Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2013 * * Miesiąc: Luty * *

Android, programy

4.II

Od niedawna mam smartfona z androidem ale miałem przez kilka miesięcy tablet z androidem i niektóre programiki mogę polecić/zrecenzować.
ReceptionMe asure 100%, sprawdza moc sygnału sieci komórkowej i/lub wi-fi. Przydatna sprawa gdy mamy problemy z zasięgiem, niestety nie sprawdzimy zasięgu innej sieci komórkowej niż mamy kartę SIM w komórce.
Wifi Analyzer, sprawdza moc i kanał sieci wi-fi. Bardzo przydatne gdy sieci wi-fi mają nasi sąsiedzi a nasz router ma możliwość ustawienia kanału (gdy kanały się nakładają to mamy problem z szybkością i stabilnością naszej sieci wi-fi).
MX Player, moim zdaniem bardzo dobry odtwarzacz plików wideo. Mam blokadę ekranu tzn. w czasie oglądania filmu można zablokować ekran co przy ekranach dotykowych jest praktyczne.
Dolphin, testowałem kilka przeglądarek i ta najbardziej przypadła mi do gustu. Wygodny dostęp do zakładek przez przesunięcie ekranu w prawo, zgłaszanie się jako przeglądarka desktopowa co przy większych ekranach jest wygodne w użyciu i inne przydatne opcje.
Menedżer plików, zainstalowany organizator plików bywa czasami ubogi w opcje a ten jest prosty, przejrzysty i funkcjonalny. Jest możliwość m.in. dodawania zakładek do poszczególnych katalogów.
Ftp server, pozwala przenosić pliki przez wi-fi za pomocą ftp z komputera.
AirDroid, pozwala na organizację naszych kontaktów/wiadomości/plików przez wi-fi na komputerze przez przeglądarkę internetową.
Widget Clock DIGI, jest to zegar o sporych możliwościach. Ustawić można np. kolor, rozmiar, czcionkę, kolor tła, format daty (data jest m.in. po polsku) itd.
Scrobble FM, kilka set stacji radiowych pod ręką (polsko języcznych), w wersji PRO możliwość dodawania swoich stacji radiowych i wiele innych opcji.

Tagi: Androidprogramy

Mam takie prawo!

8.II

Wiadomo nie od dziś że posłowie łamią prawo drogowe ale nie płacą bo zasłaniają się immunitetem. Właśnie przeczytałem wywiad z posłem PO (Paweł Suski), ten to dopiero ma tupet. Dlaczego odmówił pan przyjęcia mandatu, zasłaniając się immunitetem?
- Bo mam takie prawo
Cóż dodać do tej wypowiedzi... ludzie unikają płacenia jeśli mogą ale moim zdaniem Poseł powinien świecić przykładem i nie łamać prawa a jeśli już złamał to ponosić konsekwencje tego jak każdy inny obywatel. To może jest pan przeciwnikiem fotoradarów, których tak wiele przybywa na naszych drogach?
- Dobrze, że są. Na Zachodzie jest ich więcej niż u nas. Fotoradary dyscyplinują kierowców. Zarówno pana, jak i mnie.
Hmm, jego chyba nie bardzo dyscyplinują mandaty skoro ich nie płaci a prawo złamał dwa razy w styczniu.

Tagi: posełprawo

Xena

16.II

Kiedyś oglądałem w TV serial Xena, bardzo mi się podobał... potem czekałem na powtórkę serial i niestety nie doczekałem się przez długi czas. Niedawno serial zaczęła emitować TV Puls, nadal oglądam z przyjemnością ten serial. Swoją drogą to coraz więcej zdarza mi się oglądać TV Puls oraz Puls 2 (Spotkanie z balladą).

Tagi: XenaserialTV Puls

Sondaż konsumencki

20.II

Kliknąłem na reklamę na tym blogu i co widzę... bezczelne kłamstwo.
Sondaż konsumencki, chcą sprawdzić nasze nawyki żywieniowe... no cóż, mogę ankietę wypełnić ale czytam dalej o co w tym chodzi. Dostaje 3 sms tygodniowo i każdy płatny po 6,15zł... niby można wygrać 1500 Euro ale po co w takim razie ściemniają że to sondaż konsumencki? Przecież tam nie ma znaczenia o co się pytają tylko żeby zarobić... równie dobrze nie muszą o nic pytać ale lepiej brzmi że to sondaż konsumencki co sugeruje że jest to darmowy "sondaż".

Tagi: sondażpłatny SMS

PIT 2012

27.II

Niedawno skoczyłem wypełniać PIT za rok 2012, od lat wypełniam i korzystam z ulgi na internet. W tym roku wypełniłem ostatni raz gdyż ulga internetowa znika tzn. nie całkiem ale mnie już nie obejmuje. Wyszło mi że dostanę 110zł... nie jest to majątek ale lepiej 110zł niż nic. Przy okazji przekazałem 1% na hospicjum w moim mieście, KRS można uzyskać np. na stronie bazy.ngo.pl.

Tagi: PITulga internetowa1%

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008