Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2013 * * Miesiąc: Maj * *

Trzeciewiec

11.V

Oficjalne komunikaty zostały podane co do MUX 3 i zmian kanałów.
MUX 3 z Trzeciewca startuje 20 maja, kanał 36. Następuje też zmiana kanału MUX 1 z 49 na 41. Natomiast z Człuchowa będzie nadawy tylko MUX 3 na kanale 23 (prawdopodobnie z mocą 20 kw). Naturalnie nastąpi też wyłączenie nadawania analogowego z Trzeciewca.
Przypominam przy okazji że 16 maja będzie konserwacja nadajnika w Trzeciewcu od godzin porannych do godziny 15:00, w tym czasie może być słabszy sygnał lub nastąpi całkowite wyłączenie sygnału.

Tagi: MUX 3MUX 1Trzeciewiectelewizja cyfrowa

Nowy komputer

18.V

Pod koniec kwietnia zamówiłem komputer w Komputroniku, 30 kwietnia dostałem mail iż komputer jest do odbioru w sklepie. Komputer podłączyłem i niby zasilanie jest ale jakoś nie całkiem (przypuszczam że to kwestia zasilania). Komputer wrócił do sklepu, sądziłem że będzie max tydzień czekania a tu "niespodzianka". Niemile mnie zaskoczyła obsługa w tak dużym sklepie komputerowym... liczyłem że dostanę inny sprawny komputer a tutaj musiałem czekać aż prawie trzy tygodnie. Dopiero wczoraj dostałem mail z informacją że komputer jest do odbioru, podobno w czasie transportu się coś poluźniło. Obecnie jestem na etapie instalowanie różnych programików, jednym z ważnych rzeczy jest przeglądarka Internetowa. Od lat używam Firefox... wydawało mi się że wszystko skopiowałem aby odtworzyć stan pierwotny na nowych komputerze... jak to zwykle bywa w takich sytuacjach to jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem i straciłem wszystkie zakładki. Jako że byłem na "zero" to postanowiłem skorzystać z okazji i przerzucić się na Chrome (Firefox robił się coraz bardziej... "ciężki").
Po zastanowieniu się kupiłem inny komputer niż początkowo wybrałem, a to mój komputer. W pierwszej chwili nie zauważyłem różnicy między starym a tym nowym ale wystarczyło wejść na FB i pograć w grę we flash aby przekonać się o tym jaka to moc drzemie w tym komputerze :)

Tagi: komputerKomputronikreklamacja

Trzeciewiec, MUX 3

19.V

Jutro z Trzeciewca wystartuje MUX 3 (36k), prawdopodobnie o godzinie 6:00. Zmianie ulegnie też kanał na którym nadaje MUX 1, z obecnego 49 na 41. Przypominam że MUX 2 jest nadawany na kanale 32. Wszystkie multipleksy nadają z mocą 100kw.
Zainteresowanych informuje że z Człuchowa wystartuje MUX 3 na kanale 23 z mocą 20kw.
Obecnie w poszczególnych multipleksach są nadawane kanały: MUX 1: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka.
MUX 2: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV Puls 2, TV6, Polsat Sport News.
MUX 3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka.
Oczywiście wraz ze startem MUX 3 następuje wyłączenie sygnału analogowego z Trzeciewca.

Tagi: MUX 3TrzeciewiecCzłuchówtelewizja cyfrowa

Trzeciewiec nadaje

20.V

Podobno z przerwami z Trzeciewca leci MUX 3 od 4:30, natomiast ja zauważyłem że nadają od 6:00. Odbiór jest stabilny i poziom sygnału jest zbliżony do sygnału MUX 1 i 2. Zgrzytem jest że TVP 1, 2 i Info jest zdublowany... przyjdzie poczekać kilka miesięcy na unormowanie sytuacji tzn. zniknięcie kanałów zdublowanych.
Próbowałem złapać sygnał z Człuchowa, odbiór jest ale sygnał jest tak słaby że obraz się zacina. Antena jest skierowana na Trzeciewiec i z Człuchowa sygnał jest łapany bokiem anteny.

