Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2012 * * Miesiąc: Lipiec * *

ATM Rozrywka TV

1.VII

I nastał 1.07 a nowego loga i nowej ramówki brak. Pierwotny termin zmian to 1.06 potem start został przełożony ze względu na załamanie się rynku reklamowego ze względu na Euro 2012. Niedawno Wiceprezes zapowiedział start reklam w lipcu i zarazem nowego loga, nie podał jednak dokładnej daty... czyli może to być 31.07. Jestem sceptycznie nastawiony do lipca, przypuszczam że wszystko zostanie kolejny raz opóźnione ze względu na tzw. sezon ogórkowy. Moim zdaniem jeśli ktoś chcę wejść w ten biznes to przewiduje WSZYSTKO, wszystkiego nie da się przewidzieć ale nie można tak robić jeżeli chcę się budować zaufanie wśród klientów. Hmm, nie pozostaje nam nic innego jak poczekać do końca lipca... a potem może do końca roku lub jeszcze dłużej.

Tagi: ATMMUX Itelewizja cyfrowa

Harry Harrison - Planeta Śmierci

6.VII

Jest to seria sześciu tomów, jestem w trakcie czytania drugiego tomu.
Seria opowiada o szulerze który gra w kasynach wykorzystując swoje nadnaturalne moce (energia PSI). Seria nie jest jednak o graniu w kasynach a tylko wstępem do przygód na różnych planetach, planetach śmierci gdzie można w każdej chwili zginąć i trzeba nie lada umiejętności aby przeżyć. Masz bohater został wynajęty aby wygrać sporą sumę w kasynie, naturalnie wygrał... i tutaj zaczyna się przygoda. Wpierw musi uciec z planety gdyż szefostwo kasyna postanowiło odzyskać swoje pieniądze. Tak wyszło że nasz bohater ląduje na planecie zleceniodawcy, jest to planeta niezwykle groźna gdzie cała planeta jest przeciwko tam zamieszkanym ludziom. Wszystko jest śmiertelnie groźne i w ciągu kilku sekund powoduje śmierć, trawa jest trująca, ptaki, owady, korzenie... dosłownie cała natura jest wrogo nastawiona. Po długich poszukiwaniach udaje się znaleźć sposób na pokój, jednak jest on bardzo chwiejny i wymaga wiele samozaparcia od mieszkańców planety (ludzi). W drugiej części przygód naszego bohatera po perturbacjach ląduje na plecie gdzie zostaje... niewolnikiem. Tutaj też w każdej chwili może zginąć, tylko dzięki sprytowi i opanowaniu powoli dostaje się w regiony bardziej cywilizowane ale i tak nadal jest niewolnikiem.
Prawdopodobnie każdy tom serii to przygoda na innej planecie o zabójczym klimacie.
Jest to dobra pozycja z gatunku s.f. i przygody, są tam realistyczne opisy natury jak i zachowań ludzkich. Nie ma tam jednak opisów walk statków kosmicznych, nie ma technika futurystycznej (być może w kolejnych tomach to się zmieni). Seria jak dla mnie jest bardzo ciekawą pozycją i pewnie będę wracał do tej serii.

Tagi: książkaHarry HarrisonPlaneta śmiercis.f.

Forum

15.VII

Kilka razy podchodziłem do otwarcie swojego forum na którym mogę komunikować się z oglądaczami moich stron i nie tylko.
Forum jest czynne, możliwe że nie wszystko jest dograne jak trzeba ale to wyjdzie z czasem. Nie ukrywam że liczę na dodatkowy zarobek z wyświetlania reklam na forum ;) Link do forum znajduje się u góry strony.

Tagi: forumreklamaAdSense

Puls 2 startuje

19.VII

Doczekałem się wreszcie to wiekopomnego wydarzenia :D
Program startuje od godziny 12:00 ale już jest plansza kontrolna i program w EPG, program nie jest super ciekawy ale coś można odszukać dla siebie. Dodatkowo w chwilą startu Puls 2 być może zmieni się lekko ramówka Puls. Przypominam że Puls 2 jest nadawany w godzinach od 12 do 24, z czasem zapewne program zacznie nadawać wcześniej niż o 12.
Jest też oficjalna strona Puls 2

