Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2012 * * Miesiąc: Wrzesień * *

Neostrada na dopingu

4.IX

W TV ostatnio reklamują Neostradę na dopingu a że umowa mi się kończy to zamówiłem przez stronę Neostradę do 10Mb. Na forum pokazywałem dane z rutera i stwierdzili że nie ma raczej szans na pełne 10Mb, twierdzili że będzie około 6Mb. Przed chwilą zauważyłem że mam już nową synchronizacje i wygląda to bardzo obiecująco bo jest duża szansa na pełne 10Mb z czego bardzo się ucieszyłem... jednak to jeszcze może być różnie gdyż jeżeli połączenie będzie mi zrywać to synchronizacja zostanie obniżona. Jeszcze naturalnie szybszej Neostrady nie mam, to będzie po wejściu w życie nowej umowy i dopiero wtedy się okaże ile tak naprawdę będzie i czy będzie to stabilne łącze. Jestem dobrej myśli po zobaczeniu że moje sychronizacja wynosi 12484 Kbps czyli tyle żeby to było pełne 10Mb... teraz zależy czy będzie to stabilne.

Tagi: Neostradasynchronizacja10Mb

Netgear DGN2200 (v3) i 10Mb

6.IX

Dzisiaj kupiłem router DGN2200. Jak pisałem zamówiłem szybszą Neostradę (do 10Mb) i chciałem być maksymalnie pewny że router będzie spełniał wymagania co do nowej szybkości i działał stabilnie na gorszej linii. Nie będę opisywał konfiguracji połączenia z Neostradą gdyż jest taka sama jak przy opisywaniu DGN1000, skupię się na różnicach. Widoczna różnica w stosunku do DGN1000 to dwie anteny zamiast jednej co powinno skutkować większym i mocniejszym zasięgiem wi-fi. Jest wyjście USB, można podłączyć pamięć zewnętrzną (pendrive, dysk twardy) ale też drukarkę, podłączyłem pendrive który bez problemu został wykryty... co do transferu to przy przenoszeniu pliku 700MB i było w okolicy 900Kb co nie jest według mnie najlepszym wynikiem. Bardzo mi się podoba spolszczony interfejs, mankament jest taki że wpierw trzeba skonfigurować połączenie bo spolszczenie jest ściągane z Internetu. Opcji jest tak dużo że trudno się w tym połapać nawet gdy jest spolszczony (nie znam Angielskiego).
Teraz czas na moje totalne zaskoczenie (miłe). O 11.30 był kurier z umową na 10Mb, nowa umowa obowiązuje od pierwszego października (umowa na 24 miesiące). Niesamowite ale już mam 10Mb... nie mam pojęcia czy nowy router ma z tym coś wspólnego ale rano jeszcze miałem 2Mb :)
Zauważyłem że GG gdy włączam to jest już połączony gdy przy 2Mb musiałem trochę poczekać zanim się połączyło. Podobnie jest z pisaniem i edycją tego bloga, wszystko działa wyraźnie szybciej. DGN2200v3: CPU bcm6328@320Mhz(?), RAM 64MB, ROM 32MB, WI-FI bcm43227

Tagi: routerNetgear10MbNeostrada

Internet, parametry

12.IX

Niedawno Orange wprowadziła Neostradę "do 10Mb" i zaczęły się pytania o to czy pójdzie z takimi parametrami, w skrócie napiszę o jakie parametry chodzi.
Line Attenuation, jest to tłumienie na linii czyli im dłuższa linia i gorszy kabel tym wartość jest wyższa (bardziej tłumi sygnał) tzn. im wartość niższa tym lepiej.
Noise Margin (SNR), jest to parametr który pokazuje jakość linii, współczynnik szumu do sygnału. Czym niższa wartość tym więcej błędów linia generuje. Wraz ze wzrostem szybkości ta wartość spada i jest tym samym więcej błędów, dlatego przed przesiadką się na wyższą szybkość warto sprawdzić czy posiadamy potrzebny zapas wartości. Inaczej mówiąc im wyższa wartość tym lepiej.
Jednak patrzenie tylko na te wartości nie gwarantuje 100% pewności co do naszej linii, każda linia zachowuje się trochę inaczej. Dużo zależy też od naszego routera/modemu.
Moje parametry to: 33.5 dB / 6.0 dB , parametry mają prawo się lekko zmieniać zależnie od nasilenia ruchu na naszej centrali np. u mnie margin potrafi spaść do 5.3 dB a i tak połączenie jest stabilne. Teoretycznie wartością graniczną margin jest 6.0 dB ale jak napisałem każda linia jest trochę inna i zależy jaki mamy router/modem.
Te parametry można sprawdzić w opcjach naszego routeru/modemu. Osoby zainteresowane opinią o swoich parametrach odsyłam na forum

Tagi: InternetparametryNeostrada

Nowy szablon

15.IX

Niedawno przeglądając stronki natrafiłem na szablon blogowy który mi się spodobał i pomyślałem że zrobię coś podobnego. Szablon nie wymagał dużych przeróbek. I tak powstało to co powstało... za jakiś czas pewnie mi się znudzi i będzie coś innego ;)

