Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2011 * * Miesiąc: Listopad * *

Reklamy -> lekarstwa

6.XI

Reklam w TV zatrzęsienie, dużo jest też reklam różnych specyfików. Jeżeli brać dosłownie te reklamy to wystarczy kupić wszystko to co jest reklamowane a człowiek będzie żył wiecznie oraz będzie zdrowy i piękny. Naturalnie jest wzmianka że lek może być szkodliwy itd. ale kto tak naprawdę zważa na ten komunikat? Polacy uwielbiają się leczyć sami, konsultacja jest przeważnie taka szemrana czyli sąsiadka sąsiadce coś powie. Nawet witaminy mogą być groźne, nadmiar prowadzi do Hiperwitaminoza – zespół objawów chorobowych wywołany nadmiarem witamin w organizmie, dotyczy on przede wszystkim witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D, E i K. Nie bierzmy na poważnie wszelkich reklam a szczególnie tych o lekarstwach... jeśli już coś bierzemy to przez ograniczony okres czasu a najlepiej na serio skonsultować to z lekarzem. Wbrew pozorom nawet zioła w nadmiarze mogą być szkodliwe.

Tagi: reklamalekarstwalekarzwitaminy

Firefox 8

7.XI

Jutro ma być oficjalna premiera kolejnej wersji przeglądarki Firefox, wersja 8. Mam zainstalowane tą wersje od wczoraj, jakie pierwsze wrażenia... właściwie to żadne. Jako że rozszerzeń używam mało oraz te najpopularniejsze to i są kompatybilna z kolejną wersją. Niemiła niespodzianka spotkała mnie natomiast w moim themes, używałem styl FXchrome i tutaj okazało się że styl został wyłączony jako niekompatybilny. Po poszukiwaniach nowego themes zdecydowałem się na mx3, jest to styl kompaktowy gdyż takie preferuje, w pełni mnie zadowala i nie żałuje poprzedniego. Nie zwracam uwagi ile Fx zużywa pamięci, czytając komentarze innych to ma to znaczenie. Moje wrażanie to szybsze uruchamianie ale może to tylko sugestywne wrażenie że kolejna wersja powinna być lepsza od poprzedniej.

Tagi: Firefox 8przeglądarkathemes

Telewizja

12.XI

Zapewne większość Polaków nie wyobraża sobie aby telewizja nagle zamilkła... ja należę do tej grupy i oglądam pewnie powyżej średniej (licząc długość spędzania czasu przed telewizorem). Nie o tym jednak chcę pisać... o moim uzależnieniu od telewizji ;) Od jakiegoś czasu rzuciło mi się oczy że TVP 1 emituje coraz gorsze filmy (jak dla mnie). Kiedyś filmy emitowane w soboty były spod znaku HITÓW w teraz można nazwać te filmy... familijnymi tzn. nie są to już pozycje które oferują pewien dreszczyk emocji. Możliwe że spoglądam bardziej krytycznie na emitowana filmy w TVP 1 z uwagi że od jakiegoś czasu mam dostęp do szerszej oferty programowej za sprawą telewizji cyfrowej (MUX II). Jeśli brać pod uwagę wieczorne filmy to coraz częściej wybieram te emitowane w TV Puls, ostatnim filmem który obejrzałem z przyjemnością był film pt. Manatu (film podobny w konwencji do tytułu jumanji).

Tagi: telewizjaTV PulsManatujumanji

Ja, Robot

15.XI

Może niektórzy zastanawiali się przy oglądaniu tego filmu czy jest to w ogóle możliwe aby powstała sztuczna inteligencja która... jest samodzielna. Komputery stają się coraz szybszy tzn. szybciej liczą ale to nie oznacza sztucznej inteligencji i pewnie długo jeszcze nie będzie mowy o tym. Podejrzewam że jest potrzebne całkiem inne podejście do komputerów i być może inne materiały z których robi się procesory. Możliwe też że przełom nastąpi przypadkowo i to już niedługo, wystarczy inne myślenie, podejście do tematu z innej strony. Wracajmy jednak do filmy i przyszłości, pod koniec filmu jest pokazane jak człowiek podaje rękę robotowi... jest to optymistyczny akcent bo pokazuje że koegzystencja na ziemi jest możliwa między tak różnymi formami... życia. W filmie Matrix jest to pokazana jeszcze drastyczniej ale miejmy nadzieje że nigdy nie dojdzie do aż takiej sytuacji.

