Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2013 * * Miesiąc: Marzec * *

Skoki drużynowe

3.III

Wczoraj oglądałem skoki drużynowe i liczyłem na medal, jednak nie udało się. Polska zajęła 4 miejsce tuż za reprezentacją Niemiec. Kamil Stoch skoczył fenomenalnie... niestety to nie wystarczyło.
Dopiero później słucham z zaskoczeniem że jednak mamy brązowy medal. Wszystko przez zamieszanie z obniżaniem belek przez niektórych trenerów... moim zdaniem nie powinno być czegoś takiego. Obniżanie powoduje zamieszanie wśród oglądający i jak pokazał wczorajszy występ, także w sędziów z właściwym dodawaniem punktów. Nie byłoby medalu Polaków, gdyby pomyłki sędziów nie zauważył jeden z rywali. - Całą sytuację zauważył Thomas Morgenstern, który skakał w trzeciej grupie zaraz po Bardalu - opowiadał Piotr Żyła. Po pierwszej serii Austriak obejrzał wyniki i zobaczył zdziwiony, że Norwegowi dodano 6,7 pkt. za - rzekomo - obniżoną belkę. Tymczasem on dokładnie widział, że Bardal jechał z wyższego rozbiegu. Gdyby nie Morgenstern to Polacy by nie zdobyli medalu.
Na takiej rangi zawodach takie pomyłki nie powinni się zdarzać... może lepiej zrezygnować z obniżania belek lub to zautomatyzować przez zamontowanie czujników na rozbiegu przy belkach.

Tagi: SkokiPolskamedalpomyłka

Avatar

5.III

Jako że filmu jeszcze nie oglądałem to szykowałem się na wczorajszy wieczór. Niestety jak zobaczyłem jak długo ten film leci to mina mi zrzedła... dodatkowo co jakiś czas obowiązkowa porcja reklam. Nie wytrzymałem ani do 1/4 filmu, przerywanego dla urozmaicenia reklamami. Moim zdaniem gdyby film podzielili na dwie części to widzowie by się ucieszyli gdyż sądzę że nie tylko ja się przestraszyłem długości filmu.

Tagi: Avatarfilm

Nowy projekt

9.III

Ukończyłem kolejną stronę dla siebie, nie jest to tak naprawdę nowy projekt a reaktywacja starego projektu w wygodniejszej, nowszej formie. Strona to zbiór tapet o różnych rozmiarach i tematyce, wiem że takich stron jest mnóstwo ale ta strona wyróżnia się tym że każdy może dodać swoje ulubione tapety. Dodawanie tapet jest niezwykle proste, jest formularz który pozwala wybrać dany plik na swoim komputerze i wysłać na serwer. Tapeta jest natychmiast widoczna w postaci miniaturki i naturalnie można wczytać oryginał po kliknięciu w miniaturkę. Wszystkie tapety "gości" znajdują się w katalogu tymczasowym. Jest tylko jedno ograniczenie, tapeta nie może być większa niż 500kb... być może będę zmuszony wprowadzić i inne ograniczenia ale chwilowo jest tylko to jedno.
Wykupiłem oddzielną domenę dla tej strony puma.pomorskie.pl, możliwe że powstaną kolejne strony na bazie tej domeny. Serwer jest też inny niż np. ten blog.

Tagi: tapetystronadomenaserwer

Reforma imion

13.III

Wreszcie będzie można dać imię dziecku takie jak się mówi, nigdy nie rozumiałem rodziców którzy np. dają dziecku Aleksandra a mówią Ola. Zdrobnienia też będzie można dawać np. nie Jan a Jasiu itd. Imię to imię a nie jakaś żonglerka. Jestem Rafał i tak ma być na wieki wieków ;) Obowiązujące prawo o aktach stanu cywilnego zakazuje nadawania dziecku imienia, które nie pozwala na łatwe odróżnienie płci - np. Fifi, Angel czy Szasza, które pojawiają się w Polsce coraz częściej. Niedopuszczalne są też zdrobnienia. W efekcie Kuba nie może zastąpić Jakuba, a Zosia - Zofii. Obawiam się tego że za jakiś czas zacznie się fala zmian Imion gdyż rodzice dobrze nie przemyśleli sprawę nadania dziecku Imienia a dziecku dane Imię nie odpowiada.

