Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2014 * * Miesiąc: Sierpień * *

Larry Bond, Kocioł

3.VIII

Kocioł to książka z gatunku... sensacja, wojenna... a może thriller-polityczny.
Jest rok 1998, rozpada się NATO, Europa tonie w głębokim kryzysie (USA kryzys odczuwa mniej). We Francji dochodzi do głosu człowiek który marzy o zjednoczeniu Europy pod swoim przywództwem. Zawiązuje się układ Francja-Niemcy który pod presją gospodarczą "podbija" kolejne kraje. Jednak na drodze stają trzy kraje Europy wschodniej tzn. Polska, Czechy i Słowacja. Dochodzi do inwazji wojskowej na Polskę, stosunkowo dużo akcji jest umiejscowionych w Polsce. Za kulisami toczy się akcja tajnych służb. Do samego końca nie wiadomo kto wygra, szalę zwycięstwa może przechylić Rosja która się waha w kwestii najazdu na Polskę.
Książka obfituje w akcje na różnych poziomach, są tajne służby, walki morskie, powietrzne i lądowe, są kulisy rozgrywek politycznych... czyli jest wszystko to co może zainteresować czytelnika.
Książka moim zdaniem jest warta przeczytania.

Tagi: książkaLarry BondKocioł

Janus Proxy Configurator

8.VIII

Niektórzy zapewne znają i używają w Operze tryb "turbo", kompresuje to przeglądane strony (przechodzi ruch przez serwery opery). Ma to ogromne znaczenie gdy korzystamy z łącza o limicie danych, strony też powinny się wczytywać trochę szybciej. Teraz tryb "turbo" można uzyskać na Firefox za pomocą rozszerzenia Janus Proxy Configurator. Jednak aby z tego skorzystać jest potrzebna wersja 33 lub mobilna 32.
Z ciekawości zainstalowałem to rozszerzenie, nie zauważyłem różnicy... być może za krótko jeszcze tego używam aby to prawidłowo ocenić. Jedno zaobserwowałem, nie da się z tym rozszerzeniem połączyć ze stronę konfiguracyjną mojego routera. Nie mam też zaufania co do łączenia się takim sposobem z bankiem, tryb "turbo" używa przecież serwera pośredniego a to nie wydaje mi się zbyt bezpiecznym rozwiązaniem. Korzystanie z niego jest banalnie proste – po zainstalowaniu rozszerzenia, w pasku narzędziowym przeglądarki pojawia się dodatkowy przycisk z rozwijanym panelem, w którym możemy włączyć Janus Proxy i sprawdzić statystyki ruchu

Tagi: Firefoxrozszerzenie

Hero Zero

11.VIII

Od kilku tygodni gram w Hero Zero na FB, jest to gra typu RPG. Rozwijam swoją postać, mam psa który też się rozwija oraz jestem w drużynie. Ogólnie gra całkiem przyjemna i jak na razie nie znudziła mi się. Obecnie mam 66 poziom a mój pies ma poziom 7. Jest sklep w którym codziennie jest inny towar, towar można kupić za monety jak i oponki (oponki kupuje się za realne pieniądze, oponki można też dostać za np. misje). Gra jest też dostępna na Androida, czasami gram na komórce... nie jest to tak wygodne jak na komputerze ale można pograć.
Jeżeli ktoś chętny to gram na pl9 i mój nick to Rafał2014.

Tagi: Hero ZerograFB

Konwój humanitarny

25.VIII

Zawsze kojarzyłem takie konwoje z organizowaniem pomocy... Rosja pokazała inne znaczenie takich konwojów. Ostatni konwój co prawda dostarczył żywność ale co ciekawe niektóre ciężarówki były prawie puste (okazało się że nie wróciły puste). Naturalnie niektórzy zapytali Rosję dlaczego tak jest... odpowiedź była tak głupia że nie wiadomo jak ją traktować, ciężarówki niektóre były prawie puste bo ciężarówki były nowe i nie chcieli ich nadmiernie obciążać... prawda że ciekawe tłumaczenie?
Obecnie czytam że Rosja organizuje kolejny konwój humanitarny... nie zazdroszczę Ukrainie co zrobić z tym "konwojem", nie wpuści ŹLE jak wpuści to te ŹLE.

Tagi: RosjaUkrainakonwój

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008