Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2014 * * Miesiąc: Maj * *

Firefox, rozszerzenia

6.V

Ostatnio zainstalowałem kilka nowych rozszerzeń, jeszcze nie wiem czy zostanę przy nich czy też coś zmienię. Dwa nowe rozszerzenia są z opisu do blokowania niektórych "szpiegów" które można spotka praktycznie na wszystkich stronach.
Facebook Blocker, blokuje wysyłanie informacji o naszych poczynaniach w Internecie które są zbierane i potem przy logowanie do FB wysyłane.
Ghostery, blokuje szpiegów na stronie której jesteśmy. Jest m.in. spis co jest zablokowane na danej stronie a czasami jest to spory spis różnych "szpiegów".
ReloadEvery, to rozszerzenie odświeża stronę co dany czas.
Restart application, dodaje przycisk który restartuje Firefox.
To są nowości które ostatnio zainstalowałem, oczywiście oprócz tego mam rozszerzenia które używam od dłuższego czasu.

Tagi: Firefoxrozszerzenia

Eurowizja (półfinały)

9.V

Polska dostała się do finały (finał w sobotę godz. 21.00).
Moim faworytem w pierwszym półfinale była Rosja, wiem że to mało politycznie w obecnych warunkach ale Rosja (bliźniaczki) to jest to. Drugi półfinał był moim zdaniem gorszy ale i tutaj coś wybrałem, Słowenia zaprezentowała się dobrze i też jest w finale. Polska może nie wyszła najlepiej ale na tle innych nie było tak najgorzej. Szkoda że Austria też jest w finale, nie podobało mi się ani wizualnie ani jako śpiew... cóż... jest ostatnio moda na... inności i chyba dlatego ta piosenka przeszła do finały.
Najgorszym występem w moim mniemaniu był występ Gruzji.

Tagi: EurowizjaPolska

Smart/Hbb TV

10.V

Dzisiaj mam dwie dobre wiadomości. Jakiś czas temu pisałem o Orange Sport, co prawda aplikacja działa ale tylko w okienku co aplikacje dyskwalifikuje do wygodnego użytku. Niedawno była aktualizacja mojego monitora i być może wtedy uległo poprawienia działania tej aplikacji. Obecnie każdy materiał wideo z Orange mogę powiększyć na cały ekran co powoduje że teraz przyjemnie ogląda się np. mecze. Nie wiem dokładnie ale możliwe że jeden z następnych meczy Chojniczanki (25 maj) będzie transmitowany właśnie w Orange Sport.
Kolejna dobra wiadomość to taka że 26 maja zagości w Hbb zapowiadana aplikacja VOD na kanałach TVP. Umożliwi ta aplikacja dostęp do tysięcy plików wideo, co znacznie uatrakcyjni Hbb.

Tagi: SmartHbbTVVODTVP

Eurowizja (finał)

11.V

Cóż, Polska zajęła 14 miejsce a wygrała Austria.
Jury widać było że głosuje nie na PIOSENKI a na KRAJE, układy polityczne, sympatie polityczne były widoczne aż za wyraźnie. Wschód głosował za swoimi a Zachód za swoimi. Niemcy dali aż 10 punktów dla Polski. Gdyby liczyli tylko głowy widzów to ostateczne miejsca znacząco by się różniły od tego co wyszło. Wygrała piosenka z Austrii... tylko czy naprawdę PIOSENKA czy pewien trend który widać w Europie. Tym którzy nie oglądali konkursu to wyjaśniam że wygrał transwestyta przebrany za kobietę z brodą (broda była wyraźnie widoczna).
Same piosenki były niezłe i ogólne poziom był wyrównany tak bardzo że nie byłbym w stanie wskazać zwycięskiej piosenki. Najgorzej moim zdaniem wypadła Francja. Konkurs Eurowizji był ciekawy ale za bardzo został upolityczniony.

Tagi: EurowizjaPolskaAustria

Router, X1000

15.V

Mam ten router od kilkunastu miesięcy i dopiero wczoraj się dowiedziałem jak sprawdzić parametry linii, chodzi o margines/tłumienie. Nie wiedzieć dlaczego ale te ważne dane są ukryte i nie ma do nich dostępu z panelu obsługi. Dopiero wpisanie jako adresu http://192.168.1.1/SysInfo.htm ujawnia te dane. Za ich pomocą można mniej więcej dowiedzieć się jaka szybkość na naszej linii jest osiągalna. Brakowało mi tych danych gdyż byłem przyzwyczajony z poprzednich moich route`ów że te dana były łatwo dostępne.
Tutaj podziękowania dla Trance z forum.

Tagi: routerX1000Linksys

Xperia SP

23.V

Tak sobie przeglądam smartfony i moją uwagę zwrócił Xperia SP, nie jest to może demon parametrów ale do zwykłego użytkowania w zupełności wystarczy. Nie jest taki duży jak np. Xperia Z Ultra (to już jest tablet ;) ), jednak 4,6" jest dosyć optymalną wartością jak na smartfon.
Wiem, wiem... zwariowałem że przy moim Note 2 szukam czegoś innego... znudził mi się już przez ten rok (co nie oznacza że kupię nowego smartfona).

Tagi: XperiaNote 2

Usługi Google i problemy

26.V

Od kilku dni są problemy z wszelkimi usługami od Goole na łączach Orange. Mnie też to dotyczy i trzeba po kilka razy odświeżać stronę aby usługa Google zaskoczyła. Niestety chyba nieprędko będzie poprawa, Orange nigdy nie było demonem szybkości jeżeli chodzi o naprawy.
W przeglądarce można łączyć się przez proxy lub spróbować zmienić DNS. Gorzej jest ze Smart TV, tam niestety nic się nie da zmienić i trzeba cierpliwie czekać aż Orange coś z tym zrobi. Na różnych forach zaczynają powstawać tematy o problemach z usługami Google na łączach Orange.
Edit, Zmieniłem DNS (na te od Google) w routerze ale nie jestem pewien czy dobrze to zrobiłem, póki co to działa i wydaje mi się że jest lepiej.
Edit2. Z najnowszych informacji wynika że uszkodził się kabel oceaniczny i problemy ma Europa z połączeniami do Ameryki Północnej.

Tagi: GoogleOrangeawaria

VOD w Hbb TVP

29.V

Od niedawna mamy obiecany VOD w HbbTV na kanałach TVP. Jak dotychczas to oferta jest skromna i zamiast obiecanych 36tys. plików video jest dużo mniej. Widać jednak że oferta jest zwiększana i jak obserwuje to codziennie coś przybywa. Pierwszego dnia to większość z oferty nie chciała mi działać i pomyślałem że to niewypał ale obecnie działa to rewelacyjnie. Jedna rzecz mi trochę przeszkadza, materiałów nie sposób dać na cały ekran tzn. pozostaje u dołu ekranu pasek z menu z Hbb... ale to drobiazg jeśli będzie to dostęp do ogromnej oferty która była zapowiadana. Generalnie pomysł i wykonanie bardzo dobre (pod warunkiem że zapowiedzi co do oferty będą spełnione), brawa dla TVP za śmiały, odważny i nowatorski pomysł.
Mam nadzieje że TV Puls pójdzie tą drogą i udostępni w Hbb wszystkie swoje pozycje tuż po emisji w TV.

Tagi: VODHbbTVTVP

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008