Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2014 * * Miesiąc: Marzec * *

Stopklatka.tv

3.III

15 marca rusza kanał stopklatka.tv w MUX 1. Po Internecie krąży program na najbliższe dni po starcie... może nie jest to super oferta ale moim zdaniem jak na darmo kanał filmowy to oferta nie jest taka najgorsza. Osobiście czekam niecierpliwie na nowy kanał który wzbogaci i tak dosyć znaczną ofertę NTC.
Przypominam że 28 kwietnia ruszy kanał focus TV też w będzie w MUX 1.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 1

Ukraina w TV

5.III

Może jestem nieco dziwny ale mam dosyć tematu Ukraina w naszej TV, głównie w TVP Info. Rozumiem że to ważna kwestia nie tylko dla Ukraińców ale nawet Europy, w skrajnym przypadku może z tego wyniknąć III wojna światowa. Oglądając ostatnio TVP Info mam wrażenie że Polska zamarła i nic tutaj się nie dzieje, cały nasz kraj wstrzymał oddech i czeka na słowa Putina. Nie wiem jak dużo w Polce mieszka Ukraińców ale to chyba lekka przesada... mamy przecież TVP Regionalną i można nadawać tylko na wybranych regionach (przy granicy z Ukrainą) ale NIE... cały kraj musi być bez przerwy bombardowany wiadomościami o Ukrainie. TV informatyczna (przynajmniej ta polska) ma to do siebie że "wałkuje" się do upadłego temat... bym zrozumiał gdyby to były istotne wiadomości tzn. jakieś nowe informacje ale zapraszają np. zespół muzyczny i pytają o Ukrainę... no w mordę jeża... to mam być informacja dnia?!

Tagi: UkrainaTVP Info

Boty

7.III

Na blogu mam zabezpieczenie liczbowe które powinno się dobrze sprawdzać, jednak od kilku dni codziennie dostaje spam przez formularz kontaktowy. Wiem już od jakiegoś czasu że moje rozwiązanie nie jest za dobre tzn. samo zabezpieczenie liczbowe jest dobre ale nie zrobione na ukrytych polach (wpisywana liczba jest ukryta w polu którego nie widać i porównana w tą wpisywaną). Wierząc że moje rozwiązanie jest dobre to niczego nie zmieniałem... no i okazało się że jednak nie jest dobre. Wreszcie zabrałem się za zmiany, zrobiłem teraz że liczba którą należy wpisać jest zapisywana w sesji a nie w ukrytym polu w ramach formularza... teraz wygląda na to że jest to dobre rozwiązanie bo od tej pory nie dostaje spamu. Wizualnie nic się nie zmieniło, zmiana się w samym zapisywaniu liczb a "klient" nie zauważy żadnej zmiany.

Tagi: botzabezpieczenie

Obligacje

11.III

Tak się zastanawiam dlaczego niby kupno obligacji ma być takie super hiper opłacalne. Nie tak dawno reklamowali obligacje "Lutowa 7-ka" z "oszałamiającym" oprocentowaniem w wysokości 2,6%. Nie wiem w czym te obligacje mają być lepsze od np. BP gdzie jest 2,75% na lokacie 3 miesięcznej... być może ludzie uważają że obligacje są pewniejsze w razie bankructwa banku. Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, Polska bankrutowała kilka razy w swojej historii W 1981 roku rząd Jaruzelskiego de facto ogłosił niewypłacalność i przestaliśmy oddawać długi – kapitał, i odsetki. Nikt nam niczego nie chciał pożyczyć. Stąd inflacja, kartki na wszystko i puste sklepy. Wcześniej Gierek zaimportował masę towarów za pożyczone pieniądze. I potem nie byliśmy tego w stanie oddać. Na początku lat 90. dzięki reformom Balcerowicza dogadaliśmy się z wierzycielami z Zachodu na spłatę tylko połowy długu. co prawda banki też bankrutują ale jest specjalny fundusz gwarancyjny który gwarantuje wypłaty lokat do pewnej wysokości.

Tagi: obligacjelokatata

Firefox

14.III

Czytając forum poświęcone przeglądarce Firefox natrafiam czasami na pytania związane z wersjami tzw. nocnymi. Czym te wersje się charakteryzują, są to wersje rozwojowe, aktualizacja następuje codziennie i teoretycznie są to wersje niestabilne. Postanowiłem spróbować tej wersji, teraz jestem na niej i nie zauważyłem negatywnych skutków tzn. nic się nie wiesza, chodzi płynnie. Mam kilka rozszerzeń i wszystkie działają prawidłowo.
Stabilna wersja Firefox to numer 27 a wersja nocna to 30... zobaczę jak się spisują wersje nocne i może z czasem będzie to moja główna wersja przeglądarki Firefox.
edit: Za wcześnie pochwaliłem wersje nocne, właśnie się nie uruchamia.

