Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2013 * * Miesiąc: Wrzesień * *

TVP Regiony, nadaje

1.IX

I stało się, TVP Regiony nadaje... niestety przeważnie jest to wspólne pasmo co oznacza że z konkretnego regionu nie jest tego tak dużo jak byśmy chcieli. Pasma własne ośrodków terenowych emitowane są w godzinach:
• Poniedziałek - piątek: 07.30 - 08.00; 15.00 - 16.00; 17:30 - 19:00; 20.00 - 21.00 i 22.00 - 22.30
• Sobota i niedziela: 10.00 - 11.00; 15.00 - 16.00; 17.30 - 19.00; 20.00 - 21.00; 22.00 - 23.00
Z tego co czytam na forum Emitel′a to jeszcze są problemy z nadawaniem. Niektórzy nie mają TVP Info, inne regiony nadają niepoprawnie obraz np. TVP Gdańsk... ale z czasem pewnie to poprawi TVP. Odbieram TVP Bydgoszcz z Trzeciewca i TVP Gdańsk z Człuchowa.
TVP Regiony jest w MUX 3 gdzie zastąpiło TVP Info, TVP Info jest nadal w MUX 1.

Tagi: TVP Regionytelewizja cyfrowaMUX 3

MUX 1, konkurs

9.IX

Wiemy już jakie kanały znajdą się w MUX 1 po opuszczeniu przez TVP (najpóźniej do kwietnia 2014). Dzisiaj zostały ogłoszone ostatnie dwa miejsca na kanał filmowy i edukacyjno-poznawczy. Koncesję na nadawanie programu o charakterze wyspecjalizowanym filmowym przyznała Spółce Stopklatka S.A.
Koncesja na nadawanie programu o charakterze edukacyjno-poznawczym została przyznana TV Spectrum Sp. z.o.o.
Ostateczna wersja to: TV Trwam, TVP ABC, Stopklatka TV i Fokus TV. Jak zawsze każdy konkurs wywołuje różne reakcje, tym razem jest tak samo. Niektórzy krytykują że został wybrany kanał Fokus TV który jest zarządzany przez ZPR która ma już kanały Eska TV i Polo TV.

Tagi: telewizja cyfrowakonkursMUX 1

Trzeciewiec konserwacja

10.IX

Zauważyłem wejścia na blog z google w poszukiwaniu informacji co się dzieje z nadajnikiem w Trzeciewcu. od 6:15 do 15:00 konserwacja Trzeciewca radiowo-telewizyjna W tych godzinach może nie być sygnału, potwierdzam że obecnie u mnie brak sygnału TV z nadajnika w Trzeciewcu.

Tagi: telewizja cyfrowaTrzeciewieckonserwacja

Wiejskie życie

14.IX

Obecnie gram na FB w "wiejskie życie", jest to gra gdzie się sadzi, zbiera, hoduje zwierzęta, kupuje różne maszyny itd. Kiedyś już w to grałem ale zarzuciłem ze względu na to iż mój komputer nie wyrabiał przy dużym gospodarstwie, obecnie gram od nowa gdyż mam nowszy komputer. Jako że gra ma sporo możliwości rozwoju to postanowiłem unowocześnić swój kalkulator (stronę). Ostanie dni do była dosyć intensywna praca i rozmyślanie co i jak zrobić. Za pomocą tego kalkulatora już wprowadzam poprawki w mojej strategii, kupiłem nowe maszyny, nowe rośliny sieje... czas pokaże czy mi się to opłaci.
Strona znajduje się pod adresem www.wiejskie.puma.pomorze.pl

Tagi: graWiejskie życiekalkulator

Firefox v24

19.IX

Niedawno ukazała się kolejna wersja Firefox, jest to numer 24. Generalnie zewnętrznie to trudno zauważyć różnice, podobno zmiany dotyczą zakładek. Używam jednak rozszerzenie Tab Mix Plus i pewnie dlatego nic nie zauważyłem. Jest jedna rzecz która mi się rzuciła w oczy, chodzi o blokadę flash na stronach, obok paska adresu jest takie kwadratowe "kółko", gdy kliknąć na to to jest możliwość blokady lub zezwolenia. Rozszerzenie Flashblock robi to samo ale moim zdaniem dobrze że taka możliwość jest już w Firefox bez instalacji dodatkowego rozszerzenia. Z tego co czytałem to Firefox domyślnie teraz dezaktywuje wszystkie wtyczki (nie mylić z rozszerzeniami).

