Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2014 * * Miesiąc: Styczeń * *

2014

1.I

Jest nowy rok i jakoś nic się nie zmieniło w stosunku do wczorajszego dnia... nowy rok jest zdecydowanie przereklamowany ;) Niektórzy sobie planują co chcą zrobić w nowym roku... nie mam jakiś specjalnych planów. Zdrowie to jest to co bym chciał aby nie było gorsze niż w poprzednim roku a reszta wtedy sama przyjdzie. Co prawda planuje w połowie roku kupić nowy monitor ale jeśli nic z tego nie wyjdzie to nie będzie "tragedii", obecny dobrze mi działa.
Wszystkim którzy czytają moje wypociny na blogu życzę w tym nowym roku aby wytrwali przy czytaniu kolejnych moich wpisów. A sobie życzę abym wytrwał nadal przy pisaniu notek z mojego życia.

Tagi: 2014życzeniablog

Smart TV

3.I

Smart TV to Internet w telewizorze. Na pozór jest to niepotrzebna rzecz bo już dużo osób ma komputery/laptopy na których ma Internet ale np. oglądać film jest wygodniej obejrzeć na dużym ekranie. Smart TV służy właśnie głównie do oglądania treści wideo ale można też użyć telewizora jako komunikat (skype). Naturalnie bez Internetu telewizor smart jest bez sensu, podobnie jak Internet z limitem danych.
Jeszcze telewizory smart nie są tak popularne ale nie mam wątpliwości że z czasem będą takie prawie w każdym domu. Wybór telewizorów smart jest coraz większy, natomiast takie monitory są w zdecydowanej mniejszości i nie ma zasadniczo wyboru. Mój następny monitor z pewnością będzie smart, dotychczas spotkałem tylko 2/3 modele... ale za kilka miesięcy mam nadzieje że nastąpi "wysyp" takich monitorów. Można dokupić przystawkę do zwykłego monitora, nawet chciałem coś takiego sobie kupić ale się rozmyśliłem. Jest to atrapa smart a poza tym brakuje mi niektórych nowszych funkcji w monitorze.

Tagi: smart TVmonitor

Pilot smart

6.I

Cóż... telewizor smart jest trudniejszy w obsłudze niż zwykły (chodzi o funkcje smart). LG ma swojego magicznego pilota, jest to skrzyżowanie kontrolera ruchu z myszą (kotem), takim pilotem można wskazywać dany element ruszają pilotem a dodatkowe kółko jeszcze bardziej ułatwia poruszanie się po wszystkich opcjach. Nie spotkałem się jeszcze z takim pilotem na "żywca" ale oglądałem prezentacje na YT i jestem pod wrażeniem możliwości pilota. Jednak Samsung też nie stoi w miejscu i aktualizuje swój magiczny pilot, tam zamiast kółka jest znany z laptopów touchpad.
Wspominałem że mój kolejny monitor będzie smart i wstępnie wybrałem monitor 27MT93 który jak wyczytałem posiada w komplecie "magiczny" pilot. W opcjach monitora widać że jest też opcjach hybrydowa ale niestety nie pokazano na filmie czy i jak to działa w Polsce.

Tagi: pilotsmartLGSamsung

chojnice.tv

11.I

Niedawno został uruchomiony nowy portal Chojnicki, www.chojnice.tv. Portal póki co to nie jest zbyt atrakcyjny ale może z czasem coś z tego będzie. Z tego co zauważyłem to koncentrują się na materiałach wideo, jest dział z nadesłanymi materiałami wideo (wnioskuje że można tam nadsyłać swoje materiały). Na portalu jest m.in. kamera on-line z widokiem na rynek, niestety kamera jest nieruchoma co ogranicza oglądane widoki. To właściwie tyle co można napisać o tym portalu... wydaje mi się że kolejny portal Chojnicki nie jest potrzebny a lepiej aby się skoncentrować na obecnych portalach.

