdzieś zgłaszać... nie można zrobić że w lokalu pokaże się komisji wyborczej dowód osobisty inwalidy + jego oświadczenie i sprawa załatwiona. Z kolei tyle się mówiło o możliwości głosowaniu przez internet... i nic nie słychać o tym (będąc złośliwy powiem że PO o tym mówiło a PiS był przeciw).

Tagi: wyboryniewidomiułatwieniapełnomocnik

Blog, komentarze

6.X

Pewnie mało kto zerka na prawy dolny róg strony, widać tam ilość wpisów i komentarzy. Od niedawna ilość komentarzy jest większa niż ilość wpisów na blogu. Może to świadczyć o tym że niektórzy odczuwają potrzebę skomentowania moich... wypocin. Gdybym udostępnił statystyki komentujących to pewnie by się okazało kto najwięcej komentuje moje wpisy ;) Dziękuje wszystkim za komentarze które są wyrazem że mój blog może coś wnosić w ich życie a nie jest tylko rodzajem... moich dywagacji które nikogo nie interesują. NIECH MOC BĘDZIE ZE MNĄ i pomoże mi dalej prowadzić blog z pożytkiem dla mnie i innych :D

Tagi: blogkomentarzestatystyki

Co to jest polityka?

8.X

Jutro mamy wybory parlamentarne warto więc sobie przypomnieć co to jest polityka (dowcipnie). Syn pyta ojca: - Tato, co to jest POLITYKA?
Ojciec odpowiada: - Zobacz, ja przynoszę pieniądze do domu, więc jestem KAPITALISTĄ, Twoja mama rządzi tymi pieniędzmi, więc jest RZĄDEM, dziadek uważa, żeby wszystko było na swoim miejscu, więc jest ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM, nasza pokojówka jest KLASĄ ROBOTNICZĄ, a wszyscy mamy jeden cel, aby się Tobie lepiej wiodło. Ty jesteś LUDEM, a Twój młodszy brat, który leży jeszcze w pieluchach jest PRZYSZŁOŚCIĄ. Zrozumiałeś synku?
Chłopiec zastanawia się i mówi, że musi się z tym wszystkim jeszcze przespać. W nocy budzi chłopca płacz młodszego brata, który narobił w pieluchy i drze się wniebogłosy. A, że chłopiec nie wiedział co ma zrobić, poszedł do pokoju rodziców. W pokoju była tylko mama, ale spała tak mocno, że nie mógł jej dobudzić, więc poszedł do pokoju pokojówki, gdzie akurat zabawiał się z nią ojciec, a dziadek podglądał ich przez okno. Wszyscy byli tak sobą zajęci, że nie zauważyli, że chłopiec jest w pokoju. Malec postanowił więc, że pójdzie spać i o wszystkim zapomni.
Rano ojciec pyta go: - Synku, możesz mi powiedzieć własnymi słowami co to jest POLITYKA? - TAK - odpowiada syn. - KAPITALIZM wykorzystuje KLASĘ ROBOTNICZĄ, ZWIĄZKI ZAWODOWE się temu przyglądają, podczas gdy RZĄD śpi, LUD jest całkowicie ignorowany, a PRZYSZŁOŚĆ leży w gównie TO JEST POLITYKA

Tagi: politykadowcip

Podkładka SteelSeries QcK

10.X

Dzisiaj kupiłem podkładkę pod mysz SteelSeries QcK. Dotychczas mysz miałem na blacie biurka, mysz spisywała się dobrze tylko że blat biurka jest zimny i trudno było go ogrzać... w zimniejsze dni zwyczajnie było mi zimno w dłoń. Podkładka ma wymiary 320 x 285 mm co jak na moje potrzeby jest wystarczającą wielkością do swobodnej pracy i nie zajmuje nadmiernie miejsca na biurku. Podkładka od spodu jest w dotyku... klejąca (jest to rodzaj gumy), dobrze przylega do biurka. Powierzchnia robocza jest miła w dotyku a mysz bez problemów się przesuwa po niej, wskaźnik kursora nie gubi się na tej powierzchni. Pierwsze wrażenie jest pozytywne i nie żałuje zakupu, koszt ~40zł jest do wytrzymania za moim zdaniem dopracowany produkt.

Tagi: podkładkamysz

Po wyborach

12.X

Niedawno odbyły się wybory parlamentarne (9.10.2011). Polacy wybrali spokojne rządy i w pewnym sensie przewidywalne... nie twierdzę że jest to najlepszy rząd. Prawdopodobnie koalicja PO-PSL będzie nadal rządziła... być może przez całe cztery lata. Stary/nowy Premier zapowiadał rekonstrukcję rządu (nie wdając się w szczegóły co to konkretnie oznacza), teraz jednak rząd ma funkcjonować w obecnym składzie do końca roku (przez czas trwania prezydencji w UE). Obawiam się jednak że nic się nie zmieni po nowym roku ani zapowiadane reformy nie zostaną przyśpieszone. Zaskakująco wysoki wynik dostał RP, może to oznaczać że Sejm zostanie... przewietrzony i Sejm uzyska nowe, świeże spojrzenie na pewne sprawy... moim zdaniem jest to bardzo potrzebne.