Tagi: blogszablon

Szybkość Internetu

16.IX

UKE zamierza się zabrać za... oszukańcze praktyki w reklamach gdzie np. mówią o 20Mb a uzyska się 15Mb, z Internetem komórkowym bywa jeszcze gorzej w praktyce.
Jaka szybkość tak naprawdę jest nam potrzebna? Na to nie ma odpowiedzi, nawet na potrzeby prywatne szybkość jest... wymagana jak najszybsza i nawet 100Mb w pewnych sytuacjach nie jest czymś przesadnym. Myślenie że łącze 100Mb jest nam potrzebne tylko do tego aby piracić jest z gruntu fałszywe, naturalnie że niektórzy tylko dlatego takie łącze biorą ale czasy się zmieniają. Do niedawna miałem łącze 2Mb i ograniczałem się do pewnych działań, można było się dopasować/przywyknąć do ograniczeń. Obecnie mam 10Mb i powiem że różnica jest ogromna ale już widać że tak samo trzeba się ograniczyć do pewnych czynności, że np. oglądanie filmu w jakości HD potrafi przecinać, że ściąganie pliku trwa itd. Praca zdalna... no tutaj to jak wiadomo musi być wszystko płynne bo inaczej to nie ma sensu a my tracimy pieniądze na czekanie wykonania pewnej operacji.
Tak więc na pytanie jaką szybkość potrzebujemy jest tylko jedna odpowiedź... NIEOGRANICZONA, co naturalnie w praktyce jest niemożliwe do osiągnięcia.

Tagi: Internetszybkość

Test nowego wyglądu

21.IX

Jak widać troszkę zmieniłem, teraz testuje czy to zda egzamin. Głównie chodzi o pasek u góry gdzie m.in. jest zaznaczony aktualny dzień miesiąca.
Widzę że nie działa to jak trzeba... czekają mnie poprawki.

Tagi: blogtest

Co oglądać w TV?

23.IX

Wyobrażamy sobie że czym więcej mamy kanałów tym coś lepszego dla siebie możemy wybrać... z początku pewnie tak będzie. W skrócie można powiedzieć że ilość kanałów nie przekłada się na ich jakość Z czasem jednak odkryjemy że mając nawet 100 kanałów powiemy że, nie ma nic do oglądania. Jest to niewątpliwie pewien paradoks i dowodzi tego że nigdy nie będziemy zadowoleni z tego co mamy w TV. Czasami czytam jak ktoś ma jedną z platformy satelitarnych i ileś tam pakietów a tak naprawdę ogląda znikomy procent dostępnych kanałów.
Widzę po sobie że nie zawsze jest więcej do oglądania niż wtedy gdy miałem tylko cztery kanały (obecnie mam 15). Inna kwestia że nie sposób przeznaczyć więcej czasu na oglądanie 15 kanałów niż moje poprzednie 4 kanały. Zresztą filmy po pewnym czasie robią się zrobione na jednym temacie i są przewidywalne zakończenia... coraz bardziej zauważam że lubię popatrzeć na jakiś show w stylu np. mam talent niż kolejny przewidywalny film.

Tagi: TVfilmnuda

Rocznica blogowa

24.IX

Mało brakowało abym przegapił kolejną rocznicę istnienia tego bloga. Jest niewątpliwie najdłużej istniejącym blogiem z moich dotychczasowych... pewnie jednym z powodów jest taki że jest to pierwszy blog zrobiony od podstaw własnoręcznie (chodzi o kod). W ciągu tych kilku lat blog zmieniał swój wygląd a i niedawno ponownie przeszedł pewną metamorfozę. Poruszane tematy też się zmieniały, w pewnym okresie była to głównie polityka, potem stał się bardziej... opiniotwórczo-testowym gdyż zakupiłem kilka rzeczy i napisałem kilka zdań na ich temat.
Nie zanosi się na to aby w przewidywalnej przyszłości blog przestał istnieć... a to oznacza że jesteście skazani na jego czytanie bądź irytowanie się że coś tak marnego w ogóle istnieje ;)

Tagi: blogrocznica

Jesień

26.IX

Ledwie się zaczęła a już mam jej dosyć, zimno w domu że trzeba być ubrany w... kożuch. Dzisiaj jest słonecznie za oknem ale co mi to daje skoro nie dogrzeje to anemiczne ciepełko mojego pokoju. Zazdroszczę tym co mieszkają w łagodniejszym klimacie... podobno nad oceanem np. w Hiszpanii temperatura jest w miarę jednakowa przez cały rok. Lubię zmiany związane z porami roku (zmiany krajobrazu) ale nie zmiany temperatury. Dla mnie temperatura 23 stopnie w domu jest w sam raz :)

Tagi: jesieńtemperaturazimno

Nowe plany w Orange

27.IX

Plany abonamentowe (trzy plany) są dosyć ciekawe pod warunkiem że umowa jest na 12 a najlepiej na 24 miesiące. Plan Na Każdy Dzień, m.in. nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi w Polsce Oferta ciekawa dla lubiących sobie rozmawiać... plan przypomina komórkowe bez limitu. Ceny, 24m, 49zł | 12m, 59zł | bez umowy 79zł. Plan Na Każdy Wieczór i Weekend, nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi w Polsce ... od 18:00 do 08:00 oraz w weekendy Też ciekawy plan, naturalnie tańszy niż ten pierwszy. Ceny, 24/41,46zł | 12/51,46zł | 71,46zł. Plan Na Każdą Kieszeń, bardzo niski abonament – już od 32,36 zł miesięcznie Jest to obecnie najniższy abonament w Orange (z tym co pozwalają podłączyć Internet). Tutaj minut już niestety nie ma a ceny kształtują się następująco, 24/32,36zł | 12/42,36zł | 62,36zł.

Tagi: Orangeabonamentplan

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008