Tagi: Chojniceportal

15 luty

14.I

Wyprzedzam czas ale są nowe informacje (pogłoski) co się zmieni 15 lutego na MUX 1 i 3. Zmiany są dosyć znaczne, na MUX wejdzie TV Trwam i TVP ABC (o tym już wiadomo od jakiegoś czasu). TVP zrobi roszady ze swoimi kanałami, na MUX 3 przejdą kanały TVP1 HD i TVP Info z MUX 1. Natomiast z MUX 3 na MUX 1 wejdą TVP Polonia i TVP Rozrywka. Naturalnie kanały TVP1 i 2 SD znikną.
Interesującą informacją jest że: Z naszych informacji wynika, że spółka prowadzi testy technologii pozwalającej na nadawanie większej liczby kanałów na multipleksie niż osiem w jakości SD i cztery w wersji HD. To może sugerować że 28 kwietnia kanały TVP z MUX 1 ponownie wrócą na MUX 3.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 1MUX 3

TVP Polonia

17.I

Kolejna plotka... może tym razem tak już pozostanie.
TVP Polonia zniknie z NTC 15 lutego. Zawiodłem się natomiast na informacji że TVP1 będzie w wersji HD i SD, HD na MUX 1 a SD na MUX 3.
MUX 1:TVP ABC, TVP1 HD, TV TRWAM, ATM Rozrywka, Eska TV, Polo TV, TTV MUX 3: TVP1, TVP2 HD, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP INFO TVP Polonia prawdopodobnie już nie wróci do NTC z braku miejsca.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 1MUX 3

Neostrada

21.I

Od wczoraj jest promocja cen za Internet... ale tylko niedoinformowany ucieszy się z tej promocji. Zniknęła opcja DO 40Mb a pozostała DO 80Mb w cenie 40Mb, niby wygląda korzystnie ale nie dla tych co mają dotychczasową opcje DO 80Mb. Przeanalizujmy po kolei, dawna opcja DO 80Mb miała widełki 40-80Mb a obecnie te widełki wynoszą 20-80Mb... prawda że niezbyt korzystnie? Osławiony DLM przycina szybkość nawet gdy nie ma takiej pilnej potrzeby, ci co mają dobre routery to mogą wyciągnąć więcej niż DLM uzna za możliwe. Promocja dobrze wygląda tylko na papierze i jest bardzo korzystna dla... ORANGE. Podejrzewam że teraz forum Orange zaroi się od krytycznych komentarzy tych dotychczasowych opcji DO 80Mb którzy nagle stwierdzą że mają np. 21Mb. Tak samo jest z opcją DO 10Mb... gdy wprowadzili to forum się zaroiło od narzekających i nadal takie tematy powstają... takie osoby oczekują pomocy a niestety nic nie można zrobić gdy zamiast oczekiwanych 10Mb jest tylko 1Mb.
Cena opcji DO 10Mb pozostała niezmieniona.

Tagi: NostradaOrangepromocja

Zima

23.I

Wydawało się że nie będzie zimy tej zimy, a jednak. Godzinę temu za oknem było -13 stopni, przed chwilą mówili w TVP Info że takie minusowe temperatury mogą potrwać dłużej. Gdyby jeszcze śniegu dosypało to można ogłosić "klęskę" a tak jest zimna zima... chociaż m.in. drogowcy są zaskoczeni że jest przymrozek w zimie... ale oni są zawsze zaskoczeni.

Tagi: zimaprzymrozek

Stopklatka TV

26.I

Kanał domaga się wcześniejszego wpuszczenia na MUX 1 przez TVP. TVP wymyśla różne argumenty aby tylko nie wpuszczać konkurencji wcześniej niż to konieczne tzn. do 28 kwietnia. UKE teoretycznie wniosek Stopklatki TV popiera ale z tego tak faktycznie nic nie wynika, TVP jest nietykalna od zawsze... a nikt nie przejmuje się tym że widzowie by chcieli nowy kanał wcześniej. Wiadomo było że kanał Focus nie będzie gotowy wcześniej jak 28 kwietnia ale Stopklatka TV zapowiadał start 15 lutego i dosyć dziwne że TVP zgodziła się na TV Trwam a na Stopklatka TV już nie. Nie wnikam w zakulisowe zagrywki i finanse TVP ale moim zdaniem dobro widzów powinno być dobrem nadrzędnym... tym dobrem właśnie rząd tłumaczył przejście nadawania z analogowego na cyfrowe.
Jedno jest pewne, od 28 kwietnia wejdzie Stopklatka TV i Focus TV.

Tagi: Stopklatka TVtelewizja cyfrowaMUX 1

Internet

30.I

Od rana miałem przerwy w połączeniu, co kilka minut mi przerywało. Teraz wygląda na to że się uspokoiło choć wysyłanie zostało obniżone o około 20%... ale lepsze to niż ciągłe przerywanie Internetu. Pewnie jutro rano wszystko wróci do normy tzn. wysyłanie będzie takie jak było... chyba że DLM obniżył już na stałe (co też jest możliwe).

Tagi: InternetDLM

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008