Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2013 * * Miesiąc: Grudzień * *

Serious Sam 3

1.XII

Pewnie niektórzy znają poprzednie odsłony gry Serious Sam, jest to typowa strzelanka. W kolejnej odsłonie musimy się zmierzyć z hordami stworzeń do zniszczenia, na początku gry nie mamy żadnej broni (misja) a stworom... wyrywamy oko... wygląda to dosyć makabrycznie ale efekt gwarantowany. Poruszamy się po zniszczonym mieście i rozwalamy wszystko co napotkamy. Naturalnie jak w innych tego typu grach można grać z innymi graczami... wtedy pewnie jest dużo ciekawiej.
Gra ma dosyć wygórowany apetyt na sprzęt Quad Core i5 3 GHz, 1 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 1.5 GB (GeForce 480 GTX lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7 Na moim obecnym sprzęcie (komputerze) działa bez problemu na ULTRA detalach.

Tagi: grastrzelankaSerious Sam 3

Android 4.3

2.XII

Jak się dowiaduje to nowszy Android na Note 2 jest już dostępny w Trynidad i Tobago... czekam kiedy będzie w Polsce oraz czy Play nie będzie się ociągał z aktualizacją swoich telefonów. Podobno wi-fi ma być ciągle w łączone bez możliwości wyłączenia... dosyć to dziwne ale może się sprawdzi. Osobiście najbardziej oczekuje że coś zrobią z "apetytem" usługi Google+ na prąd, przyda się też większa kontrola nad opcjami... obecnie niby jest tego dużo ale dojście do niektórych opcji jest utrudnione. Komunikacja przez wi-fi też nie jest idealna, chodzi głównie o połączenie w grach z Internetem. Czekam też na możliwość przeniesienia przyciski robienia zdjęcia na drugą stronę ale tego pewnie się nie doczekam. Aha, dobrze aby można było zmienić reakcje przy zablokowanym numerze, obecnie ta druga osoba dostaje wiadomość że numer jest zajęty a ja bym wolał żeby to było np. nie ma takiego numeru... dla mnie to w właściwie obojętne ale lepiej żeby ta druga osoba miała jasny komunikat o blokadzie a nie wydzwaniała bez przerwy.

Tagi: Note 2Android

Szerokość blogu

5.XII

Jak widać postanowiłem zwiększyć szerokość blogu z 1000px na 1200px. Z początku chciałem dać na sztywno szerokość ale zauważyłem w statystykach że niektórzy używają mniejszej rozdzielczości niż 1200px, dlatego też zostawiłem to jako dynamiczna szerokość tzn. min 1000px a max 1200px. Z czasem być może ustalę to na sztywno gdyż i tak prawa strona nie jest taka istotna a szerokość dynamiczna może sprawiać pewne problemy w dopasowaniem elementów blogu.

Tagi: blogszerokośćrozdzielczość

Ksawery

8.XII

Nie wiem jak u Was ale w Chojnicach jest aktualnie spokój i zimno (rano było -7), jest dosyć słonecznie. Wiele czytałem jakie to szkody wyrządził "Ksawery" a w moim mieście można prawie powiedzieć że nic się nie działo. Fakt że ostro wiało ale nie czytałem aby jakieś szkody wyrządził, Burmistrz mówił że została przechylona choinka na rynku, bombki pospadały, płot przewróciło na budowie i to koniec.
U mnie dmuchało i słuchałem czy antena jest jeszcze a swoim miejscu (opisywałem jak kiedyś nam antenę urwało), na szczęście nic takiego nie nastąpiło... nawet kierunku nie zmieniła antena bo siła sygnału jest taka sama jak przed "Ksawerym". Sąsiedzi ocieplają dom i są rozstawione rusztowanie, wszystko stoi jak stało.

Tagi: orkanKsawery

mBank

10.XII

Z tego co wyczytałem na forum mBank to od 1.1.2014 zacznie się proces wyłączanie "starego" interfejsu. Kiedyś pisałem że będę używał tylko nowego ale pomimo moich wysiłków to nijak nie mogę się przyzwyczaić do tych obrazków, konkursów, ilości kliknięć aby coś zrobić. Używam do tej pory głównie starego systemu, płacę rachunki za pomocą mTransferu który automatycznie przenosi do starego systemu. Teraz wygląda na to że czas wreszcie się oswoić z tym obrazkowym systemem, mało intuicyjnym interfejsem... to jednak nie powód aby zmieniać bank jak niektórzy napisali.

