Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2013 * * Miesiąc: Czerwiec * *

Dzień Dziecka

1.VI

Informuje że dzisiaj jest Dzień Dziecka... z tej okazji przyjmuje prezenty :D

Tagi: Dzień Dzieckaprezenty

MUX 3 z Trzeciewca

8.VI

Czytam forum Emitel'a jak też widzę w statystykach tego bloga że niektórzy mają problemy z odbiorem MUX 3 z Trzeciewca. Problem prawdopodobnie wynika z tego że MUX 3 jest doświetlany z dodatkowych nadajników i osoby które są blisko takiego nadajnika mogą sygnał odbierać z tego nadajnika jak i tego głównego usytuowanego w Trzeciewcu. Jeżeli sygnał jest za silny to niczego nie odbierzemy (sygnał cyfrowy nie toleruje za silnego sygnału), rozwiązaniem może być usunięcie wzmacniacza z anteny. Usuwając wzmacniacz który zastępujemy symetryzatorem, tym samem osłabiamy sygnał... niestety to z kolei może spowodować że będziemy mieli kłopoty z odbiorem MUX 1 i 2 który jest nadawany TYLKO z Trzeciewca. Niestety pozostaje nam w takim przypadku tylko eksperymentowanie... jeżeli np. mamy antenę szerokopasmową to można zastąpić ją anteną kierunkową lub wybrać inny kierunek do odbioru. Dodam że sygnały doświetlające są nadawane na tych samych kanałach co główny sygnał z nadajnika głównego i dlatego te problemu z odbiorem MUX 3.
Osobiście odbieram sygnał z Trzeciewca i na szczęście nie ma w pobliżu nadajników doświetlających MUX 3... gdybym natomiast zmienił kierunek na Gołogórę (aby odbierać program lokalny z Gdańska) to mógłbym mieć problem gdyż nadajnik doświetlający MUX 3 jest w Człuchowie (a to blisko Chojnic gdzie mieszkam).

Tagi: MUX 3Trzeciewiectelewizja cyfrowa

mBank, system transakcyjny

9.VI

Niedawno mBank pokazał nowy system transakcyjny, od razu pojawiło się wiele krytyki. Postanowiłem sam to sprawdzić, kilka dni temu zapisałem się jako chętny do skorzystania z nowego systemu (przepinają partiami na nowy system), wczoraj otrzymałem SMS z mBanku że nowy system jest już aktywny dla mnie.
Pierwsze wrażenie dosyć pozytywne, po wejściu pokazuje się tzw. pulpit na którym jest nasz rachunek tzn. pasek finansów, pokazuje on nasz rachunek wraz z obciążeniami w danym miesiącu. Skrócona wersja historii przelewów oraz komunikaty z banku. Niestety nie ma możliwości ustawić sobie co ma się pokazywać na pulpicie, nie ma podsumowania naszych rachunków (gdy mamy ich kilka)... to powoduje że cały pulpit jest średnio przydatny. Podstawą banku są przelewy a w nowym serwisie nie jest to aż tak wygodne jak obiecywali że system jest intuicyjny. Niby gdy wpisujesz odbiorcę to się pokazuje czy jest w zdefiniowanych ale to nie ułatwia sprawy tak do końca. Dopiero przejście na zakładkę ″Moje Finanse″ pokazuje nasze rachunki, karty itd. Wchodząc w ″Oszczędności″ mamy możliwość założenia lokaty... wygląda to okropnie jak dla mnie, jakiś wykres z pokazaniem ile to zyskamy na danej lokacie. mBank ma stosunkowo niskie oprocentowanie lokat i jak domyślam się te wszystkie wykresy mają ludzi zachęcić do zakładania lokat w mBanku.
Można przywyknąć do nowego wyglądu, jednak na małych ekranach może stanowić wyzwanie ten nowy system, nie tylko ze względu na... puste przestrzenie, niepotrzebne grafiki ale też użyty JavaSkrypt z którym gorszy sprzęt może sobie nie radzić tak płynnie. Niektórzy wracają do starego systemu, ja nie zamierzam wracać z uwagi na to że nowy system będzie tym docelowym i prędzej czy później jestem zmuszony przejść na niego.

Tagi: mBanksystem transakcyjny

MSI, 970A-G43

15.VI

Jak pisałem, kupiłem nowy komputer. Komputer jest oparty na płycie głównej firmy MSI a dokładny model to 970A-G43. Płyta na pierwszy rzut oka wydaje się nowoczesna i dobra ale jak wyczytałem jest to produkt budżetowy czyli okrojony z niektórych rzeczy w stosunku do nowszych produkcji... naturalnie cenowo jest przystępna... coś za coś.
Postanowiłem dokupić sobie pamięć, kupiłem i usiłuje ją zamontować w banku, niestety pamięć wydaje się ciut za duża... zapewne to złudzenie bo przecież złącza są standardowe i musi to wchodzić. Obawiałem się jednak coś uszkodzić używając za dużej siły przy wkładaniu i pamięć oddałem do sklepu. Abstrahując że dojście do banków pamięci jest tragiczne... w moim poprzednim komputerze nie było problemu z dostępem oraz włożeniem pamięci. Potem wyczytałem na pewnym forum zagranicznym że bywają problemy z prawidłowym rozpoznaniem ilości pamięci na tej płycie głównej, ktoś opisywał że próbował różnych pamięci jak i podnoszenia napięci pamięci i wynik pokazywany był zawsze inny (w każdym wariancie). Wyczytałem też że BIOS może sobie rezerwować pamięć gdy np. karta graficzna może obsłużyć kilka monitorów jednocześnie, znalazłem rozwiązanie, odpowiednią opcja w BIOSie (Memory Remap)... problem w tym że BIOS tej płyty głównej takiej opcji NIE MA.
Może to być też wina sprzętu, nieodpowiednia pamięć, uszkodzony bank lub nawet procesor.

