Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2012 * * Miesiąc: Październik * *

Test, 10Mb

1.X

Mam większą szybkość Neostrady już prawię miesiąc (6.09) i czas na test nowej szybkości. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ale nigdy nie ma tak że nie można powiedzieć jakiegoś "ale", tak samo jest i w tym przypadku.
Nie mam włączone routeru non stop ale jest to kilka godzin dziennie (5-10 godzin) i mogę coś napisać na temat jak to się sprawuje. Obecnie jest to jak widzę w opcjach DGN2200 że jest to 250 godzin, w tym czasie zaliczyłem trzy razy zerwanie połączenia. Skupię się jednak na dwóch ostatnich które to zerwania moim zdaniem wynikają z przeciążenia na centrali i dowodzą tego że to maksymalna opcja 10Mb. Zjawisko wystąpiło po godzinie 18-tej i 19-tej, dlatego myślę że to przeciążenie na centrali. Następnego dnia po tych zerwaniach połączenia okazało się że zamiast 10Mb mam tylko 5Mb... widocznie DSLam uznał że jest to szybkość optymalna dla mojej linii. Zrobiłem jednak pewien trik, polegał on na przełączeniu w opcjach routeru z ADSL2+ na ADSL, ADSL ma ograniczenie możliwości techniczne do 8Mb. Po tym zabiegu okazało się że router połączył się z szybkością 8Mb co jest lepszym wynikiem niż 5Mb które miałem. Pomyślałem sobie że skoro tak dobrze router zareagował na zmianę i zwiększył szybkość połączenia to wrócę ponownie na ADSL2+... i tutaj moje zaskoczenie, po zmianie na ADSL2+ połączenie wróciło do 10Mb.
Nie wiem czy zerwania połączenia naprawdę były spowodowane przeciążeniem na centrali czy były jednostkowym zdarzeniem (rzadko kiedy używam Internetu po 18-tej). Dodatkowo trik ze zmianą na ADSL mógł być przypadkowy... dopowiem że nie wszystkie routery pozwalają na ręczną zmianę tego parametru i czasami jest to automatycznie wykrywane jak np. w Livebox który jest powszechnie używany do Neostrady.
Ogólnie jednak jak napisałem, jestem bardzo zadowolony z 10Mb, przy ściąganiu plików bywa że jest to maksymalna szybkość czyli 1,1MB.

Tagi: Neostradaroutertest10Mb

Zmiana abonamentu

3.X

W ramach oszczędności postanowiłem zmienić abonament w Orange stacjonarnym, niedawno wspominałem o nowych Planach w Orange.
Wybrałem plan Plan na każdą kieszeń umowa na 24 miesiące. Napisałem do nich z pewnym pytaniem (chciałem czegoś się dowiedzieć), wieczorem już był telefon z Orange, konsultantka zaczęła nawijać i namawiać na trochę droższy abonament ale w końcu stanęło na moim i Plan był uzgodniony. Następnego dnia loguje się na stronie orange.pl i zdziwiony widzę że niby zamówiłem Plan zupełnie inny (drobnostka że droższy o 17zł). Wysłałem reklamację że został błędnie wpisany inny Plan niż był uzgodniony telefonicznie, reklamacje naturalnie uznali bo przecież dowód był oczywisty że zamawiałem coś innego.
Niedawno przyjechała kurierka z umową, sprawdziłem czy wszystko jest zgodne z tym co naprawdę zamawiałem. Podpisałem umowę i od 1.11 będzie obowiązywała umowa na niższy abonament (Plan na każdą kieszeń :)

Tagi: Orangeobonament

Samsung galaxy

9.X

Komórek ze stajni Samsung i serii GALAXY jest coraz więcej a zapowiada się że będzie jeszcze więcej. W drodze jest Galaxy music, dla fanów muzyki, nie jest to sprzęt z wysokiej półki ale nie potrzeba takiego aby słuchać muzyki na komórce. Kolejną nowością ma być Galaxy S III mini, ma m.in. 4" ekran zamiast 4,8" (jak jest w S III)... jeżeli cenowo będzie to w miarę dostępne to może być sukces.
Osobiście interesuje mnie model Galaxy NOTE z uwagi na duży ekran, 5,3"... niestety cenowo jest poza moim zasięgiem a wiązać się umowami z operatorem nie zamierzam.

Tagi: SamsungGalaxy

Tablet za 1zł z Neostradą

10.X

Promocja z tabletem jest dostępna dla klientów podpisujących nową umowę lub przedłużających dotychczasową na kolejne 24 miesiące. Poszukałem i znalazłem opis tabletu, jest to tablet dla dzieci a więc nie jest "wypasiony" i dlatego jest tani. Wersja Pro jest wyceniona na 150$. Zastanówmy się czy w ogóle warto się w to "bawić", cena Neostrady do 10Mb na 24m to 49zł a z tabletem 59,90zł... różnica wynosi 10,90zł... czyli nie jest to złotówka jak usiłują nam wmawiać.
10,90zł * 24miesiące = 261,60zł i tyle faktycznie zapłacimy za tablet który jest za 1zł... 1zł faktycznie wychodzi ale gdy porównamy ceny umowy na 12 miesięcy z tymi z tabletem na 24 miesiące co jest manipulacją.

Tagi: OrangeNeostradatablet

Najtańszy e-czytnik

11.X

Elektronika tanieje, e-czytników nie ominęła ta tendencja... co prawda jeszcze nie rozdają ich za darmo ale już niewiele brakuje. Niemiecki producent czytników E-book, firma Txtr, zaprezentowała urządzenie, określane przez nią jako najmniejszy i najbardziej przystępny czytnik na rynku. Czytnik jest wyceniany na (SZOK) 10 Euro, za taką cenę będzie dostępny w Europie. Naturalnie za 10 Euro nie należy się spodziewać dużo ale z pewnością czytać na tym można.
Ekran 5" wystarczy do swobodnego czytania a 4GB pamięci wystarczy na sporą ilość książek. Niestety dane do czytnika prześlemy tylko za pomocą Bluetooth i to z urządzenia pod Androidem. Natomiast bateria jest niesamowicie wytrzymała gdyż są to trzy baterie typu AAA, które według producenta wystarczą aż na ROK.