Tagi: mBankinterfejsmTransfer

MUX 1

11.XII

Wczoraj odbyło się spotkanie w UKE w sprawie wcześniejszego opuszczenia MUX 1 przez TVP... co spotkanie przyniosło... NIC. TVP stawia warunki które nie będą spełnione Telewizja Polska zadeklarowała, że może zwolnić miejsca w MUX 1 już w połowie lutego 2014 roku, jeśli otrzyma zwrot wydatków, które poniosła na nadawanie na tym multipleksie do dnia 27 kwietnia 2014 roku. Stawia też warunek, by wszystkie nowe kanały pojawiły się tym multipleksie w miejsce stacji TVP w tym samym czasie. Wszystko na pozór dobrze, ładnie wygląda ale jednym z nowych kanałów będzie TVP ABC i TVP zapowiedziała że nie jest gotowa nadawać wcześniej jak pod koniec kwietnia. Z jednej strony deklarują dobrą wole a z drugiej blokują wcześniejsze wyjście z MUX 1. O propozycji zwrotu kosztów nie chcę się wypowiadać bo nie wiem o co w ogóle im chodzi. Prezes UKE Magdalena Gaj zobowiązała się także, że do końca grudnia br. podejmie decyzję w sprawie rezerwacji częstotliwości na pierwszym multipleksie dla Fundacji Lux Veritatis, nadawcy TV Trwam - tak wynika z pisma urzędu do Fundacji - informuje „Nasz Dziennik”. Liczyłem na jakieś konkretne decyzje po tym spotkaniu a wyszło wielkie NIC, ze wcześniejszych wypowiedzi wynikało że to spotkanie coś wniesie do zaistniałej sytuacji. Wygląda na to że wszystko pozostawi się tak jak jest teraz i do 28..04.2014 nic się nie zmieni w tym względzie. Trochę dobrej woli z każdej ze stron a sytuacje by się rozwiązało np. opuszczanie MUX 1 przez TVP stopniowo, w miarę gotowości nowych stacji do nadawania. Przypominam że TV Trwam może zacząć nadawać w każdej chwili a stopklatka od lutego (są deklaracje od właścicieli stacji).
Już wiem o jakie koszty chodzi TVP. Kluczowa jest jednak sprawa kosztów, bo zgodnie z umową z Emitelem musimy płacić za miejsce do 27 kwietnia.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 1UKETVP

Cyberfox 26

13.XII

Niedawno ukazała się kolejna wersja przeglądarki Firefox (26), jak wspominałem używam ostatnio Cyberfox. Od wczoraj mam też Cyberfox w wersji 26. Co nowego nam przynosi ta wersja... mimo starań doszukania się jakiś zewnętrznych zmian to niczego nie zauważyłem.
Przy okazji wyszło że Cyberfox nie działa na stronach gdzie jest potrzebna wtyczka Silverlight (jest to wtyczka do oglądania filmów), wyjściem jest zainstalowanie rozszerzenia User Agent Overrider. Na górnej belce pojawi się ikonka ze strzałką, trzeba wybrać np. Firefox/Windows, teraz takie strony z filmami działają bez problemu. W opcjach rozszerzenia można zmienić nasz user agent (strony po tym rozpoznają jaką mamy przeglądarkę). Domyślny user agent pokazuje że mamy Firefox 24, aktualny user agent Firefox 26: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:26.0) Gecko/20100101 Firefox/26.0 Gdy mamy Windows 7 / 64 bitowy.
Oryginalny user agent Cyberfox 26: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:26.0) Gecko/39237369 Firefox/26.0

Tagi: przeglądarkaCyberfoxSilverlightwtyczkavod.pl

Książki, Dahak

15.XII

Jestem w trakcie czytania serii Dahak (David Weber), jest to seria s.f. (3 tomy). Tytułowy Dahak to statek kosmiczny wielkości naszego księżyca... zresztą udaje nasz księżyc przez tysiące lat (księżyc został zniszczony). Na pokładzie statku wybuchł bunt i "Imperialni" wylądowali na Ziemi. Po trwającej wojnie na ziemi, powstał rząd światowy aby przeciwstawić się nadciągającej inwazji obcych. Pierwszy tom serii to opis wojny na Ziemi, jest to jednak preludium tego co czeka Ziemie w tomie drugim. Dahak wyrusza po pomoc w odparciu inwazji a tymczasem zwiadowcy obcych docierają do układu słonecznego i zaczyna się wojna... to jednak jeszcze NIC w porównaniu z głównymi siłami obcych, statków obcych jest kilka milionów.
Dahak to nie jest taki zwykły statek kosmiczny, jest obdarzony inteligencją i prawie ludzkimi emocjami (cały czas się uczy i poznaje ludzi). Nie będę wszystkiego wyjawiał, moim zdaniem warto przeczytać całą serie Dahak.

Tagi: książkaWeberDahak

Bot i spam

18.XII

Jakiś czas temu zmieniałem zabezpieczenie na blogu, zmieniłem przy dodawaniu komentarzy. Natomiast przy formularzu kontaktowym zabezpieczenie usunąłem licząc że się uspokoiło z botami i faktycznie był spokój. Ostatnio jednak od kilku dni dostaje spam, zdecydowałem się przywrócić zabezpieczenie (jest takie samo jak przy dodawaniu komentarzy). Mam nadzieje że to posunięcie ukróci takie praktyki przez boty i teraz będzie spokój.

Tagi: formularzbotzabezpieczenie

Pet Rescue Saga

20.XII

Od kilku miesięcy gram w Pet Rescue Saga na FB, gra polega na zbijaniu klocków lub uwolnieniu kilka zwierząt. Podoba mi się to że mogę grać też na komórce (Android), plansze przechodzę przeważnie na komórce. Niestety aktualizacja jest wolna i czasami stoję kilka tygodni bo skończyły się plansze (wersja na Androida). Mój aktualny poziom to 341, na niektórych poziomach stoję kilka dni zanim uda mi się wypracować metodę przejścia... potrzebne jest też szczęście i odpowiednie ułożenie poszczególnych klocków. Nie lubię stać gdy potrzebne mi akceptacje innych aby się dostać dalej, kiedyś było z tym łatwiej... pewnie niektórzy się zniechęcili bo gra na tym poziomie jest koszmarnie trudna.

Tagi: Pet Rescue SagaFBgra

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008