Tagi: Puls 2MUX IItelewizja cyfrowa

W pogoni za premią

22.VII

Do okienka w jednej z krakowskich placówek Poczty Polskiej podchodzi klientka. Zostawia listy, przykleja znaczki. Po wypełnieniu formalności kobieta w okienku ściszonym głosem mówi do klientki: - Mam gorącą prośbę. Mogłaby pani kupić jakąś gazetę, nawet najtańszą? Bardzo panią proszę. Wygląda na to że PP podąża śladem firm w pełni komercyjnych i plan ma być wyrobiony bo inaczej nici w premii. Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnych Związków Zawodowych Pracowników Poczty: - Gdyby ta pani nie wybrała jakiejś gazety, to gwarantuję, że kupiłaby ją ta pracownica. Żeby nie było wątpliwości - z własnych pieniędzy. Artykuł koncentruje się na Polskiej Poczcie ale przecież tak jest pewnie w większości firmach gdzie jest plan do premii... sam wiem o dwóch firmach gdzie jest tak samo.
Cóż... coś w tym układzie jest chyba nie tak, plany są za duże albo za małe płace podstawowe.

Tagi: PPpremiapłaca

Kalkulator lokat

25.VII

Lokaty w banku to minimalny zysk a przeważnie strata ale jest to pewna lokata. Trzeba jednak się naszukać aby poszukać lokat które oferują zysk... poszukać jest w zasadzie łatwo ale przeważnie coś jest nie tak. Najwygodniejsze lokaty to naturalnie zakładane przez internet, przeważnie założenie lokata wiąże się z założeniem konta w danym banku. Jako że nie lubię zakładać kont niepotrzebnie to moje lokaty nie mogą się wiązać z założeniem konta w banku a takich banków nie jest aż tak dużo. Jednym z takich banków jest Getin Online, oferuje takie lokaty które mi odpowiadają funkcjonalnością.
W internecie są dostępne kalkulatory lokat gdzie można sobie wyliczyć zysk z danej lokaty. Kalkulatory które testowałem nie pozwalały na zapamiętywanie wyników działań a ja lubię sobie policzyć różne warianty i dlatego postanowiłem sobie zrobić taki kalkulator. Mojego autorstwa kalkulator pozwala zapamiętać do dziesięciu wyników obliczeń, pokazuje m.in. faktyczny zysk po obliczeniu podatku w wysokości 19%.

Tagi: banklokatakalkulator

Piractwo na Androida

27.VII

Piractwo jest i będzie ale można to zminimalizować przez odpowiednie opracowania a niestety sklep Google Play do takich nie należy. Podstawowa wada to brak możliwości zapłaty czymś innym niż kartą, być może tam w USA kartę to ma każdy ale nie w Polsce. Brak opcji płacenia przelewem lub przez SMS (co jest u nas dosyć popularną metodą płacenia). Wiem że jest karta wirtualna (którą specjalnie sobie założyłem do Google Play)... tylko po co robić takie utrudnienia w dostępie do sklepu? Brak też wersji demo aplikacji, niektóre mają demo ale jest ich stanowczo za mało. Przypuśćmy że zainstalowaliście piracką wersje aby wypróbować dany program, po jakimś czasie postanowiliście kupić... i tutaj jest problem... Google Play twierdzi że macie daną aplikacje zainstalowane i nie ma możliwości kupienia jej (nawet po odinstalowaniu jej). Na forach są dostępne sposoby jak sobie z tym poradzić ale trzeba włożyć trochę wysiłku aby do tego dojść.

Tagi: AndroidGoogle Playsklep

Harry Harrison - Stalowy szczur

31.VII

Niedawno opisywałem serie książek Planeta śmierci, teraz kolejna seria autora Harry Harrison.
Tematyka główna jest podobna, jest żyjący poza prawem człowiek... tym razem jest to złodziej przez duże Z. Okrada banki na różnych planetach i kpi sobie z policji, jest niesamowicie inteligentny i brawurowy w tym co robi. Pewnego dnia jednak został złapany przez Korpus specjalny, jest to organizacja galaktyczna na rzecz stabilizacji i pokoju. Został zwerbowany, co nie oznacza że przestał kraść... kradł jednak dla wykonania swojej misji a będą one bardzo niebezpieczne.
Aktualnie zaczynam czytać czwarty tom serii a jest aż dwanaście tomów. Jak do tej pory to misja w trzecim tomie była moim zdaniem najlepsza, bohater gonił złoczyńcę który chciał zapanować nad galaktyką a zaczął od zniszczenia Korpusu specjalnego przez wymazywania z czasu. ON przenosił się w czasie i zmieniał historie, jest m.in. epizod że Napoleon podbił Anglię.

Tagi: Harry HarrisonStalowy szczurksiążkas.f.

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008