Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2012 * * Miesiąc: Czerwiec * *

Dzień Dziecka

1.VI

Ledwo się przebudziłem już dostałem życzenia z okazji dnia dziecka od znajomej :D
Dzieci te małe i te większe czekają na prezenty... najmniej 100zł ;) Pewien bank przeprowadził ankietę wśród swoich klientów - Przyjemność z obdarowywania częściej czerpią kobiety. Różnica między płciami jest szczególnie widoczna przed 30. rokiem życia. Z kolei mężczyźni częściej mówili o rozpuszczaniu dzieci prezentami. Nie ma to jak liczyć na Mamusie w sprawie prezentów... drogie dzieci, uderzcie dzisiaj do swoich Matek a prezent się znajdzie :)

Tagi: dzień dzieckaprezentdzieci

TVP1 HD

2.VI

Wystartował oficjalnie kanał w jakości HD, chodzi o TVP1 HD w MUX 1 który jest dostępny z nadajnika w Trzeciewcu. Wczoraj oglądałem Opole w HD, wrażenie mnie nie powaliło i z pewnością nie spowoduje że teraz zacznę więcej oglądać TVP1. Przyjemnie się to ogląda bo kolory są wyraźniejsze ale nie porzucę dobrego filmu na innym kanale tylko dlatego że TVP1 nadaje w HD... ja nie z tych którzy się podniecają znaczkiem HD... być może mój telewizor jest za mały żeby w pełni docenić jakość HD (23 cale). Dodatkowo jeden kanał HD zajmuje tyle miejsca co dwa kanały w jakości SD, co powoduje że jest to mniej atrakcyjne dla mnie.

Tagi: TVP1 HDHDTrzeciewiectelewizja cyfrowaMUX I

mSaver

7.VI

Niedawno bank w którym mam konto (mBank) udostępnił nowy produkt, mSaver. Jest to coś w rodzaju "świnki skarbonki" tzn. można zdefiniować że będzie pobierana z naszego konta pewna kwota od każdej transakcji przelewem/kartą, określona kwota miesięcznie lub sami będziemy robić wpłaty kiedy mamy wolne pieniądze. Gdy zakładałem mSaver to był oprocentowany w wysokości 4% (do wpłat 3000 miesięcznie, powyżej tej sumy procentowanie spadało do 3,6%), wczoraj oprocentowanie uległo podwyższeniu i obecnie wynosi 5%/3,6%. Nadal nie jest to super dużo ale porównując oprocentowanie mLokat jest to atrakcyjne rozwiązanie. Jest jeden haczyk, tylko jeden przelew miesięcznie jest darmowy z mSaver ale w moim przypadku to wystarczy (przelew można dokonać tylko na masz rachunek w mBank).
mSaver można założyć przez Internet (po zalogowaniu się do konta) i tak zrobiłem.

Tagi: mSavermBankoprocentowanie

Polska/Grecja, 1:1

9.VI

Nie jestem fanem piłki nożnej i nawet nie byłem zdecydowany czy ten mecz obejrzę ale ostatecznie obejrzałem i postaram się opisać moje wrażenia.
Typowałem wynik na 1:1, nie wierzyłem że jesteśmy w stanie wygrać z obojętnie jaką drużyną. Pierwszą połowę obejrzałem z przyjemnością, Polacy grali dobrze, atak za atakiem skutkował tym że strzeliliśmy gola już w 17 minucie meczu. Po otrzymaniu czerwonej kartki przez zawodnika Greckiego moje nadzieje na wygraną wzrosły. Druga połowa i zmiana w zespole Greckim, znakomicie została wykorzystana sytuacja że zawodnicy byli zmęczeni i zawodnik który dopiero co wszedł na boisko strzelił mam wyrównującego gola. Potem niestety było coraz gorzej i tylko cudem nie straciliśmy kolejnych goli. W pewnej chwili nasz bramkarz dostał czerwoną kartkę, sędzia podyktował rzut karny i tutaj niespodzianka, bramkarz rezerwowy obronił rzut karny. Zaskoczeniem był fakt brak zmian w naszej drużynie, przecież widać było że zawodnicy są zmęczeni, niestety trener nie wykorzystał zmiany i bonusu w postaci wypoczętego zawodnika który mógł zmienić losy meczu.
Pierwsza połowa dobra ale druga już pozostawiała wiele do życzenia. Należy się cieszyć z tego że nie przegraliśmy a niewiele brakowało do tego.

Tagi: Euro 2012PolskaGrecja

Polska/Rosja, 1:1

13.VI

Ogólne wrażenia są takie że... aby wszystkie mecze Polskiej reprezentacji takie były. Rosja jest liderem w naszej grupie i sądziłem że będzie to mecz jednostronny a było inaczej. Pierwsza połowa była nierówna z naszej strony, były momenty dobre ale i czasami było widać nerwowość i przeprowadzenie akcji ze wszelką cenę co skutkowało tym że nic z tego nie wychodziło. Niestety Rosjanie to wykorzystali i strzelili nam gola. Druga połowa była lepsza, akcje były bardziej przemyślane i zgrane, w takiej sytuacji nie trzeba było długo czekać na wyrównującą bramkę. Bramkarz choć rezerwowy (podstawowy dostał w poprzednim meczu czerwoną kartkę i nie mógł zagrać) spisywał się dobrze i dzięki jego interwencji nie doszło do "tragedii".
Następny mecz rozegramy z Czechami który musimy WYGRAĆ aby wyjść z grupy. Moim zdaniem stać nas na wygraną po tym co Polska reprezentacja pokazała w meczu z Rosją. Przypominam że mecz Polska/Czechy odbędzie się 16.06 (sobota) o godzinie 20.45.

Tagi: Euro 2012PolskaRosja

Polska/Czechy, 0:1

17.VI

Skończył się nasz udział na Euro 2012.
Pierwsza połowa meczu nie była taka straszna, było kilka okazji których nie wykorzystały obie strony. Natomiast druga połowa już należała do Czechów, akcje się mnożyły tak że nasz bramkarz nie narzekał na brak zajęcia. Błędy w naszej obronie doprowadziły w końcu do bramki dla Czechów, bramkarz spisywał się dobrze ale nie mógł bronić bramki pod takim ostrzałem. Pomyślałem sobie po stracie bramki że to już koniec meczu... strzelić dwie bramki w przypadku gdy obie drużyny są mniej więcej na wyrównanym poziomie jest mało realne. Nie pomyliłem się, mecz był już skończony tzn. taki wynik pozostał do końcowego gwizdka.
W tym samym czasie toczył się drugi mecz z naszej grupy... i tutaj zaskoczenie, Grecja wygrała z Rosją i tym samym Grecja przeszła dalej a Rosja odpadła.

Tagi: Euro 2012PolskaCzechy

Promocja Chojnic

20.VI

Moje miasto może nie jest duże ale coraz piękniejsze a i okolice są warte odwiedzenia np. Bory Tucholskie. Burmistrz od jakiegoś czasu stawia na promocje Chojnic, niedawno wyemitowano kolejny odcinek w telewizji TVP Info. Flm promocyjny miasta i regionu trwa 23 minut, oprowadza nas po ciekawych zakątkach Chojnic i regionu Jarosław Kret. W niedzielny poranek (17.06.) po raz kolejny nasze miasto zagościło na telewizyjnej antenie. Widzowie mogli przekonać się o urokach Chojnic, regionu i jego ciekawostkach. Chojnice i okolice

Tagi: ChojnicepromocjaBory Tucholskie

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008