Tagi: e-czytnikczytniknajtańszy e-czytnik

Kolejny znacznik bbcode

12.X

Na blogu mam kilka znaczników bbcode znane z forum a teraz przyszedł czas na kolejny. Nowy znacznik w założeniu ma służyć do umieszczanie kodu na blogu ale z powodzeniem może służyć do innych celów. Do wstawiania kodu na strony służy
<code> kod </code>
zastosowałem jednak bardziej uniwersalny znacznik
<pre> kod </pre>
który od razu w podstawowym stopniu formatuje tekst. Nowy znacznik być może oznacza lekką zmianę tematykę blogu... a może nie ;)
Jest to pierwszy wpis z nowym znacznikiem i być może nie działa to tak jak ma działać... jeżeli wystąpią jakieś problemy to czekają mnie poprawki ale mam nadzieję że wszystko jest dobrze. Komentatorzy tego znacznika nie mogą używać, podobnie jak i innych.

Tagi: bbcodekod

Funkcja, nazwa miesiąca

13.X

Jest to funkcja zamieniająca datę (miesiąc) na zapis słowny lub rzymski, podobna funkcja jest użyta na blogu.
function nazwaM($wersja, $data) {
$miesiac=date("m",strtotime($data));
switch ($wersja) {
case 1:
$tablica=array('01'=>'Styczeń','02'=>'Luty','03'=>'Marzec','04'=>'Kwiecień','05'=>'Maj','06'=>'Czerwiec','07'=>'Lipiec','08'=>'Sierpień','09'=>'Wrzesień','10'=>'Październik','11'=>'Listopad','12'=>'Grudzień');
break;
case 2:
$tablica=array('01'=>'I','02'=>'II','03'=>'III','04'=>'IV','05'=>'V','06'=>'VI','07'=>'VII','08'=>'VIII','09'=>'IX','10'=>'X','11'=>'XI','12'=>'XII');
break; 
}
foreach($tablica as $klucz => $wartosc) { $miesiac=str_replace("$klucz", "$wartosc", $miesiac); }
return $miesiac;
}
Sposób użycia funkcji jest bardzo prosty:
echo nazwaM(1,'2012-10-13');
W nawiasie wpisujemy wersje zamiany (miesiąc słownie/rzymski), oraz datę do zamiany.
Funkcja jest dosyć prosta i nie powinno być problemy z lekką zmianą tak aby dostosować do swoich potrzeb.

Tagi: funkcjakodphp

Sejm uchwalił zmiany w teleprawie

14.X

Sejm 12 października dostosował nasze prawo do Unijnego.
Wprowadził możliwość krótszych umów niż obecnie tzn. krótszych niż na 12 miesięcy. Będzie także możliwość zawierania umowy przez Internet bez potrzeba podpisywania papierów... z jednej strony to ułatwienie a z drugiej może rodzić pomyłki np. gdy ktoś z rodziny zamówi sprzeczne rzeczy lub zamówi dwa razy to samo.
Jest też coś co mnie osobiście interesuje Dzięki rozwiązaniom technicznym (SIPR - platformy przygotowanej przez Centrum Projektów Informatycznych podległe MAC) i prawnym, możliwe będzie wezwanie pomocy za pomocą SMS Znając jednak Polską... opieszałość to obawiam się kiedy to wejdzie w życie... ale krok z pewnością w dobrym kierunku.

Tagi: Sejmprawotelekomunikacja

Neostrada DO 10Mb

15.X

Niedawno pisałem że też zamówiłem DO 10Mb i po ponad miesiącu użytkowania powiem że jestem zadowolony.
Czytając fora zauważyłem że ludzie mają problemy przy słabszych liniach, opcja DO 10Mb często zrywa połączenie a jak jest stabilne to nawet poniżej tego co już mieli. Opcja DO 10Mb jest... upierdliwa z powodu DLM który to automat ma za zadanie stabilizować linie i ograniczać szybkość do wartości stabilnej. Teoretycznie w ciągu 10 dni DLM powinien ustabilizować linia ale nie zawsze tak bywa... a w ciągu tych 10 dni Neostrada szaleje. Niektórzy radzą żeby po włączeniu im nowej szybkości i stwierdzeniu że jest dobrze tzn. jest 10Mb, wyłączyć na 10 dni i wtedy DLMam zachowa w pamięci nasze najlepsze parametry. Inni natomiast radzę przez 10 dni nie wyłączać Internetu (routera).

Tagi: DLMNeostrada10Mb

Chojnice, inwestycje Orange

19.X

W październik mają być prowadzone jakieś pracę na centrali związane z Internetem, z tego co wyczytałem mają być dokładane karty dostępowe. Pracę mają być prowadzone 30 października ale chyba to przyśpieszyli lub jeszcze coś innego ma być robione gdyż od trzech dni Internet mi przerywa w pewnych godzinach. Mam nadzieje że nie tylko dołożą karty dostępowe a tym samym będzie większy ruch co może skutkować przerwami gdy centrala będzie obciążona ale też zmodernizują tak że ten zwiększony ruch nie będzie miał znaczenia dla reszty odbiorców. Będą obserwował parametry i jak zajdzie coś znaczącego to nie omieszkam dać znać o tym na blogu.

Tagi: ChojniceinwestycjeOrange

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008