Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2014 * * Miesiąc: Luty * *

Biustonosz

1.II

Na pierwszy rzut oka to będzie niecodzienny wpis... ale że interesuje się technicznymi nowinkami to i nie mogłem pominąć takiego tematu. W Japonii stworzono biustonosz który rozpoznaje... miłość. Nie jest to takie abstrakcyjne jak się wydaje z pozoru Stanik łączy się z aplikacją na smartfonie poprzez Bluetooth. Czujniki monitorują tętno kobiety, a aplikacja analizuje otrzymane dane i sprawdza, kiedy kobieta odczuwa miłość. Pomyślałem sobie że fajnie aby biustonosz się świecił gdy rozpozna miłość, niestety tylko się rozpina ale i tak pomysł trochę kuriozalny jak dla mnie :D

Tagi: biustonoszmiłośćJaponia

Reklamy w TV

3.II

Chodzi o reklamy w tych nowych kanałach które będą od 15 lutego.
TVP zapowiedziała że nie będzie przerywać programów w TVP ABC, reklam będzie mniej niż pozwala na to ustawa (będzie 7/8 minut na godzinę). Zapowiada też że reklamy będą wyselekcjonowane... co to dokładniej oznacza to trudno powiedzieć... mam nadzieje że nie będzie reklam alkoholu (i marek alkoholowych), lekarstw, "śmieciowego" jedzenia itd.
TV Trwam zapowiada nie przerywanie audycji oraz że reklamy będą "etyczne"... co to dokładniej oznacza to też trudno stwierdzić.

Tagi: telewizja cyfrowareklamyTVP ABCTV Trwam

TVP w NTC

4.II

Cóż, wiem że to już nudne ale TVP zmienia plany szybciej niż nadążam pisać o nich :D
Najnowszy plan to pozostawienie TVP Polonia i TVP 1,2 SD.
MUX 1 od 15 lutego ma wyglądać (tylko zmiany): TV Trwam, TVP ABC, TVP1 SD, TVP2 SD Kanały SD znikną gdy ruszą nowe kanały, prawdopodobnie 15 marca ruszy stopklatka.tv a 28 kwietnia Focus TV.
MUX 3 nie będzie ruszany ani 15 marca ani po 28 kwietnia i ma wyglądać tak: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP Polonia

Tagi: telewizja cyfrowaTVPMUX 1MUX 3

Formularz kontaktowy

8.II

Do formularza kontaktowego który jest na tym blogu dodałem dodatkowe pole, pole Temat (przy okazji zmieniłem ciutek wygląd formularza). Zdarza się że dostaje wiadomości a nie mam pojęcia o co chodzi i dopiero po chwili orientuje się w temacie, mam nadzieje że to dodatkowe pole ułatwi sprawę. Swoją drogą to treść powinna być napisana tak czytelnie żebym nie miał problemu ze zrozumieniem treści.
Przykładowa treść z której mało co wynika Witam. dnia 2014-02-07 po otwarciu strony został automatycznie zmniejszona kwota ft. z kwoty 107 000 00 na 69 000 00, proszę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Tagi: formularzblogkontakt

Kradzież pieniędzy z konta

10.II

Ostatnio miały miejsce włamania do niektórych modeli routerów, można było się do nich dostać z zewnątrz. Pod adresem można sprawdzić czy masz router podatny na omawianą lukę w oprogramowaniu routera.
Router to jednak nie wszystko i samemu musimy uważać co gdzie wpisujemy. Niedawno czytałem artykuł o kradzieży pieniędzy z konta w mBank, ewidentna przyczyna kradzieży to błąd ludzki. Wpierw była podstawiona strona łudząco podobna do mBanku, klient się zalogował i złodziej już poznał login i hasło. Samo zalogowanie się do banku nie wystarczy aby wyprowadzić nasze pieniądze, potrzebna jest jeszcze autoryzacja za pomocą hasła przysłanego SMSem na nasz numer telefonu... i tutaj kolejny błąd naszej ofiary, zamiast sprawdzić czy zgadzają się dane jak numer konta na który idą nasze pieniądze i kwotę to nasza ofiara autoryzowała przelew bez sprawdzania tych danych.
Rada: 1. Sprawdzać czy strona logowania do banku jest szyfrowa (w Firefox obok adresu jest zielony pasek z kłódką), 2. Czytać co jest napisane w SMSie z banku z hasłem autoryzacyjnym. Te dwie rady zminimalizują nasze... niemiłe przygody... to jednak nie wykluczy zupełnie możliwości kradzieży naszych pieniędzy z konta w e-banku.