Tagi: MUX 3TrzeciewiecCzłuchówtelewizja cyfrowa

Nowy komputer

24.V

Niedawno pisałem że kupiłem sobie nowy komputer. Rano zainstalowałem ostatnią niezbędną rzecz na teraz i mogę teraz używać mojego komputera. Lubię pograć on-line a na poprzednim komputerze odczuwałem dyskomfort, widać pod tym względem zauważalną różnicę na plus. Nie obyło się bez komplikacji przy instalowaniu np. programu XAMPP który jest mi niezbędnie potrzebny... na szczęście wszystkie przeciwności zostały pokonane.
Zaczynam grać na FB w ″wiejskie życie″, kiedyś grałem w podobną grę ale zrezygnowałem z uwagi że mój komputer się nie wyrabiał przy mojej wielkiej farmie... teraz powinno być lepiej z wydajnością gry na tym komputerze.

Tagi: komputerFBgry

USB 3.0

26.V

Przyszedł czas na testy USB wersji 3.0 w porównaniu do 2.0. Pisałem że kupiłem pendrive USB 3.0, teraz mogę go wypróbować tzn. w pełni jego szybkość.
Wartości są 50-60% procent lepsze niż przy USB 2.0, nadal jednak przy małych plikach jest to bardzo wolne i nie ma znaczenia wersja USB. Nie mam możliwości przetestować na zewnętrznym dysku twardym ale domyślam się że wartość (szybkość) będzie ogromna na korzyść USB 3.0. Czytałem że jest to około dziesięciokrotna różnica co przy dysku twardym powinno znacząco skrócić czas kopiowania plików.

Tagi: USBszybkość

Firefox, powrót

29.V

Wygląda na to że już na zawsze jestem "uwiązany" do przeglądarki Firefox. Używałem Chrome na nowym komputerze... z początku wydawało się dobrze ale z czasem odkrywałem że pewnych rzeczy mi brakuje a inne denerwują. Czytnik RSS niewygodny a raczej jego brak, można co prawda zrobić tak jak w Firefox tzn. dynamiczne zakładki... to się jeszcze dało przeskoczyć. Często słucham radiostacji przez Internet i w Chrome wpierw zapisywałem plik a potem otwierałem w odtwarzaczu... nie rozumiem po kiego tak to zrobione, w Firefox odtwarzam bez zapisywania (zapisuje ale w folderze tymczasowym a nie tam gdzie inne pliki)... tego nie da się obejść w Chrome. Poza tym Chrome nie wiedzieć dlaczego ignoruje TITLE na moim blogu... trzeba się temu przyjrzeć bliżej.

Tagi: ChromeFirefoxRSS

Firefox, certyfikat bezpieczeństwa

30.V

Postanowiłem opisać moją przygodę z Firefox i certyfikatem bezpieczeństwa, na forach czytałem że nie tylko mnie to spotkało a zalecane rozwiązania nie sprawdzają się.
Czasami połączenia ze stronami są szyfrowane i jest potrzebny certyfikat żeby bezpiecznie nawiązać połączenia, takie strony to np. strony banków. Jeżeli wejdziemy na taką stronę to certyfikat automatycznie się pobierze i jeśli wszystko jest dobrze to nawet nie zauważymy że certyfikat się pobrał. Zdarza się jednak sytuacja że coś jest nie tak jak powinno z certyfikatem z danej strony, wtedy dostajemy komunikat że połączenie jest nie zaufane i mamy możliwość wyjścia lub dania wyjątku że przeglądarka nie ma zwracać uwagi na certyfikat (naturalnie dla naszego dobra lepiej jest nie dawać wyjątków dla podejrzanych stron).
Zdarzyło mi jednak że połączenie było nie zaufane ale nie było możliwości dania wyjątku, miałem możliwość tylko opuszczenia takiej strony. Sytuacja taka mnie spotkała na FB gdy chciałem zagrać w pewną grę, zdarzyło mi się to na nowo zainstalowanym Firefox (gdy tylko uaktualniałem Firefox to mogłem bez problemów sobie grać).
Dosyć długo szukałem jak dodać wyjątek dla tej gry nie mając takiej możliwości w komunikacie który mi się ukazał, okazało się że możliwość nadal istnieje tylko jest ukryta w opcjach Firefox. Trafiłem w końcu na stronę po angielsku z obrazkami gdzie w przystępny sposób jest to wytłumaczone tzn. jak dać wyjątek danej stronie. Pomógł mi translator od google w pełniejszym zrozumieniu tekstu, strona jest pod adresem.

Tagi: Firefoxcertyfikat bezpieczeństwa

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008