Tagi: sztuczna inteligencjarobotfilm

AdSense

16.XI

Od kilku miesięcy mam na niektórych moich stronach reklamy AdSense, nie mam z tego kokosów ale powinienem spokojnie opłacić serwer na którym mam swoje strony. Dzisiaj postanowiłem umieścić AdSense na tej stronie, nie miałem zamiaru na niej umieszczać reklam ale umieściłem to w takim miejscu że absolutnie nie powinno to nikomu przeszkadzać. W związku z tym mam prośbę, nie blokujcie w przeglądarce wyświetlania reklam na tej stronie. AdSense – serwis reklamowy Google, wyświetlający na stronach WWW kontekstowe reklamy tekstowe, bannery oraz reklamy wideo.

Tagi: AdSensegooglereklama

Expose Premiera

18.XI

Obecnie mamy większą jasność czego się obawiać w nadchodzącej przyszłości... mogło być gorzej. Zapewne największe grono osób jest zainteresowanych tym że wiek emerytalny zostanie podwyższony do 67 lat (kobiet/mężczyzn, co cztery miesiące o jeden miesiąc). Niestety takie czasy, społeczeństwo się starzeje, żyjemy coraz dłużej i to konsekwencja tego faktu. Jest to bolesny cios ale podejrzewam że dla osób trzeźwo myślących jest w to pewien sposób naturalna kolei rzeczy. Premier zapowiedział też zwiększenie ulgi na dzieci (trzecie i kolejnych) o 50%... jest to też konsekwencja starzenia się społeczeństwa i moim zdaniem dobra decyzja. Zredukowanie przywilejów górniczych tylko do osób pracujących pod ziemią bardzo mi się spodobała. Zapowiedź podwyżki płac w policji i wojsku mniej mi się spodobała ale rozumiem że jest to zamiast wcześniejszego odchodzenia na emerytury w tych służbach. Zapowiedź zajęcia się emeryturami księży z funduszu kościelnego wprowadziła mnie prawie w euforie choć nieco enigmatycznie zabrzmiał dalszy ciąg że może to prowadzić do rozmów o konkordacie... Zniknie ulga na internet, zapowiadane to było od dłuższego czasu i nie jest zaskoczeniem dla mnie... nie jestem euforycznie nastawiony do tego ale przyjmuje do wiadomości że jest kryzys i zaciskanie pasa... przynajmniej nie będę musiał PITa wypełniać :D
Ogólnie moim zdaniem było to najlepsze expose od jakiegoś czasu, były konkretne posunięcia a nie mydlenie oczu jak przeważnie w tego typu wystąpieniach.

Tagi: exposePremierwystąpienie

Komputer

19.XI

Przeglądając wczoraj mój "porządek" w szufladzie natknąłem się na fakturę z zakupu mojego komputera z dnia 2007.06.08. Taki zestaw w założeniu miał mi swobodnie służyć przez 4-5 lat i można powiedzieć że założenia dosyć się sprawdziły. Z pierwotnego zestawy wymieniłem między czasie kartę graficzną oraz dołożyłem jeszcze raz tyle pamięci i wymieniłem dysk twardy na wersja SATA. Obecnie odczuwam dyskomfort używania komputera przy graniu nawet w gry przeglądarkowe (które wymagają coraz większych mocy). Zastanawiałem się nad modernizacją już kilka miesięcy temu ale ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu jako że nie satysfakcjonowało mnie takie rozwiązanie połowiczne. Mogłem kupić lepszą grafikę ale to z kolei wymagało wymiany procesora na nowszy tym (wymiana grafiki bez procesora zasadniczo nic by nie dało poza kosztami). Z kolei wymiana procesora pociąga za sobą wymianę płyty głównej, potem nastąpi wymiana zasilacza gdyż ten już będzie za słaby na ten zestaw. Nie zapominajmy też o ewentualnej wymiany pamięci... jak widać to już jest praktycznie kupno nowego komputera w całości. Z tych powodów postanowiłem też w tym roku nic nie wymieniam i przełożyłem to na połowę przyszłego roku... mam nadzieję że do tego czasu uda mi się zebrać około 2.000 zł co pozwoli mi na w miarę swobodne kupienie wszystkiego co będzie potrzebne. Szczegółowy opis mojego obecnego sprzętu jest na mojej głównej stronie www.puma.pomorze.pl.

