Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2012 * * Miesiąc: Grudzień * *

brick.pl

1.XII

Niedawno kupiłem etui na komórkę w sklepie brick.pl, taka szybkość zakupów powinna być wszędzie. Zamówienie złożyłem około 9-tej, po chwili już dostałem maila że otrzymali pieniądze... po południu już etui wysłali do mnie. Rozumiem że nie zawsze zamówiony towar jest dostępny od ręki a i przelew może się opóźnić, tutaj jednak załatwienie zamówienia w jednym dniu jest raczej dobrym wynikiem.
Sklep bierze udział w akcja "darmowa dostawa", zamówienia złożone w dniu 3 grudnia są bez kosztów dostawy (forma dostawy nie ma znaczenia, PP czy kurier). Być może zamówię jeszcze coś niedługo i oby poszło tak samo sprawnie.

Tagi: brick.plsklepetui

Reklamacja, Orange

3.XII

Jakiś czas temu pisałem że w ramach oszczędności zmieniłem abonament na niższy (telefon stacjonarny). Konsultantka się pomyliła i musiałem to reklamować... przyznali mi rację. Potem się okazało że nadal po zalogowaniu się na stronę orange.pl widnieje inny abonament niż mam naprawdę, naturalnie zgłosiłem to. Odpisali mi po 30 dniach od zgłoszenia reklamacji, tutaj lekko się zdziwiłem (a może nie powinienem się dziwić). W skrócie odpowiedź sprowadza się do tego że mam to zignorować a oni tego nie poprawią i wiedzą że mam inny abonament niż tam jest napisane.
Cóż... sprawa dosyć dziwna ale skoro tak uważają to niech tak już zostanie że mam inny abonament niż na stronie mnie informują... ważne aby na fakturze wszystko się zgadzało :D

Tagi: reklamacjaOrangeabonament

Zdrapka doładowania Play

4.XII

Przed chwilą kupiłem kod doładowania Play na allegro. Od dawna kupuje na allegro ale tak szybko kodu jeszcze nie miałem, wielki pozytyw dla sprzedającego za szybkość. Kupiłem, zapłaciłem przez mTransfer i za kilka sekund kod już dostałem na maila. Eeee, co mi tam, zrobię reklamę sprzedawcy zdrapka_net.

Tagi: allegroPlayzdrapkadoładowanie

3mk.pl

7.XII

Zamówiłem w poniedziałek około 9-tej w sklepie 3mk folie ochronną na smartfoma, jest to sklep firmowy więc spodziewałem się szybkiej wysyłki zamówionej folii. Dzisiaj już jest piątek i brak potwierdzenia wysłania towaru (nadmienię że mail z przyjęciem zamówienia otrzymałem 3.12 9:39). Postanowiłem zapytać o stan mojego zamówienia (i tutaj reakcja była szybka), o 11:11 dostałem odpowiedź że folia została wysłana. Tutaj rodzi się pytanie dlaczego to tak długo trwało? Sklep jest firmowy a folie są w magazynie, pieniądze poszły przez paya czyli to powinno iść szybko. Druga kwestia czy folia została wysłana dopiero po moim zapytaniu czy też już wcześnie ale nie zostałem powiadomiony o tym... jednak w obu przypadkach jest to naganne i niezrozumiałe dla mnie. Tym sposobem jest to prawdopodobnie mój pierwszy i jedyny zakup w tym sklepie.
Przed chwilą listonoszka przyniosła zamówiony towar... czyli sklep wysłał prawdopodobnie wczoraj... tylko dlaczego nie powiadomił mnie o tym że towar wysłał?

Tagi: 3mkfoliasmartfon

Koniec świata

12.XII

W grudniu jest zapowiadany koniec świata, zapowiadany przez majów. Spotkałem się z datami 12 i 21 grudnia. Jak się okazuje koniec świata to może nam nie groził ale skutki zderzenia z planetoidą mogły być poważne. We wtorek w sąsiedztwie Ziemi przeleciała z kolei 28-metrowa planetoida 2012 XE54. Od Niebieskiej Planety dzieliło ją zaledwie 225 tys. km, co stanowi 0,59 dystansu Ziemia-Księżyc. Do takiego zbliżenia doszło o godz. 11.10 czasu polskiego. Niektórzy się oburzają że planetoida została wykryta w ostatniej chwili... trzeba jednak brać pod uwagę ogrom kosmosu i o ile pamiętam to jest obserwowany tylko mały wycinek nieba i nie ma możliwości wykrycia wszystkich zagrożeń.
Zupełnie inną kwestią jest fakt że tak naprawdę to niewiele lub nawet nic byśmy nie mogli zrobić w sytuacji gdyby coś leciało w kierunku Ziemi.

