Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2011 * * Miesiąc: Grudzień * *

Mikołajki

2.XII

Zbliżają się ciężkie czasy dla rodziców, prezenty, prezenty. Pierwsza okazja już niedługo, 6 grudnia. Jestem już za stary na prezenty ... dzieci pewnie niecierpliwie czekają na przedsmak tego co ich czeka na Boże Narodzenie. W sklepach zaczyna się ruch, kupowanie prezentów.
Dzieci, chcecie prezent? Pewnie że tak ;) Adres Świętego Mikołaja
Istnieją dwa oficjalne urzedy pocztowe Świętego Mikołaja na które można wysyłać listy. Listy należy kierować na wskazane adresy.
Julenissen’s Postkontor, Torget 4, 1440 DRØBAK, NORWAY
Santa Claus, Arctic Circle, 96930 ROVANIEMI, FINLAND

Tagi: Mikołajprezentyadres Świętego Mikołaja

W Naszej Rodzinie

3.XII

Nie, nie będzie to wpis o mojej rodzinie a o kolejnym podejściu O.Rydzyka do telefonii komórkowej. Nowa oferta startuje dzisiaj, w 20 rocznice powstanie Radia Maryja. A tak przedstawia się cennik. Podobnie, jak w poprzedniej ofercie, bezpłatne będą połączenia do Radia Maryja i Telewizji Trwam. Rozmowa wewnątrz sieci będzie kosztować 0,17 zł, do Orange, T-Mobile i Plusa 0,27 zł, a do Play i Cyfrowego Polsatu - 0,49 zł. Za SMS-a użytkownicy zapłacą 0,10 zł (w sieci), 0,20 zł (poza sieć), a za MMS-a 0,27 zł. Oferta nie jest super ciekawa ale dla pewnego kręgu osób może być atrakcyjna. Ciekawe czy tym razem przetrwa dłużej niż poprzednia oferta O.Rydzyka. W Naszej Rodzinie

Tagi: Rydzyktelefoniasieć

Play

7.XII

Jestem od kilku lat w Play (karta) i nie żałuje ale trzeba uważać na promocje, różnie pakiety. Niedawno pisałem o promocji 50zł za 30zł i o tym aby czytać regulaminy. Jako że głównie korzystam z SMS to nie wydaje dużo miesięcznie (nie da się zaprzeczyć że rozmowy są droższe) i ważność konta przez rok od doładowania jest dla mnie wygodne (fakt że coraz więcej sieci tak ma). SMS kosztu mnie 9gr (do wszystkich), dodatkowo w opcji All Inclusive SMS mam po doładowaniu darmowe SMS-y. Jednak niedawno postanowiłem przejść na podstawową opcje gdzie mogę wykupić pakiet 600 sms za 6zł (pakiet ważny 30 dni)... koszt pakietu już mi się amortyzuje po wysłaniu 67 sms. Gdy będę chciał sobie doładować konto to ponownie zamierzam przejść na All Inclusive SMS i tym sposobem mieć darmowe sms-y. Wiem że to trochę kombinacji i zapewne dla niektórych jest to nieopłacalna robota... pewnie i mają racje (za doładowanie 50 zł mam 2000 sms na 50 dni) ;)

Tagi: Playsmspakiet 600 sms

Trzeciewiec, awaria?

10.XII

Na początku nadmienię że są to obserwacje zaobserwowane na dwóch telewizorach które mają różne instalacje antenowe. W nocy 5/6 grudnia były w całej Polsce porządkowane numeracje kanałów dodatkowo na 6 grudnia była planowana konserwacja/przerwa w Trzeciewcu. Od tamtej pory odbiór pogorszył mi się, na analogu pojawiła się kaszka a siła sygnału spadła o 10% na LG i 7% na Samsungu. Z początku podejrzewałem usterki w instalacji antenowej ale że to zjawisko wystąpiło na dwóch różnych instalacjach antenowych to zwątpiłem w taki zbieg okoliczności. Potem podejrzewałem warunki pogodowe ale to też było mało prawdopodobne bo dawniej nigdy mi nie spadła siła sygnału aż o 10% z tego powodu. Potem zacząłem podejrzewać spadek mocy na samym nadajniku w Trzeciewcu... jednak to też jak dla mnie było mało wiarygodne (chyba Emitel by napisał coś o problemach w Trzeciewcu). Nagle od wczorajszego popołudnia sygnał wrócił do normy bez ruszania instalacji antenowej i do tej pory jest dobrze na tych dwóch telewizorach i dwóch instalacjach antenowych. Wniosek końcowy jest taki że... nic nie rozumiem co było powodem pogorszenia odbioru... oby sygnał pozostał na obecnym poziomie :)