Tagi: MSIpłyta główna970A-G43

MUX 3

17.VI

Od jakiegoś czasu mam MUX 3 (około dwa miesiące) i mogę coś napisać o ofercie programowej.
Bezsprzecznie najgorszym kanałem dla mnie jest TVP Kultura, niczego nie znajduje tam ciekawego. Równorzędne kanały to TVP Historia (np. Sensacje XX wieku) i TVP Rozrywka (np. kabarety) ... mowa naturalnie o nowej ofercie w stosunku do MUX 1 i kanałów TVP.
TVP Polonia, czasami zerknę na jakiś program ale gdyby zniknął to bym nie płakał za nim... prawdopodobnie od września już go nie będzie gdyż powstanie TVP Regiony a TVP Info będzie pozbawiony programów lokalnych.
Wybiegając w jeszcze dalszą przyszłość to być może kanały w jakości HD znikną i pozostaną tylko SD z uwagi na brak miejsca w MUX 3 na kanały TVP.

Tagi: MUX 3telewizja cyfrowaTVP

Ustawa śmieciowa

20.VI

Być może jestem nie ekologiczny ale moim zdaniem powinno się płacić za ilość wywożonych śmieci, tymczasem w nowej ustawie nie ma to żadnego znaczenia ile śmieci "produkujemy". Ustawa powstała z trzech powodów... podwyżka, podwyżka i podwyżka. U nas od dawna oddzielnie zabierali np. plastyki i resztę śmieci więc tak faktycznie to nic się nie zmieni poza podwyżkami wywozu. Śmieci wstępnie segregowane powinno być znacząco niższe od reszty... tymczasem różnica nie jest tak duża jak by się wydawało (przynajmniej w moim mieście). Trudno mi sobie wyobrazić segregacje w blokach gdzie nawet ktoś złośliwie może śmieci "zanieczyszczać". Wysokość opłaty skorelowana z ilością osób wydaje się sensowna ale nie tak do końca np. gdy jest osoba zameldowana która tutaj nie mieszka. Czytałem że mają sprawdzać czy w deklaracji podało się prawidłową ilość osób, jak nie to będą kary, mają to weryfikować m.in. na podstawie osób zameldowanych. Zdarza się w mojej gminie że w niektórych miejscowościach mieszkańcy zostali bez pojemników na śmieci gdyż firma która dotychczas wywoziła śmieci a nie wygrała w przetargu to swoje pojemniki zabrała. Właściwie to zrozumiałe że zabrała swoje pojemniki ale czy nie można było tego załatwić inaczej np. firmy by się dogadały między sobą.
Ogólnie ustawa jest nie do końca przemyślana... ktoś poszedł na łatwiznę i tylko dowalił podwyżki.

Tagi: Ustawa śmieciowaśmiecisegregacja

WinBar

24.VI

Program WinBar to dodatkowy pasek, można go umieścić np. u góry. Przetestowałem kilka tego typu programów, testowałem również gadżety na pulpit. Zależało mi głównie aby można było umieścić w widocznym miejscu jaka jest w danej chwili szybkość Internetu tzn. z jaką szybkością pobieram dane. Zależało mi też na podglądzie zajętości procesora na bieżąco, gadżety na pulpit spisywały mi się znakomicie ale... były za dokładne tzn. pokazywały za dużą ilość danych i były za duże. Ten program spełnia moje wymaganie w tym względzie i poza tym oferuje obsługę odtwarzacza WinAmp co jest bardzo wygodne dla mnie gdyż codziennie słucham stacji Internetowych. Na pasku można też umieścić i inne rzeczy jak np. info i zajętości naszego dysku (HDD).
Kiedyś używałem programu StatBar ale niestety nie jest rozwijany i m.in. nie pokazuje zajętości procesora w rozbiciu na poszczególne rdzenie. Testowałem m.in. program InfoBar który wyglądał na lepszy, posiadał więcej opcji lecz powodował u mnie błędy i się zamykał. Mam Windows 7 x64.
Może mój krótki opis pozwoli wybrać najlepszy "pasek" na Wasz komputer. W komentarzach możecie polecić program którego używacie na swoim komputerze.

Tagi: pasekwindowsWinBar

Stylish

26.VI

Stylish jest rozszerzeniem dla przeglądarki Firefox które pozwali m.in. ingerować w wygląd przeglądarki. Chciałem umieścić w jednej linii pasek adresu i zakładki oraz inne przyciski, niestety nie mieściło mi się. Zainstalowałem stylish i zacząłem od skrócenie paska adresu gdyż jest za długi jak dla mnie.
#urlbar, #urlbar-container {
min-width: 400px !important;
max-width: 800px !important
}
Powyższy kod powoduje że pasek adresu ma minimalną szerokość paka adresu 400px a maksymalnie 800px. Określenie nim/max powoduje że szerokość paska się dostosowuje do wolnej przestrzeni.
Następnie postanowiłem usunąć ikony zakładek folderów, ikony są moim zdaniem zbyteczne i tylko zajmują cenne miejsce.
@namespace url(www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul);
#personal-bookmarks .toolbarbutton-icon {
  display: none !important;
}
Zaprezentowany kod usuwa ikonki folderów.
Dzięki tym dwóm modyfikacją wszystko ładnie mi się zmieściło w jednej linii i mogłem wyłączyć pasek na którym domyślnie wyświetlały się zakładki.

Tagi: Firefoxstylishpasek adresuzakładki

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008