Tagi: reformaimiona

Konkurs, MUX 1

14.III

KRRiT oficjalnie ogłosiła ile wniosków (ofert) wpłynęło na 4 miejsca zwolnione po TVP w MUX 1. Ofert jest dosyć dużo bo 16... nie sprawdziły się... wieszczenia że nie będzie już zainteresowanych obecnością w bezpłatnym pakiecie NTC. Nie spodziewałem się że najwięcej wniosków wpłynie na kanał edukacyjno-poznawczy aż 8 ofert. Może tym razem będzie to porządnie zrobione i wybrane ciekawe oferty które urozmaicą dosyć monotonną obecną ofertę programową w NTC. Link do pełnej oferty

Tagi: telewizja cyfrowaKRRiTkonkursMUX 1

Upload zjęć

24.III

Jakiś czas temu zrobiłem dla kogoś upload zdjęć. Wrzucanie zdjęć na serwer + robienie miniaturek + większych zdjęć + generowanie strony galerii + tworzenie menu, jest też kompresja zdjęć. Cały skrypt wyszedł niepotrzebnie skomplikowany i z połowę funkcji jest zupełnie zbędnych a inne potraktowałem nie tak jak trzeba... ale tak to jest jak robi się takie rzeczy pierwszy raz. Ogólnie jednak uważam że wyszło mi całkiem dobrze jak na pierwszy raz :)

Tagi: uploadzdjęciaskrypt

Galaxy S4

25.III

Rewolucja czy Ewolucja? Naturalnie Samsung twierdzi że to coś nowego na rynku ale czy tak jest... co prawda wszystko niby lepsze, dodane bajery... tylko czy z tych nowości będziemy korzystać. Obecnie już smartfony są tak rozbudowane że zapewne mało kto korzysta z wszystkich funkcji. Wracając jednak do Galaxy S4, chwalą się m.in. tym że procesor ma aż 8 rdzeni...to niezupełnie tak. Procesor faktycznie ma 4+4 rdzenie, 4 słabsze i 4 mocniejsze i włączają się zależnie od zapotrzebowania. Taka kombinacja ma w założeniu obniżyć zapotrzebowanie na energie... lepiej aby dopracowali samą baterie i zwiększyli jej pojemność niż kombinować z rdzeniami.

Tagi: SamsungGalaxyS4

Zmiana czasu

27.III

W ferworze przygotowań do świąt nie zapomnijmy że nastąpi zmiana czasu. W nocy z 30.03.2013 na 31.03.2013, nastąpi zmiana czasu na letni. Zegarek przestawimy z godziny 2:00 na 3:00 w nocy. Przyznam się że zaczynam tęsknić na dłuższym dniem wieczorem. W dniu zmiany czasu ryzyko zawału serca wzrasta nawet o kilkanaście procent. Naukowcy potwierdzili, że przestawienie zegarków o godzinę do przodu jest bardzo niebezpieczne. Taka zmiana czasu to dla organizmu szok, który może skończyć się śmiercią. Obyśmy w zdrowiu przetrzymali kolejną zmianę czasu.

Tagi: zmiana czasuczas letni

Kabel

29.III

Kilka dni temu kupiłem adapter z micro USB na USB, pozwala m.in. podłączyć pendrive do mojej komórki. Po jakimś czasie dostaje maila z informacją że przejściówek już nie ma i czy chcę zwrot pieniędzy lub poczekać parę dni, odpisałem że poczekam. Po jakimś czasie dostaje przesyłkę, otwieram i widzę inny kabel niż kupiłem... dopiero po zerknięciu na kabel się zorientowałem że przecież w mailu pytali mnie o przejściówkę z micro USB na USB a nie adapter.
Po wymianie maili odpisali że zwrócą mi pieniądze... ja chciałem aby przysłali mi właściwy kabel ale zwrot pieniędzy im wychodzi taniej (o koszt przesyłki). Przed chwilą dostałem maila że przelew zwrotny został przekazany do realizacji.
Dobrze że wybrałem najtańszą formę dostawy a nie np. kurier za 16zł... jestem w plecy tylko 2zł za koszt przesyłki. Kabel zamówiłem u innego sprzedającego w podobnej cenie.
Sklep zachował się prawidłowo zwracając mi pieniądze ale niesmak pozostaje po błędnym wysłaniu zamówionego towaru... trochę ich to tłumaczy że nazwa kabelka zbliżona jak i cena. Kabel kupiłem od m-importer.
Przed chwilą tzn. 02.04:12:28 dostałem przelew i zwrócili za kabel oraz przesyłkę :)

Tagi: kabelallegroUSB

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008