Tagi: Firefoxwersja nocna

Stopklatka.tv

15.III

Kanał ruszył, jest to kanał filmowy. Nie należy się spodziewać super nowości ale moim zdaniem będzie to dobry kanał i urozmaici NTC.
Mój monitor praktycznie sam wyszukał kanał, natomiast telewizor Mamusi zrobił przemieszanie kanałów na liście i musiałem przeszukać kanały od nowa.

Tagi: telewizja cyfrowaStopklatka tv

Stylish

17.III

Jest to rozszerzenie do przeglądarki Firefox które pozwala m.in. na zmianę wyglądu Firefox. Używam od paru dni wydań nocnych i niestety przeglądarka przestała się uruchamiać, okazało się że winę ponosi skórka FXChrome. Na szczęście nowy wygląd Firefox`a jest podobny do skórki FXChrome, i bez specjalnego żalu zrezygnowałem z FXChrome. Nie jest jednak tak idealnie i niektóre elementy wyglądu Firefox wymagały zmian i tutaj z pomocą przyszło rozszerzenie Stylish, którego już używałem ale nie w takim zakresie jak obecnie.
Na pierwszy ogień zastosowałem zmiany w wyglądzie katalogów z zakładkami (grupy zakładek), usuwanie ikon już miałem
#personal-bookmarks .toolbarbutton-icon { display: none !important; }
a teraz przyszedł czas na zwiększenie czcionki oraz zwiększenie odstępu między nazwami katalogów.
#personal-bookmarks { font-size:12px !important; }
.toolbarbutton-text { margin:0 2px !important; }
Następnie zwiększyłem czcionkę w pasku adresu oraz zaokrągliłem rogi
#urlbar, #urlbar-container { border-radius:25px !important; font-size:15px !important; }
Z tymi modyfikacjami wygląda dużo lepiej.

Tagi: FirefoxStylishrozszerzenie

Formularz kontaktowy

19.III

Okazało się że był błąd w moim formularzu kontaktowym, nie otrzymywałam adres e-mail nadawcy chociaż był wpisany w odpowiednie pole. Obecnie powinno to działać prawidłowo... zastanawiam się od kiedy był ten błąd... kiedyś sprawdzałem i było dobrze.

Tagi: formularz kontaktowybłąd

Firefox, Australis

21.III

Australis jest to inny wygląd Firefox, opcje (przycisk) jest w innym miejscu, opcje są inaczej usytuowane itd. Wersja 28 która niedawno się ukazała jest ostatnią wesją ze starym wyglądem, chodzi o wersje stabilną. Obecnie używam wersji tzw. nocnych i tutaj jest wersja 31 Firefox a co za tym idzie jest już interfejs Australis. Jak czytam forum to niektórym ten nowy wygląd zupełnie nie odpowiada i planują nawet zmienić przeglądarkę z tego powodu. Moim zdaniem ta zmiana wpłynęła na dobre Firefox, złośliwcy mówią że upodobniła się do Chrome ale Opera też to zrobiła. Obecnie można powiedzieć że wszystkie znane przeglądarki wyglądają tak samo... czy to jedna źle? Tak i Nie, z jednej strony można przechodzić między przeglądarkami i pozostać przy przyzwyczajonym wyglądzie, z drugiej strony zmienia się przeglądarkę po to aby mieć coś nowego. Oczywiście opcje w każdej przeglądarce są różne... choć podobne w działaniu a nawet takie same (co jest dosyć logiczne bo przecież to przeglądarki i służą do tego samego).
Sobie chwalę nowy wygląd Firefox, poprzedni trochę się "opatrzył" i wyglądał jak z poprzedniej epoki... rozumiem jednak tych co nie chcą poprzedni wygląd który już dobrze poznali a wiadomo że Przyzwyczajenie to druga natura człowieka

Tagi: FirefoxAustralis

Kalendarz

23.III

Wprowadziłem drobne zmiany w wyglądzie i obsłudze kalendarza na blogu... mam nadzieję że nic nie zepsułem przy okazji zmian ;)

Tagi: kalendarzblog

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008