Tagi: koniec świattaplanetoidazderzenie

Galaxy Note III 6,3″?

14.XII

Moda na coraz większe ekrany w smartfonach trwa i wygląda na to że przyszły rok będzie taki sam. Na początek roku jest zapowiadana premiera s4 (naturalnie większy ekran niż w s3), natomiast pewne (prawie pewne) jest że w przyszłym roku zadebiutuje Note 3... chodzą plotki że ma posiadać ekran 6,3″ oraz rozdzielczość 1920x1080. Zastanawiam się jak taki rozmiar się przyjmie na rynku... toż to mały tablet.

Tagi: GalaxyNote

AntyBot

19.XII

Zapewne wielu z Was boryka się z botami na forum, blogu. Na tym blogu użyłem zabezpieczenia znakowego, jest jak dotychczas w 100% zabezpieczający, zaprezentuje inny sposób (działanie matematyczne).
Zaczynamy od umieszczenia funkcji która to obsługuje i należy ją umieścić przed naszym formularzem.
function zabezpieczenie($Z1, $Z2) {
$L["1"]=rand($Z1, $Z2); $L["2"]=rand($Z1, $Z2); $L["3"]=rand($Z1, $Z2);
$razem = $L["1"]+$L["2"]+$L["3"];
$a = `<input type="hidden" name="zabez-1" value="`.$L["3"].`" /> 
<p>`.$L["1"].` + `.$L["2"].` + <input type="text" name="zabez-2" size="3" /> = `.$razem.`</p>`; 
return $a; }
Następnie umieszczamy w ramach formularza wywołanie naszej funkcji.
zabezpieczenie(1,9)
Przykładowy formularz może wyglądać tak:
echo `<form action="" method="post">
<fieldset><legend>Zabezpieczenie</legend>
`.zabezpieczenie(1,9).`
<input type="submit" value="Wyślij" name="wyslij" />
</fieldset>
</form> ';
Teraz przykładowa akcja gdy klikniemy na wysyłanie formularza oraz sprawdzanie poprawności działania matematycznego (wpisanej liczby).
if(isset($_POST["wyslij"])) {
if($_POST["zabez-1"]==$_POST["zabez-2"]) { echo `<p>Dobrze</p>`; } else { echo `<p>Źle</p>`; } }
Naturalnie zaprezentowany kod to PHP i należy go umieścić między znacznikami
Na koniec wyjaśnienie co oznaczają użyte liczby w wywołaniu funkcji, gdy np. chcemy działanie skomplikować to możemy zwiększyć zakres użytych liczb np.
zabezpieczenie(1,20)

Tagi: kodphpAntyBot

AntyBot 2

22.XII

Pokazywałem zabezpieczenie oparte na działaniu matematycznym a teraz zaprezentuje zabezpieczenie oparte na wpisaniu określonego znaku.
Na początek kod funkcji który umieszczamy przed naszym formularzem.
function zabezpieczenie() {
$znak = array('A','B','C','D','E','F','G','H','I','J','K','L','M', 'N','O','P','Q','R','S','T','U','V','W','X','Y','Z');
$ktory_znak = array('pierwszy', 'drugi', 'trzeci', 'czwarty', 'piąty', 'szósty', 'siódmy', 'ósmy', 'dziewiąty', 'dziesiąty');
$liczby = array('0', '1', '2', '3', '4', '5', '6', '7', '8', '9');
$los = array_rand($znak, 10);
$string_znaki = $znak[$los[0]].$znak[$los[1]].$znak[$los[2]].$znak[$los[3]].$znak[$los[4]].$znak[$los[5]].$znak[$los[6]].$znak[$los[7]].$znak[$los[8]].$znak[$los[9]];
$znak_los = array_rand($liczby, 2);

