Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2012 * * Miesiąc: Kwiecień * *

Kwiecień

2.IV

To już mamy kwiecień i wiosna ... pogoda mało wiosenna ale to szczegół. Piszę z mojego tabletu, spora wygoda móc na szybko wskoczyć do internetu i coś napisać lub poczytać. Laptopa nie mam i trochę uciążliwe było włączanie stacjonarnego po byle drobiazg a do pisania na klawiaturze ekranowej nigdy awersji nie miałem. Niedługo Wielkanoc ... żadnych specjalnych przygotowań nie robimy w domu ... może ktoś wpadnie ale raczej nikogo nie będzie. W telewizji cyfrowej zastój ... może jeszcze MUX 1 zdąży wystartować do świąt z Trzeciewca. Ostatnio więcej czytam niż kiedyś, kupiłem e-czytnik to korzystam z niego :-)

Tagi: kwiecieńWielkanocczytnikMUX ITrzeciewiec

Thumb keyboard

4.IV

Jak mamy tablet lub inny dotykowiec to ważną rzeczą jest klawiatura ekranowa, ta zainstalowana oryginalnie nie zawsze spełnia nasze wymagania. Nie inaczej było w moim przypadku, postanowiłem poszperać w Internecie. Dosyć długo wybierałem i mój wybór padł na klawiaturę Thumb keyboard. Klawiatura jest o dużym stopniu konfiguracji, do klawiszy literowych można przypisać dowolny znak po przytrzymaniu danego klawisza. Są bardzo przydatne klawisze kursora co nie zawsze jest w tych zainstalowanych oryginalnie. Dodatkowo jest kilkanaście klawiszy do których można przypisać dowolny znak a nawet niektóre akcje np. skocz do góry tekstu. Nie dosyć tego, jest jeszcze jeden klawisz który otwiera menu gdzie możemy przypisać jednej z kilkudziesięciu pozycji dowolny tekst np. imię i nazwisko. Jest możliwość wyboru skórki, zmiany kolorów, szybkość reakcji itd. Naturalnie jest też słownik który sugeruje nam słowa w trakcie pisania. Klawiatura kosztuje ~10zł ale moim zdaniem jest tego warta :) Klawiatura bez problemów działa na androidzie 4.

Tagi: tabletklawiaturaThumb keyboardandroid

Transformers i dodatki

11.IV

Wadą tego tabletu (Transformers FT101) jest to że nie ma portu usb, usb jest w klawiaturze dokującej. Dokupiłem specjalny adapter który po podłączeniu do tabletu z drugiej strony posiada port usb. Naturalnie zaraz wypróbowałem nowy zakup i podłączyłem pendrive który został od razy wykryty i mogłem z niego korzystać.
Kolejnym dodatkiem jest rysik, nie jest to co prawda rysik ASUSa lecz Samsunga ale ważne aby rysik był do ekranów pojemnościowych. Rysik sprawdza się bez zarzutu, trzeba się z początku przyzwyczaić ale pracyzja obsługi jest zauważalna.
Ogólnie są to dodatki które podnoszą komfort korzystania z tabletu.

Tagi: tabletrysikASUSUSBTransformers

Trzeciewiec

16.IV

Wczoraj zauważyłem spadek sygnału z Trzeciewca. Pomyślałem że to coś u mnie z anteną ale po przejrzeniu internetu dowiedziałem się że problem dotyczy i innych. Możliwe że warunki pogodowe nie sprzyjają odbiorowi ... a być może nastąpił spadek mocy nadajnika. Nie ma wyjścia i trzeba przeczekać ten spadek sygnału i liczyć że może ma to coś wspólnego z przygotowaniem nadajnika w Trzeciewcu do uruchomienia MUX I.
Dopisano 19.04.2012:
Sprawa się wyjaśniła gdy napisałem na portalu Chojnickim, jest awaria i za dwa dni powinno być dobrze. Tylko dlaczego Emitel nie poinformował o tym na swojej stronie lub forum?

Tagi: Trzeciewiectelewizja cyfrowaMUX I

Trzeciewiec i MUX I

26.IV

Na stronie Polo TV (kanał który jest w MUX I), pokazał się harmonogram emisji testowy a potem zniknął. Według tego harmonogramu to Trzeciewiec ma dziś zacząć nadawać MUX I, podobna informacja ukazała się w TVP Bydgoszcz. Na forum Emitel... można powiedzieć że wrze... tematy powstają i zostają zamknięte bądź skasowane a Emitel o niczym nie informuje. Skanuje kanał 49 co jakiś czas i póki co jest cisza. MUX I jest ważny z uwagi na kanały TVP i możliwość w związku z tym wyłączania nadajników analogowych.
27.04: Na forum Emitel jest informacja którą napisał JaroslawMroczkowski, Na razie to tylko bardzo krótkotwałe próby instalowanych systemów emisyjnych. Tak się zastanawiam dlaczego ten... komunikat nie ukazał się wcześniej tylko po tym jak ludzie niepotrzebnie zaczęli liczyć na w miarę stałą emisje testową. Przecież wystarczy napisać to gdy tylko ukazał się harmonogram włączeń testowych i sprawa by ucichła... nie pojmuje tego.
28.04: Na forum Pan Tomasz Berezowski napisał Panie Jarek, miej Pan litość nad userami i powiedzże (po krakowsku) im Pan, żeby dali sobie spokój ze skanowaniem do poniedziałku. i to jest przynajmniej jasna wypowiedź. W poniedziałek można oczekiwać że jakieś nadajniki ruszą.

Tagi: MUX ITrzeciewiectelewizja cyfrowa

Żniwa komunijne

29.IV

Zbliżają się komunię i czas ... prezentów. Sklepy się cieszą a dorośli trochę mniej. Dawniej to było dosyć łatwo trafić z prezentam a teraz ... komputer, komórka odchodzi do lamusa (przynajmniej tak można sądzić po przejrzeniu kilku reklam). Niedawno oglądałem reklamę gdzie hitem był np. telewizor (to jeszcze z biedą można zaakceptować) ale już żelazko albo pralkę trudno jest uznać za prezent komunijny. Siła jednak reklamy jest wielka i kto wie, może ktoś kupi dziecku pralkę aby sobie prało swoje ubrania ;)

Tagi: komuniaprezentysklepydziecko

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008