Tagi: ChojniceTrzeciewiectelewizja cyfrowa

Stan wojenny

13.XII

Na początek trochę danych. Stan wojenny w Polsce 1981–1983 – stan nadzwyczajny wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na mocy uchwały Rady Państwa z dnia 12 grudnia 1981 roku, podjętej niejednogłośnie, na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (pozakonstytucyjnego tymczasowego organu władzy, faktycznie nadrzędnego wobec konstytucyjnych władz państwowych), poparty przez Sejm PRL uchwałą z dnia 25 stycznia 1982 roku. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. A jak ja to wspominam? Właściwie wcale, co prawda miałem 13 lat ale Chojnice jest małym miastem i praktycznie nic się nie działo. Mamusia jako że pracowała czasami do wieczora (godzina policyjna) to miała przepustkę. Brat był w wojsku ale z tego co wiem to był tam spokój i nikt nikogo nie ganiał. Tatuś pracował na kolei która była zmilitaryzowana ale też nic się nie działo. Cisza i spokój a stan wojenny był tylko trochę innym okresem. Pewnie że niepokój jakiś tam był, zawsze to jednak Brat w wojsku (Mrągowo).

Tagi: Stan wojennyprzepustkagodzina policyjna

MUX I

15.XII

Właściwie pierwszy etap jest za nami, MUX I działa w zakładanych lokalizacjach. Obecna oferta to tylko kanały TVP (TVP 1, 2 i Info) ale być może za kilka godzin będzie Eska TV oraz TV Polo. Eska TV i Polo TV należą do Grupy ZPR i nadają już od dawna na satelicie. Jednak w momencie startu nie będzie ich w MUX-1, bo ich nadawcy nie otrzymali jeszcze decyzji rezerwacyjnych od UKE. Zamiast normalnej emisji programu początkowo widzowie zobaczą tylko plansze z nazwami stacji. - Zaczniemy nadawanie, gdy tylko dostaniemy ostateczny dokument. Mam nadzieję, że to będzie kwestia kilku godzin - mówił nam wczoraj popołudniu Maciej Domagała, dyrektor zarządzający Eska TV TTV (poprzednia nazwa U-TV) ma być uruchomiony 2 stycznia. Niewiadomą jest natomiast kanał ATM Rozrywka, być może zrezygnują i wtedy zapewne wejdzie kolejny kanał który ubiegał się o start w MUX I aby nie powodować kolejnych opóźnień. Drugi etap wdrażania MUX I będzie interesujący i przełomowy dla zasięgu nadawania, jest przewidziane aż ponad 40 nadajników co pozwoli pokryć kraj w co najmniej 92% populacji. Przypomnę że drugi etap ma się zakończyć 31.05.2012.

Tagi: MUX Ipierwszy etaptelewizja cyfrowa

Internetowe życie

18.XII

Jestem... techniczny i nowinki które np. dla Brata są czymś abstrakcyjnym to dla mnie są naturalne. Nie nadążam jednak za młodym pokoleniem, nie da się ukryć że się starzeje i taka jest kolei rzeczy. - Zaraz!- krzyknął 13-letni Antek i spokojnie wrócił do rozmowy z kolegą. Małgosia, jego mama, głośno się zamyśliła: - Czuję, jakbym go bezskutecznie wzywała z podwórka na obiad, z tą jedynie różnicą, że on siedzi w swoim pokoju, rozmawia z kolegą z gimnazjum przez skajpa i równocześnie ustawia z nim zdalnie jakieś klocki w tej nowej grze komputerowej. Cóż, czasy się zmieniają i Internet sporo zmienił. Dzisiaj mało kto sobie wyobraża świat bez Internetu z młodszego pokolenia. Taa, ja sobie też nie wyobrażam tego żeby Internetu nagle zabrakło, gdy coś mi nie działa to się niecierpliwię jak tam moja gra on-line lub wiadomości na forum. Strach pomyśleć co będzie np. za 100 lat, jak wtedy będziemy się komunikować... może każdy będzie zaopatrzony w chip w głowie który wyświetli obraz bezpośrednio na oko... a może coś w rodzaju telepatii będzie funkcjonować.