Tagi: Firefoxrozszerzenieflash

Awaria

24.IX

Spotkała mnie ta wątpliwa przyjemność że miałem awarie telefonu stacjonarnego oraz Internetu.
Wszystko zaczęło się około 13tej w niedziele, zdechł Internet (podłączyłem inny router żeby się upewnić o tym). Potem wpadłem na pomysł aby sprawdzić czy telefon działa... głucha cisza. Zgłosiłem awarie, usterka została naprawiona w poniedziałek około godziny 15.30. Myślałem że to koniec problemów... nic takiego. Router odmawiał przyjęcia hasła do połączenia z Internetem a widziałem że sygnał dochodzi do niego. Telefonowałem nawet do Orange aby dali mi nowe hasło do połączenia, niestety nic to nie pomogło i dalej nie mogłem połączenia uruchomić. Dobrze że mam zwyczaj nie sprzedawać moich poprzednich sprzętów gdy przewiduje że mogą się przydać. Podłączyłem mój poprzedni router i połączenie zaskoczyło za pierwszym razem. Używam teraz router NETGEAR DNG1000 zamiast DNG2200, jest to model okrojony w stosunku do tego nowszego modelu ale jak dotychczas spisuje się dobrze i nie mam zamiaru go wymieniać na coś nowszego.

Tagi: awariaOrangeNetgear

Rocznica

26.IX

Wchodzę na mój blog i z ciekawości zerkam na archiwum, zaskoczenie... mija kolejny rok prowadzenia bloga. Cóż... to już kawał czasu od mojego pierwszego wpisu, żałuje tylko że nie prowadziłem TEGO bloga od początku moich prób blogowych. Niestety moja wiedza na temat stworzenia tego typu bloga od podstaw kiedyś nie istniała, moje pierwsze próby stworzenia strony a co dopiero bloga gdzie musi być możliwość dodawania wpisów, komentarzy była bardzo początkująca. Szkoda że moje pierwsze wpisy blogowe się nie zachowały ale kiedyś to były tylko... próby... takie raczkowanie dziecka. Nawet ten blog się zmieniał w czasie, obecnie dawno nic nie zmieniałem ale sądzę że już nie ma co zmieniać i jest ″idealny″.
Skoro już jestem przy rocznicy to niedługo przypada papierowa rocznica ślubu Bratanka. Wszystkiego najlepszego kochani :)

Tagi: rocznicablog

Play

30.IX

Cóż... transfer danych jest kosmicznie drogi (podobnie jak w innych sieciach). Mając smartfon to mamy dwa wyjścia, wyłączyć transfer danych ale wtedy kupno smartfona mija się z celem, lub kupujemy pakiet danych. Odrębną kategorie stanowią ci co używają tylko wi-fi, tracą jednak na mobilności.
Właśnie przeczytałem o promocji w Play na doładowania, można dostać aż 90% naszego doładowania... promocja niby dobra ale ma haczyk w postaci tego że promocyjne środki są tylko ważne przez 30dni co czyni jak dla mnie bezużyteczną taką promocje.
Kupiłem przed chwilą doładowanie na allegro, zamiast 50zł to zapłaciłem 46zł... być może bym znalazł coś lepszego (tańszego) ale że już kupowałem u tego sprzedawcy to mam już zaufanie. Zapłaciłem przez PayU i kod zdrapki dostałem w ciągu kilku sekund od zapłaty, kod wpisałem w komórce i mam doładowanie za 50zł. Jako że mam w taryfie że za doładowanie dostaje darmowe SMS do wszystkich to dostałem 2000 SMS ważne przez 30dni.

Tagi: Playallegropromocja

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008