Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2013 * * Miesiąc: Lipiec * *

MUX 1, konkurs

5.VII

Konkurs na dwie z czterech stacji został rozstrzygnięty i ogłoszony przez KKRiT.
TV Trwam i TVP ABC, TV Trwam istnieje i może nadawać w każdej chwili, natomiast TVP ABC z tego co czytałem powstanie na początku przyszłego roku. Domyślałem się takiego a nie innego wyniku, za dużo powstało szumu wokół TV Trwam aby i teraz został wniosek odrzucony... natomiast TVP ABC... TVP jest w dużej mierze monopolistą na rynku i dyktuje warunki np. pod względem opuszczenia MUX 1 przez kanały TVP 1 HD, TVP 2 oraz TVP Info.

Tagi: telewizja cyfrowakonkursMUX 1

Bank Pocztowy

6.VII

Obecnie Bank Pocztowy jest atrakcyjny dla tych co pobierają świadczenia z ZUS/KRUS, prowadzenie konta = 0zł, możliwość wypłaty przez listonosza = 0zł. Niestety to się zmieni od 1 września, opłata za konto to 5zł oraz dostarczenie pieniędzy z konta to też 5zł. Naturalnie można nic nie płacić ale wtedy do konta musi być karta i zakupy w wysokości 200/300zł a listonosz jest darmowy do 300zł miesięcznie. Zmiany powodują że Bank Pocztowy stał się mało atrakcyjny... nie sądzę aby emeryci/renciści byli aż tak aktywni aby posługiwać się aktywnie kartą, jednocześnie zmiana Banku na oferujące bardziej atrakcyjne warunki może być dosyć trudna dla starszych osób. Mamusia ma tam konto a ja zastanawiałem się nad tym czy otworzyć konto w BP... obecnie nie ma mowy abym konto tam założył.
Znajoma pracuje w BP i opowiadała że tam nic właściwie się nie dzieje... nie pojmuje dlaczego taki ruch ze strony BP skoro panuje tam zastój... wygląda to na ruch który ma na celu szybki zarobek który nie jest przyszłościowy w rozwoju BP.
Zauważyłem jeszcze jedną zmianę na minus. Wczoraj w godzinach rannych Mamusia była w BP i wpłaciła pieniądze na SWOJE konto w BP... jakież było moje zdumienie gdy po kilku godzinach nadal tych pieniędzy na koncie nie było. Zdenerwowałem się i postanowiłem zapytać Doradcę przez czat... i tutaj niespodzianka...wpłata w BP na SWOJE konto w BP może "iść" nawet trzy dni. Wpłata jest księgowana następnego roboczego dnia do godziny 18tej. Jako że Mamusia wpłaciła pieniądze w piątek to na koncie mogą być dopiero w poniedziałek do godziny 18tej, na szczęście w piątek wieczorem pieniądze znalazły się na koncie. Dodam że kiedyś było tak że pieniądze wpłacone w BP były prawie natychmiast na koncie... jednak nie mogłem się dopytać kiedy nastąpiła tak niekorzystna zmiana.

Tagi: Bank Pocztowykontoopłata

DGN2200v3, aktualizacja

13.VII

Wczoraj zaktualizowałem oprogramowanie tego routera. Router sam wykrył że jest nowa wersja a potem ściągnął i zaktualizował. Wszystko trwało jakieś 3-4 minuty i poszło bez najmniejszych problemów.
Nie zauważyłem żadnych nowych funkcji, wygląd jednak jest inny niż był w poprzedniej wersji. W nowej wersji opcje są podzielone na dwie zakładki, opcje podstawowe i zaawansowane, ułatwia to orientacje w opcjach. Jak dotychczas nie zauważyłem zmian w samym działaniu... pewnie poprawili kilka rzeczy. Pamiętam że gdy miałem poprzedni model routera (DGN1000) to po aktualizacji połączenie zyskało na stabilności.

