Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2014 * * Miesiąc: Czerwiec * *

Ekrany w smartfonach

1.VI

Nie da się zaprzeczyć że ekran w dzisiejszym smartfonie to jedna z najważniejszych rzeczy na które należy zwracać uwagę.
Sony (Triluminos) jak i HTC (SLCD3) mają ekrany oparte LCD, natomiast Samsung (AMOLED) to tak naprawdę ekran OLED który też wkracza do telewizorów. OLED czyli panel LED wytworzony z emitujących światło związków organicznych. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi który rodzaj ekranu jest lepszy, najlepiej sobie włączyć i zobaczyć jaki rodzaj ekranu nam odpowiada.
Ja sobie chwalę ekrany Samsunga (AMOLED), niektórzy twierdzą że te ekrany mają nienaturalne koloru tzn. są przejaskrawione... cóż kwestia gustu. link

Tagi: SamsungSonyHTC

Trzeciewiec, konserwacja nadajnika

6.VI

Z opóźnieniem ale dobrze że w ogóle jest oficjalny komunikat.
Jest malowanie masztu w Trzeciewcu w związku z tym moc nadajnika jest obniżona do bezpiecznego poziomu dla robotników. W przypadku emisji UKF FM, w dniach 03-06, 09-13 oraz 16-18 czerwca w godzinach 08:00 – 16:00, następować będzie przełączenie wszystkich emisji UKF FM realizowanych z tego obiektu z głównego systemu antenowego na rezerwowy, czemu może towarzyszyć czasowe pogorszenie warunków odbioru programów radiowych emitowanych z obiektu. oraz W przypadku DVB-T, w dniach 06 czerwca oraz 09-11 czerwca, w godz. 08:00 – 16:00, następować będzie przejście z emisjami TV realizowanymi z tego obiektu z głównego telewizyjnego systemu antenowego na zastępczy, co może spowodować czasowe pogorszenie warunków odbioru programów telewizyjnych.

Tagi: telewizja cyfrowaTrzeciewieckonserwacja

Goniąc cienie

8.VI

Książka została wydana stosunkowo niedawno... można powiedzieć że jest jeszcze ciepła. Książkę dostałem przysłane od autorki, znamy się około... 11 lat.
Książka jest z gatunku... sensacja ale trudno jednoznacznie określić gatunek, autorka lubuje się w mieszaniu stylów. Są tam wątki romantyczne jak i erotyczne.
Kanwą jest biuro detektywistyczne ale właściwie to ma to mało wspólnego z tym biurem... choć pośrednio oczywiście TAK. Głównie chodzi o relacje Lucas - Chelsea. Z początku zaczyna się niewinnie od przypadkowego spotkania przy okazji strzelaniny... co już powoduje pewien dreszczyk co będzie dalej. Książka jest tak napisana że właściwie do końca nie wiadomo co będzie na następnej stronie, cały czas trzyma w napięciu. Przy czytaniu parę razy wydawało się że już nic nie nowego się nie wydarzy... miałem jednak wrażenie że to nie koniec i okazywało się że jest coś dalej zaskakującego i ciekawego.
Książkę czyta się dobrze nie tylko ze względu na ciekawą treść ale też z tego względu że jest dosyć duży odstęp między wierszami. Te odstępy powodują że tekst nie zlewa się przy czytaniu. Mam wrażenie że marginesy też są większe niż normalnie, jak i kartki wydają mi się ciut grubsze. Te zabiegi powodują że książka wydaje się grubsza niż powinna być, cena książki jednak nie jest wygórowana jak na dzisiejsze standardy i można wydawnictwu wybaczyć te wizualne triki.
Ps. Autorka (Marta Bilewicz) wydała jeszcze dwie książki (wiem że jest w trakcie pisania kolejnej i być może niedługo będziemy mogli zapoznać się z kolejną książką tej autorki). Pierwsza książka to Tajemnica skarabeusza, kolejną jest Zdążyć przed świtem.

Tagi: Goniąc cienieksiążkaMarta Bilewicz

Blog, drobne zmiany

10.VI

Zauważyłem że niektórzy wchodzą na mój blog w poszukiwaniu wiadomości o nadajniku w Trzeciewcu. Postanowiłem im ułatwić dostęp do konkretnych informacji, powstała nawa podstrona a raczej wyodrębnienie wszystkich wpisów na temat nadajnika w Trzeciewcu. Sprawa teoretycznie prosta i nie powinna mi nastręczać problemów a jednak okazała się nie tak łatwa. Dłuższy czas siedziałem nad tym bo ciągle był jakiś błąd... błąd okazał się banalny i wręcz na "widelcu". Teraz działa to tak jak powinno, obecna forma powinna w znaczący sposób ułatwić dostęp do tych danych.

