Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2014 * * Miesiąc: Listopad * *

Touch Lux 2

16.XI

Wczoraj kupiłem e-czytnik Touch Lux 2. Miałem zamiar kupić inny ale po przeczytaniu i śledzeniu tematu o e-czytniku który chciałem kupić postanowiłem zmienić zdanie. Zależało mi głównie na e-czytniku z podświetlanym ekranem... właściwie tylko dlatego kupiłem nowy... teraz jednak zauważam inne zalety.
Książki mam głównie w formacie PDF... dotychczas uważałem że e-czytniki już tak mają że format PDF jest... niezbyt dobrze wyświetlany... myliłem się. Porównując Touch Lux 2 do mojego poprzedniego widać na pierwszy rzut oka różnice na plus tego nowego. W poprzednim było to... zmieszane i bez formatowania tzn. odstępów, akapitów... w tym e-czytniku wygląda to znacznie lepiej i czyta się to z przyjemnością.
Touch Lux 2 ma ekran dotykowy, dotychczas sądziłem że to niepotrzebna rzecz przy czytaniu książki ale zdanie zmieniłem, dotyk pozwala nie tylko na zmianę stron ale również zmienia rozmiar czcionki... nie wspominając już o znacznym ułatwieniu w poruszaniu się po opcjach tego e-czytnika. Podświetlanie można wyłączyć a jak jest włączone to można dowolnie regulować natężenie światła co ma ogromne znaczenie.
Nie ma jednak sprzętu bez wad lub rzeczy które nam mniej odpowiadają, brakuje mi opcji blokady ekranu dotykowego (są dodatkowe klawisze pod ekranem za pomocą których można odwracać kartki książki). Jestem na etapie jego poznawania i być może jeszcze nie poznałem jego wszystkich zalet i wad. Na teraz to jestem bardzo zadowolony z tego zakupu... co prawda nie był on... niezbędny ale skoro mam pieniądze to dlaczego mam sobie odmawiać drobnych przyjemności? ;)
Dodam że obecny jak i poprzedni mój e-czytnik jest firmy PocketBook.

Tagi: e-czytnikTouch Lux 2PocketBook

Gomez Jurado Juan, Szpieg Boga

20.XI

Jest to thriller. Tajny ośrodek dla księży pedofilii gdzie... usiłuje się przywrócić im równowagę psychiczną, w wyniku drastycznych metod doprowadza się jednego z pacjentów do kastracji chemicznej oraz wzmożonej agresji. Pacjent (ksiądz) w konsekwencji zostaje seryjnym mordercą kardynałów na konklawe w Rzymie gdzie nastąpi wybór nowego Papieża po śmierci Jana Pawła II.
Genialna Pani kryminolog wraz z partnerami usiłują złapać morderce... z czasem sprawa się komplikuje i wychodzą na jaw wręcz szokujące fakty z życia kościoła.
Książka jest moim zdaniem rewelacyjna, trzyma w napięciu i czyta się to jednym tchem. W tle rozgrywa się "walka" wewnątrz Pani kryminolog (agentka FBI), oraz rozwija romans który nie ma przyszłości. Książka kojarzy mi się z takimi tytułami jak Anioły i demony oraz Kod Davinci.

Tagi: Gomez Jurado JuanSzpieg Bogaksiążka

Craig Smith, Przęklęty zakon

30.XI

Sensacja z elementami historycznymi. Głównym motywem jest obraz przedstawiający Jezusa przed jego ukrzyżowaniem. Niektórzy wierzą że obraz daje nieśmiertelność i leczy z wszelkich chorób, dlatego jest pożądany przez różne osoby... niekoniecznie... magiczne. W książce jest sporo różnych wątków... oraz co jakiś czas wtrącenie rysu historycznego za czasów Piłata. Niby sporo się dzieje ale moim zdaniem mnogość tego wszystkiego powoduje pewien chaos z którym można się zgubić. Złodziej złodziejowi kradnie obraz i złodziejem pogania... za dużo tych złych charakterów. Liczyłem na tajemnice zakonu Templariuszy i zawiodłem się... przewija się tylko wzmianka o zakonie i na tym koniec. Nie oznacza to że książka nie nadaje do przeczytania ale trzeba się nastawić na inną tematykę. Przeczytawszy 1/3 książki sądziłem że nie doczytam do końca, na szczęście później jest trochę akcji.

Tagi: Craig SmithPrzęklęty zakonksiążka

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008