Tagi: DGNaktualizacjaNetgear

Waloryzacja 2014

17.VII

Rząd przyjął że waloryzacja będzie na najniższym ustawowym poziomie tzn. zamiast 2,50% będzie 2,14%. Czytając niektóry artykuły odnoszę nieodparte wrażenie że chcę się wywołać tylko niepotrzebny szum np. Waloryzacja emerytur 2014. Dla ciebie kajzerka - dla posła kawior! Zastanawiam się dlaczego w poprzednich latach nie było w tym tonie artykułów... przecież waloryzacja jest procentowa a to powoduje że dysproporcja jest każdego roku. Gdy rząd jednego roku zrobił waloryzacje kwotową to podniósł się wrzask że to niesprawiedliwe. W przyszłym roku waloryzacja będzie stosunkowo niska przez niską inflacje i dlatego jest to tym bardziej widoczne ale dlaczego nie piszą że jest to NORMALNA sytuacja że ci co mają wyższe Emerytury to dostaną kwotowo więcej.
Nadmieniłem że waloryzacja będzie na najniższym możliwym poziomie... cała sprawa rozbija się o realny procent podwyżki płac, będzie to 20% zamiast np. 50%. Czy jednak różnica między Waloryzacją 2,14% a 2,50% jest tak bardzo odczuwalna dla tych nisko uposażonych Emerytów? Tutaj ponownie by skorzystali ci co mają wysokie Emerytury (np. posłowie), np. gdy dostaje się 1000zł to różnica wynosi około 4zł, ci co mają 5000zł to różnica jest około 18zł.
Podsumujmy teraz ile dostanie Emeryt biedny a bogatszy, 1000zł/21,4zł , 5000zł/107zł... jest widoczna różnica ale jeszcze raz podkreślam że tak jest przy KAŻDEJ Waloryzacji a nie tylko tej przyszłorocznej.

Tagi: waloryzacjarządprocentposeł

Bios i CPU fan

19.VII

Jakiś czas temu w moim nowym komputerze zmieniałem coś w bios'ie a potem wczytałem ustawienia domyślne. Od tego czasu komputer stał się głośniejszy niż był na początku, po próbach umiejscowienia nadmiernego hałasu wywnioskowałem że chodzi o wiatraczek zainstalowany na procesorze. Dosyć długo nie mogłem odszukać jak i czy w ogóle jest możliwość zmniejszenia obrotów tego wiatraczka. Udało się to zrobić za pomocą specjalnego programu w poziomy windows'a, jednak po każdym wyłączeniu komputera obroty wracały na 100%. Szukałem dalej rozwiązania w opcjach bios, wydawało mi się że przekopałem wszystkie dostępne opcje i znalazłem opcje monitorującą pracę. Z pomocą opisu na pewnym forum udało mi się ustawić do jakiej temperatury procesora mają być obniżone obroty wiatraczka na procesorze. Różnica w hałasie jest wyraźnie odczuwalna, ustawiłem że do 50C obroty mają być na 75%. Przed chwilą wyczytałem że bezpieczna temperatura tego procesora jest do 60C... więc wnioskuje że moje ustawienie na 50C/75% jest ustawieniem bezpiecznym. Monitoruje temperaturę procesora i jak na razie nie zauważyłem nadmiernego wzrostu temperatury, dodam że mam dodatkowych aż 5 wiatraczków zamontowanych w komputerze. Przypominam że mój procesor to FX 4300.
Spróbowałem dać na 50% ale wtedy już za bardzo temperatura wzrosła i przestawiłem na 62,5%... zobaczymy jak teraz będzie z temperaturą procesora.

Tagi: biosprocesortemperatura

Note 2 i Android 4.3

21.VII

Wygląda na to że poczekam jeszcze na aktualizację Androida na moim Note 2. Aktualizacja miała być zgodnie z zapowiedziami na Android 4.2.2, teraz czytam że jednak tej aktualizacji nie będzie a zamiast tego nastąpi aktualizacja do Androida 4.3. To dobra i zła wiadomość, przeskoczymy o jeden numerek ale to oznacza zarazem dłuższe czekanie na aktualizacje. Jeżeli Samsung będzie zwlekał z aktualizacjami bo wyszły nowsze wersja Androida to może się okazać że aktualizacja nigdy nie nastąpi. Premiera Androida 4.3 ma być zaprezentowana w przyszłym tygodniu a kiedy będzie na Note 2... nie wiadomo
Przypominam zainteresowanym że Note 2 ma dostać w przyszłość aktualizacje do Androida 5.

Tagi: Note 2androidaktualizacja

Dan Brown, Zwodniczy Punkt

29.VII

Jestem w trakcie czytania książki pt. Zwodniczy Punkt. Książka trzymająca w napięciu i pełna niespodzianek... już wydaje się nam że zaczynamy pojmować o co w tym wszystkim chodzi a tu nagle następuje zwrot akcji i jest więcej pytań niż odpowiedzi.
Z początku wygląda na książkę polityczną gdyż jest to kampania o 'biały dom' ale potem nabiera to innego znaczenia (odkrycie NASA). Obecnie jestem po przeczytaniu 1/3 książki i fabuła fika koziołka i następuje nowa zagadka... podejrzewam że to nie koniec niespodzianek.
Polecam książkę tym wszystkim którzy lubią zagadki i zwroty akcji oraz fabułę która trzyma w napięciu. Przypomnę że Dan Brown jest autorem takich książek jak 'Anioły i Demony', 'Kod Leonarda da Vinci'.

Tagi: książkaDan BrownZwodniczy Punkt

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008