Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2014 * * Miesiąc: Październik * *

Larry Bond, Dzień gniewu

1.X

Książku z gatunku: sensacja. Zaczyna się dosyć niewinnie, komisja do spraw wypadków lotniczych bada wypadek samolotu w Rosji. Wynika z tego spora afera i pełna przygód niebezpieczna gra. Helen Gray z FBI i Peter Thorn z oddziałów Delta, rozpoczynają bardzo niebezpieczne zadanie... nikt im nie wierzy... jednak do czasu.
Książka pasjonująca i moim zdaniem najlepsza z tych co czytałem tego autora. Spotkałem się z recenzją że książka nie jest... głęboka, że jest napisana w stylu Agenta 007... tak jest ale czy to ma oznaczać że tego typu książka nie może się podobać?

Tagi: książkaLarry BondDzień gniewu

Skoki narciarskie i zmiany

3.X

Ponownie szykują się zmiany, tym razem jestem zdecydowanie PRZECIW tym zmianą. Obecnie na ekranie podawaną noty sędziów jak punktacje za wiatr... teraz tego nie będzie. Tłumaczą te zmiany jako za dużo danych na ekranie i kibice się gubili w tym wszystkim... jak dla mnie to ABSURD. Pokazywanie tylko długości skoku i ogólnej oceny wprowadzi dużo większe zamieszanie wśród kibiców. Długość skoku nijak ma się do końcowej oceny... skąd teraz oglądający ma wiedzieć skąd takie oceny końcowe. Ja sobie nie wyobrażam skoków bez tak istotnych danych, dla mnie to niezrozumiała zmiana i spowoduje że skoki staną się mnie atrakcyjne (przynajmniej dla mnie).

Tagi: skoki narciarskiezmiany

Konto ZawszeDarmowe

5.X

Ostatnio w TV leci reklama konta w banku Pocztowym "Konto ZawszeDarmowe" i wzmianka że jest to konto darmowe. Nie warto jednak wierzyć reklamom obojętnie jakiego towaru dotyczą... przypominam że bardzo popularne konto "Nestor" w banku Pocztowym to koszt 5zł miesięcznie. Porównajmy te dwa konta pod względem opłat za prowadzenie kont, konto "ZawszeDarmowe", jest darmowe z kartą... płaci się 5zł za kartę... jeżeli zapłacimy kartą 300zł miesięcznie to dopiero wtedy można uznać że konto "ZawszeDarmowe" jest faktycznie DARMOWE. Teraz przypatrzmy się kontu "Nestor"... co się okazuje? W tym przypadku jest dokładnie tak samo czyli jeżeli masz konto "Nestor" oraz kartę i zapłacisz nią 200zł (a nie 300zł) miesięcznie to też jest to konto DARMOWE.
Wychodzi na to że to wesoła twórczość banku Pocztowego i nabieranie klientów na takie same konto... o przepraszam w szczegółach to konto "ZawszeDarmowe" wychodzi drożej niż konto "Nestor" np. wykonanie przelewu zlecone w banku to koszt 2,5zł / 0zł (na korzyść "Nestor").

Tagi: ZawszeDarmowekontobankPocztowy

Larry Bond, Niebezpieczny akwen

20.X

Jest to czwarta książka tego autora którą przeczytałem. Książka jest z gatunku... nieokreślonego, pod koniec książki jest to sensacja... chociaż może wojenna. Amerykański okręt podwodny USS Memphis otrzymał ostatnie, tajne zadanie: zlokalizować przeciekające rosyjskie zbiorniki paliwa atomowego na dnie Oceanu Arktycznego. Całość książki toczy się na okręcie podwodnym a że nie przepadam za książkami morskimi to książka nie spodobała mi się. Dopiero po przeczytaniu 3/4 książki akcja nabiera rozpędu... jest to jednak złudne bo po przeczytaniu kilkunastu stron wracamy do nudy. Rosjanie nie pozostają bezczynni. Rosyjska flota rozpoczyna polowanie na Memphis, a jego załoga - walkę o życie. Taa, gdyby rozwinąć ten wątek to książka nabrałaby rumieńców... niestety ten wątek jest potraktowany tylko jako tło do opisu... biograficznego.

Tagi: Larry BondNiebezpieczny akwenksiążka

Ulga za wózek inwalidzki

23.X

Wózek to towar pierwszej potrzeby dla inwalidy, cieszy fakt że jest ulga na zakup wózka. Kilka lat temu kupowałem wózek i wtedy ulga z NFZ wynosiła 800zł, udało się zakupić wózek za 800zł... w ogólnym bilansie dostałem wózek za DARMO. Obecnie staram się o kolejny wózek... i tutaj nieprzyjemna informacja... ulga wynosi obecnie 600zł. Cóż robić... dla mnie wózek to podstawa mojego codziennego bytu. Przeglądam ceny i wpadam w osłupienie, taki sam model wózka a ceny są różne nawet o 300zł (mówię o modelu z tych tańszy czyli do 1000zł)... rozumiem że jest wolny rynek itd. ale aż takie różnice przy tańszych modelach.
Ostatecznie prawdopodobnie moim kolejnym wózkiem inwalidzkim będzie model JAZZ S50B69, jest to kompromis ceny i jakości.

Tagi: ulgawózek inwalidzkiNFZ

Zmiana czasu

25.X

Przypominam że przestawiamy zegarki z godziny 3 na 2 tzn. cofany o jedną godzinę. Dobrze że u mnie w komputerze, komórce i TV samo się przestawia.
Jako ciekawostkę podam że Rosja wraca do przestawiania czasu, w roku 2011 zrezygnował ze zmian czasu ówczesny Prezydent Dmitrij Miedwiediew. W Europie tylko Islandia nie przestawia czasu.

Tagi: zmiana czasuczas zimowy

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008