Tagi: Internetkomunikacja

e-czytnik vs tablet

21.XII

Na kupowanie prezentów to już jest trochę za późno ale warto się do edukować jakie są różnice między e-czytnikiem a tabletem. W wielkim skrócie i uproszczeniu można powiedzieć że e-czytnik służy do czytania (książki, gazety) a tablet do przeglądania Internetu. Jest jednak podstawowa różnica która powoduje że już na pierwszy rzut oka widać z czym mamy do czynienia, chodzi o budowę ekranu (użyta technologia). Tablet to tak naprawdę sam ekran taki sam jak monitor/tv i bajerami. Ekran jest podświetlony a więc można go używać gdy jest ciemno, niestety też zużywa sporo prądu co powoduje że co kilka/kilkadziesiąt godzin wymaga doładowania. Natomiast e-czytnik nie ma podświetlanego ekranu (nie da się czytać gdy jest ciemno), ekran jest w technologii e-papieru (elektroniczny papier). E-papier nie powoduje zmęczenia oczu i dlatego z powodzeniem może służyć do czytania książek. E-czytnik zużywa prąd tylko do kartkowania stron książki dlatego jego bateria wytrzymuje stosunkowo długo, popularny e-czytnik Kindle można używać bez doładowanie nawet przez miesiąc.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem e-czytnika a dokładniej Kindle 4. Kindle jest produkcji Amazon, jednak z tego co się orientuje tylko jedna firma go sprowadza i ma w ofercie sklepowej. Na allegro można kupić ale jest on sprowadzany z Wielkiej Brytanii, w Polsce pierwszy sklep Amazon ma powstać w marcu przyszłego roku. Możliwe że wtedy cena Kindle spadnie... może być jednak odwrotnie gdyż często taniej jest kupić sprzęt elektroniczny za zachodzie.
Tym krótkim wpisem nie wyczerpałem tego tematu e-czytników vs tablety ale mam nadzieję że troszkę przybliżyłem ten temat i łatwiej będzie Wam podjąć decyzję co kupić.

Tagi: e-czytniktabletAmazonKindle

Współcześni kanibale

23.XII

Przerażające a jednak możliwe. Dwóch prezenterów holenderskiej telewizji BBN postanowiło sprawdzić jak smakuje ludzkie mięso. Chirurdzy pobrali je z brzucha i ud, kucharze przyrządzili, a mężczyźni zjedli przy świecach. Oczywiście na wizji. Jak to czytałem to mnie zemdliło... niektórzy to są zdesperowani żeby jeść siebie. Całe szczęście że Zeno (jeden z kanibali) zaspokoił swoją ciekawość. Stwierdził jednak, że nie ma ochoty, by powtórzyć eksperyment, bo czuł się, jakby jadł kawałem opony samochodowej. Smacznego :D

Tagi: kanibalprezenterBBN

i po świętach

27.XII

Podejrzewam że prezenty zostały wręczone komu trzeba, ciasta były pieczone, choinka pewnie była... tylko śniegu nie było. Boże Narodzenie to czas obżarstwa, zresztą każde święto jest takie a potem trzeba się odchudzać aby wrócić do stanu poprzedniego. Uwielbiam sernik i makowiec, w te święta nie zawiodłem się pod tym względem... teraz nastaje czas postu.
Prezenty które dostałem to głównie słodycze a jak wiadomo słodkości lubią się odkładać w postaci tłuszczyku ;)

Tagi: Boże Narodzenieświętaprezentysłodycze

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008