Tagi: komputersprzętmodernizacja

TVP 1 i 2 w HD

22.XI

Na początek komunikat TVP Zarząd TVP S.A. na posiedzeniu 26 października 2011 roku podjął decyzję o uruchomieniu od 1 czerwca 2012 r. cyfrowej, naziemnej emisji programów TVP1 i TVP2 w wysokiej rozdzielczości (HD – High Definition). Program TVP1 HD nadawany będzie na multipleksie 1 (MUX-1), a program TVP2 HD nadawany będzie na multipleksie 3 (MUX-3). Jak z tego widać kupowanie telewizora bez Full HD mija się z celem gdyż nie pozwoli w pełni docenić jakości kanałów nadających w rozdzielczości HD. Gdy kupowałem monitor z tunerem TV to zwracałem uwagę aby był to koniecznie odbiornik z Full HD i za kilka miesięcy się przyda taki zakup. Niestety nadal są osoby które obecnie kupują telewizor w rozdzielczości HD Ready... zapewne niektórych myli znacznik HD ale wystarczy poczytać lub popytać innych aby się przekonać o różnicach i nie popełnić błędu. Cóż, nie można wymagać od każdego odpowiedniej wiedzy... sprzedawcy pilnie polują na takich klientów i potrafią tak zamotać że klient kupi to co sprzedawca poleci. Przypomina mi się zakup telewizora przez Bratanka, sprzedawca jak zwykle chciał wcisnąć kit ale na szczęście Bratanek był nieugięty :D
Przestrzegam innych którzy zamierzają teraz kupić telewizor aby KONIECZNIE kupili telewizor w rozdzielczości FULL HD.

Tagi: HDTVPtelewizja cyfrowarozdzielczość

Play Fresh, promocja

25.XI

Niedawno wystartowała nowa promocja na kartę w Play, na pierwszy rzut oka promocja ciekawa. w ramach której klienci otrzymają 50 zł na rozmowy oraz wiadomości SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Aby uruchomić pakiet należy: doładować konto, aby mieć na nim minimum 30 zł ... Pakiet zostanie przyznany w ciągu 24 godzin i jest ważny 30 dni od dnia aktywacji. Warto jednak zawsze czytać regulaminy promocji, dowiadujemy się że dostaniesz 50zł ale kosztem 30zł z konta głównego czyli masz dodatkowo 20zł. Inaczej mówiąc jeżeli nie wykorzystasz najmniej 30zł przez 30 dni to stracisz, przykładowo wykorzystam 10zł to stracę 20zł na tej promocji... naprawdę "świetny" interes. Przymierzałem się do tej promocji ale teraz czytając szczegóły jest to w moim przypadku zupełnie nieopłacalne a wręcz bym stracił na tym gdyż korzystam głównie z SMSów i nie jestem w stanie wykorzystać nawet tych 30zł aby nie być stratny.

Tagi: Play Freshpromocja50zł

Lokaty

27.XI

Pewnie nikt nie lubi jak pieniądze znikają jemu tzn. tracą na wartości przez inflacje. Mam konto w mBank jednak tam oprocentowanie lokat jest dosyć symboliczne, długi czas jednak zakładałem tam lokaty. Od kilku tygodni mam lokaty w Getinbank, oprocentowanie jest ciekawe. Nie jest potrzebne konto aby tam założyć lokaty, po złożeniu wniosku o otwarcie lokaty, na nasz adres e-mail dostajemy login a na numer komórki dostajemy hasło. Na e-mail dostajemy też numer konta na które mamy wysłać zadeklarowaną sumę przy otwieraniu lokaty. Wszystko odbywa się przez internet, nasze pienią na lokacie są po 1-2 dniach. Logując się przez podany login i hasło możemy zarządzać naszymi lokatami, otwierać następne lub zerwać lokatę.

Tagi: lokatymBankGetinbank

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008