Tagi: bankkradzieżkontorouter

Wymiana pokoleń

13.II

Wymiana pokoleń polega na stosunku urodzin do zgonów, w Polsce ta wymiana pokoleń jest ujemna czyli więcej osób umiera niż rodzi się dzieci. Zastanówmy się jednak jaki stosunek jest najkorzystniejszy i dlaczego... teoretycznie ilość urodzeń powinna się równać ilości zgonów. Mówi się że Europa się starzeje, że za mało dzieci się rodzi a ludzie żyją coraz dłużej... czy jednak to niedobrze? Nie wiem dlaczego to aż tak niedobrze jak się mówi (o starzeniu społeczeństwa). Narzeka się że na emeryta/rencistę pracuje coraz mniej osób... jest to nieciekawy trend ale... co z tego że będzie więcej dzieci się rodziło skoro pracy dla nich NIE MA. Czy bezrobocie nie oznacza że jest przeludnienie... moim zdaniem w pewnym sensie TAK. Tyle się mówi o polityce prorodzinnej ale tak naprawdę to po co nam to? Może trzeba większy nacisk położyć na wykształcenie żeby nie "produkować" ludzi którzy gospodarce (Państwo) są niepotrzebni (bezrobotnych) a faktycznie reagować na potrzeby kraju. Rozwijając temat to można dojść do wniosku że połowa ludzkości jest zbędna... nasz styl życia to konsumpcjonizm a to oznacza że produkujemy więcej niż nam faktycznie potrzeba... tylko że jeżeli byśmy mniej kupowali to potrzebnych towarów potrzebujemy wtedy mniej i bezrobocie się zwiększa.
Radykalną poprawę spowoduje tylko zrewidowanie samej struktury społecznej, gospodarczej itd. na to jednak nie ma i nie będzie bez wyraźnych symptomów (wyczerpanie źródeł naturalnych) zgody.

Tagi: wymiana pokoleńbezrobocieprzeludnienie

NTC, 15.02.2014

14.II

Przypominam że o północy nastąpią zmiany w ofercie NTC.
MUX 1: TVP1, TVP2, TV Trwam, TVP ABC, Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka. TVP 1 i 2 pozostaną do 15 marca. 15 marca pojawi się kanał stopklatka.tv a 28 kwietnia Focus TV
MUX 3: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka. Natomiast MUX 2 pozostaje niezmieniony: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV Puls 2, TV6, Polsat Sport News.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 1MUX 3

TVP awaria

15.II

Od około godziny jest awaria wszystkich kanałów TVP, nie tylko w NTC ale też przekaz satelitarny. Awaria jest w całym kraju, forum Emitel`a aż huczy... oby na wieczorne skoki narciarskie wszystko było dobrze. Co prawda czasami niektóre kanały działają ale generalnie jest WIELKA awaria WSZYSTKICH kanałów TVP.

Tagi: telewizja cyfrowaTVPawaria

Problemy z odbiorem w NTC

17.II

TVP od 15 lutego usiłuje zmieścić 2 HD i 6 SD w MUX 3... podobno używają większej kompresji u siebie... niby dobrze ale okazało się że niektóre modele telewizorów mają problem z nowymi parametrami.
Z tego co przeczytałem na forum Emitela to problemy mają poszczególne modele: Samsung PS42C450, Samsung LE32C530, Samsung LE32C450 oraz niektórych modeli Sony Bravia. Te problemy to drganie obrazu, według tych co mają te modele te drgania są tak bardzo dokuczliwe że nie sposób tego oglądać. Problematyczne prawdopodobnie są modele Samsunga z serii C. Jest też zgłaszany z problemami tuner URZ0086 Cabletecha.
Mamusia ma na szczęście Samsung 32B850 w którym to opisany problem nie występuje, ja mam natomiast monitor z tunerem LG M2362D i problemu też nie ma.

Tagi: telewizja cyfrowaNTCMUX 3problem

Książki, Imperium Człowieka

20.II

Jest to seria składająca się z 4 tomów, gatunek s.f.
Seria opowiada o losach Imperium Galaktycznym a dokładniej rasie Ludzkiej. Jestem w trakcie czytania drugiego tomu. W wyniku sabotażu statek galaktyczny na którego pokładzie jest trzeci w kolejce do tronu Imperium, statek ląduje na nieznanej planecie. Jak w większości książek autora D. Weber i tutaj nie brakuje bitew... tym jednak razem są to bitwy prymitywne tzn. cywilizacja jest na prymitywnym poziomie technicznym. Fabuła to nie tylko bitwy ale też np. przygody miłosne bohaterów, przemiana zmanierowanego Księcia w dojrzałego przyszłego następce tronu. Seria jest ciekawa i miejscami śmieszna np. rozmowa o parzeniu się :D Nie spodoba się jednak tym którzy lubują się w bitwach w kosmosie... być może to nastąpi w kolejnych tomach serii Imperium Człowieka.

Tagi: Imperium CzłowiekaWeberksiążka

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008