Tagi: wyborysejmPremierkoalicjaPOPSLRP

RP, krzyż w Sejmie

14.X

RP zaczyna działać, zaczyna od zdjęcia krzyża z sali obrad. O ile dobrze pamiętam to został założony w 1997r. przez dwóch posłów z AWS (AWS jest... przodkiem PiS). Kwestia z pozoru błaha i nie warta uwagi ale stanowi podstawę do głębszych zmian jeżeli krzyż zostanie zdjęty. Konstytucja gwarantuje rozdział Państwa od kościoła, a jak naprawdę jest to chyba każdy widzi. Zapewne sporo osób i pewnie PiS stwierdzi że ″walka″ o krzyż jest dymną zasłoną tego co będzie robił rząd... i pewnie będzie w tym ziarno prawdy. Prezes RP (Palikot) twierdzi że nie jest to walka z kościołem ale przywrócenie praw konstytucyjnych i rozdziału Państwa od kościoła. Osobiście jednak kibicuje RP w usuwaniu krzyża z sali obrad. Państwo nie może faworyzować jednej religii bo jeżeli tak robi to oznacza że jest Państwem WYZNANIOWYM a wtedy niedaleka droga do wojen religijnych w imię Boga.

Tagi: RPPalikotkrzyżSejm

W imieniu narodu!

18.X

Słuchając polityków ma się nieodparte wrażenie że każdy z nich mówi w moim imieniu a przecież często się nie zgadzam z jego poglądami. Fakt że są wybory i głosowało się na daną osobę (dlatego nas reprezentuje np. w Sejmie) ale jeżeli prześledzimy ile dana osoba dostała głosów... Ktoś kto zwrócił uwagę na ten fakt to przekona się że zdecydowana mniejszość rządzi większością, szumnie się to nazywa DEMOKRACJA. Zostawmy jednak polityków i wkroczmy w świat szarych obywateli. Pewnie jeden z Was czyta fora, tam zdarza się ta sama sytuacja... pewnie jest to spowodowane zaakcentowaniem swojej wypowiedzi.

Tagi: politykdemokracja

NTC w Chojnicach

20.X

Sporo pytań jest związanych z Naziemną Telewizją Cyfrową (NTC), co zrozumiałe bo data wyłączenia nadawania analogowego się zbliża (do 31.07.2013). Postaram się przedstawić w miarę pełną informacje co i z jakiego nadajnika można odebrać w Chojnicach. Odległości do danego nadajnika są podane od ulicy Waryńskiego.
Najbliższy nadajnik to Trzeciewiec (62,5km). Obecnie jest nadawany z tego nadajnika tylko MUX II -> 32k (562Mhz) i moc 100kW.
Trochę dalszym nadajnikiem jest Gołogóra (64,1km), MUX II -> 47k (682Mhz), 100kW. Sygnał z tych dwóch nadajników powinniśmy odebrać bez problemu.
Następny nadajnik to Chwaszczyno (Gdańsk, 102,5km), MUX II -> 35k (586Mhz), 100kW, MUX III -> 48k (690Mhz), 15kW.
Dalej się znajduje Rusinowo (Piła, 103,5km), MUX II -> 43k (650Mhz), 100kW, MUX III -> 51k (714Mhz), 20kW.
Najdalszym nadajnikiem który moim zdaniem można spróbować odebrać jest Kisielice (Iława, 110,1km), MUX II -> 24k (498Mhz), 100kW, MUX III -> 46k (674Mhz), 50kW.
Starałem się nie zrobić pomyłki przy przepisywaniu tych danych, mam nadzieje że komuś się to przyda.
Moc MUX III zostanie zwiększona do 100kW po wyłączeniu nadawania analogowego. Teraz oferta programowa w poszczególnych multipleksach. MUX I -> TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, U-TV, ATM Rozrywka, Polo TV. Kolejny multipleks MUX II -> Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV Puls 2, TV6 i Polsat Sport News. dodam że TV Puls 2 ma wystartować w grudniu, obecnie są nadawane paski kontrolne. Ostatni multipleks to: MUX III -> TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Historia. MUX I obecnie jeszcze nie nadaje ale zgodnie z harmonogramem zostanie uruchomiony w w.w. nadajnikach do 31 maja 2012 z mocą 100kW. MUX III zostanie uruchomiony z w.w. nadajników (tam gdzie nie jest nadawany) po wyłączeniu nadawania analogowego.

Tagi: NTCChojniceTrzeciewiecGołogóratelewizja cyfrowa

Blog

27.X

Niepostrzeżenie minął kolejny rok istnienia tego blogu. Jeśli ktoś czyta go regularnie to z pewnością poznał mnie lepiej, poznał moje opinie, poglądy na różne sprawy... a kto nie czyta regularnie to jego strata ;) Staram się pisywać w miarę często choć przyznam że nie chcę mi się jak kiedyś, brak zapału do kolejnych wpisów. Mam jednak nadzieje że bez przeszkód blog dotrwa do kolejnej rocznicy. W odróżnieniu do poprzednich moich blogów to ten jest napisany od zera, mam na myśli projekt, kod, no i wpisy... dlatego może przetrwa kolejne lata i ktoś poza mną będzie go czytał.

Tagi: blogrocznica

Halloween

29.X

Zacznę od tego że moim zdaniem święta (kościelne/państwowe) są za poważne, za smutne. Podobno Polacy lubią i potrafią się bawić... może i tak. Halloween, Hallowe′en – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Spotkałem się z twierdzeniem że jest to zwyczaj satanistyczny... nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jeżeli Halloween ma postać... balu przebierańców lub chodzeniu po domach dzieci (jak kolędnicy) to absolutnie nie widzę w tym nic zdrożnego... a nawet jest to pożądane aby rozruszać skostniałe, smutne, wiecznie narzekające społeczeństwo.

Tagi: Halloweenzwyczajświęto

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008