Tagi: blogzmianypodstrona

HbbTV i statystyki meczu

14.VI

Zapowiadali to jako jedna z zalet HbbTV na kanałach TVP (na meczu). Teraz mogę to przetestować i podzielić się moimi wrażeniami.
Jest udostępniona aplikacja mundialowa i tam m.in. są statystyki meczu... statystyki są ale liczyłem na coś więcej niż tylko bramki, kartki i zmiana, jest miejsce aby te statystyki były bardzie dokładne np. rzuty rożne. Nie zaprzeczam że jest to ciekawe uzupełnienie oglądanego meczu ale jest to za ubogie aby zachęcić innych do zmiany telewizora z tego powodu. Co do samego działania... jest to poprawna ale nie powala na kolana.
Na statystykach się nie kończy, aplikacja udostępnia materiały video, tutaj jednak brakuje opisu poszczególnych filmów.
Reasumując jest to ciekawe i uatrakcyjnia oglądany mecz gdy można np. zobaczyć składy poszczególnych drużyn, jednak aplikacja jest do poprawienia i mam nadzieje że TVP wyciągnie odpowiednie wnioski i będzie to bardzie szczegółowe na innych imprezach sportowych np. skoki narciarskie (szczególnie właśnie na to czekam).

Tagi: HbbTVTVPMundial

Zmiana adresu e-mail

15.VI

Zmieniłem swój adres e-mail, jest teraz trochę krótszy ;) Chciałem zmienić bardziej radykalnie kupując inną domenę ale nie ma wolnego adresu takiego jaki bym chciał. Z poprzedniego adresu przekieruje na nowy i nie pisałem do znajomych o tej zmianie adresu. Adres zmieniłem jednak m.in. w banku gdyby np. chcieli odpowiedź z adresu zarejestrowanego w banku.
Nadal używam adresu z serwera darmowego ale być może skasuje bo i tak przychodzi tam tylko spam.

Tagi: adrese-mail

Wyszukiwarka na stronie

20.VI

Nie wiem dlaczego ale obecna wyszukiwarka przestała działać... być może Google coś zmieniło i dlatego przestała działać. Obecna jest podpatrzona na pewnej stronie i tam działa dobrze, oby u mnie tak samo było dobrze. Tak na szybko sprawdziłem i jest dobrze, wykorzystałem m.in. kod z HTML5.

Tagi: wyszukiwarkaGoogle

HbbTV i statystyki meczu (2)

22.VI

Niedawno napisałem o ubogich statystykach meczu... to już przeszłość. Niedawno zostały dodane szczegółowe statystyki meczu m.in. rzutu rożne, strzały celne, celne podania itd., teraz jest tego sporo. Zostały też dodane poszczególne grupy z dokładnymi statystykami. Obecnie jest to pełny przekrój meczu jak i grup, to powoduje że jesteśmy na bieżąco bez potrzeby uruchamiania komputera. Dodam że statystyki są odświeżane co minutę (jeżeli są włączone). Brawa dla TVP za świetnie zrobione statystyki.
To wszystko powoduje że coraz bardziej jestem zadowolony z zakupu tego monitora, warto było wydać trochę więcej i posiadać HbbTV.

Tagi: HbbTVTVPMundial

Afera taśmowa

24.VI

Ostatnio jest głośno o podsłuchach, głównie oskarża się Sikorskiego za to że mówi coś innego niż robi. Niektórzy z nas pracują i zastanówmy się ile razy szef nam kazał zrobić coś z czym się nie zgadzaliśmy. Minister Sikorski ma tak samo swojego szefa i naturalnie czasami się zdarza że nie zgadza się z tym co musi zrobić... powiedzie że może się zwolnić... tylko kto z tego powodu zrezygnuje z pracy? Zgadzam się że urząd ministra powinien być specyficzny ale mogę zrozumieć to że ma inne poglądy w PRYWATNEJ rozmowie.
Oddzielna sprawa to samo podsłuchiwanie innych... moim zdaniem podsłuchuje się kogoś z celu późniejszym wykorzystaniem tych materiałów. Nie przychodzi mi do głowy inny wniosek niż ten że materiały miały posłużyć do szantażu w stosunku do podsłuchiwanych osób a to jest sprawa kryminalna i wymaga wyjaśnienia.

Tagi: afera taśmowaszantaż

MUX 8 dla TVP

26.VI

KRRiT wydała wstępną decyzje że MUX 8 dostanie TVP na kanały HD (będą darmowe)... jest to dopiero projekt do konsultacji ale trudno sobie wyobrazić aby UKE zmieniło decyzje KRRiT. Wiadomość niby dobra ale problem jest w tym że MUX 8 będzie nadawany w paśmie VHF czyli poniżej 21 kanału (anteny które były polecane i ludzie takie kupowali odbierają od 21 do 61, anteny powinny sobie jednak poradzić jeżeli nie będzie to skrajnie niski kanał). Jak czytam to nawet nowe dekodery odbierają tylko UKF (21-61 kanał), zasilacze (niektóre) też podobno są na UKF. Jeżeli TVP zdecyduje że TV 1 i 2 HD zostaną przeniesione z MUX 3 na MUX 8 to może być problem z ich odbiorem... moim zdaniem jednak TVP nie zdecyduje się na ten krok.
Na jakie kanały w takim razie można liczyć... być może na TVP Sport HD (na co liczy wiele osób)... może też TVP Seriale HD.
Kiedy MUX 8 będzie?... tutaj jest to mgliste i może to potrwać nawet dwa lata.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 8TVP

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008