$a = '<input type="hidden" name="zabez-1" value="'.$string_znaki[$znak_los[0]].'" />
<p>Znaki: <b>'.$string_znaki.'</b></p><p>Wpisz odpowiedni znak aby wysłać. Znak to: <b>'.$ktory_znak[$znak_los[0]].'</b>.</p>
<p><input type="text" name="zabez-2" value="" /></p>';
return $a; } 
Potem w ramach formularza umieszczamy wywołanie funkcji zabezpieczającej
zabezpieczenie()
Przykładowy formularz może wyglądać tak:
echo '<form action="" method="post">
<fieldset><legend>Zabezpieczenie</legend>
'.zabezpieczenie().'
<input type="submit" value="Wyślij" name="wyslij" />
</fieldset>
</form>';
Na koniec umieszczamy sprawdzanie wpisania poprawnego znaku w pole formularza.
if(isset($_POST["wyslij"])) {
if($_POST["zabez-1"]==$_POST["zabez-2"]) { echo '<p>Dobrze</p>'; } else { echo '<p>Źle</p>'; } }
Siła zaprezentowanego zabezpieczania polega na tym że wskazane jest znać język Polski lub przynajmniej kilka słów. Wpisanie określonego znaku z ciągu jest napisane słownie (liczone od lewej strony). Boty z reguły są obcojęzyczne co powoduje że bot nie jest w stanie odczytać jaki znak ma wpisać z podanego ciągu... jest naturalnie ryzyko że bot będzie miał szczęście i akurat trafi na odpowiedni znak.
Moim zdanie jest to zabezpieczenie które w minimalnym stopniu jest utrudnieniem dla człowieka a z kolei dla bota jest prawie nie do przejścia, takie zabezpieczenie użyłem na tym blogu i jeszcze mi się nie zdarzyło aby bot to przeszedł.

Tagi: kodphpAntyBot

DVB-T2

23.XII

Niedawno ruszyły testy DVB-T2, można powiedzieć że jest to kolejna generacja znanej nam już DVB-T. Określenie że jest to rewolucja cyfrowa jest stwierdzeniem na wyrost, jest to tylko ewolucja cyfrowa... normalny tok rozwoju technologicznego.
Niektórzy panikują że za dwa lata czeka nas kolejna wymiana telewizorów (dekoderów), oczywiście jest to nieprawda. Nawet jeżeli ta technika wejdzie już za dwa lata (co jest mało realne patrząc jak z oporami była/jest wdrażana u nas NTC) to będzie zastosowana w pierwszej kolejności przy uruchamianiu kolejnych multipleksów. Aktualnie mamy trzy darmowe multipleksy i w ciągu kilku/kilkunastu lat nie grozi nam zmiana technologi na nich. Jest to ogromny koszt na który podejrzewam nie stać np. TV Puls a po drugie, strata klientów czyli telewidzów jest zbyt poważna (realna).
Sama technologia DVB-T2 wejdzie w życie prędzej czy później (jest to naturalny rozwój technologiczny) ale bez paniki, nikt nie będzie zmieniał dopiero co wdrożonej technologii na inną, natomiast jak napisałem to kolejne multipleksy być może będą już w DVB-T2. Nie ma nawet sensu już rozglądać się za telewizorami z DVB-T2 bo nie wiadomo i tak czy będą odpowiednie do naszego DVB-T2 (szczegółów technicznych, parametrów jeszcze nikt nie podał).
Przypomnę że są to tylko TESTY a nie wdrażanie... użytkowe.
Warto wyjaśnić kwestie że MPEG2 a DVB-T2 to dwie różne rzeczy... spotkałem się z pomyłkami co do tego.

Tagi: DVB-T2testytelewizja cyfrowa

Konkurs na MUX I

27.XII

W roku 2013 (najpóźniej do kwietnia 2014) TVP zwolni miejsce w MUX 1. Dzisiaj został ogłoszony konkurs na te wolne miejsca po opuszczeniu TVP. Zwolnią się cztery miejsca na kanały SD lub proporcjonalnie mniej kanałów w jakości HD (2 SD = 1 HD).
Prawdopodobnie jedno miejsce jest już "zaklepane" gdyż w ofercie ma się znaleźć kanał o tematyce społeczno-religijnej a takim kanałem jest tylko TV Trwam z uwagi że kanał religia.tv się wycofuje.
Otwartą kwestią pozostają pozostałe wolne miejsca... być może TVP zawalczy ze swoim kanałem tematycznym. Termin nadsyłania wniosków został ustalony na 60 dni od daty opublikowania ogłoszenia w Monitorze Polskim, czyli do 25 lutego 2013 roku.

Tagi: MUX 1konkurstelewizja cyfrowa

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008